Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievčatá.... tak ako to ide? už niečo nové? alebo zmenené? my sme mali včera tie zásnuby v kostole... bolo to super až na pár drobností, ktoré sme museli riešiť za pochudu... hlavne keď meškal brat môjho snúbenca....a pár trapasov nastalo, keď si krstný otec môjho miláčika myslel, že môj otec je môj brat a nechcel mu veriť, že je naozaj môj otec... :-D :-D :-D a tiež nepredvídaná vec, keď si môj brat myslel, že zvládne fotiť s našim foťákom a nakoniec z kostola máme len dve fotky a to z konca :-N :-N no ale čo už.. inak to dopadlo super... otec kecal so všetkými, čo som si myslela,že bude sedieť na zadku a trucovať x-) x-) takže super.................................
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: tak blahozelam teda a super, ze to tak dopadlo, mna tiez stve, ze zo zasnub nemame ziadne fotky, no ale co uz nebudem to koli tomu opakovat, spomienky zostanu... :-)
Odpovedať
Mna zasnuby este len cakaju a to cez velku noc... :-) inak sme velmi veriaca katolicka rodina, ale o zasnubach v kostole pocujem prvykrat... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte katharrina: ďakujem za blahoželania a s tými fotkami je to aj tak jedno... veď fotky vyblednú ale v srdiečku nám to ostane navždy reklamka: no aj ja som to počula prvýkrát ale je to úplne super naozaj hlavne keď ste veriaca rodina... teda tie slová toho obradu sú fakt krásne a keď si ich každé jedno vezmeš k srdcu dá ti to veľa teda aspoň nám to dalo veľa......
Odpovedať
Ahojte baby. Skusam saty a zistila som, ze uz su saty na oktober, moj termin 9.10. poobsadzovane, tak je aj najvyssi cas skusat.
Odpovedať
Profilova fotka
lin: ejha to máš asi pravdu.... to je dosť blbé... kde sa všetci ponáhľajú no nie? :-D :-D :-D
Odpovedať
inac to je fakt hrozne, niekto uz zacina planovat pomaly dva roky dopredu... :-|
Odpovedať
Ahojte baby... NO pridávam sa kvám :D myslela som že tu niekoho s termínom 9.10 2010 nenajdem ale ako vidím tak oktober nieje až tak neskoro na svadbu... Všetci z okolia mi hovoria že mám na všetko ešte vela času ale ako vidím tak ani nie... máme sálu kostol vybavené všetky papiere aj stretnutia na fare, mám termín u cukrárov hudbu,starejšieho nejaké vecičky na výzdobu vymyslené etikety na vínko a alkohol... už je nejaký alkohol aj kupený... zatial bola jediná komplikácia s kameramanom... rezervovala som termín no za dva mesiace mi volal že v oktobri cestuje a nebude doma :( nevadí už mám zajednaného iného a aj záloha je zaplatená .. celu výzdobu si budem organizovat sama ale mám trocha problém s pierkami tu som našla pár návodou ako ich vyhotovit no nikde tam nieje o čo sa pripevní zelené :( tak neveim ako to mám vymysliet keby ste niektorá vedeli poradit tak budem rada... nad šatami som zatial nepremýšlala lebo mi povedali že pol roka dopredu stačí ale ako čítam budem musiet ist co najskor ....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, uz ste niektora rozmyslali nad pripitkom, co budete davat? My sa nejak nevieme rozhodnut.
