Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
ja budem platit ubytovanie kazdemu zahranicnemu- a to asi az na 3 dni!!! alebo 2. lebo tu je normalne kupovat drahe dary (napr. domace kino, dovolenky) a keby maju k tomu platit letenky+ubytko asi by nikto neprisiel,lebo je to dost. samozrejme nie jeden host domace kino :-D , ale niekolko spolu. ale letenky neplatim, to uz by bolo straaasne vela!!
Odpovedať
Profilova fotka
tak to klobuk dolu, my by sme to asi neutiahli, lebo ti, ktori dojdu, su sami doktori zvyknuti na pohodlie a tak by radi to naj.... ale oni su v pohode s tym, ze si to zaplatia, vedia, ze na to nemame :-( Keby sme mali, tak im mile radi zaplatime! :-D
Odpovedať
my teda do 4* hotela urcite nebudeme davat ludi, to by sme asi ani my nezvladli, resp. to nedam :-) ja to spravim tak, ze ak bude niekto spat v penzione alebo kde, tak mu to s radostou zaplatim (asi iba 2 noci)a kto chce spat vo 4*hoteli, nech si ho zaplati.. ja sa najviac bojim robit zoznam svadobnych darov- lebo napisat tam domace kino-to by asi slovaka poriadne sokovalo!! asi spravim dva :-)
Odpovedať
Profilova fotka
haha, radsej hej, aby sa slovaci nehanbili na vasu svadbu prist! :-N My by sme sa po svadbe radi prestahovali z uk do tal. takze budeme neromanticky preferovat peniaze (dom uz mame tak ci tak plne zariadeny, bol by to waste of money)
Odpovedať
my asi dostaneme od svokra byt-chvalabohu- (on s tym robi, tak to ma vsetko lacnejsie) a nabytok si zoberieme z domu, kde byvame teraz. ale take veci ako TV sa zidu, lebo mame iba jeden a ja musim mat aj v obyvacke aj v spalni :-D a napr. nemame mikrovlnku!!!! a zvlastne, ze mi ani nechyba! doma som ju pouzivala dennodenne a tu vobec. no a este ja by som chcela skutrik :-D lebo auto mame iba jedno a ja nemam ako chodit do mesta :-( (byvame totiz 3km od mesta).
Odpovedať
Profilova fotka
corlianos, nad nicim takym ako platenie hotela domacim neuvazujem..a nad letenkami uz vobec nie..ved datum svadby budu vediet minimalne 2-4 mesiace dopredu, takze ak si zarezervuju letenku, tak ich to vyjde do 100 euro, co si myslim, ze nie je az taka palka :-) *a nad ubytkom neviem..znami zo slovenska budu spat doma alebo u rodiny/este neviem, kde bude svadba, takze :-| /..a zahranicnym sa asi platit bude..no tych nebude nejako vela, tipujem, ze len priatelova najblizsia rodina, takze ratam cca 10 ludi.co zas nebude taka palka za ubytko :-) * a v taliansku to bude tak isto..len opacne :-D * ale inak popravde, lakaju ma tie svadby co sa organizuju niekde na bahamach, seycheloch..mate klud, ziadne extra vybavovacky s vyzdobou, ci hostami a spojite svadobnu cestu so svadbou :-) *mne sosobne by sa to pacilo..len vy dvaja na svadbe..kraaasa x-) *
Odpovedať
Profilova fotka
no dashenka, ak sa rozhodnete pre tie bahamy, nezabudnite na dvoch svedkov, aby vam to platilo! ale napad je to dobry. ja sa sice tesim dat vsetkych dokopy a poriadne to roztocit, ale na plazi by to bolo este lepsie. mozem snivat. ale na druhej strane, pozri sa na to tak, ze tu povybavujes a oslavis so vsetkymi a na svadobke budete uz fakt len vy dvaja a mozete si plne uzivat seba navzajom a sladke nicnerobenie :-)
Odpovedať
Ahojte dievcata, takze aj vy riesite ubytovanie pre zahranicnych? Aj ja som prave vcera hladala na nete nieco na sirave, kedze tam budem mat svadbu(penzion Juliana, mrknite na net) Teraz tam otvorili novu salu na svadby, kde sa zmesti asi 150 ludi. Francy a dashenka myslim, ze tu by ste nemali problem zohnat salu na svadbu... :-) Inak nasli sme na sirave nejake sukromne chaty pre 10-12 ludi, celkom dobre zariadene, ktore stoja na 7 dni 12 500 sk, alebo 300sk na osobu/noc. Aj my mame chatu a to hned za penzionom kde bude svadba, ale aj ja budem mat svojich od kosic a tiez ich nechcem posielat domov o 4 rano autom.(urcite si vypiju) To este doriesime!!! Dashenka ty fakt veris, ze v taliansku zozenies vsetko lacnejsie ako na slovensku? To neverim! Teraz sa mi vydava jedna znama, bude mat sice az 90 ludi, ale menu maju za 60 euro(to je iba jedlo), tak si to prepocitaj na nase a uz ta trafi slak...a kde je vyzdoba, auto, oznamenia,kadernik,kytica, atd.atd. Francy ma pravdu aj saty stoja vela od 1000 euro vyssie. Dam ti radu, najprv si dobre vsetko zrataj a potom konaj,neprenahli sa. Ja to budem riesit asi tak, ze ked budeme musiet dat consenso tak potom urobim nejaky bufet u nas v zahrade a basta
Odpovedať
Profilova fotka
co sa cien tyka, mam pocit, ze tak ako nas vychod je o polovicu lacnejsi nez zapad, juh talianska je lacnejsi nez sever...
