Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
roman co ? :-D to clovo co tak zacina uz nemam v slovniku :-D ale na druhej strane, my ideme v septembri na taku genialnu dovolenku do turecka co sme si ako slobodni nedovolili ;-) sme si povedali, ze ako vytazeni rodicia si zasluzime s malym za odmenu peknu dovolenku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak baby.. ani ja nevidím zmysle v limuzíne aj keď je to krásne a predsa len je to len raz za život.. peniažkov je málo a radšej si ich vložím do dačo iného ako limuzína.. ja doteraz neviem na akom aute pôjdem môj drahý vravel, že zoženie nejaké dobré auto tak žiaden problém... aj keby som mala ísť na našom citroene 460 :-D stará rachotina ale čo už nastriekame opravíme a bude... :-D alebo pôjdem autobusom :-D :-D :-D to by bolo originálne no nie :-N ja tiež neviem koľko ľudí nás presne bude... skoro všetky sestry s maminej strany majú malého drobca a keďže svadba bude na orave a my bývame v žiline tak ešte nevedia či ich zoberú a či nie a či vôbec pôjdu ony keď majú tých drobčekov... ja som chcela aby išli všetci aj s malými ale neviem ako by som im zariadila, aby mohli dať malých aj spať a aj sa zabavili neviete poradiť???? prosím ako to idete riešiť vy pupav_a? ty máš malého ale síce malú svadbu ale nevedela by si mi poradiť?? ako to mám zariadiť? :-|
Odpovedať
ja deti nemam a na svadbe budu by mali byt tusim styri, len neviem, idealne pre nas aby ich nechali doma lebo su to malinke deti do 2 rokov a s takymi? ved oni z toho mat zazitok aj tak nebudu...nebudu si to pamatat. Ale ked som bola mala tak som bola na svadbe mamininej sesternice a oni mali veeela deti a spravili to tak ze vsetky nasackovali do jednej izby do jednej dvojpostele a kedze vtedy este neexistovali chuvicky-vysielacky, tak sa pri nas dospelaci striedali po pol hodke...
Odpovedať
Profilova fotka
to je celkom dobrý nápad ... :-D neviem, či by súhlasili,keby ich strážil niekto koho nepoznajú... my máme v rodine deti ktoré budú mať počas svadby 9, 8, dve 7, 6,dve 5, 4, 2,1rokov ,5mesiacov,8mesiacov, no neviem.. tie staršie neni problém tie tam budú s nami ale tie od 2 rokov nižšie neviem ešte čo s tým spravíme... chvíľu ešte s nami ale potom... no uvidíme, či ich vôbec zoberú...to bude ešte organizácia.. uf
Odpovedať
no my mame jedneho maleho 2-rocneho v case svadby z prahy, takze oni ho beru urcite a bud manzel pojde s nim spat skor (lebo ja som hlavne kamoska s nou a na nej mi zalezi aby tam bola a jej tiez nevadi keby manzel zdrhol s malym, alebo ho tiez dame niekam spinkat a bude ho mat na vysielacke). potom tam bude asi jeden 4-rocny, takze ten je v pohode a oni sa aj tak asi nezdrzia nejako extra dlho a myslim, ze do dvanastej maly vydrzi a potom pojdu...a potom tam mame este jedneho 2-rocneho, ti ale maju normalne au-pair, takze by to pre nich nebolo nejake extra ho nechat s nou a este budeme mat 9-mesacneho priatelovho synovca a pevne verim ze ho nechaju svokre (s ktorou aj byvaju, takze ziadne extra veci by neriesili, vlastne maleho nechaju doma, nikam ho nevezu ani ho nemuisa brat)...tak snad ich to napadne lebo taky 9-mesacny co vydrzi? to by museli ist hned aj domov po obrade...no som zvedava, ja nebudem hovorit nikomu aby svoje dieta nebral, to urcite nie, ale ja by som nechala svoje dieta doma kym by bolo male a vedelo by ostat s niekym inym, uz len kvoli tomu aby som neveste a zenichovi hned po veceri nepovedala ze "super svadba, ale musime ist, lebo nase dieta uz malo hodinu spat!!!"...
