Svadba s Talianom - 2. august 2008 v Levoči. Je tu niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Caute babenky. Je tu niekto, kto ma svadbu v rovnaky den, mozno blizko Levoce, berie si zahraniciara a zije v Anglicku? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
haha, francy, musela som tvoj prispevok precitat 2x, lebo som si najprv myslela, ze dashenkin drahy bude doma... a rozmyslam: pofot ho, daj do albumu, i ja chcem druheho??!! :-D potom mi doslo, O KOM je rec :-N . no ten redovy - pokial dobre chapem, lebo ja som ta posledna, ktora ovlada tradicie, je tanec s nevestou - kazdy host sa s nevestou trochu povykruca a zvycajne za ten tanec daju nejake peniaze... tak ja sa mile rada s kazdym povykrucam a este k tomu zadara! :-D
Odpovedať
:-D :-D aj ja chcem druheho...taliana.. :-D :-D tak, teraz som ja mimo!! vlastne som si pomylila redovy s odcepcenim!! to som chcela vediet, co je to za tradiciu?! :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no tam sa tusim spieva taka pesnicka, ze zbohom mamickine prahy atd. takze trochu sentimentu, akoby rozlucka s rodicmi - pre nas zijucich z domu dlhe roky to az tak neplati, ale je to pekna tradicia a zaroven zazitok pre zahraniciarov, ked ta odcepci nejaka ta folk skupina. ja sa chystam booknut si kocky z takej skupiny, nech urobia i trochu "programu" pre hosti...
Odpovedať
no tak to my mat nebudeme, lebo som to zatial este nikde nevidela a ani neviem, kto a ako by mi to spravil.. ja som na zaciatku nechcel vobec ZIADNE tradicie, ale mozno zaradim tu polievku a rozbijanie taniera.. a dashenka, nepytala si sa este na to karaoke?
Odpovedať
Profilova fotka
bre ranko holky :) jezis, som mala hned rano o siedmej jazdu..som skoro naburala do lampy :-S ..este teraz som vyklepana =-) *uz nikdy si nedam rano jazdu..a este k tomu ak leje ako z krhly!! :-( * no, mne sa to odcepcenie, ci cepcenie /ci ako sa to vola/ paci..je to pekny zvyk, kedy sa z dievcata stava zena :-D *gycove, ale niektore zvyky maju nieco do seba ;-) * a aj nad tym redovym rozmyslam, nech si taliani "zakrepcia" :-D *ale asi to tiez bude bez vyberania prachov..ja by som aj tak chcela radsej prachy ako nejake 4 sady porcelanovych suprav :-D * na to karaoke som sa este nepytala..nebolo casu :-| .. ale ked nieco najdem, tak ti dam vediet ;-) * jaj, som vcera bola nakupovat pre krpca..uz ma postroj, misky, fajnove papanicko, hracky..bude krasavec :-D *uz len pelech mu treba zohnat..som presla cele mesto krizom-krazom a nic..ako mali aj celkom pekne, ale za "celkom pekny pelech" nedam 800,- :-D :-D *tak este skusim nieco pohladat :-) * v sobotu by sme mali ist prenho, takze potom pofotim ;-) *som sa ho pytala aj na tie uska a povedal mi , ze niektori ich maju tupirovane a niektori nie..ze si mozem vybrat :-) *tak sa tesim..aj maco sa uz nevie dockat :-D *ale sa budem citit tak nekompletne..bude chybat "tatino" do tej nasej novej "rodinky" :-N *
Odpovedať
:-D :-D to u nas sme tiez mamma a papa :-D a ked cikal este vnutri tak som drahemu hovorila, ze si nevie vychovat syna :-D zober si potom toho s usami hore, lebo tak to mavaju yorkshiry, aspon vacsina, co som ja videla.. zavidim.... ;-) dneska mi volali z tej prace-od tych vlasov, ze to bude zatial iba jeden den a dostanem 45 euro :-( nic moc, ale zase nebudem tvrdo makat :-N , tak sa uz dost tesim, aj ked mi to trochu presunie odchod na slovensko :-( :-( ale prezila si jazdu!!! jake mas znamky??
