Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
ahoj janka, podla mna si na tom uuuplne v pohode :-) to zacnes postupne riesit podla mna pojdes po meste a naaaahodou najdes topanky a tiez nausnice a neskor sa ti zapaci nejaky kvet a povies si ze ok, tak uz mam aj kyticu :-) este by som asi na tvojom miest cukrarku zahovorila - my ochutnavame uz 3 tyzdne, tento tyzden sa rozhodne, ale tortu uz mame zajednanu a mne povedali vsetky cukrarky ze dobre ze uz riesime lebo ze toho maju vela a ze na dany den pecu na jednu-dve akcie, zalezi od poctu objednavok...nastastie my sme piatkovy svadobcania a nie sobotny, ale aj tak... oblek ma cas, saty uz asi pomaly, ja zacinam az v polke aprila... ja mam problem v zozname hosti, neviem ci mam pozvat mojho stryka s rodinou co sa strasne zle zachoval, mamina tvrdi ze pozvat a zachovat si tvar a slusnost, ale zase otec moj ho tak nenavidi ze by som tym pozvanim jemu pokazila den...tak teraz neviem...alebo to rozhodnem sama za svoje srdce a vsetci sa musia prisposobit mne? ja som taky papierovy hrdina...velke reci ze nepojde ale ked pride na lamanie chleba tak neviem :-(
Odpovedať
Profilova fotka
janka balli má pravdu to stíhaš veď ani my ešte moc toho nemáme všetko si to nechávame po Veľkej Noci a na leto... najlepšie sa vybavuje keď ťa do toho dačo tlačí :-D :-D :-D :-D balli: ja by som ho asi nepozývala... neviem ale chvála Bohu také vzťahy u nás nemáme takže neviem.. ale teraz keby som taký problém mala isto by som to riešila tak, že dám iba oznámenie ale bez pozvania k stolu.. to je už na tebe =-)
Odpovedať
janka830 ja ešte nemám nič a to sa berieme 25.9.2010.kľud :-)
Odpovedať
myslím že mqargetakuska má pravdu. bali je to tvoj deň. teda aj tvojho drahého :-) a ak bude mať pokazenú náladu tvoj ocko, budeš ju mať aj ty, lebo ťa to bude mrzieť. a ak aj tvoj strýko vie, že vám ublížil alebo urobil nejakú somarinu, tak ani on sám tam asi nebude chcieť ísť. tiež by som to riešila iba oznámením bez pozvania. ale tiež patrím k tým "papierovým hrdinom"
Odpovedať
Profilova fotka
:) dakujem za podporu baby, lebo ked som si citala vase konverzacie tak som sa citila dost ze nic nemam ....:) a taktiez dakujem za radu s tou cukrarkou..nato som napriklad vobec nemyslela..:)) Bali tiez patrim k ,,papierovym hrdinom,, ale v tomto pripade by som ho moc nepozyvala aj ked zase zalezi od vaznosti toho co spravil, ale ked pises ze tvoj tatko ho nenavidi...tak iba mu posli oznamenie...nebudes sa musiet stresovat potom ze ako to dopadne vsetko medzi nim a tatkom a podobne..:)) v aprili? :) mesiac blaznov tam sa musi podarit nieco najst..:) ja som uz sem tam pozerala aj na internete saty a tak..ale vobec neviem co mi pristane budem musiet vela skusat.... tatiana176: :) to ma naozaj ukludnilo...obdivuhodne ze s takou pohodickou to pises....:) asi si ta dam ako idol..:))
Odpovedať
janka830 Ahoj to si natom veeelmi dobre ja mam tiez ten isty datum a este mam len matriku a salu nic viac takze to sa ja bojim ci to stihnem :-)
Odpovedať
Ahojte, uz dlho som si s Vami nepisala? Aj ja som podla Vasej konverzacie myslela, ze som sama co mam len par veci vybavenych, ale vidim ze niesom.Myslim, ze na saty mame cas, co ak sa mi podari schudnut???? ;-) Dufam.... A neviete mi poradit kolko stoji fotograf?Neviem sa akosi rozhodnut, ci chcem fotografa alebo nie? Co Vy na to?
