Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
balli, poslem ti do ip link na moje saty, ze ci mozu byt?
Odpovedať
posli posli, moc sa tesim!!! som strasne zvedava...potom ti poslem ja tri moje oblubene saty... :-) len neviem ci zrovna mam na ne postavu lebo na tych modelkach z koncentraku to vyzera super ale co na mne? aj ked schudnem do 38-cky comu verim lebo mi to ide ako po masle, ale aj tak nebudem vychrdlina... ak budem chciet mat kvet v hlave tak este zvazim orchideu...z toho tiez moze byt pekna kytica...aj ked kaly su take elegantne...ale zase ma ich kazdy....uz vymyslam...
Odpovedať
poslala som... :-)
Odpovedať
aj ja :-))) daj vediet... tvoje su prekrasne...budes fakt netradicna...a velmi pekna, mozes byt spokojna, dufam, ze bude take ake na fotke... :-)))
Odpovedať
dakujem. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby opäť máte dačo nové... a waw... teda ja sa nepokúšam schudnúť aj keď človek nikdy nevie odkedy sme zasnúbili tak som akosi pribrala a ten zadok uch :-S no šak ešte uvidíme... no skôr môj milovaný by mohol trošičku schudnúť ale neviem ako mu to mám nežne povedať.... :-N ja som strašne náročná s kvetmi.. ja by som chcela chvíľu slnečnice, gerbery, potom tulipány-aj keď neviem či v októbri to dopadne dobre ... fakt netuším... šaty ma štvú asi najviac... neviem či si ich mám dať ušiť v poľsku alebo si ich požičať... keď tie ktoré chcem majú len v Košiciach a v bohvie akej cene... som akási spomalená.. neviem čo mám vybavovať skôr a či mám ísť už skúšať šaty alebo to je ešte skoro.. ja vôbec netuším.. na skúšku účesu som už bola a nedopadlo to veľmi dobre keďže moje vlasy sú ako ošťatá slama neviem čo s tým urobíme... vyzeralo to bujne... no šak snáď dovtedy zhustnú :-D :-D :-D :-D (pochybujem!!!!!!!!!!) neviem či si dať príčesok alebo čo? keď príčesok vyzerá tak strašne umelo a zase na druhej strane chcem vyzerať super... ach jaj
Odpovedať
margeakuska - aj ja rozmyslam nad clip priceskom...ked je z pravych vlasov, tak to vyzera dobre... neboj...
Odpovedať
no ty si na tom ako ja...tiez neviem ze co... mne kvetinarka povedala ze na tulipany v oktobri mozem zabudnut...su to sezonne kvety, pochybujem ze ich splasis...aj ked nikdy nehovor nikdy :-) moj drahy by mohol schudnut do brucha...nechapem ze jemu sa to len v bruchu usadza, aj ked ma vyse 2 metre tak to zase az tak nevadi, on je taky pavucik ale sak zase netreba to prehanat, ze? :-) saty uz asi skusat pomaly...aj ked ja som z toho tiez zmatena...hlavne ked neviem co chcem...
Odpovedať
Profilova fotka
veď hej vyzera to dobre ale som to nikdy nemala na sebe tak som zvedavá ako to dopadne....som rozmýšľala aj nad predĺžením vlasov ale z toho som upustila lebo to ničí vlasy a je to dosť drahé a u nás to robí jedna baba lacnejšie ale aj tak to vyzera... pokudlene vlasy... tak sa budem musieť uspokojiť aj s tým príčeskom
Odpovedať
baby - iba taka malickost...ja som dodnes neprisla naco sluzi podvazkovy pas...ten na jednu nohu... ci len preto ze mam mat nieco modre a ze si mam objednat modry? ci co?
