Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
balli, pocula som, ze moznost mat dvojicky sa dedia po zenskej linii. Takze ak mate z tvojej strany, je sanca, ze mozes mat aj ty :-)
Odpovedať
ja som tam napocuvala toho vselico ale neviem ci je to pravda pretoze draheho mama je z dvojiciek mala dvojca-brata a ten mal dve deti - dceru a syna a dvojicky ma syn s tym ze jeho manzelka nema v rodine dvojicky... ja to skor beriem hormonalne :-) hehe no uvidime...ale uz sme na to taky namotani obaja, uz aj mena mame vymyslene tak aby sa dvojickam hodili ze asi budeme aj sklamani ked to bude len jedno - cim sa nechcem ruhat samozrejme, aj vtedy budeme stastni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
u nas podakovania bude riesit moj krstny otec....a to pred obradom, no a potom zase on bude mat pripitok v sale, takze sme to poriesili takto. topanky aj bizu som si kupila uplne nahodne a tak je to asi najlepsie :-) co sa tyka spolocneho chodenia...my sa berieme po 12tich rokoch :-) vyzera, ze som tu rekorderka :-) :-) :-) u nas to bolo trosku naopak, prvykrat som bola poziadana o ruku na nase 6te vyrocie...ale ja som sa nechcela este vydavat, aj ked uz vtedy som mojmu drahemu povedala, ze raz urcite ano a ze ratam s tym, ze tym pravym bude samozrejme on, ale este som sa proste nechcela vydavat...takze druhykrat som bola poziadana o ruku pred dvomi rokmi v Parizi a to mi uz bolo jasne, ze bude svadba :-). Uz som to tak citila aj ja, len sme to trosku odkladali, kedze sme si mysleli, ze sa vratime uz natrvalo domov zo zahranicia. No a ked sme sa minuly rok rozhodli, ze sa este nevraciame, tak sme zacali vybavovat svadbu na dialku :-) Babatko planujeme, aj neplanujeme...nebudeme to silit, ale budeme radi, ked sa zadari. Presne ako hovorite baby, nikdy nie je ten spravny cas, ze vsetko je 100%ne, vzdy budeme este nieco chciet, ale ja osobne sa pozeram na to tak, ze uz nemam dvadsat, takze pre nas je teraz dolezitejsie babatko ako hotovy dom, ktory chceme este len zacat riesit buduci rok. sydnuska: a to, ze sa bojis porodu si myslim je uplne normalne. kto sa naboji? :-| ale zvladli ine, zvladneme aj my. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli: my pozyvame cele rodiny a nechavame to na kazdom, ci zoberie deti alebo nie. ja by som to nechala na rodicoch, ak to nebude vadit im, ze sa nebudu moct zabavit tak, ako by sa bavili bez deti, je to ich volba. poznam ludi, ktori si nevedia predstavit vobec sa niekam pohnut bez deti (aj ked nemyslim si, ze je to zase dobre), ale nechavame to proste na nich. kasli na to, nechaj svagrinu, nech si spravi ako chce, povznes sa nad to a ani ju nekomentuj....moj nazor.
