Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
no len zohnať tolko jablk naraz a aby boli aj pekné ;-) len čo potom s nimi? je mi luto žesa to vlastne nezie, iba vyhodí. sorry ale pre mna sú to vyhodené peniažky. toto ošklbem u frajerovho strýka a servítky sa použijú.
Odpovedať
my zasadaci budeme mat, len som sa pohravala s myslienkov ze vsetkych starych na jednu kopu, vsetkych strednych na dalsiu a mladych na dve kopy - ti s detmi a ti bez deti :-) inak som prave kupila kriiiizik :-) nadherny strieborny s mozadznym kristom na tom, ale takym iba akoby tam bol rozliaty....no to je jedno, proste nato ze ja az tak hlboko veriaca nie som je prekrasny a tiez mi zalezalo na tom aby sme ho mali doma tak sa nam musi predsa hodit k modernej domacnosti, ze? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no som tu na tom s hostami asi zatila najhorsie, mame 120 hosti + deti, aj ked by som sa v pohode vedela zmestit do 20-30ludi, len priatel chce mat velku svadbu, tak je teda velka... :-| rozpocet mame okolo 10000€ do coho sa dufam zmestime, ale zatial to vyzera, ze ano a to som uz nakupila kopu veci mimo rozpoctu alebo mame napr.aranzerku s ktorou sme neratali, ale teraz ju potrebujeme. menovky si vyrobime samy, teda ja, robili sme si aj oznamenia, tak nie je problem, ma to sluzit na to, aby hostia vedeli, kam sa usadit, tak nebudem okolo toho robit drahoty, vytlacim na hrubsi, mozno zlty, papier meno k tomu nejaka slnecnica, prehnem a hotovo.
Odpovedať
my mame aranzerstvo v cene, mamina robi kraaaasne veci, ale je to svadobna mama a ja nechcem aby chudera dva dni pred svadbou este isla salu zdobit alebo co...takto to mame tak ze sa fakt o nic nejdeme starat, iba sa zabavat a trochu kontrolovat :-) mate krasne rozpocty, chcem vediet kde sa do nich zmestite, my sme uz pri sume 8.5 tisica a to mame iba 42 ludi + 4 navyse vecere pre fotografa, kameramana, DJ-ja a sofera :-) tak 46 ked to tak vezmeme :-) a mate tu niekto rodicov rozvedenych? ze by ste mi este hodili nazor na ten zasadaci poriadok?
Odpovedať
my budeme mat 80 ludi a rozpocet 10. tisic. myslim si ze sa zmestime v poho a ostane nam aj na svadobnu cestu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fuuu balli pekny rozpocet :) ale keby sme svadbu odlozili, tak ako sme chceli, tak by som mala asi podobny :)ale nejak to cele vyslo inak a setrime paradne...
Odpovedať
no budem musieť dnes spočítam kolko sme už minuli :-D tak som zvedavá. veľa vecí aj čo sa týka výzdoby si totiž robím sama. tak uvidíme.
Odpovedať
no ale tam uz mame vsetko...vratane mojich siat drahych ktore duuuufam predam aspon za polovicu... inak pojdete na svadobnu cestu? planujete po svadbe alebo neskor? a kam?
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja vsetko co mozem tak sama...ma to aj bavi vacsinou :) aj vysluzky budeme s priatelom piect :)
Odpovedať
coooo? to fakt? piect vysluzky? tak to by dopadlo v mojom prevedeni... my okrem pozvanok mame tusim vsetko dodavatelsky spravene...lebo ja chcem mat klud a pokoj a nestresovat sa, mam taku nestastnu povahu ze co si nepsravim sama to neni dobre, takze to organizujem ja a snad to vsetko vyjde :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak my máme 130 dospelých a 16 detí + tí čo prídu po 22:00 je nás dokopy 165 a zatiaľ nám to vychádza na 4000 eur ale rátam s tým že sa to ešte nazbiera čiže dúfam, že skončíme na 5000 eur maximálne 5500 eur... čo vy robíte s tými peniazmi???? =-) a ja som zatiaľ menovky neriešila keďže drahý je ešte stále proti tomu tak ho musím najskôr nejako spracovať a potom budem riešiť menovky ;-)
Odpovedať
nam menovky aj menu riesi hotel kde to mame, aj vyzdobu, takze to mame z krku nastastie :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my máme výslužke vrámci objednávky koláčov tá pani bola taká zlata že nám to všetko porozdeľuje aj do krabičiek dá a my s tým nebudeme mať nijaké starosti 8-) a inač to s s tým čo si nespravím sama to nie je dobrél plati aj o mne :-D a preto som rada že to organizujeme rok dopredu a nie tri mesiace ako všetci v mojej rodine :-N
Odpovedať
fuuuuuuuu dievcence to su teda sumy..my mame strop 50 ludi..a rozpocet, cca pocitame do 3500tisic..samozrejme plus minus.. Je pravda ze nemusim riesit zakusky- to mi povedala mamina ze to je jej starost, aranzerku - mam sikovnu svagrovu a nechcem kameramana..a oznamenia si vyrabame sami..uvidim kolko nas budu este stat obrucky..zajtra ideme do Prahy a chceme tam nieco kuk..ale co sme nasli v BA tak boli za 460 e... a zasadaci si myslim ze by mal byt..predide sa zbytocnemu chaosu..