Odpovedať
Profilova fotka
anita... oktober je super mesiac na svadbu, no nie, mile damy??? ;-) :-D kath... pripitok? fiha... to som este ani len nerozmyslala.... :-N ja sa trapim nad vyzdobou... budete mat zive kvety alebo umele? viem, ze v tej restike maju umele kvety, ktore nevyzeraju zle... aspon teda na stoly pre hosti... ale na hlavny by som chcela zivu ikebanu.... joj, neviem sa rozhodnut... a nechcem do toho zase vrazit zbytocne kopu prachov... a este sa chcem spytat, kolko kolacov planujete mat na svadbe, vratane tych, ktore date ako vysluzky??? my budeme mat 55 ludi vratane nas a ked som to tak ratala, tak to vychadza cxca 850ks kolacov..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte herecky,tak sa asi aj pridam,dnes som zajednala salu v ZA a tak sa to cele rozbieha,od rana idem zavarit pc a stihla som zohnat kapelu,to som bola v soku ze uz je skoro vsetko zajednane,tiez mame termin 9.10. este som si to ani nestihla cele uvedomit,kostol ideme riesit tento tyzden tak dufam ze tam nebude taka plnka,ja som si ani neuvedomila co vsetko potrebujem zajednat,asi si aj special diar zavediem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cesalka... ja mam osobitny zosti A4 :-D :-D :-D :-D a som asi predvcerom zistila, ze som do rozpoctu nezaratala topanky :-p takze juch.... dalsia polozka 8-( my sme s kostolom nemali problem... sme tam zatial jedini :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja si tiež myslím že oktober je super ... aknellita: my budeme mat okolo 100 hostí a počítali sme tak 1200 koláčkov a som z výzdoby žive kvety uplne vylučila za 1. je to finančne náročné a za 2. koli tým mojim výmyslom sa mi to tam akosi nevlezie :-N
Odpovedať
Profilova fotka
hmmm.... no vymyslov mam aj ja kopec :-N a tie kvety... joooj... no je to dilema :-p
Odpovedať
Profilova fotka
baby moje ,ked to tak citam ani sa mi to nechce cele ratat,,na toooolko veci som ani nepomyslela a ani s nimi neratala,esteze je tu tento chat :-) nechapem ako to robili tie baby kedysi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no teraz ked je net, tak si clovek objedna aj to, co nechce :-D :-D :-D :-D predtym to mozno bolo jednoduchsie, clovek mal len to, co sa dalo zohnat v mieste svadby a hotovo a nikto sa nestazoval... ale teraz, ked si clovek pozrie na nete kadejake super veci, potom ich chce mat :-N
Odpovedať
caute hlky ja sa tiez pripajam k oktobrovým nevestám, 16.10. den "D" , žial chcela som september! Ale rozhodli tý druhý a ja robím svoj prvý veľký ústupok. Som zvedava koľko ich ešte bude..
Odpovedať
hello, hello....my vieme ze to bude oktober uz dlho a teraz sme sa KONECNE dostali do fazy kedy si uvedomujeme ze nemozeme a nechceme mat vsetko....ked som tu pozerala co vsetko sa da zohnat myslela som ze vyletim z koze, ale konecne sa mi utriasli predstavy tak zo vsetkeho vyberam co sa nam najviac paci a co je najpraktickejsie :) mame salu, kostol, DJ, fotograf, zajednanu vyzdobu do saly (okrem kvetov, tie berieme vlastne umele co sme kupili, ja si ich potom beriem domov ako dekoraciu - kalie...), teraz riesime vino a zakusky a partnerov oblek ktory savame sit kedze je velmi vysoky a konfekcne velkosti mu nehrozia...vsetko mu je kratke. v polke aprila idem do prahy skusat saty, v maji riesime oznamko a myslim, ze potom to uz pojde tak rychlo ze sa to na nas cele zruti :-) este k tym kolacom - aj tu padlo otazka ze kolko. My davame kolace iba do vysluziek a na stoly sme sa rozhodli dat struclu. Ked som totiz pozerala temu "co na vasej svadbe bolo zbytocne" tak vascina bab pise ze im zostali tony kolacov...ked bude torta tak si myslim ze ostatne nemusia