Odpovedať
Profilova fotka
no to je pravda... vieš u nás je najväčší problém to, že ja a priateľ bývame od seba dosť ďaleko.. jeho rodina býva na orave a moja pre žiline takže malé deti z jeho strany to nie je problém ich niekomu dať alebo už len to že sú doma takže nie je to taký problém ale moja rodina je úplne celá od žiliny a z BA takže malých nemajú kde nechať a hlavne tých úplne maličkých ktorých ešte koja.... vieš z priateľovej strany nie je problém odbehnúť ku tomu kto stráži deti a nakojiť a naspäť na svadbu.. ale v našom prípade to bude zaujímavé... a ešte k tomu keď svadbu máme v kulturáku a spať sa bude v penzióne, ktorý je vzdialený asi 2 km... no šak uvidíme, možno ich nechajú doma pri svokrovcoch alebo neviem... musíme to ešte doriešiť :-D
Odpovedať
hej hej, to mas pravdu a este ked ten hotel nie je blizko hostiny... ale uvidis ze s trochou snahy sa to aj same vykristalizuje :-) a v kulturaku sa neda spravit provizorne "spatie" pre najmensich? a rodicia ich potom iba na ruky zoberu a odnesu do penzionu....niekedy je to kriz...
Odpovedať
Profilova fotka
no už som aj nad takýmto riešením myslela ale ešte neviem.. musíme si to aj s drahým poriadne rozmyslieť a hlavne už musíme zistiť koľko tých detí bude... takže zatiaľ nič nemôžeme riešiť... ono tie prípravy sú strašne super ale hrozne niekedy komplikované ale stojí to zato :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
no ved to - ja tiez planujem napriklad dvoch soferov, ale zase kym neviem kto prijme pozvanie a kto u koho bude spat (lebo mala cast rodiny je z ceska) tak toho moc riesit nemozem... a tiez ani zasadaci poriadok kym nemam v zozname jasno a to asi budem mat az niekedy tesne pred svadbou, ci? ozaj baby - ked poslem oznamenia, tak ti ludia by sa nam mali aj ozvat ze diky, dostali sme a prideme-neprideme? alebo ked sa neozvu mam im ja vyvolavat?
Odpovedať
Profilova fotka
no balli ja zasadací poriadok robiť nebudem.. aj keď pri 180 ľuďoch by to bolo aj dobré ale môj drahý to nechce.. tak budiš... no a čo sa týka tých oznámení tak mi budeme pozývať tých čo pozývame aj k stolu osobne...teda prídeme ku ním a pozveme ich na oslavu a bude.. tak sa u nich potom dozvieme či prídu a či nie.. posielať oznámenia budeme, len tým s ktorými nebývame a teda ich nepozývame na svadbu... toť môj názor
Odpovedať
nebudete robit zasadaci poriadok? pri 180 ludoch? akoze mne by to nevadilo ze si kazdy sadne kam chce, len sa divim ze ci sa nebojite, ze si ludia tak posadaju debilne, ze povedzme vznikne niekde iba jedno miesto medzi urcitym ludmi a potom si dvojica nebude mat kam sadnut a musi sa rozdelit alebo tak... :-) 180 ludi...to si ani predstavit neviem...my mame 40 a uz sa mi to zda tak ze este 20 a uz to neustojim :-) aj financne...uff!!! no my posielame cisto oznamenia ludom co teda budeme radi ked pridu do kostola potriast pravicou a kuknut sa, ale na hostinu nepojdu (samozrejme tito ma netrapia ci naozaj pridu alebo nie, ved to len na obrad) a potom osobne dame tim co pojdu k stolu, ale su aj taky co pojdu k stolu a pritom ale ziju daleko alebo su tam rozne komplikacie...takze preto sa pytam :-) no sak ked nedaju vediet ja si ich obvolam 3tyzdne pred svadbou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak.. obvolaj si ich alebo ja si myslím, že sa isto ozvú... no ja sa toho bojím to si píš ale miláčik to nechce lebo vraj nemôžeme predsa rozkazovať kam si kto sadne... no je to pravda... a zasa keď si náhodou niekto nebude chcieť sadnúť vedľa toho druhého to bude ešte problém... ale na to bude moja drahá družička, aby ich usmerňovala, že