Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
no a cez net som sa aj ja chystala pozerat tu nevestu pre milionara, ci jak sa to vola, len na to nemam nejako cas.. aj superstar som doma zacala, ale uz iba pozeram,kto vypadol... ty to pozeravas?
Odpovedať
Profilova fotka
kua..som zacala konecne pozerat tu nevestu na uteku /pre inspiraciu..xixi.srandujem :-D/ a v tom sa tu rozputal taky hurhaj..jak naschval!!som sa tak tesila..taka som nastvana :-( 8-( no tie penne boli take divne..po prve, boli normalne uvarene /ziadne al dente/ a po druhe to 4 syry nevidelo ani z helikopteri..no prrr.. :-S * xixi, mna to este kedysi ucila babka, ako robit halusky ked nemas to sitko..proste prcnut cesto na dosku, drzat ju nad hrncom a rychlo oddelovat male kusky..bola to sranda :-D*a co, chutili drahemu bryndziaky?? ;-) tu knihu poznam, dostala ju aj moja sestra volakedy davno..taka ruzova tusim :-D*ja som ju citala, ked som sa snazila prist na to, kolko sa maju varit zemiaky..ale inak som v nej nic moc nenasla :-D* ja pomazanky lubim,ale nelubim ich robit..aj ked je to rychle a tak,ale nejako ma to nebavi 8-( *
Odpovedať
tato je uz tusim tretie (alebo kolke) vydanie, tato je taka modro-hneda... ale neviem, kam mi ju drahy dal.. on si nepamata (normal :-D :-D ) ja zase nelubim cestoviny al dente... mne to pripada hrozne tvrde.. :-S no ale vidim, ze sa na teba lepia slovicka talianske, len tak dalej ;-) my ked si robime doma cestoviny, tak v polovicke musim vybrat pre draheho, ten ich lubi al dente, aj ked mne niekedy pripadaju este surove a polovicku necham este v hrnci pre mna, dokym sa dovaria... tak mame taku superkuchynu... :-D my inak mame uuuuplne odlisne chute a malokedy jedavame to iste.. ja napriklad zboznujem stiplave, co on velmi nemusi (aj ked zje).. ale moje stiplave je az na hranici ohna :-D :-D !! aj on mi povedal, ze nie som normalna.... inak, ale uz to zacinam pocitovat na ladvinach :-(
Odpovedať
no a halusky mi odfrflal, ze taky syr maju na sardinii aj oni!!!!!!!!! ]-( ]-( ]-( to ma dostalo! myslela som, ze mu ich vysypem (vylejem- vodove) na hlavu!!
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja ostre papam malokedy, ale tak sem tam si dam..na precistenie chutovych buniek :-D* to aj my mame uplne rozlisne chute..aj ked moj maco zosrotuje skoro vsetko..ma skoro porazilo, ked sme boli u nas doma a on si dal zemiakovu placku s fasirkou, kecupom a k tomu zavarane uhorky..ma chute jak tehotny :-D:-D* no, ja al dente zjem, ale tiez mam radsej, ked su normalne uvarene..aj ked nie je al dente ako al dente..v niektorych restikach znamena al dente, ze ich len ponoria do vriacej vody..si mozem zuby vylamat :-S :-D * no, slovicka sa lepia,aj ked pomaly..normalne, ze ja musim na maca po taliansky, bo on na mna stale po anglicky, ma z toho ide roztrhat!! sak ked som cely den len s nim, tak musi na mna hovorit..ked nie on,tak kto ]-( *aj ked dnes som kecala so sestrou a jej frajerom cez skype a sme si robili asi 10 minut srandy,bo drobne /alebo rozmenit?!..ale tusim drobne/ sa povedia spici /teraz neviem ako sa to pise :-N /..ale ked si to povies a si zo slovenska, tak mas z toho dobru show..ze Spici..haha :-D*
Odpovedať
no, to ma ani nenapadlo :-D :-D :-D asi preto, ze moj to vola spiccioli (tiez neviem, ako sa to pise :-N ),ale tie spici su dobre :-D :-D :-D ... v podstate je to kraaasny jazyk- spici, curva a este coco :-D ja som uz draheho nahovorila, nech mi donesie z restiky salat, tak sa napapam dobre... ani si nemusim nic pripravovat sama :-N ale zasluzim si, ved 2 pasteky v nedelu, to nie je bohvieco!!! no uz je tu, tak ja sa lucim.... dobru noc ;-) dneska nejak skoro dosiel
Odpovedať
Profilova fotka
juj, sa mas..my tu mame asi 15 ludi..chalani si chcu dnes asi spravit mini turnaj, takze to vidim este na dlho..a ostatni hraju automaty.. :-S *ako som rada, ze tu je tolko ludi, ale najradsej by som bola zahrabana pod paplonom a chrnela x-) * buon apettito..ci vediamo domani /alebo ako sa to pise :-N / papa
Odpovedať
vcera som sa najedla veeeelmi dobreho salatu, konecne... dneska robim spagety, uvidim, co z toho vznikne :-D tak ako dopadol vcerajsi vecer? bol ten miniturnaj? o kolkej ste zatvarali?
