Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa nerozumiem ani do nasej, nie este do talianskej politiky :-D *mne stacilo, ked som sa dopocula, ze tam maju transvestitu..pobavilo :-D :-D * inak holky, vy ste tam aj poistene a ako je to s danovym?? mam normalne hrozu, co vsetko bude treba, ked sa tam prestahujem.. :-(
Odpovedať
ja nie som poistena, zatial, asi az po svadbe... s danovym nemam ani ponatia, ja som drahemu iba diktovala cisla :-N , takze vela prace som nenarobila.. 8-)
Odpovedať
inak som sa chcela opytat na to potvrdenie o pobyte-to je co vlastne? pre draheho? ja nemam ani ponatia
Odpovedať
Profilova fotka
potvrdenie o pobyte?? to ako k svadbe?? =-) ja len neviem ako to potom bude, ked tam budem robit a na konci sa bude podavat danove..kde ho podat..sk alebo it?? .. jaj vymyslaju kraviny..sak sme v eu, tak nech sa to robi len raz.. ]-(
Odpovedať
boze, ja tymto veciam nerozumiem.. a to potvrdenie je nejaky doklad na svadbu... ale nemam ani ponatia na co to je dobre? potvrdenie o pobyte??? budem sa musiet este vela ucit!!!!!
Odpovedať
ahoj francy ja tu mam povolenie na pobyt a ze mozem pracovat.(carta di soggiorno). To som si robila viac ako pred rokom, potom som si vybavila codice fiscale, myslim, ze ten je potrebny... Zdravotne poistenie este nemam, lebo ked som volala do mojej poistovne na slovensku,a povedala som im ze sa chcem vyhlasit, tak mi povedali, ze podla zakona nemozu, ze nech im prinesiem potvrdenie o tom, ze som uz prihlasena v poistovni v taliansku. Ked som sa chcela prihlasit tu, tak mi povedali, ze nemozu, lebo som este prihlasena na slovensku. Takze take kocurkovo!!! Ta pani na slovensku, s ktorou som sa mimochodom pohadala cez telefon, (pretoze som mala palle piene) mi povedala, ze ked tam zijem a mam prac. zmluvu tak ma mozu potom vyhlasit, blba a to mi nemohla povedat skor? Takze v auguste idem domov a caka ma vybavovanie v poistovni...tak vam dam potom vediet.
Odpovedať
Profilova fotka
francy ja tusim mam o tom nieco doma..sa mi zda..teraz som v praci, ale doma popozeram a ak nieco najdem, tak ti dam vediet ;-) * tiez neviem, co s tym narobia..len preto, ze si beries zahranicneho, tak musis obeha milion uradov.. ]-(
Odpovedať
tiez ma to stve.. ja som typ, ktory neznasa chodit po uradoch... asi sa zblaznim pred svadbou ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
a kde chces mat svadbu, kostol, ci urad??*mne by sa strasne pacil kostol, ale ja nie som ani pokrstena a bude s tym este vela roboty.. :-( *ale som teraz niekde citala, ze tusim staci, ak sa vezmete na urade a v kostole vam ten vztah akoze "posvätia" ..so vsetkou tou slavou samozrejme :-) :-)
Odpovedať
my budeme mat aj v kostole, aj ked ja som v kostole bola naposledy strasne davno... ale urcite chceme mat v kostole.. a tvoj priatel je katolik? asi ano, ze? taliani...
Odpovedať
Profilova fotka
noo..katolik..sice veri, ale do kostola nechodi :-) *to len ja som tam medzi nimi ako taky pohan :-D *aj ja by som chcela mat v kostole, ale tam tiez treba milion papierov a este k tomuta nauka, ci ako sa to vola.. :-(
Odpovedať
jeej, ta nauka, tak to teda bude!!! tiez som zvazovala, ci mat svadbu v kostole, ale myslim,ze nauky a pierovacky prezijem. ta svadba za to stoji...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
moja buduca pani svokra by asi neprezila, keby mame svadbu na urade :-D *ale ja to nejako vyhutam ]-( *inak ohladne toho potvrdenia o pobytte, nasla som len nieco ohladne CR..ale tak, snad pomoze..napis maila /ip/, mozem ti to poslat ;-) *
Odpovedať
no co, nasla si nieco, dashenka????
Odpovedať
Profilova fotka
..."cudzinec musi k ziadosti o uzavretie manzelstva prilozit tiez potvrdenie o opravnenosti jeho pobytu na uzemi CR vydane policiou /cudzineckou/, ktore nesmie byt starsie ako 7 dni. V pripade, ze cudzinec toto potvdenie nepredlozi, nie je mozne manzelstvo uzavriet z dovodu nesplnenia podmienok. " -je to z CR, ale myslim, ze podobne to funguje aj u nas..sik som moc nepomohla, ale viac som nenasla :-p
Odpovedať
no a teraz mi vysvetli co to je? jaky pobyt? naco ze mu je potvrdenie o pobyte?
