Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kde ste zmizli kocky? co mate nove?
Odpovedať
caute, baby. tak ja som sa konecne dostala znova k internetu, ale len na chvilu... dashenka, to s tymi psickarmi poznam aj ja.. teda na zaciatku ma to bavilo, ked sa ta kazdy pytal, ako je stary a ake pohlavie... ja si pamatam na cestu do talianska a na letisku to bolo nieco hrozne!! jedna pani sa ma dokonca spytala, ci je to zivy pes alebo plysak?? :-D ale bol aj taky maly chlapec (asi 3 roky), ktory do neho kopal (teda chcel) a ja som na neho najskor s usmevom: nono, to nemozes.. a ked neprestaval, tak som ho tak postrcila, lebo jeho mama si ho vobec nevsimala a ja si do psa kopat nenecham ]-( tak ma ten chlapcek nastval a potom uz som bola neprijemna, ked sa niekto k tomu psovi priblizil :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte holky :), tak konecne na nete!! nam odisiel doma net, takze teraz okupujem u segry pocitac :-D * som dneska mala predposlednu jazdu..no strasne.znacka stop mi nic nehovori :-D :-D * v pondelok by som mala mat skusky, tak drzte palce..som z toho na nervy :-S *ak sa podari , tak toho desiateho idem hned aj zapijat..mala by mi dojst kamoska z rakuska,takze bude rosado..teda ak sa podari ta autoskola :-N * a potom, maximalne za tyzden by som potom mala uz konecne ist za macom do talianska..uz sa neviem dockat x-) *co mi hovoril, tak sa mu konecne ten lokal zacina rozbiehat, takze by malo vsetko byt ok..a aj mne sa crta nejaka robota, takze ak to vyjde, tak budemem len mesiac u svokrovcov a potom uz sa budeme moct prestahovat do vlastneho :-D * ja sa teraz len rozpozeravam..mozno v oktobri objednam saty..ale vsetko ostatne nechavam na buduci rok..teda este restiku by som chcela ist pozriet, ked pride maco..tak dufam, ze to bude ok..na nete vyzera pekne =-) * a krpec je ok..konecne si nasiel jeden kut, tak spini len tam..uspech :-D *ale este ho budem musiet dat zacipovat a vybavit mu pas.. 8-( *..stu za to cca liter!! neskutocne prachy!! mali by aj psom zabezpecit nejake zdravotne poistenie :-D :-D *
Odpovedať
Profilova fotka
no dashenka, tu psi maju zdravotnu poistku uz davno a vacsina ludi to i vyuziva, lebo veterinar je neskutocne drahy. tam, kde som ja robila v poistovni, sme predavali "poistenie pre domacich milacikov" :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ty jo..nevies, ci nieco take nie je aj v taliansku??.. =-) *no podla mna je to super vec..ti veterinari si vypytaju kolko sa im hodi!? ]-( * tak som dneska mala poslednu jazdu..uz len nedela a ide sa na skusky..dufam, ze uz naozaj posledne v mojom zivote!! neznasam sa ucit..teda ucit aj hej, ale v skole /akejkolvek/ sa ucis 90% zbytocnosti :-S * nech to vyjde..potom to bude uz len tyzden a maco pride pre mna :-D ..*aj ked teraz sa asi viac tesi na krpca ako na mna .. xixi :-D :-D * no co corlianos, kedy ti zacina kurz?? ja som akurat minule pisala s tou holkou co ma doucovala, ze by sme este mohli rychlo prebehnut buduci cas..na ten nejako nevydalo :-N *
Odpovedať
Profilova fotka
no mne to presunuli a zacinam az 2/10 :-( Ale nevadi, uz sa na to velmi tesim. vcera sme mali nasu prvu tanecnu hodinu, pre mna trochu nuda, lebo nas len naucili zakladny krok valcika, chacha a quickstep, no gab sa dost vytesoval, tak som rada, ze ho to bavi. uz sa tesim, ked zacneme tancovat poriadne... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
