Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
nikinka1111 zavolaj na biskupsky urad pod ktory patrite, oni by to mali vyriesit. Pripadne obvolaj okolite farnosti. Drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
myslím si, že biskup by mu tu "farárovu pravdu" len potvrdil. Keby to bolo nevyhnutné, tak by urobil poriadok s farárom ale len v tichosti!
Odpovedať
Profilova fotka
no dobre, ale nauky su vsade 3 mesiace pred sobasom alebo sa mylim? myslim, ze nie, lebo vsade kde sme pozerali (rozne casti Sk, dokonca aj v Rakusku to tak vyzaduju) takze to uz sa vtedy mohol citit nekmpetentny a hladat nejaku nahradu. Odkial vlastne si? Inak nechcem tu robit hriech, ale mam odskusane, ze ked pohrozis slusne obratenim sa na prislusny biskupsky urad, vazne to zabera, takze do toho, jednoducho mu povedz, ze sa teda obratis an biskupa, aby to vyriesil, ze ty mas uz vsetko prichystane a ste pripraveny a ekd on nie je nech to teda vyriesi...
Odpovedať
nikus pekne to obehaj a vsetko pories, uvidis ze sa to podari a budete mat kraaaasnu svadbu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to nemusím ani volať na biskupský úrad lebo biskup je dnes a zajtra s našim úžasným farárom.
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina, naša náuka bola asi v takom zložení, že sme boli 1x u farárka, zapísal naše mená, t.č. opýtal či máme všetky sviatosti to bolo všetko....2x bol u nás doma 5dní pred svadbou, urobil spoveď nám, členom rodiny a poučenie ako to bude cez sobáš prebiehať....má vyše 70 rokov, je stará škola a nepotrpí si na nejaké náuky ktoré by mali trvať 3 mes. dopredu.
Odpovedať
no ale mozno nevie o tychto pochybnych praktikach...co su to za sposoby? ved za skusenie nic nedas :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aaaaale dobre on vie o všetkých praktikách čo sa tu robia, len sa nehrá na "gangstra" ale je" iba" človek....má známosti o kt. my ani netušíme
Odpovedať
cirkev necirkev, taky bordel by som tam pred vsetkymi spravila ze by si to len tak za klobuk nedali a este by som to aj do sprav dala a aj listy poslala a co na biskupsky urad, aj vyssie... sorry, ale sa divia ze ludia uz proste nechcu svadby a uz vobec nie v kostole????? ja sa teda nedivim...
Odpovedať
Profilova fotka
no, ten bordel neviem či by si stihla urobiť 2 dni pred svadbou. asi by si kašlala na to, ako doprosovať sa nejakému hlupákovi, ktorý by vám nakoniec urobil z obradu niečo, čo by sa nedalo nie len počúvať ale ani pozerať /DVD/. keby sme boli na nikinom mieste asi by som vážne vynaložila najviac úsilia na to, aby som našla nejakého "suplikanta" nikinka, no čo?.....volala si Pristačovi???....som zvedavá! :-N :-N
Odpovedať
no asi by som to spravila - aspon by som mu tam pred vsetkymi vynadala aj ked by to nikam neviedlo ale musela by som si v tomto ulavit, sak to co su za moresy? rozhodne drzim paste...musite to zvladnut :-)
Odpovedať
Profilova fotka
všetci kňazi v nitrianskej dieceze majú rekolekciu. takže žiadny neni doma. :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aaa doooooo pííííííííííííííííp, aj by som zahrašila, keby sa to tu mohlo!....si vravela, že vám "vybuchol" problém s farárom....toto neni výbuch, ale jadrová katastrofa.....a že sú tu pre ľudí...ked ich potrebuješ, tak nie je ani jeden k dispozícii
Odpovedať
Profilova fotka
jeden nán aj zdvihol mobil a že sa nejako dohodnú a že hádam volakoho pošlú
Odpovedať
Profilova fotka
niky, napadlo ma, teda aj ked je to možno kravina, ale skus si ešte zavola do kongregácie Bratov tešitelov Getseman tu v zl. moravciach, možno oni budu môcť sobášiť
Odpovedať
Profilova fotka
bolo nám povedané že sa máme ozvať večer že sa možno nejak dohodnú.
Odpovedať
Profilova fotka
nooooo výborne, začína to mať tu správnu formu....aj ked máš nervy v háji, neboj, bude dobre.
Odpovedať
hej hej, bude dobre, citim to v kostiach :-) neboj sa, vecer sa to vsetko vyriesi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa: ale tak to ej uz na kazdom koko tych nauk spravi, ale isto ste sa nahlasovali 3mes. dopredu alebo nie? Bordel teda poriadny, ked dopadnu ako v Rakusku, ze im tu budu v nedelu na omsiach len stare babky sediet, nech sa necuduju potom stretnutie nestretnutie, tam by som niekde na biskupa cakala a tiez si to radsej z oci do oci vykecala, do eklu to aby si clovek zmuvu uz aj s fararom uzatvaral a zalohu zaplatil
Odpovedať
Profilova fotka
s tou zálohou si ma rozosmiala no pravdu povedaic boli sme za ním dobré 3 mes. dorpedu. no farnosť kde služil sobáš nepatrila pod neho. na to musel dať súhlas iný farárko a za ním sme šli týždeň pred svadbou. tento písal aj zápisnicu, trošku nám dal najavo že TAKETO veci sa vybavujú 1/4 roka dopredu....takže celkom bez reptania to nebolo aj ked jemu by mohlo byť uplne jedno kedy napíse zápisnicu či v septembri alebo mesiac predtým....byrokracia v každom smere.