nech si sadajú hneď veľa aby nevznikalo voľné miesto medzi nimi.. dúfam,že sa to podarí... no a finančne.. no práve preto nechceme limuzínu, výzdobu si robím sama, oznámenia tiež, kaderníčku mám kamošku, kozmetičku sesternicu, aranžerku tetu, a všeličo máme poznámosti, papiere na oznámenia mamina doniesla z roboty, servítky od birmovnej-kamoš robí v Tente tak doniesol, takže sa snažíme ušetriť aby nám to všetko vyšlo.. mali sme mať 210 ľudí ale sme to trochu zriedili a asi to ešte zriedime dúfam... :-D z mojej strany je ich iba 50 aj s kamošmi ale ten môj drahý.... :-D :-D :-D orava je orava :-N :-N :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
no my sme obaja z mesta, takze take veci ako pozyvat sesternicu sesternice aby sa jej babka pripadne aj ten pes na zahrade neurazili to nam vobec nehrozi :-) sice nam hrozia ine veci...ale kazda svadba ma svoje radosti a starosti, ci nie? boze baby hladna som strasne!!!! a mala som iba zeleninu na desiatu reku ze ved idem vecer cvicit ze to vydrzim, ale nejako som na tom zle :(
Odpovedať
mimo aktuálnu tématiku príspevkov - ale práve som si dohodla termíny na skúšanie šiat v 3 salónoch, tak sa musím pochváliť :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena tak to je super.. ja som už bola skúšať šaty aj keď si ich chcem dať ušiť ale nechcela som si to nechať ujsť a máš sa na čo tešiť to isto :-D :-D :-D :-D ja som teda mala fajn babu čo tam bola takže žiaden problém...držím palce
Odpovedať
ja mám skôr pocit, že budem úplne zdeptaná :-D stačilo mi, keď som včera prezerala šaty na nete a všade veľkosť 34-36 :-D :-D potrebujem na skúšanie tak 40 :-S šiť si chcem dať aj ja, ale najprv chcem skúsiť čo by mi tak išlo :-)
Odpovedať
bambulena gratulujem!!! ja mam skusanie zajednane v prahe uz asi mesiac a idem v polke aprila a tiez sa nechcem ukratit o ten pocit ;-) myslim, ze vyhra usitie, ale aj tak, patri to k tomu!!! :))))))
Odpovedať
fuuu tak som vas preletela, zareagujem na to co som zachytila :) s detmi....no jednoducho sa musi niekto obetovat a ist s nimi spat, resp. rodicia uspia a potom tam u nich niekto ostane...s tym treba ratat proste, ci uz to bude jeden s rodicov alebo stary rodic alebo kamarat, ten si svadbu neuzije tak ako ostatni proste...ale nemal by byt problem, aj na svadbach co sme boli a mali tam deti do 2 rokov, proste boli dohodnuty, jeden s rodicov vzdy siel s dietatom spat, dokonca v takomto pripade som zazila ze si rodicia aj sami z vlastne iniciativy platili ubytovanie co sa tyka pozivania hosti, tak to mame rozdiskutovane osobne, ten kto ide na hostinu o tom osobne od nas uz aj teraz vie a ostatnym sme slusne povedali ( zatial co sme mali prilezitost, kedze mame malu svadbu aby sa nik neurazil ) ze je hostina v najblizsom kruhu rodiny a s nimi si radi vyjdeme oslavit nase manzelstvo neskor co sa tyka siat, co som bola ja skusat, pomerovo vacsina bola velkost 38 a vyssie ale co mne sa pacili boli 36 nizsie :-D ale vybrala som a mam take co su variabilne od 38 tusim az do 34 ale mne staci ze som sa vpratala do tej hornej kolonky 38 :-D aj ked, mam v plane jednu konfekcnu schudnut ale zatial je to iba plaaaaaaaaaaaan :-N
Odpovedať
bre ranko - no ja co pocuvam o satach tak uuuudajne tie konfekcne velkosti nekoresponduju so satami, napriklad kamoska co normalne oblieka 42 sa vmestila do 38-ciek!!! jasne ze zalezi aj na satach, a tiez ich zapinani...no som zvedava do coho sa vpracem ja :-) ked som zacala chudnut tak som mala medzi 46-48 .....fuj, velka prasnica. Teraz uz som na 42 a do svadby je plan 38...hlavne centimetrovo a vyzorovo na tom musim byt dobre a fit ale tiez to neprehnat, ja totiz ked som bola jeden cas strasne moc schudnuta tak sice telo super, ale tvar som mala ako 40-tnicka, vpadnutu, povedlu...radsej budem mat 4 kila navyse a krasny kukuc ako sa vtrieskat do uzunkych rifli ale vyzerat ako keby som preflamovala cely zivot uz od plienok :-)