Odpovedať
Profilova fotka
buon giorno :-) jazda?? :-D :-D ..tak, to bolo hrozne..skoro som nabrala lampu :-D *som mala jazdu uz o siedmej rano a brutalne prsalo a .. ja neviem, proste asi nejaky skrat a uz to bolo..som vsla trochen na chodnicek :-D *bo som bola nejaka mimo a on hovoril, ze idemem doprava, ale ja som mala smerovku dolava /na co mi on nic nepovedal!!/ a tak som zacala tocit doprava ale pootom som kukla na smerovku a ata bola dolava..tak som zazmatkovala a bolo :-D :-D *no des .. som sa este 3 hodiny klepala v robote =-) * to mne maco povedal, ze nech mu dam do bytu piesok ako sa dava mackam..ale to som hned zatrhla..sak ja ho chcem naucit, aby sa pytal von a nie aby mi doma vsetko ocural ]-( *ten pelech som stale nenasla..asi skusim behnut do hypacu..tam maju predsa vsetko :-D *jaj, sa tesim, uz len 2 dni x-) * mne akurat maco hovoril, ze by som tam mohla volaco robit doma..ale neviem co /teda n mi to nevie po telefone vysvetlit..no jo, nasa komunikacia ma medzery :-D /..ze jeho sestra to robila a ze z toho mala celkom fajn prachy..tak uvidim, co to bude.. :-) * inak corlianos, minule som macovi poslala obrazok takeho bledeho obleku so zlatou kravatou a vestou..no proste nadhera a on, ze jake pekneeeee..no nezabila by si ho?! jemu sa vsetko musi opakovat min. 3x kym ma zacne vnimat.. :-D co vy?? mate nieco nove?? :-) *
Odpovedať
Profilova fotka
no vidis, povedala som ti, ze mu ukaz a zapaci sa mu! blahozelam, budeme mat podobnych zenichov! :-D my toho vela noveho nemame, vcera nas pochytil vyber piesni na urad, tak sme sa tu hrabali na you tube. a 2 uz mame vybrate, este jednu na odchod a bude. hej a coko dosla! na zajtra sme pozvali zopar kamosov a urobime premieru fontany, tak som zvedava! uz sa tesiiiiim :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a mozno sa stretneme aj na honeymoon-och :-D * to mojho maca minule pochytil akurat tak osial na youtube a posielal mi milion videii s yorkshirmi :-D *jaj, krasny boli..ale ved, uz vydrzim - zajtra bude krpec moj :-D * a dnes konecne posledny den v praci..jaj, konecne..posledne 2 hodinky x-) * tu fontanu by som si hned teraz zapojila..mam deficit sladkeho :-D *potom pofot :-D * inak baby uz mate predstavu o satach?? ja by som chcela nieco do zlata, ale nic som nenasla :-(
Odpovedať
Profilova fotka
pofotim, dashenka, dobry napad. co sa tyka siat, ja som zasadne na snehovo biele, takze problem by nemal byt. a bola si uz v salonoch? podla mna, ked sa v satach prehrabes, urcite nieco najdes. od dnes uz oficialne nerobis, budes mat cas, tak si to uzi! :-) moja predstava je min. taka, ze to musi mat aspon nejake ramienka, lebo 1. hore nemam nic, takze potrebujem dobru podpiru :-N 2. nechcem stravit den potahovanim siat smerom hore. takze aspon taku poziadavku mam. a tiez by som rada zavoj, taky dlhsi - po pas alebo tak. a popolnocne? uz viete? ja chcem biele, lebo to budu moje "svadobne" v ita, ked tam tyzden po svadbe pojdeme na taku "posvadbu" s talianmi, ktori nedojdu na svk...
Odpovedať
Profilova fotka
huraaa, tak ho uy mam krpca doma :-D *jaj, taky je krasnucky..sak dala som fotky do albumu, tak pozrite ;-) *chvostik ma odstrihnuty a uska ma pekne hore - ma ich ako satelity..neskutocne :-D *som mu dala zradlo, co mi dal ten chlapik, co mi ho predaval a nechce mi to zrat..tak som mu dala ine, co som kupila a do toho sa pustil jedna radost..rozmananec :-D *sa neviem nanho vynadivat x-) * mne sa biele saty strasne pacia, ale sa mi zda, ze budem potom s plyvat s vyzdobou..ma v sale ani nebude vidiet :-D *chcem ist pozriet jeden salon v BA, ale to az ked pride maco..si to svihneme cestou do talianska :-D *inak neviem..asi budem zatial pozerat na e-bay a behat po salonoch..co ine mi zostava 8-( * corlianos ty by si mala byt niekde v okoli milana?? bo tam maju skvele svadobne salony..aj linea raffaelli tam je..tam by som sa rada sla pozriet :-) * a co fontana?? uz mala premieru, ci az vecer?? :-)
Odpovedať
no ja odpadnem!!!!!!!!!!!!!!!!!! jaky maly zajac krasny!!!!!!! no super!!!! konecne ho mas doma!! asi teraz travis cele hodiny s nim!! jeej, posli mi ho aspon na mesiac :-D zavidim :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no, prave som sme vratili z vonku..a pocikal sa mi doma :-D *to este budem musiet nejako doriesit, nech mi zacne cikavat vonku :-S *nejake rady?? ]-( ale bol uplne skvely, celu cestu domov vobec neknucal, bol kludnucky, nepocikal sa..proste skvele :-) *a aj k ostatnym psom je super..len okolo nich prejde a tym to hasne..nikto ho neinteresuje :-D *ale este som ho nepocula vobec stekat..a zevraj yorkshiri su strasne citlivi na zvuky a hned stekaju..moj nic :-D *
Odpovedať
to este nie je nauceny.. ten moj prve dni len na gauci v kutiku, potichucky, na nikoho nepozeral :-D po niekolkych dnoch nechcel ani sam spavat, musel so mnou v posteli.. bohuzial (chvalabohu) my mame aj toho druheho a ten je tiez nauceny so mnou spavat v posteli... ale ten velky sa tej malej gulicky bal :-D zlati boli spolu a s tym cikanim ti neporadim, lebo nas to ma lahke, ja mu rano otvorim dvere a on si beha cely den po dvore, naucil sa to sam.. a toho stareho ucili nasi.. ale asi najrozsirenejsie je dat mu trochu po zadku s novinami,ked sa pocika vnutri. nikdy nie rukami!!! a kolko ma mesiacov/tyzdnov??