Odpovedať
ale co teraz pocuvam baby okolo seba kedze je baby boom tak vela z nich ma vyslovene paniku z porodu - dokonca sesterka mojej velmi dobrej kamosky na porodnej sale odmietla tlacit ze ona sa boji a ze ona to vzdava!!!! to uz je ake psycho? ze nastastie mala super lekara, ze jej ukazal tie klieste ktorymi dieta vyberaju ak sa nieco deje a jej povedal ze ak k tomu pristupia tak malej mozu ublizit a ze ved je dospela zena a uz takmer matka a za to male ma zodpovednost tak nech sa zacne tak spravat - tak ked videla tie klieste tak sa spamatala, tri krat zatlacila a krpana bola vonku :-) sveta 12 rokov????wow vy ma tu prekvapujete, my sme spolu 4 a uz po roku a pol som vedela ze musime ist spolu byvat lebo to prespavanie over ma nicilo a ta svadba tak nejako prisla :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ano, ale my v podstate spolu zijeme uz 5 rokov,kedze sme vonku, no a predtym sme to tiez riesili tak, raz tam, raz tam :-)
Odpovedať
to bolo - aspon pre mna extremne tazke...nemat sukromie, furt lobzovat po vonku, furt nieco riesit s nasimi alebo so svokrou....no des!!! ja som to zle znasala....draheho segra zije so svokrou a to je pre mna nepredstavitelne...podla mna to sa da iba v pripade ze jedna z tych dvoch je total podriadna, co ich pripad je, no ja by som nemohla...by sme si boli furt vo vlasoch a to aj moja mamina povedala ze aj keby oni nemali byt co by nam mohli zatial pozicat a keby sme nemali na to stavat dom alebo co, tak urcite by nam nejako pomohli aspon k jednoizbaku lebo ze ona si tiez nevie predstavit s nami byvat...uff, to mi odlahlo.... dievcence, drham z roboty, nechce sa mi vobec nic, idem si uzivat weekend co je vacsinou bez netu :-) to sa tesim najviac... see ya v pondelok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak som si dnes kupila nahradne topanky, su super, pohodlne a navyse ich vynosim aj do prace. Ked tak citam rozprudili ste debatu o vsetkom moznom, tak sa pripajam, sme spolu 2,5 roka z toho uz 2 roky byvame spolu, mame mensi byt, preto by sme sa chceli po svadbe poobzerat po vacsom alebo zacat stavat domcek, to este musime popremyslat, lebo by sme chceli zostat vo Viedni, tak uvidime, co bude lepsie. Kedze pracujem aj studujem a buduci rok koncim, chceme babo az po skole, o byvanie sa nebojim, mame byt, kym budeme stavat budeme byvat v byte, takze nie je problem a financie tiez nie. Porodu sa ale ako asi kazda z vas bojim, uz le preto, ze nemusim nemocnice a pri pomysleni na injekciu sa skrabem po stene, z lekarov mozem len zubara.
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina: som na tom podobne, len my sme v Dubline :-) byvanie mame fajn, mame 2izb.bytik, cize tu problem nevidim a popri tom by sme chceli asi zacat staviat na Slovensku. uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
sveta4: my chceme ale stavat vo Viedni nie na SK, tam len neskor snad nieco, aby sme mali nieco svoje, ked tam prideme
Odpovedať
Profilova fotka
no takze ahojte baby...reklamka, my zatial nevieme kde je problem...ja som zdrava, mozno sa len malo snazime :-p :-p :-p uvidime, staviame domcek, bud. rok bude snad dokonceny zariadeny, mozno aj tento...uvidi sa podla peniazkov...ja to totizto neplatim, ale moja buduca svokrusa :-D :-D :-D v oktobri budu styri roky co sme spolu , rok sme spolu byvali, ale museli sme sa vratit domov, teraz nervacim, ze nie som ani tam ani tam, a dufam, ze coskoro bude postaveny domcek a budeme mat konecne sukromie 8-) 8-) porodu sa bojim asi ako kazda , ale co uz, nejako to zvladnem :)a peniaze...no nakolko si nemusime brat hypoteku, tak si myslim, ze by sme to zvladnut mohli...a co sa tyka prvotnej investicie do dietatka, tak uz dost velku vybavicku mam spravenu, ked natrafim na nejake akcie a tak, takze to tak boliet nebude :-D :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby nemate nejaky tip kde by som dnes mohla ist pozriet spolocenske saty okrem ba obchodne centra vsetky?moze byt aj v madarsku nejake nakupne centrum kde je aspon do siestej otvorene alebo niekde mimo ba?a v kazdom maxe som uz bola.... :(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vieden - Mariahilferstrasse - peack and cloppenburg. Polovicne ceny oproti BA a vacsi vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
kitta: to je pravda, co pise lucillu, je to tam omnoho lacnejsie ako v BA a tie je tam viac obchodv, skus aj C&A, tam maju teraz tiez vselijake saty, je tiez velke na Mariahilferstr. a hlavne su tam obchody otvorene dhlsie niektore az do 21,00 http://www.cunda.at/stores/detail.php... http://www.peek-cloppenburg.at/index....