Odpovedať
Profilova fotka
ciao :-) no, ono to ani nebol nejaky turnaj, ale to len chalani /asi siedmy/ medzi sebou sutazili..a nie a nie prestat.. ]-( *okolo pol tretej vypadli, no boli tu este ludia, co hrali automaty a kym sme vsetko pozatvarali bolo stvrt na pat :-D* ja som sa vybuvala..ale maco vstaval o osmej, bo musel ist nieco vybavit :-S * prave dosli stari..ma hned zchnapala stara, ze co jem za pocitacom..jaj, tak by som ju niekam poslala!! ]-( ]-(*a ze preco jem chleba, ked ona doniesla pizzu..a to som ja odkial mala vediet, ze sa dotrepe s jedlom?!..ach boze!! :-S 8-( * a ake si robila spagety?? s kecupom a syrom?? :-D /to som si raz spravila doma a maco normalne odisiel, ze na to sa nemieni pozerat :-D :-D
Odpovedať
:-D :-D ja som teda este nikdy nejedla spagety s kecupom a syrom :-D ale viem si to predstavit :-D a uz na teba krici stara?? ]-( ja by som s nimi nemohla byvat!! keby sa mi niekedy nechcelo nieco spravit doma, bala by som sa, ze by na mna nakricala :-N ]-( !! aj ta nuti pomahat jej v domacnosti, ci nie??
Odpovedať
Profilova fotka
mi hovor..sice macovi to tu ide stale k lepsiemu, ale kedze ja nerobim, tak byt si zobrat este nemozeme :-( *boze, ja z nej mam ake nervy..uz tu keca so svojim synacikom asi pol hodinu..kurna ja chcem dojest svoj chlebik..mi aj chutit prestalo..bosorka!! :-S * no, upratovat ma nenuti..sak sme neni ani "doma", ale mozem ju kaslat..je to jej byt, tak nech si upratuje ona..ako ja som doma, rada pomahala, nerobi mi to problem,ale pre nu nepohnem ani prstom..na tych vtipoch o svokrach asi bude nieco pravdy :-D :-N * inak ty ako vychadzas s buducimi svokrovcami??
Odpovedať
no to tie talianske mamicky su take!! aj mne talianky hovorili, ze aby som mu nesiahala na mamicku-ta je pre neho svata!! aj doma, ked najde nejaku staru sprostost, tak ma hned napomenie, aby som to pekne niekde ulozila (aj staru utierku alebo co!), lebo to mamicka dostala ako svadobny dar.. pritom je to stara utierka!!! ako ked ma k tomu taky vztah, preco si to nezobere k sebe na byt, ale nechava to tu (mne to tu iba zavadzia :-N )!!! ja som mojich svokrovcov videla iba asi dvakrat, ja sa im popravde radsej vyhybam, lebo ja som taky typ, ktory sa nepaci mamickam :-N ... dost ludi mi povedalo, ze vyzeram nesympaticka na zaciatku, ked este nedoverujem ludom :-N ze mam take spravanie, aj ked ja nie som nesympaticka :-( , iba opatrna :-D mate aj vy tolko much??? ja sa ich neviem zbavit!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja som prave macovi dala prednasku, co si myslim o jeho maminke :-D*ale on to sam vidi..len to je najhorsie, ze nemame kam ist..bo podnajom by sme zatial neutiahli :-( *ale mna z nej asi porazi..ale som sa ukludnila..konecne som dopapala svoj chlebik x-) * ako maco je tiez taky mamickovsky typ,ale ja som mu povedala hned zo zaciatku - beries si mna alebo svoju matku?! a tym v tom mame jasno ;-) *ako ja respektuje, ze je to starej byt, ale ked sa nabuduci rok podari ten podnajom /aj ked budem v garsonke,je mi to jedno..len nech som prec od nej :-D/..a skusi mi nieco povedat, ze mam zle ulozene, alebo toto by som mala mat inak..ju rovno vyhodim!!mamicka nemamicka ]-( * inak presne viem o com hovoris..ja som tiez taky typ, ze na prvy pohlad nic moc..ale ja som taka..mne aj dlho trva, kym sa s niekym zoznamim a tak..ludia su svine, naco im to este ulahcovat :-N :-D * mi hovor o tych muchach..strasne volaco..su cim dalej dotieravejsie!!..ich cez den zabijeme asi 5 a na druhy den su tu zas..nechapem, kde sa beru 8-(
