Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem balli...urcite si to uzijete, aj ked az o rok :-)
Odpovedať
ahojte, dufam ze ste vsetky spokojne 3O - oktobrové...:-)prajem vela stastia oktobrovym nevestam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
takze uz to mame za sebou vsetky oktobrove,este by som si to zopakovala ,co vy na to?
Odpovedať
Profilova fotka
babyyyyyyyyyyyyy potrebujem poradit...musim ist aj na socialku oznamit zmenu mena??dakujem :-N :-N
Odpovedať
cukrik580: zamestnavatel nahlasuje zmenu do socialky, ak si v 2.pilieri, to uz si musis nahlasit sama
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
cukrik580 ak si platis dobrovolne nemoc. poistenie musis ist na socialku sama alebo si vytlac registr. formular a treba tam vyznacit zmenu mena ak si si ho menila po manzelovi
Odpovedať
Profilova fotka
baby no ako bolo?
Odpovedať
ahojte..tak to pred tyzdnom som bola u kadernicky a z mojich kratkych vlasov som mala uzasny bohaty drdol:-))este raz by som si zopakovala nas svadobny den...musim priznat ze bol nad ocakavania..i ked boli male trhlinky..ale to musi byt aby sa malo na co spominat:-) som rada ze sme sa boli fotit pred obradom pretoze sme si ho uzili a nemuseli sme sa nahanat..a tak nejak sme vsetko v klude stihali...vyhodou bolo ze sme neprisli o nic zo zabavy..boli sme pritomni a nik nemoze povedat ze poriadne nevidel zenicha a nevestu...pretoze sme boli stale v kole:-) a co vy? skusim dat nejake foto..zatial len od braska:-)
Odpovedať
caute, takze uz aj my to mame za sebou, kedze sme mali este 2 dni dozvuky a hned na to svadobnu cestu (pisem vam z Rima), tak som sa nestihala pochvalit ako to cele dopadlo. no dopadlo to uplne super, uplne uzasne reakcie vsetkych zucastnenych, vsetko islo ako po masle, mala som pocit, ze nie je pocas svadby ani jedna hlucha chvilka, zabavali sme sa az do rana a na druhy den sa zase zisli ludia u nas. fotky perfisne aj od fotografa (ak chcete vidiet zopar vybranych, nejdem davat link, ale vyhladajte si fotografa Jozefa Stasa a album Zuzana a Jan retro svadba...) boli nejake malilinke nedostatky, ale tie som zaregistrovala len ja a mozno druzicka a mala som to dost na haku. takze vsetko super,ale uz by som si to nezopakovala, stacilo, uz si chcem uzivat kludny manzelsky zivot, aspon na par tyzdnov... potom moze spravit svadbu zase niekto iny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj ja to uz mam za sebou, dik moc za drzanie palcov a myslenie na nas :-) Svadba bola podla mojich predstav, aj ked par veci nevyslo, tak ako by som chcela, ale to sa v uz nedalo ovplyvnit a po vojne je kazdy general, tak aj ja samozrejme. Som rada, ze som sa na nas den pripravovala dost dosledne a preto to bol naozaj aj najkrajsi den v mojom zivote, ale to aj vdaka mojej uzasnej rodine. Cely den som si ozaj uzila az na to, ze som vobec nejedla, lebo som na jedlo vobec nemyslela. Nezdal sa mi ani kratky ani dlhy, skor taky akurat, mozno to bolo tym posunom casu. Ziadne stresy, ziadna panika, akurat som nezvladla pre plac dopovedat odprosenie, ale inak pohoda. V kostolo bolo uplne uzasne, krasna hudba, vsetko dokonale, tak preco by nam