Svadba október 2012

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, planujete svadbu na oktober 2012? Je to este daleko, ale zacat premyslat treba, ak chceme mat vsetko tip top :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j my trpime utkvelou predstavou, ze mame casu a casu :-D inak v oktobri uz nie je tolko svadieb ako v lete, takze hadam netreba vsetko rezervovat s takym predstihom... :-) vy uz mate vela toho vybaveneho?
Odpovedať
@tomiholjubavi no, to som si myslela aj ja, ale zistila som, ze mnohe veci su rezervovane uz na dva roky dopredu, takze kameraman, fotograf a dj (hovoriaci po anglicky) zacali byt problemom. a to je len zaklad, okrem kostola a saly. moja oblubena kadernicka je uz tiez na ten termin rezervovana, takze hladam inu. obrucky tiez nemas na pockanie, chvilu to trva, kym ich vyrobia, oznamka tiez. vyzdobu, ak si nerobis sama tiez treba rezervovat. je toho dost... aby si potom nebola v strese ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No dnes mam pocit, ze sme sa pohli dopredu :-) :-) prisiel konecne novucicky pas, mam uz vypis z registra trestov, potvrdenie o trvalom pobyte, potvrdenie, ze slovensko nedava papier o tom, ci som slobodna :-D, nasla som krstny list aj rodny list, pozajtra si zhotovim cestne prehlasenie, ze som neni vydata. Normalne, ze dobry pocit, ked vidim vsetky papiere pokope... :-) v chorvatsku sa vsetko uradne prelozia a buduci tyzden ideme podat ziadost na matriku do zagrebu :-) Damy, uz sa mi zosvadobnieva :-D @katka28j a ked budu uz vsetky formality v richtigu s plnou vervou zacnem riesit saty, vlasy, vyzdobu, kameru :-)
Odpovedať
@tomiholjubavi tak to ta potom cakaju uz len same krasne veci, co si budes urcite naplno vychutnavat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby. no ja sa tiež pridavam k tym oktobrovym svadbam. a ked tak čitam, mnohe z vas to začali riešiť pekne v predstihu, my sme sa iba pred 2 tyždnami rozhodli, že teda tu svadbu stihneme ešte toho roku, konkretne 13.10. a viete čo? celkom som bola milo prekvapena, lebo sala kde som chcela hostinu, aj kapela a fotografka boli prave v ten den volne...
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j ani nie :-| dpc...vraj musim vsetky tie papiere este apostilovat v trencine ci co...jako fakt nechapem naco taka kktina ]-( ]-( cisto iba aby mali za co pytat peniaze...ved vsade su uradne peciatky a kazdy ten papier je viditelne pravy ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j ty to tiez apostilujes?
Odpovedať
@tomiholjubavi ano, uplne vsetko. bez toho sa v zahranici nepohnes a nic ti neprelozia a ani ti to notar neoveri :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j do ri*i ...to je co za pi*ovina :-( a ako dlho trva taka apostilacia? aj rodny list treba apostilovat?
Odpovedať
@tomiholjubavi no, hlavne rodny list. doba cakania zavisi od krajiny. v grecku to bolo za par dni.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j a to treba apostilovat v chorvatsku? ci to mame este na slovensku spravit?
Odpovedať
@tomiholjubavi ak sa ty vydavas v chorvatsku, tak ty potrebujes apostile. tvoj drahy nepotrebuje vo svojej krajine. ak mate svadbu na slovensku, tak ty nepotrebujes a on musi mat apostile z chorvatska.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@katka28j aha...:( uz mi je to jasne...a kde to treba apostilovat na slovensku? v akej institucii?
Odpovedať
@tomiholjubavi na mestskom urade, alebo sa skus spytat na matrike.
