Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
ja by som skor vysoku lebo siroka nebude dobra na vysoku kvetinu, ak bude dost tazka tak ok, vaza sa neprevrati, ale zast potom ta kvetina tam nebude pekne stat...
Odpovedať
babyyyy: mam otazku, sice hlupost riesim po svadbe, uz je to jedno, ale sak furt vam pisem o svagrinej, tak chcem vediet nazor: kamoske bola moja svagrina s frajerom na svadbe pred dvoma rokmi (to sme este nevedeli ze sa takto navzajom pozname) a teraz boli na svadbe nam s tym ze ako som uz pisala odisli hned po veceri a ani neostali na prvy tanec a dali nam na svadobny dar ze album z fotolabu za 22.90 euri - nie som mamonar, ale od svedka a zenichovej sestry by som teda cakala nieco viac, hlavne ked vedeli viac ako rok dopredu ze sa budeme brat a mohli si usetrit... no ALE som sa bavila s tou kamoskou a ona ze im dali ako dar to ze moja svagrina nalicila a ucesala polovicu zien na hostine (co keby inkasovala tak by dosla k brutal prachom) a este im dali prachy.... tak sa vas moje mile nevesty, zienky, online kamosky pytam: je nacase sa stiahnut a uz ich nekontaktovat? lebo ja si myslim ze tym co spravili a tym co nam darovili nam dali jasne najavo kam v ich zivote patrime... mam pravdu alebo som paranoidna?
Odpovedať
balli: my sme nedostali nič od manzelovych rodicov (neplatili ani zakusky, ani alkohol, ani stravu), ani od jeho sestry s manzelom, ani od jej 2 dospelych dcer, ktore boli na svadbe aj frajermi... tak si uznaj akú háveď sme pozvali... ja ich nekontaktujem... a dufam, ze ked sa bude niektora z tých neterí vydavat ze nas nepozvu, lebo bolo by mi blbe ist na svadbu a nic nedat... radsej by som nesla... a v tom čo píses mas pravdu
Odpovedať
v tom mas pravdu: totalna haved, od draheho mamy sme dostali odstavovac...no ked to porovnam s inymi darmi tak nic moc, ale zase to ma vnutorne potesilo lebo ja by som 100 eur za odstavovac nedala nech by som to ako chcela, takze v porovnani nic moc, ale toto neriesim... ale ta sestra ma dorazila... sydnuska a ty ich nekontaktujes a tvoj manzel hej? u nas je najvacsi problem to ze on stale dufa ze to bude raz ok, nikdy jej nic nepovie, necha na seba navalat spinu, necha sa urazit a potom chce aby sme tam isli kuk ich maleho...no ale sak toto co je? ja viem ze maly nemoze za to akych ma rodicov ale laskavo nech oni sa ked chcu aby sme sa o maleho starali tak nech sa zacnu aj tak spravat...boze ked si predstavim ze my sme tomu malemu pokupili uz veci mozno aj za 700 eur a to nevravim ze dalsich 300 minimalne mam vrazenych uz do veci co som mu pokupila ze na vianoce a oni nam nedali na svadbu nic :-(
Odpovedať
Ahoj balli. Nie je to len o daroch, ale najma o tom ako sa kto sprava...ked nezostali ani do prveho tanca...to by ma najviac mrzelo,ale dary by som neriesila, lebo naozaj niektori ludia nemaju..alebo su proste taki drzgrosi..tazko povedat. Ked som bola kamoske na svadbe, priatel bol vtedy nezamestnany, cesta na svadbu a spat nas vysla draho,kupit na seba nieco slusne vhodne na svadbu to boli tiez vydavky, takze naozaj z toho,c o sme mohli dat bol mensi prispevok v hodnote 50 eur. Asi naozaj malo,a le viac sme nemali a to sme este nevedeli, ze sa budu vyberat peniaze na redovom...to bol pre nas trapas...ale napokon sme vyskrabali posledne peniaze z penazenky a to bolo smiesnych 8 eur. Kamoska by sa mohla tiez urazit...ale na svadbe sme boli, bavili sme sa s nimi najdlhsie a plus som im zorganizovala unos..tak snad som jej dala najavo, ze ju mam rada a ze bolo super a ze si vazime, ze sme boli a ich svadbe. nas ssvedok aplus dalsi dvaja hosti nedali na nasej svadbe ziaden dar, su nezamestnani a jeden ma velke fin. problemy...