Odpovedať
Profilova fotka
mala by som otazku na vas, dokonca dve, mame hosti aj zo zahranicia, hovoria nemecky, myslite, ze by im bolo treba zariadit aj nejakeho tlmocnika? spolieham totizto na to, ze kostol nejak vydrzia a na hostine sedia vedla ludi, ktori co to po nemecky vedia, pripade by som stvorila nejaku dokumentaciu k jednotlivym castiam, co si o tom myslite vy? druha otazka sa tyka pancuch, samodrziek & co. budete mat biele alebo telove? bojim sa, ze v bielych budem vyzerat ako princ Bajaja ;-)
Odpovedať
Ahojte,dlhšie som tu nebola,ale už vás musím oprosiť o radu. Máme svadbu naplánovanú na 20.10.2010,obrúčky sú už doma aj gravírované dátumom,lebo ten sa nezmení,no problém nastal na úrade.Povedali nám aké doklady potrebujeme keďže moja polovička nie je slovák a že potom ak ich budeme mať sa dohodneme čo a ako ďalej.Tak sme odišli pre potrebné doklady,a po návrate sme šli hneď na úrad dať všetko skontrolovať.Všetko je v poriadku,musíme to dať len preložiť súdnemu prekladatelovi.Teším sa:) Problém však nastáva pri tom dátume,milá zlatá pani nám bude vedieť povedať 2 týždne pred termínom či nás oddajú alebo nie.Je to totižto v stredu a nie sú úradné hodiny.Ak by nís aj oddoli musíme si zaplatiť nejakích 20e.Nejde o peniaze,ale že dva týždne pred termínom?Nič iné okrem obrúčok nemáme poriešené lebo sme ostali šokovaný ich odpovedou.Je to možné? Čo teraz ?ako oznámenia,sála,fotograf,hostia...................
Odpovedať
Ahoj Katharinna . ja som bola 2x na nemecko-slovenskej svatbe a s tlmocnika nebolo treba. ja by som im napisala podrobny rozpis toho, co sa bude diat v nemcine (a slovakom v slovencine)...dokonca aj citania v kostole. a samodrzky nebudem mat ani uplne telove a urcite nie biele, ale v bepone som videla take polotelove a vizerali fakt super. maju tam dobtry vyber,
Odpovedať
Add 1.) ja by som urobila program dna v nemcine prekladatela by som urcite nezhanala Add 2.) ja budem mat biele samodzky... ved pod saty ti nebude hádam nikto kukať :-) rozmyslam ale, ze si zaobstaram este jedny telove, ktore budem mat po polnoci
Odpovedať
čo sa týka samodržiek, moja mamine chce silou mocou aby som mala biele ale nebudem chodiť do solárka aby som potom na objektív ukazovala biele nohy :-D ja som si samodržky kupila v kiku, držia pefektne, majú dva odtiene tmavší (ten mám ja) a svetlejší a hlavne nebolo treba vysoliť za to veľké peniaze a plnia učel na 1 ;-)
Odpovedať
no ja budem mat tiez asi telove, bo si neviem predstavit moje nohy v bielych :-D
Odpovedať
Profilova fotka
katharrina: my budeme mat tiez zahranicnych hosti, ale tlmocnikov ani preklady vobec neriesime. ked sme boli na irskych svadbach my, tiez nam nikto nic neprekladal. my ich usadime dokopy ako partiu a naokolo tiez dame ludi, ktori hovoria anglicky, takze by tam nemal byt problem. ja som povodne pod saty chcela biele samodrzky a zistila som, ze v Dubline je to celkom velky problem zohnat normalne biele samodrzky, vsetko maju v kremovej farbe, takze neviem. ak nezozeniem, tak budem mat tiez telove, s tym si problem nerobim, ved aj tak ich pod satami nebude vidno :-)
Odpovedať
na slovensku s tým problém nie je. tak ked prídeš pozrieť domov môžeš skočiť do beponu alebo do toho kiku a zoženieš čo len chceš ;-)
Odpovedať
katharrina: tlmocnika netreba, na veceri sa budu bavit s tymi co nemecky vediet a potom aj rukami nohami s ostatnymi...raz som bola na svadbe svedkom toho ako pil francuz so slovakom pricom ani jeden nevedel rec toho druheho a asi po 3 hodinach sa slovak zdvihol ze ide domov a este povedal zenichovi ze "ten je uz jaky ozraty, ak mu ani neni rozumiet..." a vidis, 3 hodiny im to vobec nevadilo :-) k pancuskam - ja budem mat maslove saty, takze jedine telova pancusky, som si objednala kraaaasne, tak snad mi pridu :-) ja mam inak biele doma k jednemu takemu korzetiku ale ono to je nonositelne...mozno k satam co su biele a take princeznovske sa to hodi, ale inak urcite som za telove :-) klaudia: verim ze si rozcarovana, to ja keby som vam hovorila svoju storku o tom ako sme presviedcali farara aby nas oddal v piatok - trvalo nam to 45 minut a z toho dva krat roztrhal zapisnicu o sviatosti lebo stale sa mu nieco nepacilo...nakoniec sme si vybojovali v piatok o 16-tej a bolo...treba na nich zatlacit, uradnici su flexibilnejsi a bohuzial, na slovensku je to tak - ale urcite sa to vyriesi, byt tebou tak tam idem este raz a by som to cele dohodla :-) poznam minimalne 3 pary co mali svadbu v stredu kvoli datumu a bez problemov na matrike - vsetko islo cez prachy...