taaak..dalsi mesiac bez maca.. ;-( ;-( som dnes mala tie skusky - test som spravila na plny pocet bodov, udrzbu tiez .. ale jazdu si zopakujem :-N *kua!!ved som vsetko spravila dobre..ale tak, co vam poviem..co sme mali my policajta, tak z 12 ludi pustil dvoch..sam instruktor nam povedal /ked si ten policajt odbehol na wc/, ze nech s nim nejdeme..ten instruktor bol z neho uplne hotovy..mu bolo skoro az do placu..ze to nikdy nezazil takehoto magora na skuskach..ze to je proste otrasne.. 8-( *tak ale nepomozem si .. |-| * a dalsi termin je az 26-teho!! ale skusim, ci sa to neda na 19-teho vybavit..ja uz som na nervy..som sa tak tesila, ze konecne vypadnem..sak teraz sedemnasteho to budu uz 4 mesiace, co som bez maca..zachvilu ma odvedu v kazajke do blazninca :-S * he he, tanecna?? no pekne :-D *to u nas asi budem chodit len ja..maco to uz ma davno za sebou..v taliansku to je by som povedala povinne..hned ako sa naucis chodit, tak ta mrdnu do tanecnej :-D * a co chcete tancovat corlianos?? chcete to ako program na svadbu..nejaky "hriesny tanec" ?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeeeemine, dashenka, to je mi luto! uz som pomaly zabudla, akych debilov fizlov mame na SVK 8-( . tak len pevne nervy a vela stastia na druheho policajta. co sa tyka tanecnej, akoto, ze ja viem i valcik i chachu a gab nie??? zeby tanecne na juhu neficali? hmmm hriesny tanec by sme radi, chceli by sme totiz urobit nejake to vzruso, ale ktovie... zatial sa zameriame na valcik, nech to nejak vyzera i s otockami, nie len 5 minutove hompalanie z jednej strany na druhu. taketo spolocenske tance by nas taktiez mali naucit tancovat spolu - dan dnesnym diskotekam, kazdy tancuje sam, kde sa vytratili parove tance??? ta tak...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky, som tu nova a aj ja sa budem vydavat za Taliana. Mozete mi povedat ake dokumenty potrebuje vase polovicky na Slovensku ked sa chcete zobrat? Vopred vam pekne dakujem za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
inac Mela ja byvam pri Neapole v Salerne
Odpovedať
caute, baby, znova sa hlasim, nejak sa nemozem dostat k internetu, ale uz v pondelok by som ho mala znova mat!! som odrezana od sveta bez internetu, ani neviem, co sa na slovensku deje!! ja tiez odchadzam na buduci tyzden domov, neviem sa uz dockat, tak sa najem a priberiem aspon desat kil!!!!!!! :-) ja som si bola minuly tyzden skusat saty tu v jednom salone, take kraaaaasne boli, ale urcite nebudem tie saty trepat na slovensko a potom naspat!! aj ked boli uplne uzasne!!1 :-( dashenka, to je skoda, ze ste natrafili na takeho idiota!! a kedy mas dalsiu jazdu?? dufam, ze tu uz zvladnes ;-)
Odpovedať
bosorka, ja by som ti rada poradila, ale zatial sa s dokumentami nezaoberam, aj tak nemozu byt starsie ako 6 mesiacov (alebo 3?), tak na to je este dost casu... ale je to urcite napisane v Clankoch.. myslim..
Odpovedať
Článok sa načítava...
inak, baby, teste sa na taliansko.. tu je krasne teplo cely cas!! som pocula, ze na slovensku je nejake hrozne pocasie... super vyhoda talianska!! ja som sa bola dneska opalovat-no hroza-cervena a vsetko ma boli :-( dashenka a kedy teda cestujes do talianska???