Odpovedať
ani ja ani manzel ich nekontaktujeme, minule sme sa normalne zatajili, ked prist na navstevu. A oni ani len kávu či čaj neponuknu. A u nas len cakaju, co sa prv dam my sme na svadobnych daroch dostali vyše 2500 € + na vencekovom okolo 800 € to si myslim, ze celkom slusne... a ako dar sme dostali kávovar a 1 sadu krasnych poharov. A oni prisli na svadbu a že nefungovali bankomaty nemohli sme vybrat peniaze, a potom, že nemaju ani benzin v aute, že nevedia či dôjdu z kostola na hostinu. Človeku až rozum zastene. Sa čudujem, že som bola taká kludna vtedy. Ale to vsetko pride casom, ked clovek rozmysla a spomina. Až teraz som rozčúlená a doslova nasratá.
Odpovedať
balli: nie si paranoidna! ja by som ich nekontaktovala, resp. keby uz prislo k stretnutiu na rodinnej oslave, tak pekne s usmevom na tvari, akoby sa nic nedialo (a teda vas nic na nich nevytacalo). ale zase aky pozicaj, taky vrat a veci pre maleho by som si schovala pre ine male, napr. vlastne... je samozrejme ine, ked vies, ze niekto nema peniaze, ale povie ti to rovno a na oslave sa sprava milo a slusne... ale toto je ine, vyslovena zloba, nevychovanost a lakomstvo. a asi aj manzel by si mal uvedomit, ze nemoze byt donekonecna za dobraka, lebo s takymi ludia radi mavaju.
Odpovedať
Moja rada je, ze si vsimaj najma ako sa spravaju a podla toho to zhodnot a nie podlapeniazkov,lebo nemusite vediet ako je kto na tom financne..nie je jednoduche povedat, ze je clovek zadlzeny, nedari sa mu..naozaj by som toto nikomu nevycitala..skor to ako sa k sebe ludia spravaju a ty mas dovod byt nahnevana, dotnuta a urazena. Co ma mrzi.
Odpovedať
sydney, tak to je dost huste, ze niekto dokaze vymysliet tolko bajok. ale ak ta to ukludni, tak podla mna, hlavne straaaasne strapnili sami seba, kazdy normalny clovek rychlo rozpozna (ked pozna aj okolnosti okolo), ze niekto je bajkar a este k tomu lakomy ako skot... takze v prvom rade sa strapnili oni a este dlho sa o tom bude hovorit... tak isto aj v pripade svagrinej balli...
Odpovedať
my sme sa nebrali preto, ze sme chceli od hosti vyberat peniaze... ale jednoducho ich strana nam nepriniesla ani telegram ani nic... ani nam negratulovali pri kostole... ale radsej to tu nejdem riesit, lebo si pomyslite ze som na peniaze...
Odpovedať
vobec si to nikto nepomysli, ale napr. ja by som mala radsej malicku svadbu a ked uz mam ten pocit, ze organizujem tu zurku (nie svadobny obrad - ten je len o nas) pre niekoho, a snazim sa, aby dostal kazdy krasnu pozvanku, osobne pozvanie, aby vecera chutila, aby sa nikto nenudil a pod... a nepredavam na to vstupenky ako na ples, tak si myslim, ze slusnost pozvanych je, aby priniesli dar... ja ked som nemala prachy na dar, tak som oznamila, ze na svadbu nemozem prist, podakovala som sa za pozvanie, lebo viem, ze tych ludi to stoji nemale peniaze... takze cloveka zamrzi, ze ludia su zistni a este k tomu vlastna rodina.