Odpovedať
Profilova fotka
a baby už ste niektorá kupovala alkohol? smiem sa spýtať koľko ho treba? teda koľko ste ho kúpili na koľko ľudí a tak? víno mám trošku rozrátané ale tvrdé????
Odpovedať
Profilova fotka
ja som ,,byvala,, cukrarka tak tym celkom usetrim na tych vysluzkach a zakusky potom objednam len na hostinu :) Ozaj a rodicia vam aj nejak pomahaji financne so svadbou,alebo si to hradite sami?
Odpovedať
my alkohol berieme z hotela...to bola ich podmienka ako to maju zauzivane, zarabaju na tom. vino, sladke a slane si mozeme doniest, takze alkohol sa bude muiset postrazit trochu aby nenauctovali viac... a vina kolko? flasu bieleho a flasu cerveneho na hlavu? kolko myslite za sa vypije kavy a sladkeho nealka?
Odpovedať
No s tym alkoholom by aj mna zaujimalo...a svadbu si celu hradime my..ale do priprav som zapojila vsetkych blizkych:-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme vypocitali 55 l vina a do 15 l tvrdeho na 60 osob ale alkohol si nenesieme sami, tiez podmienka majitelov...
Odpovedať
Profilova fotka
kitta: my sme to dohodli tak, že sme to rozdelili na strany... čo ktorá strana bude platiť... keďže môj drahý nemá rodičov platí všetko on (nerád prijíma pomoc od niekoho a robilo mu problém aj to,že majú dačo naši platiť) ale koláče+torty platia moji rodičia, a zrejme my pomôžu uhradiť šaty keďže ja som začala pracovať až od mája a práca asistentky postihnutého dieťaťa moc nevynáša ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja som kdesi na nete našla že: na osobu 2l vody-minerálky, alebo sladenej alebo nesladenej, 1,5l džúsu, 0,25l kofoly, 0,5l bieleho a červehého vína a tým mi to vyšlo na 45 l červeného a 45l bieleho vína... a kávu by si mala rátať dve na jednu dospelú osobu tak mi to brat vravel, čo robieva svadby,..
Odpovedať
nastastie tam kde budeme mat hostinu nam urobili ustupok, myslim ze dost dobry...alko aj nealko si mozeme priniest...no to vdaka majitelke ktoru pozna mamina... inak bracho ked mal svadbu tak alko si mohol priniest a nealko a pivo bolo v ich rezii..
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska : my si vsetko platime,ale viem, ze keby moji rodicia mohli tak prispeju...ale obidve strany proste nemozu... jasne,ale krasna praca, velmi obdvujem ludi ako si ty... ja opatrujem deti,ale zdrave
Odpovedať
Profilova fotka
kitta: ďakujem je to naozaj krásna práca :-D práca s detičkami je nádherná aj keď náročná však vieš :-D baby a už máte naplánovaný harmonogram dňa? a kedy sa prosím vyberajú peniaze tzv.na tanier? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
fuu to na tanier ani nepoznam..tiez neviem, kedy dat pristor na dary..asi po odobierke?
Odpovedať
nedavno som bola na svadbe a tam to riesili pred vecerou, ked boli vsetci usadeni na svojich miestach :-)
Odpovedať
u nas sa svadobne dary nosia den pred svadbou..tzv.varky..no a samozrejme ty co su cezpolny tak pocas svadby..nejak vyhradeny cas na to nemame..
Odpovedať
Profilova fotka
u nás sú dary tiež pred svadbou konkretne vo štvrtok a potom tí, s ktorými sme až vo svadobný deň tak nosia dary ako prichádzajú k nám domov... a keď niekto príde až na hostinu tak to donesie tam a tam sa to kdesi uskladni...
Odpovedať
my nebudeme pytat ziadne peniaze, myslim, ze sa to nehodi, teda aspon mne sa to nepacilo ked som raz bola na takej dedinskej svadbe, za vsetko sme tam museli prachy davat...co sa mi nepacilo kedze som im dala dost penazi ako svadobny dar :-( ale kitta sa dobre pyta - kedy dame priestor na svadobny dar hlavne ked vieme ze asi dostaneme od kazdeho peniaze? ci nechame to tak nech nam to kazdy da kedy chce?
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem ako to my vymyslime...bud po tej odobierke alebo na hostine az
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?