Odpovedať
to mas pravdu,ale aj tak ked si to preratas tak ten juh talianska je furt drahsi ako slovensko. Moje svagrine sa obe vydavali na sicilii, a len za saty zaplatili okolo 1500-1800 euro. Ale aby som nekecala, tak sa ich na to opytam, kolko presne platili za jedlo atd.atd
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz ja sa v cenach mimo uk a svk velmi nevyznam, ale cakala by som, ze svk z toho vyjde vitazne - sme naj! :-D I ked pozor, kazdy cloviecik, s ktorym som "obchodne" hovorila, ma upozornil, ze do buduceho roku pojdu ceny hore + v 2009 prechadzame na euro a v juli 2008 uz budu vsetky ceny i v sk i v euro. a som si ista, ze i to pekne potlaci ceny hore :-| Ale aspon dobre pre nas, zahraniciari nebudu musiet menit love - nad tym som si uz lamala hlavu, ze co kde a ako so vsetkymi, ked dojdu do blavy - nuz, je to za mna vyriesene :-N
Odpovedať
radkaz, ja si tiez myslim, ze svadba v taliansku vyjde ovela drahsie.. ja som aj drahemu spominala, ze do 10.000 eur (max.) ju spravime. a on mi povedal, ze tak to urcite bude na slovensku svadba.. takze v taliansku to vychadza o dost drahsie.. mne uz drahy povedal, ze taka priemerna svadba (asi 70 ludi) tu stoji okolo 40.000!!! dakujem, neprosim.. :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
40.000 euro ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jj, francy to poznam - ja ked som priatelovi spomenula, ze nas to vyjde na nejakych 5-6 tisic, tak sa ma opytal, ci srandujem :-D *ze za tie prachy sa tam kupuju akurat tak saty pre nevestu a zenicha..a mozno aj nieco malo na vyzdobu :-D :-D * ja budem vsetko riesit az na buduci rok..ved 8 mesiacov je podla mna akurat :-) *teraz je pre nas najpodstatnejsi moj vodicak, najst nejaky ten bytik a havino ..jj ten je teraz najdolezitejsi..priatel sa uz nevie docka, ked ho pojdeme kupit :-D * inak holky, chcete aj prasiatko na svadbe?? mne sa to sice paci, ale neviem, ci sa to bude moc jest :-S
Odpovedať
ja prasiatko mat nebudem- ja vlastne mam aj trochu strach, lebo draheho jeden z najlepsich kamaratov je sefkuchar a chce nam prist varit na svadbu (a to mal byt host!!). no a ked slovaci zbadaju tie talianske vytvory, tak ich asi porazi!! nasi slovaci by asi na svadbe pomreli od hladu (aj s nevestou) :-D ved ho este prehovorim, nech si nerobi tolko starosti :-D a co havino, uz si nasla nejakeho? inak, neviem, ci v celom taliansku, ale tu na sardinii sa mi zda, ze nas yorkshire je jediny mini. tu su vsetci taki velki ti yorkshiry-i... tak si ho urcite kup na slovensku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jj, uz mame jedneho pana vyhliadnuteho, som s nim aj pisala, takze nejake tie 2 tyzdne pred prichodom priatela, mu este napisem :-) *tusim je z levic, ci topolcian?! ja uz ani neviem :-D *to bola prva vec, co som sa ho pytala, ci su to ti najmensi .. bo ti su najkrajsi..taka mala gula :-D :-D * no tak to ti nezavidim - lae u nas by to dopadlo podobne..chcem vidiet mojho tatina ako by jedol nejake cestoviny alebo salatik :-D :-D ..to skor ja ujem nejau chobotnicu :-D
Odpovedať