Odpovedať
ale v oktobri?? pomaly v novembri?? nemali by byt uz niekde pod zemou alebo kde? :-N my sme kupili taky ten lapac na muchy, neviem,ci sa to este stale u nas vyraba, ale ja si to pamatam este ked som bola mala, moja babka to mavala v kuchyni-taky lepiaci pasik, muchy na to sadali a uz sa nemohli odlepit... no super to pomaha.. cez leto sme mavali v izbe aj okolo 50(!!!!!!) much, pred tym, nez sme isli spat, sme ich museli zabijat aj dve hodiny! no a teraz uplne super, tak som stastna :-D aj ked stale sa tu nejak motaju ]-(
Odpovedať
a vie, ze fajcis???
Odpovedať
Profilova fotka
to ja som sa tiez divila, ze kde sa beru v takejto zime =-) *nad tymi pasikmi som rozmyslala uz aj ja, viem,ze to bolo celkom dobre, len tu som to nikde nevidela..aa tie spreje, nie su moc ucinne a strasne to smrdi :-S * stara?? ta vie, ze fajcim,ale samzrejme u nich sa nefajci a ked vyjdem von si zapalit, tak na mna pozera, ako keby som jej zjedla veceru..hlavne, ze jej synacik tiez fajci..vobec ju nechapem..*som sa aj snazila byt mila, ked mi nieco povedala, tak som aj pomohla, ale ona nic..ale uz som s tym skoncil..ako ona na mna, tak ja na nu ]-(
Odpovedať
a to bola od zaciatku taka alebo iba v poslednom case? chcela by som vediet, co sa robi talianskym mamam v hlave :-D ]-( ??!
Odpovedať
Profilova fotka
ako ona uz ked som tu bola v lete, bola taka divna..ale sak som si hovorila, nepozna ma, chce si ma otuknut..no bohuzial jej ta nalada zostala :-S * ako ja som si nikdy neuvedomila ku mam super maminu..u nas je skoro kazdy den navarene, v pohode sa keca..a nedelny obed je udalost sama o sebe x-) *sa len zobudim a uz sadam k stolu na obed :-)* stara skoro vobec nevari..ako chapem, ze ked o siedmej vecer zatvara obchod, tak sa jej to neoplati, ale tak v nedelu je doma a aj tak ziadne zazraky sa nedeju..to moja mamina vzdy spravi slizikovu polievku /aj ked niekedy to uz liezlo hore krkom, ale teraz by som pre nu zabijala ]-( / a vzdy nejake masko..stara akurat uvari nejake cestoviny s nejakou omackou a tym to hasne..ako podla mna na to, ake ma poziadavky, ona nic moc nerobi 8-( * tebe je jak fajne, ze nemusis byvat so svokrovcami..zavidim ;-)
Odpovedať
no to aj my sme tak mali v nedelu!! ale praveze ten moj mi hovoril, ze jeho mama strasne rada vyvara a furt je plno na stole-dokonca az vela... ale ona tiez je taka jezibaba, neznasa manzela mojej skorosvagrinej!! na mna tiez predtym, nez som sa s nou zoznamila, tak hovorila drahemu, nech si dava pozor na dievcata z vychodnej europy, ze ony sa vymaluju zvedu chlapa, oberu o peniaze a nechaju tak!!!! jake som mala nervy ]-( ]-( bosorky su to!!! ja sa uz tiez "tesim", ked sa s nou budem musiet castejsie stretavat!!! :-S no a ona ani nevie, ze fajcim... to by som si asi vypocula!!! :-S
Odpovedať
ty si sa kde naucila anglicky?