Odpovedať
Profilova fotka
no baby ako citam pozeram, ze sme na tom asi vsetky rovnako, teda sme sa nasli ;-) este nemam po svadbe, ale uz teraz mam par skusenosti a dost nemilych. lin123, pises ze 50e, je malo? Blbost, ja uz teraz viem, ze od niektorych blizkych pribuznych ani len tolko nedostanem, nejde tu o peniaze a o nikom z vas si nemyslim, ze by bol na peniaze, ide tu vsak o princip. Oki ved nie kazdy zaraba vela, dost alebo tak, ale zas je ine, ked pride niekto kto ti da aspon nieco alebo ked uz nic aspon sa citi pocteny tym, ze si ho pozvala a snazi sa prispiet k dobrej nalade, pomoct a pod. Viem ale o takych, co maju kopec reci okolo vsetkeho ale skutek gutek. Samozrejem ked sa pozyvalo, hned bolo par otazok, ci bude to take alebo onake, vsak aby sa im uslo a pre nich dobre bolo, nechcem to tu konkretizovat, potom sa dovalia 6 ludia, z ktorych 2 vobec nepoznas, ale museli byt zavolany, lebo mi uz predsa pojdeme na svadbu 2 plus ostatna moja rodina a pod. O partnerovej str ani nevravim, lebo tam pravidelne ku kazdemu sviatku dotavame darceky so slovami, jooooj este som vam nedala, potom vam dam, co samozrejme vsetci pocuju, no uz len malokto potom vie, ze to potom dodnes nenastalo. Samozrejme, ked treba nieco platit, nikto nema, ked sa treba zastarat vsetci v rade stoja. Ci s niecim treba pomoct o tom nikdy rec nebola, ale tam treba zaniest, este tych zavolat a este to treba a hento a to nerobte tak, ale podla mna si to urobte. Ked ma niekto z nich sviiatok, dobre ze nezavolaju mam, treba doniest, o oslave samozrejme nikdy ziadna rec, lebo to by sa muselo dat. No asi tak, takze ja uz ratam s tym, ze odtial nic necakat, iba stres a chaos, lebo nebude kopa veci, tak ako si niekto predsatvuje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
baby dakujem za podporu, len som chcela vediet nezavisly nazor :-) sydnuska, tak ty to mas este horsie ako ja - nam spravili iba vlastne s draheho maminy strany sarapatu - draheho mama s nim odmietla tancovat, jeho teta odisla vencit psa a uz sa nevratili a jeho sestra ako svedok sa s nim pohadala tyzden pred svadbou ze sme ani nevedeli ze ci pride za svedka, ani sa nespytali ci netreba nieco pomoct, ked sme v kostole podpisovali tak kajo mal slzy v ociach, sa jej pyta ci nema vreckovku a ona ze "sak katka ma dost dlhy zavoj"...z hostiny odisli hned po veceri, niektori ani nedojedli a oni uz sa zberali, nepockali ani na vysluzku v vino, drahy ich tam s tym nahanal po parkovisku, na druhy den ani len sms ze ako nam to dopadlo, este boli urazeny ked sme im na darcek povedali ze nech sa nehnevaju ze si ho rozbalime v sukromi ako kazdy iny, ze sa to nehodi a hlavne si to chceme uzit a aj na to boli velice urazeny a pritom nam dali taku koninu ze dovidenia.... viem ze peniazky maju - nie vela ale viem ze 50 eur by ich nezabilo hlavne ked vedia ze mi im to 10-krat vratime na plienkach a obleceni co sme malemu nosiavali....