to farar nemal pokazit? Nedal nam precitat ten prvy text, ako sme sa dohodli, ale kladol nam len trapne otazky, na ktore sme mi odpovedali, ano, beriem, slubujem a pod. Ale na druhej strane aspon sme si presadili svoje a nehrali nam svadobne fanfary pri vstupe do kostola, ale moj darcek pre manzela od U2. Kostol sa vsetkym velmi pacil. Zvladli sme aj odnesenie k stolu, sice s velkym strachom, ale zvladli, teda ja. Zatancovali sme si, zabavili sme sa, vsetko islo ako malo. Jedlo a kolace velmi chutili a svadobne noviny tiez zozali velky uspech. Ani neviem, ci by som si to este chcela zopakovat, ano asi len preto, aby som zazila tie uzasne chvile s mojou rodinou a teraz nemyslim len blizkou, ale ak vzdialenejsou a kamoskami, lebo ako niektori pred svadbou vymyslali a trochu ma potrapili, potom boli, uplne skveli a ja som velmi rada, ze prisli a bavili sa. Nie asi len preto, ze hostia z druhej strany boli hrozni, nastastie som sa kopu veci dozvedela az po svadbe, ale teda pri dalsej svadbe by som uz ozaj tvrdo bojovala za to koho pozvat a koho nie. Ked sa niekto nehanbi prist na svadbu bez telegramu, kyticky, ci dokonca daru, nemam slov a navyse si po odchode domov zbali, co mu chuti, celu svadbu presedi a komentuje, kritizuje a pod. a snazi sa presadzovat svoje, lebo predsa pred 100 rokmi to byvalo na svadbach tak a nie onak, tak uz fakt nechapem. A samozrejme dary typu potom vam dam. A tiez otazky kolko ste vyzbierali a kolko vas vsetko stalo, taky luxus, vy sa teda mate a podobne. A navyse moje malovanie certa na stenu sa tiez potvrdilo, kedze kazdy kamos manzela bol na kratsiu, ci dlhsiu chvilu pohadani so svojou partnerkou. O tyzdni pred svadbou tu radsej pisat nebudem, lebo ako super bolo u nas doma, take hrozne to bolo na druhej strane a pri kontakte s nimi uplna katastrofa. To je tak, ked sa niekto postara aj o ine veci ako o svoje a ma dobrych znamych a priatelov, ktori tiez pomozu, potom nemusi mat starosti a rozmyslat, co kde a preco. Nasi nam vela pomohli, bus sme mali vdaka rodicom zadara, kopu inych veci sme dostali a pod. Na druhej strane len vsetko chybalo, vsetkeho bolo malo a teraz nevedia co s tym. Lebo smaozrejme, ked sa delilo, tak na polovice, to uz nik nepozeral, ze to nam dali moji rodicia alebo napiekli moje tety a pod. Ze sme tyzden po svadbe byvali u nasich a dozvuky boli tiez u nasich. Velkou utechou bola poznamka rakusanov a nemcov, ze na takej super svadbe este neboli. :-) takze nabuduce uz len svadba s mojou rodinou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Este som zabudla napisat, ze salu, ktoru sme mali dostat upratanu v sobotu o 9,00 sme dostali s velkym krikom o 10,30 a so slovami, hodina hore dole. Samozrejme sme odmietli zaplatit, lebo nik nebol ochotny vystavit nejaku fakturu a odpocitat nam hodiny, ktore sme tam neboli a samozrejme obrusy, ktore sme museli zaplatit inde, tak to malo dohru na policii.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
katharrina, blahozelam, dufam, ze celkovo mas aj napriek vsetkym tym "nedostatkom" z toho dobry dojem :-) ...tak vy ste mali inu kovbojku :-) preco to malo dohru na policii? a co sa dialo s obrusmi?