Odpovedať
Profilova fotka
no, mna anglictina vzdy bavila..som sa ju ucila skoro 13 rokov..ale teraz ti uz nepoviem nic..bo pri macovi som ju musela strasne prisposobit, aby mi rozumel :-D*rozumiet este rozumiem,ale ked mam niekomu nieco odpovedat po anglicky, tak radsej som ticho :-x * ale ono co to maju vsetky tie talianske mami preboha?!..som akurat volala s mojou maminou, tak som sa jej vyzalovala..a dala mi za pravdu..xixi :-D *ja sa len tak nedam..na to je slaba k/r/ava :-D* tak ale ona ma podla mna berie este ako takeho fracka..bo maco ma 33 a jeho sestra 25, takze ja som tam najmladsia..si mysli, ze mna este treba asi vychovat..jak keby som dosla z decaku ]-( 8-( * tvoj drahy ma len sestru, ci aj nejakeho ineho surodenca??
Odpovedať
moj ma sestru, ma 37 rokov, a brata, ten ma 33. moj ma 35.. jeho brat je uplne super, aj sestra, ale u nej uz vidim, ze sa blizi k tej povahe mamickovskej (aj ked nema deti)-jednoducho vsade len upratuje, vybavuje, taka vazna uz... :-| ale tak este sme nemali nejaky konflikt, prave naopak, dost nam pomaha.. asponze tak.. to moja mama mi zas hovori, aby som za svokrou co najcastejsie chodila, aby ma mala rada, aby som jej pomahala, atd... nehrozi!!!!! :-S ja prave rozmyslam, ze by som chcela odtialto vypadnut, niekde do velkej britanie alebo kde sa hovori anglicky... ja anglicky tak 60% rozumiem, ale sama nieco povedat-to je uz horsie- a strasne sa hanbim rozpravat anglicky pred druhymi, neviem preco :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa anglictina strasne paci ako jazyk..aj kvoli tomu, ze mi pride celkom jednoduchy..teda je pravda, ze oni maju nejakych 14 casov, ale bezne pouzivas 4, co je uplne v pohode :-) *ja by som isla niekam do danska alebo tak..anglicko uz je preplnene..teda co sa roboty tyka :-S * no, ja s macovou sestrou vychadzam celkom v pohode, len ona je taka ako moja sestra..troska komlikovana na nalady..ale nijaky konflikt som s nou nemala, je to na takej kamaratskej urovni :-) *ale na to, ze ma 25, tak presne ako opisujes tu draheho sestru..stale nieco upratuje a je taka strasne zodpovedna a tak..prr 8-( * podla mna tie vztahy so svokrami sa precenuju..ako jasne, ze je dobre, ak mas s nou dobry vztah,ale svet sa predsa nezruti..sak zijes s jej synom a nie s nou..ona uz si vybrala, tak nech necha aj svojho syna 8-( * mne prave maco vysvetloval, ze jeho mam je taka ziarliva a tak..ale sak sakra co si myslela, ze do konca zivota jej bude behat pri sukni?!..nechapem.. :-.
Odpovedať
ved tou ziarlivostou su zname talianske mamy!! ja som to aj cakala... ale zase aj vela bab mi tu povedalo, ze vsetci taliani su rovnaki, hlavne v manzelstve s cudzinkou, ze skoro kazde manzelstvo s cudzinkou sa rozpadne. ze oni sa po svadbe strasne zmenia!!!! a to mi hovorilo dost bab! tak sa bojim, aby sa aj tato 'legenda' nesplnila :-S :-S ale zatia vsetko klape, tak ako ma :-D a aj jeden z rima mal manzelku brazilcanku, rozviedol sa a povedal mi, ze medzi cuzdinkami a talianmi to nefunguje!!!!!! :-S =-) bojim :-D moj drahy chce ist strasne na island, ale zatial iba na dovolenku.. alebo do svedska alebo finska- on je taky ako ja alebo ty- neznasa teplo (talian!!!! :-D ), no mozno sa tam nakoniec aj usadime :-D my mame zajtra vyrocie, 2 roky, som zvedava, co kupi :-D :-D ale asi iba varechu :-D vy ste kolko spolu?