Odpovedať
baby, ako budete riesit, ked dostanete na hostine obalku ako dar? date ju niekomu aby strazil? alebo spravite nejaku fiktivnu urnu kde sa budu davat? alebo ich nechate len tak na stole? mate nejake napady k tomuto?
Odpovedať
Profilova fotka
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa: no ved uznaj, ja som tam isla s hotovou vecou, ziadne prosim zosobaste nas alebo nieco podobne, proste sme to tam prisli oznamit, asi preto to neviem pochopit. Len viem, ze vsade je vypisane, najneskor 3mesiace vopred ohlasit, co sme aj dodrzali. balli: to by zaujimalo aj mna, asi to dam mame do kabelky, pripadne ked pojde svagrina zaniest maleho domov dam jej nech to vezme, aby som nemusela stresovat. Navyse my mame aj hosti ktori byvaju v blizkosti a nikdy nedonesu dar skor, ale v najvacsom navale ludi ti ho budu davat, no ale co uz
Odpovedať
ja som to kedy sa maju davat dary neriesila, nechavam to na tych hostoch nech si vystriehnu nejaku vhodnu chvilu - ci to nie je spravne? lebo keby som este aj toto malal riesit....a zase kolektivne vyhlasit ze "idu sa davat dary" sa mi tiez nezda...
Odpovedať
Profilova fotka
no vsak to nie, to by som si ani ja pri mojej drzosti nedovolila, len podla mna je vzdy lepsie ked sa to odovzda skor ako v den svadby, ja to vzdy tak riesim, ale tak nie vsetci su ako ja :o) inak baby robim rozlucku, jednu v Rakusku, jednu na Sk a kamoska ma vcera zaskocila otazkou, co by som si zelala, aky darcek, no mna nic nenapadlo, ja som ziadne dary na rozlucku neocakavala, nikdy som na ziadnej nebola, teda okrem svagrininej, kde som bola nahodne na poslednu chvilu pozvana (bez vycitiek ak to svagrinka nahodou cita), takze som to nejak neriesila
Odpovedať
mne kamosky nic nedali ale ja som nemala oficialnu rozlucku, ja som mala iba s najlepsou kamoskou zurku v meste :) tak im povedz ze necakas nic a ked velmi chcu nech ta prekvapia :-) moja kamoska dostala korzet a tu bielo-modru facinu na nohu - neviem jak sa to vola :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som dostala cervene sexy pradielko od kamosiek :-) dokonca aj cislo mi trafili :-) ale pri najhorsiom sa to vzdy da vymenit
Odpovedať
Profilova fotka
a oki baby, dik ;-) tiez som jej odpovedala, ze necham sa prekvapit, ale trapit sa nemusi, ak nic nevymysli
Odpovedať
Profilova fotka
juj baby ste a rozpísali sa mi to moc čítať nechcelo... no ale ja mám rozlúčku teraz v sobotu a na poslednú chvíľu mi kamoška povedala, že nemá to kde byť lebo padla chata.. no a to mi vravela, že ja sa s tým nemám zaoberať, že to mi všetko zorganizujú oni... no a tak to aj dopadlo.. tak som si teraz ešte musela zháňať chatu a dúfam, že to nejako dopadne... lebo mi nikto nevedel nič bližšie povedať ku tej žúrke.. kamoška si totiž našla chalana a na rozlúčku sa tak trochu vys......no nič :-D katharrina: prosím ťa raz si tu spomínala, že nechceš hádzať kyticu ale ju chceš dať svojej mame... aj mňa to napadlo ale neviem ako to mám urobiť a hlavne kedy.. nevieš poradiť?? :-. vďaka ja už mám všetkých obvolaných takže máme pokoj no a zistený počet hostí.. z pôvodných 203 plánujúcich v januári je teraz 117takže už je dobre... :-N no a drahý teda nič nerobí váľa si šunky a necháva to všetko na mňa čo mi vlastne vyhovuje ale niekedy by sa aspoň mohol spýtať čo treba 8-) ]-( no ale to sú chlapi :-D
Odpovedať
baby prave som sa vratila zo salonu, saticky mam uz doma krasne vyprate a vonave :) a co je najlepsie :) ze som sa do nich v pohode zmestila :-D ... takze stastna ako blcha ale ked som tam videla tolko inych nadhernych siat x-) ...znova som zavahala, ci som si vybrala tie prave, ale to su uz take pomimo dilemy :-N
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: ano idem darovat kyticku mame, mame to pri odcepceni, odkukala som to od kamosky, ktora to tak tiez mala, daju my dole zavoj, priatelovi pierko a potom mi starejsi povie, teraz nevesta daruje kyticu, komu ju daruje? nieco take, nech je tam trochu napatia a pojdem k mame a on medzi tym povie par slov, ze je to ako vdaka za vsetku pomoc a starostlivost a pod. potom pojde zenich darovat pierko a potom zas ja zavoj, dufam, ze som aspon trochu pomohla ;-) kamila.k: ty uz mas teraz svadbu v sobotu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?