Odpovedať
inak, dashenka, mne sa zda, ze chvost je uz zakazane strihat!!! teda ak sa nemylim! nas ma dlhy chvost.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
29.5. sa narodil, takze uz skoro 3 mesiace .. som si myslela, ze bude kapanek mladsi, ale to nevadi..aj tak je krasny x-) *ale nie a nie sa mi vonku vycikat..s kakanim nema problem ale cikat ani za toho boha..a to som s nim bola vonku skoro hodinu!? =-) * no ja neviem..ale ma ho taky kratucky ten chvostik..asi 3-4 cm.. :-| * jaj, 10-teho mam konecne skusky..sa tesim..dufam, ze ich spravim..uz sa neviem dockat kedy odtialto vypadnem..mi to tam v taliansku tak chyba :-( *teda hlavne maco.. ;-( ..ale take gelato a kava tiez nie su na zahodenie :-D * co inak, pokracujete nejako so svadbou??ja vobec nic..mam utlm :-D
Odpovedať
Profilova fotka
cafce mrafce! no blahozelam k pystinkovi, je strasne milucky! co sa piskania tyka, ja som moju naucila tak, ze ked nieco urobila doma, vzala som ju k tomu, ukazala jej, povedala, ze fuj, hanbi sa doma take veci robit. Ani sa jej netrebalo dotknut, chapala. A samozrejme, cokolvek urobila vonku, tak som ju 5 min chvalila, ta taka bola rada. po dvoch dnoch pochopila. vonku - budem vychvalena, doma, budem vykricana. a bolo. vela stastia :-D coko fontana bola, no bola to pohroma, nechcelo tu coko vytiahnut hore a tym padom to vobec neprudilo. No trvalo nam pol hodky, kym sme cosi urobili =-) a zacalo to tahat hore, ale i tak to neslo tak, ako to vidite na obrazkoch alebo ked su to tie velke klasicke. no cokolada chutila i tak skvele. skusime este o tyzden, ze ako to pojde. a bud si najdeme system, alebo skusime kupit nieco drahsie...inac, my chceme mat total bielu vyzdobu, no nebojim sa, ze budem splyvat. bude to vsetko krasne, ciste, biele, ako ja :-D . co sa tyka nas v taliansku - ano, radi by sme sa prestahovali niekde ku milanu, ale to az po svadbe - takze saty budem vyberat v krajine mody - na slovensku :-D . my sme teraz zacali vybavovat miesto na svadobny obed v ita, ktory budeme mat tyzden po svadbe. a sokli nas, chcu medzi 60-100 euro na osobu. to neprehanaju??? sak to nas bude stat viac ako samotna svadba!!! ]-(
Odpovedať
dashenka, vcera som videla taky program o svadbe- 20 veci, ktorym sa treba vyhnut na svadbe (alebo tak nejak sa to volalo). a tam radili aj babam, ake saty vybrat. a bola tam jedna, ktora si skusala tie saty, ktore sa ti tak pacia (alebo pacili-s tymi ruzami).. takze ak si malicka, tak sa ti nehodia, lebo tie saty su straaaasne velke, fakt ta baba vyzerala ako gula.. mozno na nejakej vysokej by boli pekne... ale zase potom jej ta radkyna vybrala saty, ktore (podla mna) boli horsie ako tie prve :-D :-D
Odpovedať
corlianos, 60-100 euro je celkom normalne, preto som sa cudovala, ked dashenka pisala, ze ju svadba vyjde lacnejsie v taliansku nez na slovensku. teda pokial nema znamosti, co tu ma.. na talianskych forach som citala, ze v rime tusim pod 100 euro ani nezozenies menu... jedna baba pisala, ze nechce minut viac ako 5-6000 euro a ostatne sa divili, ako je to mozne, ze to ani nie je uskutocnitelne!!! ale kto chce, ten si svadbu spravi aj za 1000 euro.. len treba chciet ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak s mojimi ledva 158cm si moc vyskakovat nemozem :-D *ale teraz rozmyslam, nad tymi co mam v albume..asi tie biele..maju prekrasnu vlecku a tento strih siat proste milujem x-) *a aj drahemu sa dost pacia..takze uvidime :-) ..aj