Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
katharrina: nie, az na tu dalsiu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kamila.k: ja len tak, ked uz mas saty doma? ;-)
Odpovedať
ja idem dnes na skusku skratenia saticiek a v pondelok pojdem asi pre ne...moc sa tesim, kedze som kupovala, tak si ich budem uzivat chvilu :-) baby ja som inak chytila taaaaakuuuuu nadchu jak hrom...dufam ze to bude len nadcha a nic horsie, tym padom to do buduceho piatka v pohode stiham a pevne verim ze sa nebudem vydavat s cervenym nosom ako totalny notorik :-) takze cajicky, theraflu, kvapky do nosa a masticku na nos a vela spanku vzdy ked sa bude dat :-) ja dam kyticu naj kamoske, neviem ako, ale zorganizuje mi to nejako nas starejsi, takze v pohode :-) nestaram sa lebo mi pukne hlavaaaa :-) urcite veci som vypustila z hlavy a nechala na ostatnych :-)
Odpovedať
ja neviem co s kyticou, asi si ju necham. chcela som ju hadzat, ale uz vidim, ze by nemal kto chytat, lebo tieto nase dievky sa tvaria strasne emancipovane. davat si ju nedovolim, lebo svagrica - moja naj kamoska je po blbom rozchode (a nechcem riskovat, ze ju rozlutostim) a sestra je mlada... no a mame ju isto davat nebudem... zato, ze ma vie zakazdym vytocit do nepricetnosti. inak, kupila som vystrelovacie konfety, len je mi to trapne niekomu davat do ruk, ze "ked pojdeme z kostola, tak to na nas vystrelte, dakujem" - musim to nejako vymysliet.
Odpovedať
ja som sa tych konfet vzdala lebo sak kto by to upratoval? a ked nemas komu dat kyticu tak si ju nechaj, sak co je na tom? tiez by som ju nehadzala nasilu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork: tiez si myslim, ze je to oki, ked si ju nechas, vsak aj to je pekne, ususis, ak je to mozne a bude inak s tymi konfetami to je pravda, nas farar na to upozornil, ze ak nieco take chceme, tak urcite vonku a nie vela, lebo potom kto to uprace segru skus poprosit, ci by sa nezahrala a nevystrelila to alebo starejsieho ak mas pripadne svedka
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork: ja kyticu tiez neriesim, ja si ju necham :-) balli: ja som na tom bola presne tak isto minuly tyzden....neboj, vyliecis sa urcite a budes krasna, ziadny cerveny nos :-) ja som to chytila od draheho, ktory bol 2 tyzdne chory, bral antibiotika, potom to preslo na mna, lezala som kazdy den po prichode z prace, ale nastastie som uz OK. Jemu sa to znovu vratilo, preslo na dychacie cesty a zase je na ATB, ale do svadby budeme urcite obidvaja zdravucky. Vcera sme mu boli vyzdvihnut oblek....taky je v nom pekny :-) Uz sa tesim. Dnes posledny den v praci a v nedelu sa leti na Slovensko. Takze balli, prajem skore uzdravenie, vela cajikov, vitaminov a zdravo to vypotit :-) to velmi pomaha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte...ja som to s kornfetami vymyslela tak, že som ich dala vystreliť dvom sesterniciam /pobertiačkam/, ktoré sa tomu len potešili. zainteresovala som ich do celej našej svadby. po príchode pripínali prierka, vystrelovali kornfety, další dvaja menší niesli krížik a obrúčky. kyticu som chcela tiež hádzať, nakoľko som nemal závoj a nevedela som ako dopadne odčepčenie....ale bolo mi ľúto ju hádzať, tak som nahovorila kamaráta na odčepčenie a zložil mi biely kvietok čo som mala vo vlasoch /dal budúcej švagrinej, s nou sme neboli vôbec dohodnuté, nevedela o tom, že ho dostane/ susibjork budeš mať aj závoj?...ak áno, u nás sa to robí aj tak, že ked ťa odčepčujú a nemá ho nevesta komu dať, vyrieši to tak, že sa dá do takého hrnca a odnesie...