Odpovedať
Profilova fotka
zdraviiim :-D bosorka skus si to zadat do vyhladavaca..ja sa tym tiez nejako nezaoberam, bo tie dokumenty nemozu by starsie ako 6mesiacov..takze zatial je to strata casu..** francy, dalsi termin mam az o 2 tyzdne /26.9./..nic skor sa nedalo..ale tak lepsie ako o mesiac..bo vycsina autoskol ma termin skusok len raz do mesiaca, prisom tato moja ma skoro kazde 2 tyzdne..aspon nieco pozitivne :-N *aj ked nechapem preco mi tu jazdu nedal..za jednu poondenu smerovku /na parkovisku!?..kua, kto vyhadzuje smerovky na parkovisku?!/ a raz mi to skapalo, ale to bolo vsetko..jazda bola inak bezchybna..*tak ale ze mi to skapalo..sak to sa stane aj ludom, co jadia 20 rokov!!proste mal niekto zly den a my sme to schytali.. ]-( * a nemas foto tych siat?? by ma zauijimali, kedze sa ti tak pacili ;-) ak spravim tu jazdu /bo uz mam len tu..udrzbu a testy ok..aspon, ze je tam taky inteligentny system, ze nemusim opakovat vsetko :-D /..takze ak spravim jazdu, tak balim..uz len pockam na vodicak a padam..takze tak do tych max. 10 dni by som mala padat .. uz je na case..tu trcim 5 mesiacov!? 8-( opalovat..to zartujes =-) *ja tu beham v zimnej bunde a troch svetroch :-D *chudak krpec, ani von mi nechce chodit aka mu je zima :-|
Odpovedať
Profilova fotka
bosorka: tak ako kocky, i my to nechavame na neskor, lebo i keby sme teraz zacali zistovat, v januari sa to moze zmenit... v januari sa fuuurt secko meni :-D francy: aspon vies, ake saty hladas, to je vyhoda. ja este nemam ani predstavu - len viem, ze to musi mat ramienka... dashenka: vy tam mate chladnejsie tyzden, my sme tu tak mali cele leto! :-N
Odpovedať
Profilova fotka
corlianos ja dufam, ze aspon v taliansku bude teplejsie..ako ja mam rada tak 20´C..ale menej nemusim..som tak minule isla do mesta v zimnej bunde a oproti mne chlapik v kratasoch a tricku :-D * no s tymi satami to asi bude najvacsi problem..mne sa mesiac paci jeden styl a o dalsi mesiac je to nieco celkom ine..tak vobec netusim, co na seba nakoniec navleciem =-) *ale dost to zalezi aj od toho, kolko sa mi podari "zhodit"..aj ked v taliansku je to pre mna skoro nemozne..cestovinami sa mozem napchavat od rana do vecera a tie ich super zmrzliny a kolaciky..o neviem neviem..asi sa niekam zavriem s kosami zeleniny a ovocia :-D
Odpovedať
caute... no tak tie saty vobec neboli moj styl, ale ked som si ich dala na seba, tak som skoro odpadla!! super boli. foto bohuzial nemam, lebo fotoaparat mam na dome (teraz sme prestahovani docasne), tak som ich nemohla ani odfotit :-( ale nabuduce uz ano!! to vazne je tak zima na slovensku??? :-. ja uz budem doma na buduci piatok a neviem si to predstavit taku zimu!!! no budem musiet teda pobrat zimne oblecenie!! a corlianos, to ti teda nezavidim cele leto mat zimu! ja si doma konecne pozriem salu, uvidim, co to je zac, dufam, ze bude vyhovovat.
Odpovedať
no a v pondelok idem robit tu modelku vlasov, no som zvedava, co to bude!! navyse to bude v hoteli, ktory patri kamartovi mojho ex, takze drahy si bude doma nechty hryzt, ci ho tam nahodou nestretnem :-D ale ze si mam doniest tricko s vystrihom!!!! no bohvie, ci to nebude nejaka blbost! ved uvidim, aspon sa nasmejem. za 45 euro!!! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no francy, pokial si to tricko nechas na sebe, tak pohoda :-D ak nie, tak to si ten tvoj bude hryzt i prsty, nielen nechty! :-N dashenka, mas pejsanka, tak s nim chod 3x denne na prechadzku a figura jak lusk zarucena. fakt!