Odpovedať
Profilova fotka
ako ja som tiez cakala, ze bude ziarliva, ale az tak??to "trochu" prehana..ako ja neviem, ale keby si moj syn nasiel priatelku a bola by normalna, nerobila ziadne problemy a snazila by sa so mnou vychadzat, tak by som mu to priala, sak ked je stastny, no nie?? ale ona si asi mysli, ze len pri nej moze byt maco stastny :-D * no, ja som pocula, ze celkovo medzi cudzincami je to zle, ale ked som aj robila na slovensku, tak mi do obchodu chodilo tolko parov, kde jeden bol slovak a druhi cudzinec, ze asi to plati len na niektorych :-D*nas sa to netyka ;-) * tak ale to tiez musis natrafit na normalneho taliana..bo co som ja videla, tak oni ked pridu na slovensko, tak sa vyspia s ktorou sa len da a potom idu spokoni domov..takze je to o charaktere..* fiha, a co by ste tam robili..drahi vie anglicky??..bo to je u talianov nezvyk.. :-D* len pockaj, on urcite volaco vymysli, to ti len teraz hovori, ze nic..to su chlapi ;-)*no, my sme boli v piatok spolu 1.9 roka ..ale mne sa zda ako keby sme boli spolu aspon 5..v dobrom samozrejme :-D*
Odpovedať
no mne to tiez tak pripada, uz som skoro jak jeho zena :-D :-S ale to tiez v dobrom, ale niekedy aj v zlom!! :-D vies, ony tie mamy chcu asi v prvom rade talianku a potom taku, co mu bude prat, zehlit a varit. Po taliansky varit!!!!! nie spagety s kecupom a syrom :-D :-D teda aspon moja svokra to tak urcite chce.. lebo ona bola cely zivot casalingha v domacnosti, tak si taku hadam aj nevestu predstavuje :-S :-S ony uz urcite maju vysnivanu nevestu a my mozno nezapadame do toho sna ]-( ]-( ]-( tak tich talianov, co chodia na slovensko, poznam!!! aj moja kamoska jednemu tak naletela.. ale ich "vztah" trval "az" 3x sex!!!! ]-( ja by som ich pozabijala! hlavne preto, ze v taliansku robia rybarov a potom pridu na slovensko a robia sa strasni milionari ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
no, to je pravda, ze taliani 0 bodov s anglictinou.. a ti co vedia, maju taky smiesny prizvuk :-D moj sa ucil v skole, prednedavnom si to bol preopakovat na nejakou kurze... rozprava v restike s cudzincami anglicky, ale pocujem, ze to ma daleko od dokonalosti :-D a to ani ja nehovorim az tak dobre anglicky... ja by som sa chcela naucit na 100 %, ist niekam aspon na 2 roky... ale ved nemozem kvoli drahemu... skoda.. :-( ale na druhej strane, super! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak..ako poznam aj macovych znamych, co naozj dobre zarabaju, ale boli aj taki, co tu robili vo fabrike, alebo tak podobne..zobrali si 500 euro na tyzden a robili zo seba tych najvacsich milionarov!! :-S *a doma pekne maminke pri sukni, sak ta sa o nich postara a peniazky im zostanu :-D.su to mamrdi 8-( * tak toto si vystihla uplne presne..najprv nech je talianka a potom nech je doma a stara sa..preboha kde sme..100 rokov za opicami?!..ako mne domace prace nerobia problem,ale nie zze sa to stane zzmyslom mojho zivota..sak to je zvratene..to ony su divne, nie my :-D ;-) * aj budete s drahym nejako oslavovat?? x-)
Odpovedať
neviem, povedal, aby som sa velmi netesila, ze nejaky velky darcek to nebude ]-( , tak uz sa tak velmi netesim :-D . ale nie... chcela som nejake prekvapenie, ale toho sa asi nedockam,chlapi!! tebe uz spravil nejake prekvapenie? alebo ty jemu? ja by som chcela nieco vymysliet, ale nemam ani ponatia, porad nieco, ak vies...
Odpovedať
Profilova fotka
no, teraz nemame moc volneho casu, takze sa moc prekvapeni nekona, ale maco si vzdy nieco najde..nikdy nezabudnem ako prisiel na slovensko asi tyzden predtym ako mal..to bolo prekvapko..alebo na narodky mi dal papucky..mal mi ich dat na vianoce, ale na vianoce som dostala prsten, tak som mu to prepacila :-D*alebo mi poslal obrovske kytice kvetov na narodky aj na valentina..a na MDZ poslal mne aj mojej mamine kvety..bolo to zlate x-) *snazi sa ;-)* no, ja by som mojmu spravila nieco na zub..to je zaklad pri chlapoch :-D*mozno by som spravilakopu pukancov a pozicala jeho obl. filmy..to keby som nemala cas..ale inak neviem..ja som na taketo veci uplny magor..nikdy nic nevymyslim :-N *ved co drahy rad robi, alebo co ho tak bavi, co by ste mohli robit spolu??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?