ked..biele som nechcela..ale mozno im dam nejau farbu do zlatista ak to pojde ;-) * jj, presne o to ide..kto chce minie, kto nie tak sa uskromni :-) *ja som sa minule bavila s exkolegom, co sa zenil asi pred mesiacom a hovoril mi, ze ich to vyslo len par tisic..no ale tak - mal len 12 hosti a nevesta si saty usila sama /uplne jednoduche/..takze da sa :-D * jaj, dnes mal malinky sok..sme boli u veterinara a dal mu tabletku /na odcervenie, ci co../ a este aj injekciu proti besnote a este nicomu..jaj..krpec sa ani nehybe, len lezi..mu davam, vodu striekackou, nechaspon pije, ked uz jest mu nechuti :-| *neviem, ci je to normalne, ale mne sa moc nezda..ked bude taky aj zajtra, tak idem s nim veterinarovi..chudacik moj krasny :-( *mi len pisti, ani dotknut sa ho nemozem ;-(
Odpovedať
boze, malicky zlaty :-( skus ho hladkat, snad ho to prejde, mozno je len vystraseny z tej injekcie... alebo skus nejakymi hrackami.. alebo nejakym kuskom masa :-) to asi kazdeho psa preberie :-) tie biele saty v albumu su fakt dobre!!! len kde ich zohnat!! na slovensku su vsetky saty rovnake, stale sa opakuju (v albumoch) tie iste a saty.. a trochu 'ine' v salonoch velmi nie su.. teda aspon co vidim na www strankach.. ja vobec nemam predstavu o satach, momentalne sa mi paci asi treti typ siat :-| uz som z toho na nervy, ale ved mam este kopec casu 8-) a z ebay-u by som sa trochu bala ich objednat.
Odpovedať
Profilova fotka
joj, pystik maly, podla mna je to ta odcervovacia tabletka - z nej by mal vracat a tak mu bolo asi zle od zaludka. no dnes uz je mu lepsie, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
buona sera :-D * takze krpec uz veselo beha..dnes som ho trochen hresila, bo mi doma o***l celu izbu.. ]-( *toto je hrozne..mi puka srdce ked mam byt nanho "tvrda"..ja viem , ze sa to inak nenauci, ale tak to je take tazke.. ;-( * jezis, ale lezie mi to na nervy..s nim idem von a tam milion dalsich ludi venci psov a zacne sa s vami bavit!? kua tam..ja si chcem len vyvencit psa a nie sa s nimi vykecavat!!..a stale dokola - ten je zlaty..a kolko ma..a bla bla ]-( :-S * francy viem o com hovoris :-D *mne sa ako prve pacili take s tym /vyzera to ako perie..ta sukna/..potom nieco na ten styl ako som mala tie s tymi ruzickami..potom princeznovske biele..a teraz som na tomto style /tusim mermaid to volaju :-N /..*ale mas pravdu..tu je vsade to iste..saty za 5 tisic, ci 60..na fotkach su aj tak rovnake :-D :-D * ale inak co som ja videla , ked som bola u maca, tak tam mali zopar salonov, ale celkom pekne saty..aj ked biele ale vzdy tam bol nejaky detail, co ich zvyraznoval :-) * corlianos a nenasla si nejaku cokoladu, co sa nemusi riedit?! ved vela bab pisalo, ze tam tu cokoladu proste len dali a tiekla..tak neviem =-)
Odpovedať
Profilova fotka
som rada, ze drobec uz je ok. a to vykecavanie medzi psickarmi, ja som to mala celkom rada - spoznas tooolko ludi a vela krat to pride vhod :-D . co sa tyka coko, mali sme tu, s ktorou nic netreba robit, len ju tam dat. a i tak neslo. no vcera som precitala cele forum o coko fontanach a napisala si odporucania a cez vikend to skusime :-)
Odpovedať