byt, ludia si daju strudlu alebo tortu, pripadne objedname coko fontanu a normalne zakusky budu zrutit doma z vysluzky :-) ale je to vec nazoru... drzim paste baby...nejako to ide moc rychlo...nastastie podla svadobneho planovaca som este v norme so vsetkym :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no s tymi kolacmi je to o nervy... s jednou babou sme si pisali o kolacoch... oni budu mat cca 60 ludi a svokra rozkazala, ze treba 3500ks kolacov, ze to sa poje... no mne sa panenky prevratili... ved to je nehorazne mnozstvo... tiez este neviem ako to vymyslime... aby sme potom nejedli kolace este mesiace :-p
Odpovedať
Ahojte. Saticky uz mam zajednane, tak sa vytesujem. Opat som bola v salone, kde ich uz mali viacero obsadenych na oktober, aj take, co sa aj mne pacili, ale nastastie z ich vyberu som si vedela vybrat aj pre mna tie spravne. Inak, my ratame kolace tri styri na osobu a len do vysluziek. Na hostine bude torta, staci jedna a cokofontana a myslim, ze aj strudle. papa
Odpovedať
AHojte :) my sme boli zajednavať koláče minulú sobotu, ale len do výslužiek pre moju časť rodiny (lebo sme z Ba a svadba a druha polka z Levoče :)) Zajednali sme do veľkých krabíc po cca 30ks + malá torta a do malých bez torty. (možno to že to znie, že je toho veľa, ale keď som to videla na fotke, tak to tak veľmi nebolo. Tá veľká krabica víde do 10 Eur a ta malá okolo 7 Eur. Levočania si riešia vlastné výslužky a na svadbu ešte neviem koľko...budeme mať cca 80 hostí, čo je dosť, ale koláčov sa každý rýchlo preje...a čo ostane po svadbe odnesiem do práce a do bvalej školy. Šrotovníci sa vždy nájdu :-) A ešte jedna otázka: aj vy budete dávať k výslužkám flašu? (zevraj tvrdé alebo víno) ja teda neviem...zdá sa mi to príliš veľa.
Odpovedať
Profilova fotka
no mna ta cokofontana ani nenapadla,zase nieco nove...citam ze aj vy musite robit ustupky-ja som urobila prvy a dufam ze aj posledny a to je pocet hosti chcela som mat max 60 ludi -uz dokopy ale asi bude okolo 100,ostatne si uz "podirigujem" sama. a s tymi kolacmi mate pravdu,nikto to na svadbe neje,kazdy by si dal o tyzden ked uz nie je,aj ja dam len do vysluziek a minimum na stol
Odpovedať
Profilova fotka
no aj mne sa to zda vel aj flasu,ale je to teraz normal,ja by som asi dala vinko s naou etiketou,prave som cosi objavila a sa mi pacili :-) ,fakt na tom nete objedname aj to co nechceme :-)
Odpovedať
moja mamina tiez nesuhlasila ze na svadbe kolace nebudu - ze bude iba torta a strudla, ale som ju presvedcila...my lahko priberame a nepoterbujeme kolace jest este dalsi rok potom :-) hihi a hlavne sama viem ze na svadbe som nikdy nevladala ani ten kusok torty co mi dali, nieto este kolace co boli na stole...to tam vzdy vyschlo... my k vysluzkam asi dame flasu vina...ale bola som na svadbe kde sa to davalo a aj na takej kde sa to nedavalo...ja to osobne beriem podla toho ako to kto citi a podla rozpoctu...zase netreba sa opicit po vsetkom co clovek vidi :-)) nie? ja to riesim srdcom...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte... no tie kolace... ja tiez neviem... nemam zaujem za to vyhodit kopu prachov a potom to vyhodit obschnute do kosa 8-( k vysluzkam ziadnu flasu davat nebudeme... ani som to este nevidela :-) kazdy robi ustupky... napr rodicia mojho snubenca prijali spravu o zasnubach velmi zle... takze sme im radsej ani nepovedali, ze datum svadby uz je isty a ze uz mame kopu veci vybavenych... nemali sme na to odvahu. ani nejde o to, ze by som sa im ja nepacila, ale o to, ze vraj sme prilis mladi a bla bla bla... chodime spolu 2roky a 10mes z toho spolu zijeme 1rok a 2mes ... no nechapem o co im ide.