Odpovedať
Ludia su aj drzgrosi a ked su aj v rodine, to je velmi neprijemne. Stava sa, ze Ti kamarat da viac ako vlastna rodina a to uz je naozaj smutne, ked sa nemozes obratit na vlastnu rodinu. Je pravda, ze ked hostia vedia o aku svadbu sa jedna..ze to naozaj nebola lacna zalezitost, tak by sa patrilo dat svadobny dar. Ja som mala z rodiny len pat ludi a dostali sme hadam aj trikrat viac od nasej rodiny ako z manzelovej a tych tam bolo tri az styri krat viac. A nemali hanby si zobrat zvysne jedlo aj sladke aj slane plne krabice zo svadby. tak ako si beriem manzela, zobrala som si aj jeho rodinu..akceptujem ich vsetkych taykch aki su..viem, ze ich uz nikto nezmeni a ked sa budem stale nad tym zamyslat aky kto je, stracala by som tym energiu, cas, dobru naladu a to nechcem. Na co by to bolo dobre..nech je im na uzitok a aj tak sa kazdemu raz vsetko vrati a tato moja viera ma uspokojuje a upokojuje.
Odpovedať
nam dala moja cast rodiny tvorena 5-timi ludmi tiez omnoho viac ako draheho cast... a tym tam bolo 6x viac...no co narobime... kamoska co sa vydavala den po mne dokonca plakala ze jej doslo 9 ludi nejaky stryko, teta a bratranci a ze im za seba ako za tych vsetkych 9 ludi dali do obalky 100 eur....jej to bolo luto hlavne preto ze prisli na brutalnych autach a zlatom ovesani...no nepomozes si...
Odpovedať
Profilova fotka
baby stihali ste sa vsetkym venovat?aky moment sa vam pacil najviac?do kolkej ste sa svadbili?ja sa neviem dockat videa,lebo chcem ti vidiet cele... je toho strasne vela na zapamatanie... :)
Odpovedať
no ja som sa snazila venovat vsetkym, snad sa nikto neurazil alebo co, lebo som bola v euforii a nejako som nemyslela mechanicky ze "tam musim ist, hentam este a potom neviem kam"... svadbovali sme az do piatej....ono veeela ludi odislo o polnoci, ale take to zdrave jadro ostalo a fakt som bola prekvapena ze o piatej sme isli do apartmanu az :-) inak zo svadby si moc nepamatam...tiez sa tesim na fotky a video kuk to este raz lebo je to take bleskove ze si pamatam matne iba na veci co som sama robila ale okolie som vobec nevnimala :-) a najkrajsi moment? asi ked sme isli z kostola a kamosky nas prekvapili tym ze na nas hadzali ryzu a drahy tam hodil slzu...a tiez ked si ma odvadzal ku stolu a potom rano ked sme si uvedomili ze sa musime snazit aby to bolo navzdy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli tak isto som to citila aj ja...a tiez si to vsetko napamatam..kedy budete mat video a fotky?my uz mame jednu fotku co som si vypytala, lebo som nevydrzala a ostatne sa robia a video sme kukli len take od znamych a to bolo skvele...lubilo sa mi, ze som sedela dokopy asi pol hodinu a to aj s jedenim polievky a dalsieho chodu a odvtedy som bola nonstop na parkete a medzi hostami...mna vsetci prekvapili tym ako sa bavili..zacali odchadzat az okolo druhej tretej a nechceli posluchat starejsieho, takze sme stale tancovali a nestihli sme skoro nic z programu :) ale proste sa to nedalo...a my sme skoncili o 6,30 s niektorymi kamaratmi... a najkrajsi moment bol, ked sme tancovali na jednu krasnu pesnicku a drahy mi vyznal lasku takym sposobom ako nikdy a plakali sme obidvaja.. tiez sa mi pacilo, ze ten obrad vonku bol perfektny a drahy paradne zakrical svoje ano, ze sa vsetci zasmiali... a pacilo sa mi rano, ked sme nevedeli rozpravat o svadbe, lebo nam obidvom tiekli slzy a len tak sme si plakali... skoda, ze sa to neda prezit detailne este raz....