Odpovedať
No ja som fotografa uz pozerala je to okolo 200 eur nad tou co rozmyslam ma v tom baliku hodinu fotenia, 50 fotiek 13.18, fotoalbum, ostatne fotky na DVD-cku a este fotopodakovania. a keby si tak mala pravdu s tym schudnutim :-)
Odpovedať
fotograf podla toho aky ;-) skor je dobre si povedat kolko mate v rozpocte na neho vycleneneho a podla toho sa poobzerat po nejakom...ak vobec chcete =-) my sme napriklad od zaciatku vedeli ze nechceme kameramana, obaja sme boli proti nebolo co riesit, proste sa nam to nepaci :-N skor nam velmi zalezi na fotkach, takze tam sme vyberali to co sme naozaj chceli :-D a co sa tyka vybavovania, baby vsak najdolezitejsie veci zajednane mate tak neni treba stresovat :-) podla mna drobnosti ako bizuteria, boty, vyzdoba, oznamka, kytica a ja neviem este co na to staci par dni, pobehat obchody a vsetko mate :)
Odpovedať
Profilova fotka
zalezi od fotografa, od profesionality, skusenosti atd... napr. my sme si bookli fotografa, aby nas fotil az do rana, teda cca do 2-3h rano a to sme k cene priplatili len 100Eur, co sa mi nezda vela k prvotnej cene. takze treba len hladat a hlavne si pozriet jeho pracu.
Odpovedať
Profilova fotka
Nika 242: :) hahaha...som rada ze nas je teda viacej...a vlastne to potom znamena ze je to normalka :-) inak som sa este chcele spytat ze ked mas cirkevny sobas, potrebujes sa ist nahlasit na matriku?? nerobi to farar?? :-) :-) janulienka121: naozaj zalezi od tvojich predstavy...napr: nam viacej zalezi na fotografii tak sme si vybrali fotografa presne podla nasich predstav..ma super pracu, z jeho prace sme nadseny...a mame aj kameramana ale na nom sme dost usetrili...a dali sme to na fotografiu.... vysla nas ten fotograf drahsie ale vsunuli sme sa do rozpoctu... ;-)
Odpovedať
krasne dobre raaanko :-) my sme tiez na fotografovi nesetrili, chcem mat v jednej izbe vela svadobnych fotiek povesenych a chcem aby boli prekrasne a dost mi na tom zalezi - nas fotograf je za 700 eur a pracou sa podoba robovi fojtikovy ktory sa blizi k 1000 euram a jeho som chcela povodne, ale sorry, to uz by bolo nad nase hranice... my sme kameru ani nechceli, ale nasi nas presvedcili a je to jedna z mala veci ktoru zaplatia oni, som ich poprosila lebo sme s tym neratali a myslim, ze to vyjde cca 250 eur... janka - s tou matrikou a fararom je to tak ze ides za fararom, on ti da taky papier, ktory z casti vyplnis ty (zakladne udaje o vas), ides s tym na matriku, oni to skontroluju podla rodnych listov a OP, napisu tam datum a hodia ti tam razitko. To potom odnesies fararovi, on si to necha a po svadbe tam doplni par veci - taka zapisnica zo sobasa ci co to je a posle na matriku. Matrika to spracuje a nam povedali ze tak tyzden po svadbe si mama prist pre sobasny list :-)))))))
Odpovedať
Článok sa načítava...
Janka- no my sme najskor museli ist na matriku kedze sa ideme brat v inom meste ako mame trvaly pobyt a potom sme s tlacivom z matriky isli na faru kde si zobrali vsetky papiere a dohodli sme datum.