Odpovedať
ahojte, čo sa týka fliaš k výslužkam, u nás to funguje tak, že najbližšej rodine sa dáva k výslužke fľaša tvrdého. Tento "problém" nechávam úplne na rodičoch, resp. na mamke. Tá sa v tom vyzná lepšie ako ja, plus viem, že má na starosti to a to a nebude sa mi aspoň miešať do iných vecí :)))) I keď teda prišla s tým, že pred obradom bude ešte obed :D Budeme mať totiž veľa ľudí z Čiech a hostina bude asi 100km od miesta, kde máme obrad... Síce som ešte take nevidela, že obed pred obradom, ale ta čo už :D
Odpovedať
Profilova fotka
fíha baby víkend som tu nebola a čo všetko ste stihli prebrať :-D tak čo sa týka tých fliaš k výslužkam tak my to riešime tak, že dáme to čo sa v tej rodine pije... teda ku koláčom, ktoré pôjdu na oravu pribalíme fľašu tvrdého a ku nám ku koláčom fľašu vína.... čo sa týka počtu koláčov nechajte si radšej poradiť od tých, čo vám tie koláče budú piecť... predsalen majú už v tom prax no nie?? :-N my to tak ideme robiť... ešte sme len zajednanli koláče na dátum ale ešte sme neboli vyberať aké a koľko.... keď im poviete koľko budete mať ľudí, isto vám poradia... no a viem, že koláče sa isto pojedia... ach toľko kobyliek :-N :-N :-N kathar...: a čo sa týka prípitku tak my máme na 100% Vermut.. môj brat robieva svadby a vravel, že to je najlepšie...takže tak... bambulena: no tak obed pred obradom som ešte ani ja nepočula ale keď máte tak ďaleko tak jasné bude to asi najlepšie... veď vyhladovaní ľudia bývajú nervózni a nevrlí... tak si nenechaj pokaziť svadbu :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: vsak aj my sme sa uz rozhodli pre biely nejaky, no teraz len zistit, kde kupime Inak co sa tyka, flias k vysluham, my davame krstnym, svedkom, tetam, ujom tvrde-hrusku a ostatnym vino, vsetko s nasou etiketou Kolace su u nas tiez dilema, cukrarka poradila, do krabic 20-25ks plus torta a do saly 8ks na osobu, co sa mi zda dost prehnane do saly, lebo kopa kamosiek po svadbe povedala, ze im to zostalo, no neviem teda. Dali sme si u jednej cukrarky 25 krabic/80ks a u druhej 25 krabic upiect a mame ca.120 ludi, no uvidime.
Odpovedať
katharrina - 20-25 ks do vysluzky + torta? to sa mi zda strasne vela....teda nie ak to je pre 4 clennu rodinu... my mame vacsinou pariky (lebo deti maju ludia uz velke a deti tvoria uz novu rodinu prakticky) a dame 10 ks + stvrt torty (taka 1.2 kg)...zase nemienim zbankrotovat uz na kolacoch...ale je to samozrejme o zvyku... do saly dame coko fontanu, 2-3 ks strudly na osobu a bude torta a hotofka :-) jaaaaj ale tesim sa na to vsetko aj ked asi budem mat aj stres...ze prvy tanec a vsetky oci iba na nas permanentne...nie som si ista ci mam byt z toho nadsena alebo nervozna :-)))
Odpovedať
balli, ja budem teda urcite nervozna, nemam rada velku pozornost... som zvedava ako to budem zvladat, ale tesiiiiiiiim, ze raz budem za princeznu ja... :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?