Ahojte dievcata, ako sa mate? Ozyvam sa po dlhsom case ale bola som doma, tak to viete.... Ako pokracujete s pripravami? Ja som sa bola poobzerat po salonoch ake maju saty a ta baba mi povedala, ze mam pockat na novu kolekciu tak do oktobra. Dufam ze si nieco potom vyberiem, ale videla som vela peknych siat tak sa neobavam. Vo februari idem opat domov a poviem vam, ktora idete domov do konca tohto roka tak si pozistujte ake documenti budete potrebovat! Ja som sa bola popytat po uradoch,a chcela som ist domov az na buduci rok niekedy vo februari vybavovat papiere, ale nakoniec si myslim, ze tam urcite este budem musiet zajst aj v aprili alebo v maji. Pani na matrike mi povedala, aby som zasla so ziadostou a vsetkymi dokumentami skor ako dva tyzdne pred svadbou,ze keby mi nieco chybalo tak si to budem moct vybavit! Inak tie nase urady mi pripadaju ako take kocurkovo... Jedna baba tu pisala ze chodila na urady ako na hodiny klavira, tak to asi tak bude! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No vitaj naspat, radkaz! My sa mame fajnovo, teda hovorim za seba =-) , az na to, ze ma totalne sklamala coko fontana 8-( . Ale druhy pokus bude uz teraz v sobotu, tak drz palce. Coskoro mi opat zacina skola, to uz tu tak casto nebudem... :-( A ako bolo doma? My sa obaja na slovensko chystame v marci or aprili - na ambasadu a obe matriky - v PO i v Levoci. Ja pevne verim, ze to vsetko vybavime naraz a hotovo. Papiere maju byt max 6 mesiacov stare, takze pohoda. Gab bude potrebovat nieco od nich z ita. Tak este to budeme musiet vybavit. No som zvedava. Tiez sa chystame navstivit DJa, fotografku a kameramana - ak ho dovtedy zozenieme :-D . Nuz a ja asi ostanem dlhsie a pohladam si saty. Tiez si chcem dat usit popolnocny kostymcek. A tiez mi treba zohnat kroj na cepcenie. A navstivit hotel a dohodnut menu. Jeeezisi, stopnem uz tu, bo dostavam depku :-S . Este PS k tej tete na matrike. Vies, co nam povedali v Levoci? Ze si to vsetko musime vybavit v Presove, lebo pod nich ja patrim, doniest to do LE, ale ked sa im nieco nebude pozdavat, tak ma poslu naspat. Ze vraj "kazda matrika robi veci inac a my to musime mat po svojom". No povedz. No comment :-N
Odpovedať
to je pravda na matrikach je bordel... Mne povedali ohladne papiera o sposobilosti na sobas tolko, ze im mam doniest potvrdenie o trvalom pobyte(kancelaria sa nachadza o poschodie nizsie ako matrika) a ze oni mi potom vydaju potvrdenie ze to potvrdenie o sposobilosti nevydavaju. Povedali ze si mam napisat v taliansku cestne prehlasenie, ze nie som vydata, u nejakeho notara tu v taliansku. Corlianos najprv sa spytaj ci nebudes musiet mat ohlasky v tal. nakolko su povinne zo zakona. Potom sa ti vsetko asi posunie o 3 tyzdne, lebo myslim ze tolko musi byt papier vyveseny na mestskej nastenke a potom ked som to dobre pochopila ho musis oddniest na tal. ambasadu v BA a tam mu daju nulla osta na sobas. Vsetky papiere odnesies na preklad a potom na matriku. Je to hrozne ale urcite sa nam to podari...
Odpovedať
Profilova fotka
ohlasky??? panecku a to je co??? no a uz to zacina 8-( Dobre, ze vravis, lebo o tomto som nemala ponatie. ideme do ita na vianoce, rozmyslam, ci by sme toto mohli urobit vtedy...? alebo i tie ohlasky musia byt max 6 mesiacov stare v den svadby? jooooooj :-(
Odpovedať
hej ako vravis 6 mesiacov, sak ma slak trafi, kolko sa nalietame za tymi papiermi!!! V taliansku je to tak ze 6 mesiacov od consenso(ohlasky,t.j. na mestskom urade pojdes podpisat papier, kde a kedy bude svadba, to das na ambasadu atd.atd) sa musis zosobasit. Je to povinne aj medzi talianmi...
Odpovedať
Profilova fotka
no uzas. takze uz nesetrime len na svadbu, ale i na cestovne do oboch krajin :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?