Odpovedať
ja mam uz saticky doma, dnes idem na postu po obrucky, vyhliadla som si dj... tak pomaly sa mi to vsetko kompletizuje... uz mi zostane len kytica, uces a video... :-( ja mam niekedy pocit, ze nic nestihnem. :-(
Odpovedať
ahojte zas ste natom lepšie mne akurat pribudli pierka a dohoda s kaderničkou :)
Odpovedať
nika, no vidis, a ja pierka nemam a ani oznamko a ani kadernicku...fuuuuuuuuuuha. ale ved snad by malo byt casu este dost.
Odpovedať
my nemame prstene este, ani oblecko pre oboch, oznamka budeme mat az v maji ked brat dokonci statnice, on nam bude robit, budeme mat jednoduche, 3-jazycne, lebo to ideme posielat do rakuska aj ameriky a asi sa nam nechce robit zvlast a kadernika asi az v lete budem riesit... a co sa tyka pierok som zasadne proti...sice je to pekne ze "svadobcania" ale nemam nikoho kto by im to pripinal, sami si to nikto neda a proste neviem...
Odpovedať
reklamka super ze mas uz saty !!! nehodis foto, alebo aspon link na ako vyzeraju ? :-) my oznamka, fuuu to budem riesit az za 2 mesiace, teda vybrane mam ake, nebudem davat nikam nieco extra pre nas robit, mam vybrane od Pamasu nejake kadernicku a vizazisktu mi poradila kamoska, tak to budem riesit o mesiac nejaku skusku, aby sa mi nestalo ze sa mi to nebude pacit a nebudem mat casu hladat inu :-N ked so mnou je to niekedy tazko :-D a k tym satam, teda nie som moc urazlivy typ, ale trosku ma zaskrelo ked baba v salone ( inak eeeextremne mila a super bola, len toto nebolo dobre pre moje ego :-p ) mi povedala, ked som jej hovorila nazvy satov co sa mi pacia a ona ze "bohuzial to su prilis male velkostou" - ako tak na mna kukala a to standardne v obchode si kupujem vsetky veci 36-38 podla toho aka znacka...tak hovorim svagrine co tam so mnou bola ze vidiiiiis, som ti povedala ze skrz tych kil navyse sa do nicoho nevrpracem 8-( a svagrina hovori babe a ze to co za anorekticky oblecu take velkosti ???? a baba ze "no divili by ste sa, este su im aj tie saty male" 8-( no co, zo mna nikdy vychdlina na kost nebude a ani som nebola a neni to podla mna pekne...a taka kostnata keby som bola, neviem ako by som denno denne dvihala na smyklavku svojho 13 kiloveho syna :-p
Odpovedať
urcite ja fotky dam, len saty mam este doma, ja som ich videla iba na fotke, lebo nie som doma. ale uz sa na ne tesim, vo stvrtok ich vidim. ;-) 8-)
Odpovedať
pupav, to poznam, ja som bola skusat v zime nejake saty a tiez tie co som si vybrala, stale ma odbili, ze su z nich iba male cisla... a tak som zacala chudnut. a co mi vtedy boli 40 akurat, tak mi su teraz 36 este velke, ze ich je treba opravovat. no ale najhorsie je, ze tie saty z ciny som si objednavala pre chudnutim... jaj, hlava blba... som si neverila, ze nieco schudnem. 8-) no mam pocit, ze ked som dosiahlo to co som chcela, ze som uz schudla 8 kil, tak uz namam motivaciu a uz velmi nechudnem, lebo si doprajem to ci ono. a zacina ma to dost zlostit, neviem kde nabrat znova pevnu volu... ;-(
Odpovedať
no tak som strasne zvedava na tie saticky :-) ja tiez nechapem niektore velkosti ze maju iba 34 - chapem ze niektore babeny su malinke, chudunke, ja mam niekolko takych kamosiek, ale zase mali by chapat ze aj baby co nemaju 43 kilov by chceli vyzerat pekne a nemat na sebe nejake vrecia nechutne...