Odpovedať
Profilova fotka
balli: neviem aký to má u vás význam ale u nás to pri odčepčení ženích dáva dole neveste akože a hádže to medzi slobodných chalanov, že sa žena stáva jeho ženou teda prestáva byť pannou (ak vôbec pannou je) :-D :-D :-D :-D to sú tie slová vienok sňať alebo hlávku sťať... no a modrý je aj preto, že to máš dve muchy jednou ranou- niečo modré a ešte aj na odčepčenie.... :-D neviem či som to dostatočne vysvetlila a aj môj drahý je ako pavúk ale veľmi malinký x-) ma veľmi dobrý zadok tenké nohy a brucho ako kotol :-D :-D :-D ale aspoň mám kde hlavu položiť :-D :-D :-D
Odpovedať
aha...tak to kaslem cely pas...my odcepcenie mat nebudeme a neplanujem ani aby mi to zubami strhaval, nie som si ista, ale asi sa mi to napaci... :-) ale dakujem za vysvetlenie :-)) modre bude nieco ine a basta :-) a este jedna question - svadobna kniha hosti je na co? sorry za tieto otazky, ale ja som bola od 17-tich iba na dvoch svadbach a obe boli take moderne ze nechceli mat absolutne nic tradicne a tak neviem co sa vsetko zvykne robit a podla toho si vyberam co sa mi paci a co nie lebo tiez nechcem mat vsetko lebo na to nie sme...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
fíha tak svadobná kniha ani ja neviem načo je.. my ju mať nebudeme ale asi je na to aby sa tam zapísali tvoji hostia a napísali tam nejaké prianie pre vás atak.....to máš namiesto telegramov... my chceme radšej telegramy neviem prečo ale viac sa nám to páči je síce modernejšia kniha hostí ale aj tak.....
Odpovedať
no myslela som si, tak som kludna a kaslem na knihu :-) ja som zvedava ci vobec niekto kartu posle...ved to uz sa dnes uplne vytraca a pritom mne sa to tiez paci - ja aj na vianoce posielam a mne nikdy nikto :-(((
Odpovedať
kniha hosti... zbytočnosť totálna. U nás, aspoň čo sme kamošky, tak si navzájom nosíme blaohoželania. Minulý rok som bola na 2 svadbach spolužiačkam zo strednej a urobila som im blahoželania z ručne robeného papiera a do tej obálky som potom rovno dala aj peniaze a tiež nemali napr. nejaké krabice na to, ale každý išiel za nimi, trochu sme pokecali, ešte raz poblahoželali a predali im blahoželanie s darcekom, teda tými peniazmi v obálke :)
Odpovedať
ešte ma napadlo k tej knihe hostí. Keby mne niekto niečo také dal na svadbe do ruky, že mu tam mám voľačo napísať, tak sa budem cítiť ako v múzeu, alebo na výstave, kde majú návštevné knihy, kde dumám dumám a nanajvyš tam napíšem dátum a svoje meno.
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena: no asi si si vsimla, ze som jej tam tiez cosi napsiala a presne ako ty, ked by som aj odratala veci, ktore mame navyse a nemusia byt, ale my chceme, este stale nie som pri nasich 120 ludoch na 3000€. Ja by som velmi chcela vidiet ako to ta baba robi. Je pravda, ze my mame v rozpocte zaratane vsetko od sviecky az po saty, ale zas na druhej strane veci, ktore sa daju zohnat lacnejsie ako napr. alko, nealko a pod. mame teda lacnejsie, sice nie z Polska, ale aj tak. Taktiez nemame pohare za 70€. No baby sem s tym rozpoctom, nech sa teda niecomu priucim ;-)
Odpovedať
katharrina: mne to tiež akosi nevychádza. my budeme platiť len za jedlo cca 2.500Eur. Do poľska by som teda nešla, ono... ani benzin nie je zadarmo, takže neviem či s tým až tak vyhrá. A za cca 1.500 eur ostatné veci? Dám v Sk peniazoch, bo na eurače nie som zvyknuta, v čechách nestíhajú :D Ja mám len veľmi hrubé odhady fotograf 15.tis (to už viem isto) topánky pre oboch cca 4.tis oblek, košeľa, šaty svadobne, popolnočné, manž. gombíky, nejaka bižu - to rátam min. 15tis alkohol tiež min. 15tis a už som dávno za jej rozpočtom. A to nemám kozmetičku, kaderníčku, autobus (lebo máme obrad a hostinu inde), kyticu, koláče, tortu a x ďalších vecí... Neviem proste neviem kde súdruhovia urobili chybu, ale ja sa s 50tis na všetky ostatné veci okrem jedla proste nevystačím. Mám to všetko pekne spísané v tabuľke. Ceny som radšej trochu prehnala, ale ostatné veci okrem jedla mi vychádzajú asi na 150tis, v reále rátam tak 100tis :D
Odpovedať
katharina: pozerala som do Tvojho albumu. To som rada, že nie som sama, čo bola s chlapom vyberať zásnubný prsteň :D Mňa tak zjazdila pani v zlatníctve :D :D Že to by mal chlap sám vybrať... a ja jej hovorím, ale čo keď sa mi nebude páčiť a budem musieť byť nadšená, i keď si sama pre seba poviem, že jaký strašný prsteň... ona mi hovorí: to každý deň dostávate briliantový prsteň? Je fakt, že jak mi toto povedala, tak už som s chlopom nebola ani raz pozerať nejaké ďalšie :D
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja som si vyberala zasnubny sama a myslela som si ze som asi jedina na svete,a ked sme sa rozpravali s inymi babami ze aj oni si vyberali,tak som zistila ze je to normal,moj drahy mi chcel dopriat a kupit mi taky nacancany ,ked mi ich ukazoval ake sa mu pacia tak som mu s milym usmevom povedala ze nie milacik a v duchu som si pomyslela "pre boha nieee" ja som za klasiku ,jeden kamen a dost,a je to kraaasa.