Odpovedať
Profilova fotka
neviem, ci to plati aj na slovensku.. :-| *ale podla mna je to blbost..sak ked sem pride na 3 mesiace na dovolenku, tak ziadny papier netreba..ale to , ze sa sem pride ozenit, tak sup-sup papier?! ]-( *podla mna to je len nejaka blba zbytocna paierovacka..proste prides na policiu, daju ti tlacivo, peciatku a ides domov..*
Odpovedať
no ale nechapem!! a moj ked sem dojde na tyzden na svadbu???? potvrdenie o pobyte? o jakom? o tom tyzdni???? no sibnuti su!!! sprosta byrokracia na slovensku....
Odpovedať
Profilova fotka
ja tiez nechapem, co tym sleduju.. :-|..ale to budem riesit neskor..*inak ako?? uz vybavujes, ci len tak, v pohodicke?? :-)
Odpovedať
dievcata, ja som si pred 3 mesiacmi brala taliana na slovensku, mali sme krasny dvojjazycny sobas v kostole / moja rada, ak sobas tak dvojjazycny, nech z toho aj taliani nieco maju /, pred svadbou sme potrebovali milion papierov, ale hlavne klasika : rodny list, bydlisko, stav - tu muselo byt uvedene slovko slobodny, potrebovali sme papier, ze sme mali v taliansku ohlasky, toto sme vsetko nechali apostilovat, prelozit a doniesli na taliansku ambasadu.... a odtial sme isli na matriku a bolo.... a inak nepotrebovali sme ziadne povolenie od cudzineckej policie...keby nieco napiste do IP, rada poradim...
Odpovedať
Profilova fotka
ohlasky?? to je ako u nas zasnuby?? my sme nic take nemali :-D
Odpovedať
ohlasky su v taliansku zo zakona povinne! Aspon boli v case ked sme vybavovali svadbu.... Nesmu byt starsie ako 6 mes pred planovanym sobasom, tak nam povedali na talianskej ambasade a tak sme aj urobili. Je to len formalita. Na urade v taliansku spisete zapisnicu, ze sa budete brat a bla bla, oni to potom vyvesia na nastenku a po nejakom case to ostempluju a mozte sa vziat :-D , no stredovek :-p ....
Odpovedať
Profilova fotka
to vazne?? :-D *to uz co je..akoze v taliansku sa nemozte vziat bez toho, aby ste to neroztrubili svetu?? vesele :-D :-D *toto je s tymi dokumentmi najhorsie - nemozu byt starsie ako 6 mesiacov :-(
Odpovedať
no dashenka, ani ja som nevedela "prehltnut" tie ohlasky.....co sa tyka dokumentov, bohuzial, platnost 6 mesiacov plati skoro vsade na svete :-p
Odpovedať
Profilova fotka
a potom, ze sa clovek nahana..keby to dali aspon na rok, tak by bola svadba pohoda a nie stres :-) *janette mali ste svadbu len na sk, ci aj v taliansku?? :)
Odpovedať
svadbu sme mali len na slovensku, sobasny list sme odniesli na ambasadu, tam nam ho potvrdili a odniesli sme ho v taliansku na matriiku....., ja si neviem predstavit, co by od nas chceli keby sme mali svadbu v taliansku :-p :-p :-p
Odpovedať
Profilova fotka
za taky rok ti poviem :-D *som tam nasla skvele miesto na obrad..ale ci mi to povolia, to je uz ina rec :-N * jenette, vy ste boli obaja pokrsteni a mali ste aj sv. prijimanie??
Odpovedať
pokrsteni sme boli obaja, manzel mal aj prve sv. prijimanie...., mne ho robili pocas obradu, ale nie je to nutne, da sa vybavit aj biskupsky dispenz, a vraj je to len formalita..... dashenka, drzim palce aby ti to vsetko vyslo ........
Odpovedať
Profilova fotka
na ten dispenz sa spolieham - inak by sa asi ziadna svadba nekonala..by svokra skolabovala :-D *dakujem janette ;-) , v septembri sa chystam na saty..sa tesiim x-) * som rozmyslala, ze na tom hradiku, ci zrucanine, ci ako to mam nazvat by bol len taky nejaky mini obradik..neviem ci poznas - civitella del tronto..je tam taka krasna alej..kuk do albumu ak chces ;-) * a ste teraz na slovensku, ci v taliansku?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
noo..len tie fotky musim zmensit :p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?