Odpovedať
Profilova fotka
bali, ja som kornfety mala pri východe z kostola...neriešila som kto to bude upratovať...dufam, že sa niekto našiel a nieje to tam až doteraz :-D
Odpovedať
Profilova fotka
u nas je zase taky zvyk, ze sa zavoj akoze "drazi"...no a samozrejme, ze ho musi vydrazit zenich, cize zan musi zaplatit najviac....ale je to len take divadielko...aj peniazky nejdu nikomu, normalne sa potom vratia zenichovi :-D proste len aby to tam bolo podla tradicie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no tak ja som chcela dať kyticu mame preto, lebo mi vo všetkom pomáha len sa teraz tak trochu bojím, či to nebudú blbé keď dám kyticu mame a ocovi nedám nič, pretože ja mám mojich rodičov rovnako rada a bojím sa aby sa oco neurazil, že jemu som nič nedala.. teda on sa asi neurazí ale či to nebude blbé... no a ja som bola chorá pred dvoma týždňami držalo ma to 8 dní čo u mňa nie je tak časté no a teraz sa mi to vrátilo a zas ma to drží dlhooooo.. tak som zvedavá či ma to nechytí pred svadbou.. no ale šak hádam nie.. ja som už mala aj také sny že som sa vydávala so sádrou na ruke a na nohe.. uf tak dúfam, že sa mi teraz nič nestane.. to by bola riadna svadba so sádrou :-D baby za koľko mi zmenšia obrúčku??? nemyslím peniaze ale čas....
Odpovedať
uvidime ake bude pocko, ak dobre tak mozu byt konfety pri vychode z kostola, ked zle, tak pri prvom manzelskom tanci - tam akurat neviem, kto to potom pozameta, aby sa niekto pri tanci nevysypal. zavoj nemam - u nas tie tradicie so zavojom nie su. kyticu si necham, i ked kaly sa asi nesusia. alebo uvidime aka bude nalada a nieco s nou vymyslime...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ani ja nemam zavoj, takze mne budu drazit kvet z vlasov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork, ešte to môžeš vyriešiť tak, že ked si chceš nechať kyticu /ja som si svoju tiež nechala/ tak môžeš hádzať podväzok. ten sa hádze medzi mladých pánov, tí budú viac k tomu naklonení, myslím, že nebudú protestovať :-D
Odpovedať
Profilova fotka
sveta, to draženie je celkom dobrý zvyk, u nás také čosi nieje....u nas sa zasa "platí "o polnoci za tanec s nevestou, na sóle. ale ani to som nemala, kto chcel dať peniažky, dal nám ich ako dar, do obálky...toto sa mi zdá trošku netaktné.
Odpovedať
Profilova fotka
aaaaaaaaa: o tom som tu uz raz pisala...je to vec zvyku, pretoze u nas sa na to kazdy tesi. u nas to tesne pred polnocou zacina cepcenim, vydrazia zavoj/kvet/ozdobu do vlasov, zacepcia, potom sa nevesta ide po polnoci prezliect a zacina radovy tanec, kedy nevesta aj zenich tancuju so vsetkymi hostami (samozrejme nevesta s chlapmi, zenich so zenami :-D :-D ). no a kazdy hodi nejaku korunku, aj ked dar uz dal...tam sa nezvyknu davat nejake obrovske sumy...povedzme 5-10 eurovky, je to viac menej symbolicke, no a kazdy, kto odtancuje, vypije symbolicky stamperlik mladym na zdravie a dostane kus torty...nie tej hlavnej svadobnej, na toto sa u nas pecu ine torty... tam, kde to nie je zvykom, ludia to beru ako "zobranie", ale baby verte, kde je toto normalnym zvykom a robi sa to na kazdej svadbe, kazdy sa na to tesi, kedy bude mat konecne solo s nevestou a zenichom a peniazky dava automaticky a vobec to neriesi. ale...iny kraj, iny mrav :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som bola už aj na takej svadbe, kde svadobčania neboli uzrozumení s tým, že sa sólo /redový/ sa platí, a si predstav, všetci tancovali, len jeden pár /ženichov dobrý kamarát/ sedel s tým, že on nebude platiť, lebo čo chcel, dal do obálky...tak som si povedala že u nás sa nič nebude dražiť, platiť a solo s nevestou a so ženíchom bolo "zdarma, grátis" :-D :-D :-D
Odpovedať
aaaaaaaaaaaaaa: :-D ked ja ani podvazok nemam - chudobna nevesta :)))
Odpovedať
no budem poctivo cajikovat, a budem aj oddychovat, uz nebudem tolko stresovat :-) jaaaj, dnes nestiham ani pisat sem...ale buduci tyzden uz dovolenka v robote, takze budem sa venovat len svadbicke :-)
Odpovedať
inak, pre kocky, ktore sa budu malovat same posielam tento tutorial, strasne sikovna babenka: http://www.youtube.com/watch?v=lirCQn... ma tam toho viac...