Odpovedať
Ahojte baby tak ja som s ucesom tiez trocha v kute som mensej postavy pracujem v obchode som sidce stihla /uz :-D/ ale mam sirsie ramena a este mi aj trocha odstavaju uska:-D tak musim mat rozpustene vlasy cem ich nechat co najdlsie aby isli pekne natocit.a kvety mam rozmyslene hned ako sa povedalo slovo svadba :-D na 100% cervene ruze.ja budem mat svadobnu knihu mam v sale nevyuzity priestor tak to tam dam kupila som si cisty zosit stvrdymi doskami vyzdobim to a po svadbe doplnim fotkami a obrazkami :-D take veci ma bavia...je to blbost ale aspon to vyplni ten priestor...
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena: no vsak, my mame tiez vacsiu polozku za fotografa a kamerama1300€ plus ak nas bude fotit inokedy este navyse, tak ratame 2000€, ale to je uz mozno prehnane a zas tie peniaze rada vyhodim. No nemame zas az tak naftu, alebo tak zaratanu, ale zas oznamenia, co si robime, dame znamemu vytlacit a samozrejme mu isto nieco za to dame. Alko, nealko a kolace ta jednoducho nepustia, taktiez saty a oblek, tie su proste potrebne, ci tam mas 30 alebo 120 ludi. No neverim tomu, ze ak si ich ide dat sit, vyjde ju to nejakych 100€ a kde je material a behanie hore dole na skusku? a da sa pisat este o mnohych veciach, no proste ma prekvapila... My mame tiez tabulku a tam vsetko rozpisane, tiez mozno nieco prehnane, aj ked ani moc nie, su to skor realne ceny a nase stastie, ak sa nam to podari zohnat lacnejsie. No prsten sme vyberali spolu a vies nech by mi povedal, kto chce co chce, mam sa tvarit ze je uzasny a radsej ho potom nenosit, lebo sa mi nepaci, je blbe. Moj priatel to ale vymyslel romanticky (na to ze nie je velky romantik) a som velmi rada,ze atk urobil, pozval ma na obed, na zmrzlinu a potom sme isli okolo zlatnictva, tak navrhol aby sme sa isli kuk. A hned som si tam vybrala ten moj. On vlastne chcel len vidiet, aky by sa mi pacil. Nakoniec nam predavac este aj navrhol, ci nechceme hned aj obrucky :-) ale to sme odmietli. No mozno tam pojdeme este pozriet teraz, ked uz ozaj nejake hladame.