Odpovedať
to je neuveritelne ze vasi manzelia plakali..vsak chlapi neplacu pri takychto veciach nie?? moj snubenec nikdy neplakal...a asi ani na svadbe nebude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak moj tiez nie, plakal za 8 rokov tak 5 krat tusim, ale po svadbe sme mali neskutocne pocity...este aj ked sme vyberali na video pesnicku a pustila som tu, na ktoru sme tancovali po polnoci tak pozeram a zase slzy...ja som vzdy viacej ta co vsetko preziva, ale teraz som mala pocit, ze on to prezival mozno emocionalne viacej ako ja... mozno aj ten tvoj bude citlivejsi ako doteraz :)
Odpovedať
hi to je pekne no tak do dufam ze bude !!! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
wow, t je krasne, tesim sa sa vami baby, ze vam to tak super dopadlo ;-) chcem a spytat, kedze nosim zasnubny prsten na prste, kde si dam potom obrucku, kam si ho mam dat v den svadby, mali ste ho vobec? moze ist na druhu ruku?
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina, ja ho od svadby nosím na pravej ruke. síce som ho hneď od začiatku som ho nosila na prostredníku ľavej ruky, ale aby sa mi nebil s obručkou, dala som ho na pravu. a nevesta by v deň svadby nemala mať na ľavej ruke nič iné len obručku. ale to je podľa uvženia každej nevesty.
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som cely cas do obradu mala na lavej ruke zasnubny a pri obrade som sa snazila si ho dat dole a dat ho mame ale nepodarilo sa, lebo mama plakala a nespozorovala ma ze jej podavam najprv pompadurku, potom kyticu a prsten mi zostal na ruke a na lavu mi dal obrucku manzel a mala som to spolu...mne sa paci ked su pri sebe, ale nosim teraz na lavej iba obrucku....a tiez sme riesili, ze kde ma byt obrucka :)
Odpovedať
ja som mala snubak na pravej ruke tiez a na lavu isla obrucka, teraz nosim hlavne obrucku, snubacik si davam ked niekam ideme s drahym :-) tiez som pocula ze na ruke nema byt nic iba obrucka a tak som to aj spravila a aj sa mi to paci, ale zase my sme porucili milion inych tradicii a aj tak bolo super :-) moj drahy tiez prezival vsetko viac ako ja...viac plakal a viac-krat pustil slzu a pritom za 4 roky co sme spolu plakal iba dva krat....ale som rada ze ho to tak dojalo, aspon viem ze to bolo od srdca, ze ho vsetci dojali a ze naozaj sa chceme brat :-) vsekto bolo tak ako ma byt :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dufam, ze takychto dni este zazijeme vela :) samozrejme nie svadobnych :)
Odpovedať
ja som plakala len na odobierke, potom som bola celý čas ako lečo :-D manžel neplakal, ale vela od toho nechýbalo... pre prvým tancom sa niekde stratil, cca na 5 minút, myslela som si, ze isiel na toaletu, ale nesiel... prisiel s velkou kyticou, a s mikrofónom v ruke, vyjadril svoje city ku mne a zaspieval mi moju oblubenu pesnicku... bolo to krásne... venovat sme sa stihali... svadbili sme sa do 05:00 v penzione a potom sme pokracovali u nas doma, 2 hodiny sme spali, potom prisli susedia a rodina, začali otrusky... skončili sme v nedelu o 20:00 s obruckami sme zazili faux pas, nevedeli sme, kde si ich mame dat, či na pravú či na lavu ruku :-D mala som aj snubný prsten práve zakladám fotky do albumov, je ich vyše 300 ks... naozaj krásna spomienka...
Odpovedať
uz mate fotky? to je super....nam fotograf odisiel na sluzobku takze my budeme mat az neskor a objednali sme si od neho profi fotoalbum + CD. a my potom spravime este nasim a draheho mame a otcovi albumy ale uz take lacnejsie, iba na fotky, nie taky ako sme si my nechali spravit... my budeme mat cca 500 fotiek zo svadby a z portretovania povedal ze tak 150 - 200 :-) sa teism....
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
nam dala tu fotoknihu draheho sestra ako jediny dar a teda sorry ale uz ju mame rozpadnutu a to sme si ju 2x precitali...mozno je to nahoda a asi to nebolo z lasky alebo co...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?