Odpovedať
Profilova fotka
ale ano, bol to super den, hlupakov a neprajnikov berem s rezervou a aspon som poucena a viem ako sa do buducna k nim spravat. No udali nas na policii, ze nechceme zaplatit. Ja nemienim ale zaplatit za nieco, co nebolo dodrzane, co mi nik nevie vysvetlit a nedostanem nejaky doklad o zaplateni. No proste, kto je aky ku mne, taka som ja k nemu. V sobotu, vo svadobny den si sedim v pohodke u kadernicky a zacnu mi vyvolavat ludia, co sme ukecali na pomoc, kedze sme salu dostali az v svadobny den, ze co s materialom, alkom, nealkom a pod., lebo nemozu vstupit do saly, pre zensku, ktora tam do kazdeho reve a nevie co so sebou. Takze vsetci dohodnuti na 9 alebo 10,30 stali ako hlupi von a cakali, kym si studenti po stuzkovej vypracu svoje veci. Vies teraz ani nejde o tych par euro, ale uz len o princip. Keby som nebola tak pripravena na ten den a nemala potuchy o oranizacii, tak tam asi skolabujem, pre nejkau kozu, ktora naslubuje hora doly a nic z toho, nech sa uz teda konecne pouci, byz zodpovedna. Ja som musela od dost veci ustupit, urobit kadejake kompomisi a prisposobit sa, trpnut ci sa nieco nestane a budeme vobec salu mat a este som aj tak pre jej nezodpovednost obvinovana ja.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ti teda nezavidim. to by porazilo asi kazdu z nas, keby niekto takto ohromne zodpovedny menil plany na poslednu chvilu. a kedy budes mat nejake fotky? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina gratulujem :) vykasli na tie nedostatky a uz spominaj na to co bolo super :) ale ja ked sa zamyslim, tak tiez analyzujem a niektore veci mi tiez urobili inak, ale taketo az nie...mala som inu kyticu a torta bola trosku ina a aj napriek tomu ze sme mali vsetko naplanovalo som stresovala a nestihala :) kedy budu fotecky?my uz sme mali mat vsetky tento tyzden,ale zatial nemame :) tak cakame a uz aj video by malo byt kazdu chvilu :)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem kitta, vsak uz zabudam na nedostatky, kyticu som mala presne taku aku som si vysnivala a aj ked torty nejem, tu co sme si dali surodencom urobit som jedla, lebo bola krasna a aj chutna a aj den som si skvele uzila, vela smiechu a slziciek stastia, super pocasie na foto a video si este asi dlhsie pockame, ale dam do albumu
Odpovedať
Profilova fotka
taniamirco: pozeram, ze mame rovnakeho kamermana a fotografku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina a uz mate fotocky?
Odpovedať
Profilova fotka
uz nejake tri, dam do albumu
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak aj ja už to mám za sebou... bolo to úplne krásne romantické a nádherné.. naozaj super deň.. užili sme si to naplno a napriek tomu, že som tesne pred obradom dvakrát revala to všetko super dopadlo.. plač nebol kvôli šťastiu ale kvôli drahého tete, ktorá po mne začala na cintoríne hukať, že prečo sme aj naša rodina dačo nedoniesli, že všetko sme to nechali na štefana, a že všetkého je málo...... aj keď koláče sme vybavovali my a všetko ostatné sme vybavovali a platili spoločne... do ničoho nevidela a ja som sa išla fotiť s opuchnutými očami a rozmazaným make-upom.. a tesne pred príchodom do kostola žas po mne oco zaal hukať že či sme normálny že 5 minút meškáme a že kde sme... no a ja som sa zasekla a nikam som nechcelaq ísť... takže za svadobného pochodu mi ešte tiekli slzy... ale potom sme všetko hravo zvláli a všetkým sa obrad páčil a všetkého bolo dosť dokoncq nám veľa poostávalo.. a všetci sa bavili a hovorili, že na takej super svadbe ešte neboli a tak... no naozaj super deň... kamaráti nám pripravili srandy a súťaže na ktorých sa všetci smiali a všetci tancovali aj my sme tancovali...no fakt super... aj keď sme skončili o pol 4 lebo všetci už spali na stoloch tak aj tak to bolo fajn... naši boli všetci unavení z 2hodinovej cesty odnás na oravu a my s manželom tiež takže sme si užili nádhernú svadobnú noc a nádherný týždeň len my dvaja a ja som naozaj šťastne vydatá.. zopakovala by som si tento deň ale asi až o pár rokov lebo ešte teraz mám žaludočné vredy zo stresov :-D urobila by som síce mnoho vecí inak ako teraz ale aj tak to bol náš najkrajší deň v živote.. fotky pošlem hneď jak nám ich dá náš fotograf... tak dúfam, že aj vy prežívate niečo podobné čo ja :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: tak vela stastia prajem teda :-) som rada, ze si napisala, ze by si teraz mnoho veci urobila inak, lebo som si uz zacala mysliet, ze mi zacina sibat, ked teraz uz euforia opadla a stale viac a viac si zacinam vsimat veci, ktore som sice v svadobna den nevnimala, ale stvu ma teraz :-( je mi to luto s tou pribuznou, ale vies, niektori ludia hladia len na seba a vobec neuvazuju, co povedia a ze tym kazia naladu a tvoj den
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska gratulujeeeem :) tesim sa na fotecky :) teta teda zabodovala neslusnostou na jednotku,ale aj tak to vzdy prevazia pocity stastia a lasky...a niektori ludia by nemali ist skor na svadbu predtym , ako by si uvedomili, ze ten de ma byt pohodovy a nadherny pre tych dvoch co sa beru...ci je jedla malo,alebo vela, alebo je nieco inak ako malo byt....katharrina mysli fakt len na to co bolo najdolezitejsie a to je to ze mas uz doma manzelika a bola si krasna nevesticka :) jaj ja som si vcera pozerala take amaterske video z nasej svadby a zas som si porevala,skoda, ze ta zurka sa neda opakovat len tak a tie saty mi zacali nejak chybat...