mne sa s tym psikom stala aj taka neprijemnost na letisku v rime-nemala som od veterinara nejaky certifikat, tak ma nechceli pustit na sardiniu, ale potom nastastie jeden pracovnik povedal, ze ved je este malicky, tak snad nema este ziadne choroby... ale to sa teba netyka, lebo to je nejaky certifikat, ktory vyzaduju len na sardinii!!! a ja som musela ist vlakom do rima, lebo skyeurope mi ho nechcela zobrat do lietadla-teda na palubu pri seba!! ale ten pes mal vtedy ani nie 3 tyzdne,to by som ho nikdy nedala do batozinoveho priestoru, alebo kde su.. a potom v rime som ho mala na palube v pohode!! ale ty tusim cestujes autom, ze? tak to je najlepsie, to bude skoro stale spat- dufaj :-) !!!
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to ti nezavidim..aspon budem vediet, ak nahodou pojdem na sardiniu ;-) * hej, my ideme autom..ked som drahemu oznamila, ze ale to budeme musiet zastavovat kazde 2-3 hodinky, aby sa krpec vybehal a vyvencil, tak drahy na to, ze "v pohode"..tak som zvedava :-D :-D * my si berieme krpca, co by mal mat tych 6-7 tyzdnov, co som pocula, ze je najidelanejsie..ja sa v tom vobec nevyznam :-D*inak, aj ten vas mal ostrihane uska, ci co to s nimi robia?!..to sa naco robi??
Odpovedať
nie, nas mal len leukoplasty, aby mu rastli smerom hore- ale to iba v prvych tyzdnoch-ja som ho kupila v 3.tyzdni a uz to nemal.. ale nestrihali mu ich-teda aspon myslim.. inak, mne tiez veterinar hovoril, aby som ho nebrala na cestu tak zavcasu, ze by to nemusel prezit, ale vidis, statocny mlady chlap prezil!!! a dokonca aj v lietadle!chvalabohu... 6-7 uz je dost tyzdnov.. a ake mu das meno?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som chcela baxley /cita sa to s "e" - bexli/ a druhe v poradi bolo benny..a to vyhralo :-D *ved ja som len - tak drahemu spomenula, ze by sme mohli kupit nejakeho maleho havina..a on, ze ked sa mi nejaky zapaci, tak nech mu dam vediet..tak som mu poposielala fotky yourkshirov a povedal, ze ok.. :-| *a potom mu raz prisla do lokalu nejaka starsia pani, co mala yorkshira a on sa do toho psa zblaznil !! - teraz ho chce on viacej ak oja :-D :-D *..chlapi.. xixi :-D * a ako sa vola ten tvoj?? :)
Odpovedať
nas je rocky (take rozsirene meno), lebo chudacik asi mesiac nemal ziadne meno, nemohli sme sa rozhodnut a potom sme si povedali, ze nech teda vyberie niekto za nas.. tak jeden kamarat vybral... ale mesiac sme na neho kricali- cane, vieni qua=pes, pod sem :-D moj drahy, ked zbadal maleho, tak mal taky krivy vyraz na tvari :-S , ale teraz su stale spolu a nevymenil by ho za nic na svete (hlavne ked ho mlade baby zastavuju, aby mohli pohladkat psa ]-( :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
tak to nie, na toto som ja velmo zla /v tomto som vacsia talianka ako drahy :-D /..mne len staci, ze sa nejaka "fuchtla" priblizi a je zle !! ]-( ale ja som si ich uz vycvicila - staci jeden pohlad a daju pokoj..aj ked neviem poriadne po talianksy, tak vynadat by som vedela :-D * jeej, aj ja som rozmyslala nad rockym..ale nekoniec to bude benny :-) *..priatel ma uz jedneho psa, ale ten je vacsi a ten zostane u jeho rodicov..ale ma krasne meno - ardi :-) *ale ten je vycviceny - mozes pred nim mavat sunkou a polozit mu ju priamo pod nos a on nic..ani sa jej nedotkne, kym mu nepovies, ze moze :-) *tomu hovorim vycvik :)
Odpovedať