Odpovedať
dont' worry baby, ja som si tiez snubak vyberala sama a cele zasnuby neboli nejako extra romanticke, alebo boli ale nasim sposobom ale o to viac som si uzivala napriklad ked sme isli k nasim to oznamit a sme zobrali mamine kvet a ocovi flasu a cely boli prekvapeni, to boli krasne okamihy :-) my mame tiez vysoky rozpocet, ale viem ze nebudem lutovat...za fotografa mame 700 eur, DJ tusim chce 400, kamaraman to ani neviem ci budeme mat, saty pozicanie zatial pocitam cca 600-700 eur, neviem preco ja chcem furt najdrahsie :-( oblek bude stat cca 350 (davame sit a + nahradne nohavice, tie sa rychlejsie spotrebuju ako sako tak nech to nosi aj potom), topanky ani nepocitam, to neviem odhadnut ze kolko budu moje stat, do toho este hostina - tam mame zatial rozpocet 3.000 ale nie je tam chlast a zakusky, budeme mat asi dvoch soferov, ved tym tiez treba dat najest, napit a zaplatit im benzin...no a nevraviac este o takych drobnostiach ktore sa nazbieraju - napriklad plysovy ladovy mackovia co som dllllho zhanala na auto namiesto ozdov a babik, zase nieco co je nasmu srdcu blizke a mnohy nepochopia, ale chceme mat na aute plysovych ladovych medvedov a to nas stalo 32 eur...no proste je toho vela a aj tie najmensie polozky sa nazbieraju...
Odpovedať
s tymi nohavicami to je dobry napad. a nielen kvoli tomu onoseniu. minule som bola u zubarky, ta sa vydavala v auguste a vravela, ze pocas fotenia sa zenich rozhodol, ze zdvihne volajaky velky kaktus co dostali ako dar... praskli mu nohavice cez komplet celu rit. takze nahradny oblek, alebo aspon nohavice sa na svadbu ako poistka hodia :)
Odpovedať
Profilova fotka
cavte babizne,tak vy stihate,sakris to aby som sa aj ja uz poriadne nakopla ]-( jaj dobre padne precitat si zopar nazorov-hned mam v hlave jasnejsie ;-) ja si idem dat saty usit,ale najprv si poskusam kade-tade,nech viem aky strih sa mi hodi a potom si to dam usit,ale to zacnem riesit ked schudnem ;-) ,teda kazdy den zacinam "od zajtra" :-D ,ale uz mi prihara :-S knihu hosti -ja som myslela ze je to na podpisanie sa-teda ten napad sa mi zapacil-lebo takto by som realne vedela kolko sme tam nakoniec tych hosti mali-teda tym mylsim aj tych nepozvanych oficialne,ale nie aby mi tam pisali neake litanie a blahozelania-nato su telegramy ;-) takze skor neaky pekny tanier na ktory to hodia ;-) a kedze je moj snubenec kuchar ;-) -tak si ho moze potom vystavit v tej jeho eno-nuno tip-top kuchyny :-D vlasy si nechavam rast uz 4roky koli svadbe ;-) -takze ich mam dlhéé :-) -len bohuzial mam tiez problem ze mi odstavaju uska ]-( preto si nemozem spravit uces aky by sa mi naozaj pacil,ale neva,ked som s tym dokazala doteraz zit,tak ja nieco vymyslim,ale uz bud tyzden sa chystam na neaku skusku :-) a k zasnubnemu prstienku mam zaujimavy pribeh :-D ,jeden som dostala ked sa nam narodil prvy syncek-to bolo take prekvapko privitenie ;-) ,ááále mne sa samozrejme nepacil :-N ,tak nahnevany pan"snubenec"mi prsten zobral a daroval este raz zo slovamy-"zato ze si mi syna porodila" :-p -a bolo po zasnubach, a prsten bol pekny,ale mal vela kamienkov a podla mna ma byt zasnubny s jednym kamienkom 8-) :-D tak potom na druhy pokus -po troch rokoch ]-( sme boli v jednom zlatnictve s maminou,a mali tam taky aky by sa mi pacil,tak som si nan ukazala-nech vie milacik do buducna co ma kupovat :-D a vobec netusim kedy,ako a vlastne aj zaco :-D -ale ten prstienok bol prekvapenie pod vianocny stromcek :-) obrucky si davame vyrobit,uz mame vybraty obchod kde nam spravia presne co chceme :-) fotografa mame znameho-a dobreho,takze tomu sa tesiiim,lebo tiez som na fotky maniak :-N kameramana mam overeneho-min rok bol na svadbe mojej segre,tak jeho praca sa mi celkom pacila,platili tusim 300eur dj