Odpovedať
@tomiholjubavi ale klud, to v pohode stihas. mozno to dostanes aj na pockanie. len si zisti, ktore papiere potrebujes.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j no trochu ma to znepokojuje, kedze od piatka odchadzam na cele leto do zagrebu..tak dufam, ze to vsetko stihnem :-( ma nahnevala cela tato apostilacia, pretoze mi to pride ako strasna hlupost, na vsetkych dokumentoch mam uradne razitko, prehlasenie ze som neni vydata je notarsky overene, tak naco este takato zbytocnost...pride mi to cisto len na tahanie penazi z ludi..a uradne preklady do chorvactiny to budu zase dalsie straty casu a papierovacky..grrr
Odpovedať
@tomiholjubavi myslim, ze to staci, ked ti to pojde vypytat aj niekto iny a posle ti to postou. priatelovi to bola pytat mama a poslala to na slovensko. je to takto, s tym uz nic nenarobime. ale da sa to zvladnut. kedy mate presne termin?
Odpovedať
Profilova fotka
@katka28j Juchuuuu volali sme na ambasádu :-) do chorvatska netreba apostil :-) :-) ale treba potvrdenie o štátnom občianstve...a k tomu treba rodne listy mojich rodicov, co je dalsia vyzva... :-D kedze oni ich naposledy videli este za ery ceskoslovenska :-D
Odpovedať
@tomiholjubavi no vidis :-) treba si vsetko pozistovat a potom to uz ide lahsie. tak uz teraz ozaj len tie pripravy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tomiholjubavi Staci ich na matriku v mieste ich narodenia a asi za 5e Ti vystavia obratom originaly ;-) Ahojte kocky, pripajam sa k Vam..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, pripajam sa. Nedavno sme si zmysleli, ze 20.10.2012 by mal byt ten nas "Den D". Ako ste na tom s pripravami? my mame miesto, hudbu, fotografku, kameramana, starejsieho no a v neposlednom rade moje saty (kupene v salone, este mi ich budu presivat na mieru) :)
Odpovedať
@lucia.k ahoj. tak toho uz mas celkom dost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fakt? ked to tu tak citam, tak mam pocit ze nemam nic :-D ale ked sa na to pozriem triezvym rozumom tak mam este kopec casu na ostatne "drobnosti"
Odpovedať
Ahojte kocky, pripajam sa. My budeme mat svadbu 6.10.2012 a vobec sa netesim vdaka uzasnym rodinnym vztahom a neustalim upozornovanim co ako ma byt, co sa patri co sa nepatri ;-( Preco to nemozem mat tak ako si predstavujem??? Nie je jedno kde kto sedi a kto co bude mat na sebe? Preco niekoho zaujima preco nechcem balony? Ach jaj 8-( Satocky mam vybrane, ale este dufam, ze schudnem nejake to kilo a staci mi ist zaciatkom augusta opat do salonu. Ak ich v dany termin budu mat pozicane, dam si ich usit, cenovy rozdiel je zanedbatelny. Dnes som si objednala z bazariku topanocky, tak som zvedava ci sadnu. Mame zaplatene zalohy za hostinu, fotografa, DJ. Poslali sme navrh na etiketu do vinarne. Obrucky mame tiez doma. Uz sme mali aj jedno sedenie s fararkou a uz som sa dohodla na skuske obleku pre nasho 4r. syna ;-)
Odpovedať
@lucia.k drobnosti uz pojdu rychlo :-) dolezite je to, co uz mas, zaistene terminy. ja osobne mam nocnu moru z matriky a papierov, zda sa mi to neprekonatelne :-|
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat svadbu v kostole - este sme to neboli vybavit, kedze priatel ma cas len cez vykend a akosi sme sa k tomu nedostali. Ale v tom nevidim problem, ved oni zvladnu aj viac obradov denne :-)
Odpovedať
@lucia.k aj my budeme mat v kostole. lenze priatel nie je slovak... a to je no comment... nikdy som si nemyslela, ze tolko papierov vobec existuje, aj do kostola :-|
Odpovedať
@xstelinka ahoj :-) neboj, zvladas. my mame ten isty termin a rodinne vztahy zatial na prd. mna buduci svokrovci velmi nechcu... hlavu hore, nie si sama :-)
Odpovedať
@katka28j dufam, hadam nedostanem do vtedy infarkt :-S
Odpovedať
@xstelinka ale nie, neboj :-D pisala si, ze mas maleho synceka. tak mysli na neho. ta svadba je najdolezitejsia pre vas troch, nie pre ostatnych ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?