aj nas je taky, skusi ju zobrat, ale ked mu poviem, ze nesmie, tak sa jej ani nedotkne... ale v ostatnom je uplne nevychovany :-D no a s tymi babami, tak to by som ani ja nenechala, ja som tiez hroooozne ziarliva, ale myslim si, ze sa pri nom zastavuju baby,ked je sam so psom, lebo aj ked je so mnou pes, tak ho stale niekto hladka.. keby som pri niecom takom asistovala, tak tym babam vypichnem oci :-D ja by som ani nemohla byt dlho bez neho ako ty-ja mam problem, ked chodim domov na 2-3 tyzdne.. asi to ani tebe nie je prijemne, co? mna by prenasledovala moja predstavivost, co asi tak robi, hlavne s kym ]-( :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj, ani nehovor!! :-D *sak mne tiez vselico behalo po rozume..k tomu este ked sem-tam nezdvihol telefon, alebo bol vonku s kamaratmi..sodoma-gomora velebnosti!! :-D :-D *ale tak, museli sme sa naucit si navzajom verit..slo to tazko,ale ked sme chceli zostat spolu, inak to neslo..aj ked je to urcite lahsie, ked ste spolu ako ked vas deli 1300 km :-D * si vies asi predstavit ako sa teraz tesim - po roku a pol /z coho sme sa asi rok na seba "vyckavali" / teraz konecne od augusta spolu..kazdy den..vecer..rano..na "furt" ako ja hovorim :-D :-D * inak ako casto chodis domov?? :-)
Odpovedať
ja iba dvakrat do roka, uz ani na vianoce nie :-( .. pokupila som vsetky rozpravky slovenske, ceske, aj mrazika,aby to nebolo pre mna take tazke!!! minuly rok boli pre mna prve vianoce mimo domu :-( a chodim vo februari-marci a v septembri... ale to je aj tym, ze som daleko a nebavi ma to tak dlho cestovat, kebyze som niekde pri milane alebo pri benatkach, tak chodim aj kazdy mesiac :-) ty ako mas v plane?
Odpovedať
Profilova fotka
Kocky aj ja som si myslela,ze ked byvam 50km od Milana budem moct chodit casto domov,ale neda sa....
Odpovedať
Profilova fotka
ja vobec netusim :-| *ale chcela by som aspon tak raz za 3 mesiace ak vyda..*tieto vianoce budeme aj s priatelom u nas, bo to by som asi nevydrzala..bez marfuse, nastenky a vsetkych tych rusackych starych rozpravok..a samozrejme 3 oriesky :-D :-D *a na tie buduce budeme u jeho rodicov..a tie dalsie potom..neviem..dufam, ze to uz budeme styria /ratam ja hafana :-) /, takze to uz si budeme robit nase vianoce :-D * inak my to az take starsne nemame - za 1 a 1/2 hodiny si v rime a potom dalsiu 1 a 1/2 lietadlom a sme v blave..a potom uz len supito do nitry..takze to nie je az take strasne :-) * kolko to trva tebe, ked letis??
Odpovedať
ked som lietavala, tak 1hod zo sardinie do rima, no a rim-BA, ale teraz sa uz bojim lietat,tak chodim lodou a vlakom. lod trva 9hodin a vlak 15, niekedy aj viac, podla toho ako dlho cakam!!!! takze je to dost o nicom!!! a hrozne vycerpavajuce :-( ale sme sa dohodli, ze ked budeme mat babo, tak kupime velky dzip a budem chodit na slovensko autom!!! dufam, ze coskoro... a ty kde budes presne v taliansku, napis nejake vacsie mesto, lebo nepoznam vsetky
Odpovedať
zlaty, ja ked som byvala v milane, tak som chodila domov raz za tri mesiace, niekedy aj castejsie, raz dokonca som bola doma 2x za mesiac ;-) ty to ako casto stihas?
Odpovedať
Profilova fotka
Francy ja nemozem tak casto lebo pracujem a studujem....som rada,ked sa mi podari ist 2X do roka... ;-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?