nemam este :-( ,ale tipujem tiez zhruba 300eur saty tak maximalne 200,zenich uz ma,topanky max 60 obom,za uces naplatim,malujem sa sama ;-) fotky pocitam tak 200eur,jedlo zhruba 400,tak isto pitie 400,zakusky asi 100,vyzdobu neak neratam-svagrina je aranzerka takze to sa spravi ;-) ,obrucky max 300eur,za salu mozno tiez 100-ale to tipujem vsetko viac ;-) a je este kooopec veci,ale treba si zratat najdolezitejsie prvky-pripocitat rezervu a ked si postupne kazdy mesiac nieco zarezervujeme,kupime alebo odlozime-tak to nieje az tak vela ja pocitam so sumou maximalne 2200eur,-a tie drobnostky co uz mam alebo si postupne dokupovavam neratam :-D ,lebo ja mam neak tak lepsi pocit ked vidim mensiu sumu na papiery co ma byt investovana na svadbu :-N moj brat mal 30 ludi a svadba ho stala 20 litrov-pred 5 rokmy,segra mala 80 a vysla ju zhruba 4500eur,druhy brat mal o tyzden neskor 50 ludi -1000eur my budeme mat 50+vecer pride este takych 20 a viac ako 2200eur za nu nedam-lebo segra napr lutovala a kazdy mame ine priority,napr mne je uplne fuk aku budem mat kyticku-takze tam usetrim :-D aj na vyzdobu mi stacia biele obrusy a farebne servitky-okolo farebne balony "a je to!" ;-) a este sa najde zopar veci co sa spravi lacna varianta jaj sorry ze som sa rozpisala,ale ved ma lahko preskocite ked vas nastvem :-N :-N pekny dnicek papa
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky, pridavam sa k oktobrovym nevestam, nas termin svadby je 16.10.2010. Co sa tyka zasnub, tak ja som prstienok dostala v Parizi - v katedrale Notre Dame (moja srdcova budova z Pariza :-) ) 1.6.2008, cize takmer pred dvomi rokmi. Co sa tyka vybavenych veci, tak mame zajednany hotel, kameramana, fotografa a DJa. Kedze zijeme v zahranici, tak vsetky drobnosti zaciname vybavovat teraz po Velkej noci, ked pojdeme na "par dni" domov. Pojdem skusat aj saty, aj ked tiez mienim este do svadby zhodit, ale tieto veci si ujasnim aj s personalom v salone...ze teda ak sa mi podari schudnut a nahodou si na 100% vyberiem saty, co sa s nimi bude dat pred svadbou urobit. Uvidime :-) Podla toho, co som citala skorsie prispevky, tak ako pripitok aj my budeme mat pravdepodobne vermut, je to asi najbeznejsia vec a na vacsine svadieb ho mavaju. Nam to celkom vyhovuje, takze s tymto asi velmi spekulovat nebudeme. Co sa tyka vysluziek, tak u nas je zvykom davat vsetkym hostom, ktori idu na svadbu krabicu kolacov + flasu alkoholu (vacsinou tvrdeho). Kolko kolacov ide do krabice nechavam na moju mamu, kedze uz ma so svadbami skusenosti a uz robila 2svadby. Viem len, ze sa do krabice dava vacsi kus torty + kolace. No a tiez nechavam na nu odhadnut pocet kolacov na svadbu na stoly. Takze Vam vsetkym zelam hladke pripravy, nech nam to ide bez zbytocnych stresov a tazkosti....ved je to len raz, tak si to treba uzit :-)
Odpovedať
ja tiez vravim ze je to len raz a budem a to spominat :-) uz sa tak tesim ze najradsej by som sa do vsetkeho pustila hned teraz aleje mi jasne ze pri urcitych veciach sa mi este trochu zmeni nazor tak preto si to radsej necham prejst hlavou...ono je dost dolezite aby clovek co chcem mat prekrasnu svadbu fakt planoval dopredu :-) teraz chapem zmysel toho...
Odpovedať
sveta4, vitaj... :-) mas toto dost vybavene... :-) pohodicka. lelien, vitaj aj ty... pekne si sa rozpisala... :-)
Odpovedať
planujete niekto svadobnu cestu po oktobrovej svadbe? my asi az v lete, sme skor typy na bicykel a pod. min. rok sme boli napr. na ukrajine na bicykloch. v oktobri uz to je na figu pocasie.
Odpovedať
bambulena, my asi ano, ale my sme skor vodne morske typy... tak skusime niekde za exotikou... 8-), pripadne je este alternativa Pariz, s tym, ze more bude na jar, v lete...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?