Odpovedať
susibjork: ani ja nemam podvazok, sa mi to zda zbytocne, mi to bude len zavadzat a mam saty ktore mi priliehaju k telu takze by to tam odstavalo zbytocne :-) my tiez nebudeme drazit ani pytat dalsie peniaze, podla mna sa to nehodi, ale iny kraj, iny mrav a zalezi aj od ludi co su na svadbe, no my to robit nebudeme.
Odpovedať
a dalsia vyborna: http://www.youtube.com/watch?v=qvwRO8...
Odpovedať
ano, podvazok mi prisiel zbytocny, lebo nemam v plane zabavat hosti stahovanim podvazku zubami mladomanzela :-) inak s tymi samodrzkami, sice som bola najskor za telove, kym som v jednom outlete neobjavila uplne haluzne biele s velkymi ockami :) mozno zatancujem aj kankan a´la nevesta.
Odpovedať
no super :-) ja mam telove lebo saty mam maslove tak biele by sa nehodili...a tiez nechceme praktizovat to zubarenie toho podvazku...ja by som sa tam prepadla od hanby, zda sa mi to prilis intimne...
Odpovedať
Profilova fotka
ja sice podvazok mam, ale ziadne stahovanie zubami praktizovat urcite nebudeme, nepaci sa mi to a pride mi to trapne...presne ako hovoris balli...moc intimne :-) ale mam ho, lebo sa mi to paci na fotkach...viem, ze ho pouzijem na 1 - 2 fotky, ale proste sa mi to paci a chcem to. No a co sa tyka toho stahovania, je to na kazdom, niekomu to pride vtipne, paci sa mu to...ale my to proste tiez robit nebudeme.
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: tak moze povedat, ze dakujes rodicom za pomoc, bla bla bla a das im ju spolocne, podla mna sa otec neurazi, vsak je normalne, ze kvety dostavaju vacsinou zeny a tym, ze bude podakovane obom a pobozkas a vystiskas ich oboch bude len rad, ze si im tak verejne podakovala teda podvazok asi dostanem od nejakej kamosky, ked uz teda prinesu nejake darky na rozlucku, ak nie nic sa nedeje, tak ho nebudem mat, ale ked sme to s priatelom videli na nejakom dvd, hned sme sa na seba pozreli a povedali, tak toto teda nie :o) som rada, ze to videl tak ako ja, mne to pride tiez take divne, pred rodicmi, rodinou a cudzimi robit take nieco
Odpovedať
baby, ja mam podvazok, ale asi si ho nedam. Myslim ze by ma to dost otravovalo, ale prinajhorsom sa mi to bude zosuvat...nejake ine plany s nim nemam, ziadne zvliekanie zubami a hadzanie do davu :-p az teraz mi napadlo, ze vobec neviem na co ten podvazok vlastne je...(myslim nejaky hlbsi vyznam) kyticu hodim, ale len so srandy, som zvedava kto ju chytí :-D inak baby budete mat lapiony? ja som sa rozhodla na poslednu chvilu a prave som ich objednala x-)
Odpovedať
Profilova fotka
my lampiony nemame, my sme to nechceli a ja osobne vidim "vyhodu" podvazku akurat v tom, ze mam na nom "nieco modre" :-D inak nic.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som lampiony najskor chcela, potom nie, kedze to mame az 30.ok a ktovie ake pocasie bude, zdalo s ami zbytocne vyhadzovat prachy len tak, ale minule sa ma znama z Rakuska pytala, ci by som ich nechcela, lebo ma vraj plnu krabicu doma, tak so povedala oki, ked je to len tak , tak pohoda, prinesie, ak bude oki pocasie pouzijeme, ak nie nie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som síce podväzok mala, ale ako hovorí sveta, využila som ho len pri fotení zopár záberov....sťahovanie zubami pred 60 svadobčanov mi prišlo nie moc vhodné, a ani manžel o tom nechcel ani počuť
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?