Odpovedať
Profilova fotka
baby, dik za odpovede, rozhodla som sa teda isto pre telove, nebude potom cely den nesvoja len preto, ze mam biele pancuchy a mat mindraky z toho, ako v nich vyzeram ;-) z nemcami a rakusanmi to vyriesim tak, ze im napisem mini manual, nech teda vedia o com to tam cele je a hotovo, dik teda klaudia9: tiez by som tam este raz zasla, vies mozno natrafis na normalnejsiu osobu, co ta pochopi, vsak im to cele v klude vysvetli, ze to nie je len o urade,ale aj o kope veci s tym spojenych a kazdy skoro uz dnes vyzaduje zalohy a nebudes predsa platit zalohy na 20.teho, ked potom niekomu prepne a mozno nic z toho nebude a vzala by som aj tie obrucky a ukazala im ich, vies nielen na SK, ale aj v Rakusku si neiktoi myslia, ze pozrali vsetku mudrost sveta a vsetko sa toci len okolo nich. Urcite by som to neriesila krikom a ani uplatkami, ale kludne by som im vysvetlila, preco je to tak a nie onak a navyse, ked to nepojde u uradnicok zavolala by som si sefa, nech ti ukazu, kde je napisane, ze to nemoze byt v hocijaky den, vsak priplatky si ochotna zaplatit, tak co mudruju.
Odpovedať
damy mam dalsiu vycerpavajucu otazku pre tie co sa vydavaju v kostole - date si zahrat organom? alebo co? a aku pesnicku ked nechceme svadobny pochod?
Odpovedať
aj ja som sa stretla s takym niecim... bratranec ked sa zenil tak isli na mestsky urad opytat sa ci je vtedy volne... pani im povedala ze volne je, ale na to dodala, že nech si zavolaju dva tyzdne pred svadbou, že ak budu mat svadbu len oni, že sa neoplatí prist oddavajucemu na 20 minut... no úzas... chvala bohu na ten den sa prihlasil este jeden par,,, takze svadba bola...
Odpovedať
myslim si ze ak je sikovny organista tak by nemal mat problem zahrat aj nieco ine...len sa treba spytat..ja mam kamaratku a aj kamarata ktori hraju na organ, takze dufam ze to ponaju trosku modernejsie..:-))
Odpovedať
Profilova fotka
balli: moj priatel nasiel na nete forever young od nejakych gregorianov, straaaasne pekne, aj to chcel do kostola, ale myslim, ze mu to asi nebude dovolene, predsa len SK, mala dedinka... ja som zas nasla cd od Petra Krizika a je tam velmi pekna svadobna pesnicka, nenasla som ju ale este na nete, vola sa Svadobny den, moja sestra sa s nim pozna a poprosila ho, ci by teda neprisiel, ale nejak ruzovo to nevyzera, lebo studuje, tak asi nic z toho, je ale ochotny poslat noty, ci akordy, tak ak niekoho najdeme uvidime a nakoniec moja sesternica je organistka, hrava kazdemu z rodiny Vdacit ti chcem mama, spieva tam aj o otcovi a aj o rodicoch spolocne, tak to si isto nenechame ujst, ale nehra to na organe,ale natom malom klaviri, inak nam asi celu omsu odohra ona ;-) uvidime v sobotu ideme na jej svadbu a hra jej tam a spieva spevokol, ak sa nam zapaci bereme aj my
Odpovedať
Profilova fotka
baby je tu z vas niektora, ktora este nema saty svadobne zarezervovane?
Odpovedať
kitta ale aký je problém? nesedia ti šatky? viem že si chudučká ale žiadne neboli dobré? či ako?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?