Odpovedať
Profilova fotka
hehe, to s tym trickom je teda zaujimave..ale tak otazne je, ci sa potom ludia pozru aj na ten uces :-D * ach jo, to je skoda, s tym fotakom, by ma naozaj tie saty zaujimali.. ;-) *ja by som chcela nieco popozerat, ale len s macom..sak on vie..zatial sa to berie tak, ze sak chceli by sme sa vziat..takze pobeham s macom par salonov a pofotim..mna najviac zaujima macov nazor na saty..aky strih a tak..ved prenho mam byt pekna :-) * inak francy, teraz je prave okolo tych 25´C, ale kazdu hodinu sa to meni, takze urcite si pribal nejaky ten sveter a bundu ;-) * corlianos ja s nim beham skoro stale von..tak min. na 20 mionut a nic..ani deko dole..na mna to ma asi opacny ucinok :-N *ved ale velku hlavu si s tym nerobim..ked sa vsetko ukludni, tak to dam dole..za taky mesiac-dva budem ok :-D *
Odpovedať
Profilova fotka
ajojte holky, kde ste vsetky?? :-D francy, mam na teba taku otazocku..ako je to v taliansku s poistenim?? bo mne teta v poistovni povedala, ze to len treba zrusit poistenie tu a treba im poslat kopiu prac. zmluvy z talianska..a ze ti potom to pistenie zrusia a tam ti to zacne normalne platit zamestnavatel..ale som z toho jelen..ci si ja vyberiem poistovnu, ci ako =-) * sa mi crta nejaka robota s macovou sestrou..by bolo v pohode..aspon by som tam nebola stratena :-D
Odpovedať
Ahoj dashenka ja ti mozem pomoct s tvojim problemom. Prave ho riesim... Chcela som sa prihlasit tu v poistovni(mutua), ale nakolko mi mame poistovnu na slovensku musela som sa vyhlasit. Na slovensku ta vyhlasia na zaklade prac. zmluvy z talianska, daju ti papier a s tym chod do poistovne v taliansku a mali by ta prihlasit bez problemov. Ja som sa v auguste vyhlasila zo slovenska a chcela som sa potom prihlasit v tal.lenze tiez som dala vypoved v robote v taliansku!!! a tu nastal problem... od konca augusta je tu novy predpis, ze vsetci poistenci musia mat pracovnu zmluvu, na to aby boli poisteni. Takze chaos! Teraz niesom poistena, ale uz to riesim, chcem sa prihlasit opat na slovensku, a v den ked sa vydam mam automaticky vsetky prava ako moj manzel.... Inak nas preukaz poistenca ti staci, aspon ta pani hovorila, mozes ist k lekarovi, na pohotovost, oni im to daju na slovensku vsetko preplatit, ale mala by si byt na poistovni vedena ako samoplatitet a platit si zdrav. poistenie sama nejakych 600 na mesiac. Dufam ze som ti to napisala dost zrozumitelne ak nie tak sa pytaj :-)
Odpovedať
caute, baby.. ;-) radkaz, ja som bola uz vela krat tu u lekara, ale mojmu preukazu poistenca nikto nerozumel! dala som raz aj ten formular e111 (alebo ako sa to vola), ukazala som aj poistenie od allianz, ale doktor tomu nerozumel. zaplatila som a to bolo vsetko (asi 10-15 euro). a to som si raz zlomila nohu.. a to stalo iba 15 euro. ale tiez mi v poistovni hovorili, ze si to mam zaplatit a na slovensku mi to preplatia.. no nerozumiem tomu ani ja!! :-N
Odpovedať
no a praca dopadla ok, az na to, ze kadernicka bola trochu viac sebavedoma alebo namyslena, ale spravila 4-5 ucesov a isli sme prec, takze robota tazka :-D aj na buduce :-D dashenka, s tym psom si nerob starosti, ja som si myslela, ze toho svojho nikdy nenaucim cikat vonku, ale to sa nauci kazdy pes!! som sa vzdy cudovala, ako to ludia dokazu naucit svojich psov, ale da sa... drzim palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