Odpovedať
Profilova fotka
baby nech tie naše svadby dopadli akokoľvek či už sme revali od šťastia alebo nervov či tam boli nejaký neprajnci alebo niekto kto nám sa to snažil pokaziť - dodávatelia a spol. alebo by sme dačo urobili inak bol to predsalen najkrajší deň pretože sa z nás stali ženy mužov, ktorých milujeme a nebol to len taký obyčajný žúr bola to oslava našej lásky takže nenechajme si to pokaziť a radšej spoímínajme na to dobré aby tie zlé spomienky nemali prevahu nad tými dobrými... baby veľa veľa lásky vám prajem naozaj nech je každý váš spoločný deň nalnený takou láskou ako v ten deň svadobný :-D
Odpovedať
Profilova fotka
krasne si to napisala :) ja si to nejak stale neuvedomujem na 100 % ze sme uz manzelia, ale ta obrucka na prste je super... :) a cakaju nas prve vianoce manzelske, tak dufam, ze vsetky ich prezijeme perfektne :)
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: mas pravdu, dakujem za podporu aj tebe kitta ;-) ja si inak tiez este nejk neuvedomujem, ze sme manzelia, u nas sa v podstate okrem obrucky a zmeny mena nic nezmenilo, mozno je to tym dufam, ze sa tu este budeme takto stretavat ;-) my sa chystame prezit prve vianoce uplne samy u nas doma, tak sa uz velmi tesim
Odpovedať
Profilova fotka
tak ani ja si to moc neuvedomujem... my ani spolu ešte poriadne nežijeme pretože drahý chodí zatiaľ na dva týždne do roboty a 4 dni je doma tak ako to bolo do teraz.. čiže ja ešte bývam u našich a sťahovať sa budeme až v júni nám sa však zmenili spoločné noci ;-) takže ja si to asi uvedomujem asi kvôli tomu viac... naše vianoce budú ešte u našich lebo prerábame domček a tam by to nebolo také pekné ale silvestra planujeme v zakopanom na poľskej strane tatier takže sa aspoň na to teším...baby ja sa tak moc teším na to keď už budeme bývať spolu - drahý bude pracovať v mieste bydliska od jari takže sa už nesmierne tešííííííííííííííííííííím takže dovtedy som slamenná vdova ]-( dúfam, že aspoň vy to máter lepšie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska gratulujem :-)
Odpovedať
ahojte baby, chcem sa len podelit o skusenost s prenajmom cokofontany a predaji belgickej cokolady velmi vyhodne v kosiciach a okoli..kto by chcel viac info, napisem do IP ;) pekne pripravy...
Odpovedať
Profilova fotka
baby ako sa mate? zachvilu fici na markize to 4 svadby.. zapojila sa niektora z vas? my sme uz dostali vsetky fotky a veru som si poplakala a je mi tak smutno nejak za tym :) a dnes ideme pre video vecer, tak sa neviem dockat...ste spokojne s fotoa video? my sme zostali z fotiek velmi prekvapení, lebo su neskutocne :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?