Odpovedať
:-D teda aj ja chcem pevnu volu |-| mne fakt vela netreba, tych 5 kil aby som bola spokojna, len aj ked sa to zda ako vyhovorky tak, nuz rano vstanem a do 8 vecera sa nezastavim okolo maleho, nakupovat, varit, doobeda na ihrisko, poobede na ihrisko a energiu uz na cvicenie nemam...a sice vela spalim tym ze beham okolo maleho, nuz ale bohuzial ja som strasny zrut sladkeho a neviem sa teraz toho vzdat 8-( ale musim povedat ze ked vas citam tak mi to trochu dodava energie, ze by som mohla zacat so sebou nieco robit ked vam to tak ide :-D 8 kil..waaaau to by bol nadplan u mna, normalne vianoce :-D a saty ked su tvoje a si si ich dala usit, ved sa hadam budu tad upravit podla tvojej terajsej konfekcnej velkosti nie ? a baby co vasi buduci manzelia hovoria na chudnutie ? ten moj tomu to lezie na nervy, ked to spomeniem, ze co chcem ze vyzeram super a predovsetkym som matka a to extra dobre vyzerajuca, no je to lichotnik :-D sa mu to hovori ked moze zjest aj slona a je chudy furt a stale sniva aka pribrat :-p
Odpovedať
pupav, ja som svojmu ani nic extremne nevysvetlovala, nehovorila. jednoducho som chudla... akurat som mu vysvetlila, ze sa idem inac stravovat, ale nie ze chudnut. robila som to aj kvoli pecenovym testom, chudnutie bola len priadana hodnota (sice velmi krasna)... 8-) a napodiv, som mala vysledky uplne v norme, co nechapal ani doktor. takze ked niekto povie na 90dnovu dietu, ze je nevyvazena a nezdrava atd, tak sa veelmi myli. a aj ked to nepovie, mam pocit, ze sa mu to celkom paci. aj ked aj pred tym hovoril, ze aj so 65 kilami som krasna... no ha ha... ale predtym mal zakaz chytat mi brucho a tak, mala som z toho blby pocit, ked som ho mala velkeee, no a teraz si ma moze obchytkavat vsade kde len chce... mna len mrzi, ze to uz stagnuje. je teplo, tak asi pridam sport :-D ;-) , aj ked sa velmi nekamaratime...
Odpovedať
balli ja som videla saty aj velkosti 32 a to je uz co :-| to uz neni normal podla mna - hlavne ked neboli na nizske zeny ale na normal vysku =-) reklamka to je super ze tak si schudla, to je najlepsie prejst na zdravy zivotny styl ja som to tomu mojmo tiez nerozpravala, len ked sa obliekam alebo sa vidim v zrkadle furt si frflem ze som tucnaaa a on to komentuje ze mi sibe a podobne, ukazuje nasmu malemu take gesta ze "mama to v hlave nema v poriadku" :-D ale to mi asi ostalo z popodorneho obdobia, vtedy som faaakt bola tucko a ja a zdkadlo sme neboli kamarati :-D co by som vtedy dala za tebou spominanych 65 kil :-N kolko som mala neprezradim :-x :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?