buona sera :-) radkaz dik, je to zrozumitelne ;-) *aj ked mne maco povedal, ze on to vybavi..takze neviem..bo som citala na nete, ze to sa musim do 8 dni nahlasit na policii /ci nejakom urade/a oni mi musia vydat potvrdenie a s tym potvdenim musim ist potom do poistovne a bla bla bla..proste milion vybavovaciek :-S *tak, ja som dnes volala s macom a pracu by som mala mat na 99% istu, takze sa vytesujem :-D *nie je to sice nic extra, ale tak min. 800 euro mesacne si myslim, ze na zaciatok staci..vzhladom na to, ze po taliansky viem asi 3 vety :-D * konecne mam buducu stredu opravnu jazdu na vodicak, tak dufam, ze uz konecne tam bude normalny policajt..sakra..taka som nastvana, vzdy ked si na to spomeniem..za jedneho namysleneho mamrda!! ach jaj..sa normalne tesim odtialto prec!! ]-( * francy a krpec sa vypotrebovava podla nalady..niekedy sa mu podari vonku..hlavne rano :-D *dnes bolo rano vazne hnusne, tak som ho dala na 5 minut na balkon a bolo to.ale keby s nim idem von, tak nespravi nic.. 8-( * ozaj, uz mas net, ci stale len do kaviarne?? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
cau kocky. no mne uz zacala skola 8-( no nevadi, cim skor zacne, tym skor skonci, no nie? to s tymi ucesmi znie fajnovo, francy - ja milujem, ked sa mi niekto hrabe vo vlasoch a ked by mi za to este i zaplatili?? x-) dashenka, drzim palce na svadbe a congratulations k jobu! to je fakt super, ze sa do toho tak rychlo dostanes, to sa i jazyk hned naucis. mne sakra dali hodinu v utorok vecer v druhom semestri - ked som mala mat taliancinu, tak som behala a vybavovala, aby som mohla mat taliancinu inokedy. tak som vybavila na stredu, cize vzdavam volejbalovy trening :-( No co uz, taliancina je dolezitejsia. i to to ma byt len conversations, ale dufam, ze to postaci - ved gramatiku mi ma kto vysvetlit :) tak tolko moje novinky - este furt nemam kameramana, heeeelp!
Odpovedať
Profilova fotka
caute babenky :-) corlianos, tak to ti teda nezavidim tie behacky.. :-| *a co taliancina?? dava ti to nejaky zmysel?? mne este stale nie :-D * sa tak vytesujem..v stredu mam konecne opravnu jazdu, takze dufam, ze uz sa konecne budem moct balit x-) *ale este tu mam vybavovacky - mi nevyplatil zamestnavatel vyplatu..nejakych 12 tis. .. ma ide roztrhat!! sice to nie je vela, ale tak princip je princip, takze idem zajtra na urady..uvidim, co mi povedia =-) * inak prave som sa dozvedela, ze budeme mat v rodine babatko..bratrancovi sa "podarilo"..to bol pre mna sok..takze asi nas predbehnu v svadbe..im to ponahla :-N *chcu len nieco male..takze uvidime..ved keby nieco, tak pojdem paparazzovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, kde ste vsetky zmizli?? =-) tak konecne..MAM VODICAAAK!! :-D *v piatok sa idem dat odfotit a na buduci tyzden uz by som ho snad mohla mat..takze zacinam balit :-D *jaj, tak sa tesim..* co mate nove??dajte vediet ;-) * corlianos ako pokracuje kurz?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no blahozelam a tesim sa s tebou, dashenka!!! :-D tu noveho vela nie je, skola este len zacala a ja uz neviem, kde mi hlava stoji - je toho vela a davaju nam prilis malo casu. kurz zacina dnes - presne o hod a pol budem sediet prvy krat v triede na taliancine :-D . nuz, ty sa zbal a ozvi sa, ze co a ako a hlavne - ako krpec zniesol daleku cestu... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim :-) no ako corlianos, co hodina?? :-D *inak to som trosku nepochopila..to vam hned zacali rozpravat..sak hadam tie zaklady gramatiky vam vysvetlili nie?? =-) * ja idem dat na buduci tyzden zacipovat krpca, nech ho mozem vziat zo sebou..som rozmyslala, ze ho necham doma nasim, ale ked mne by taaak chybal ;-( ..takze ide so mnou :-D * sa neviem odhodlat zacat sa balit..neznasam balenie..ale mam to jednoduchsie, bo polka mojich veci zostala v taliansku, takze to bude malina :-D * inak vcera som sa bola dat fotit na vodicak..to bude fotka!! ale sak vodicak..tam ma malokto normalnu fotku, takze preco ja by som mala byt vynimka :D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?