Odpovedať
moj postup je pri sobasi v tom meste kde mame trvaly pobyt... byt tebou tak idem za fararom a on vam vsetko vysvetli :-) ved oni culo s matrikou spolupracuju... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli a nika242 : velmi pekne dakujem... Dobre ranko, inak co sa tyka toho fotografa na nom sme si aj mi dali zalezat a vyberali sme ho spreciznostou nakoniec sme sa rozhodli pre jstudio, zobrali sme najvacsi balik a budeme platit 604€ - je tam zaratane aj dopravne...kameramana sme chceli tiez ale na tom nam az tak velmi nezalezi..teda nie ze nezalezi urcite chceme pekne video ale fotky su v tejto veci naozaj dolezitejsie....mame kameramana radovana hyzu z myjavy za 200€ ...mala ho na svadbe aj kamaratka a pocula som o nom dobre recenzie.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my mame tiez aj, aj a som rada...mozno niekedy raz dobre padne ked si to vsetko pozries a pospominas ;-) a ked tak pozeram svadby spred 10-15 rokov, tak sa aj dobre zasmejes :-) a zase...ked chces mat kvalitu, neoplati sa setrit. na niecom usetris, na niecom priplatis, len to treba dobre zvazit.
Odpovedať
ano to je pravda...napriklad my nebudeme kupovat svadobne pero, ani pohare na pripitok, asi usetrime aj na navlekoch na stolicky, nieco na zakuskoch lebo davame len na vysluzky a na stoly nie, budeme mat iba strudlu a fontanu a asi si dam usit saty co bude lacne lebo povodne som chcela kupovat od very wang alebo si poziciat z prahy co stalo 700 eur...ale zase mame drahu hostinu a fotografa...takze tazko povedat :-) je to na vkuse daneho pariku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ano je pravda ze si to treba poriadne zvazit , ved sa to vsetko deje len jedenkrat za zivot a budu na celozivotne spomienky :-) balli kde si davas sit saty ak sa smiem spytat?? kolko take sitie vide?? ;-)
Odpovedať
janka: margetakuska mi poradila jeden salon v Hurbanove kde si dala jedna babu tu z fora sit saty a bola veeeelmi spokojna, sili jej to podla obrazku pronoviac siat a som im pisala, poslala fotku a oni ze no problem, za 230 eur ich mate doma...no skoro som odpadla lebo som si vybrala veru wang a tie saty stoja 8.000 dolarov...takze super saving :-) ta baba co si ich dala sit mala saty velmi zlozite a vyzerali fakt uplne rovnako a krasne a sama hovorila ze su super a moje su uplne jednoduche, tam podla mna nie je co pokazit ;-) uz aj keby stali 500 eur tak idem do toho.
Odpovedať
caute tak balli my mame prave roba fojtika a platime za neho tak ako vy za fotografa nie viac =-) foti nam pripravu, portretove foto a obrad - hostinu nie lebo je len mala tak by to bolo zbytocne, ale zase portretove foto nam robi dvojnasobne nas a potom nas s malym aj povedal ze obvykle nafoti cca 2000 fotiek ale ze ked tam bude maly tak to bude mozno aj 2x tolko
Odpovedať
tak neviem ako tam dava tie ceny, mne dal cenu 950 za celu svadbu - my sme aj chceli celu svadbu, nechceli sme nic vynechat. nasla som ale fotografa ktory robi takmer identicku robotu, ked som videla od neho fotky tak som este zavidela tej neveste ze mala rofa a pritom to nebola jeho praca :-) tak sa vytesujem.... ale s rofom ste vyhrali, on je podla mna uzasny a perfektny, budete mat krasne fotky, tym som si ista!!!
Odpovedať
nam by bola ta hostina zbytocna, kedze je to len uzky okruh rodiny...vy ked mate normalnu klasicku hostinu, tak jasne ze chcete celu ;-) no moju kamaratku fotil, tak som na neho dosla, predtym som o nom ani nechyrovala :-D a pacila sa nam jeho robota hlavne aj kvoli tomu, ze je mozne ze u nas ziadne stylizovane foto ani nebudu, lebo nas mlady muz tam bude behat ako sialeny a ja ho budem v svadobnych satach nahanat :-p no a kedze on robi vsak vies, skor takym reportaznym sposobom to fotenie, proste foti den aky je tak sa nam to pacilo, u nas by nehrozilo fotenie stylom sem si sadnite a tu sa oprite a taaak :-N ak mlady muz da a bude cez den spat vyjdu nam fotky vo dvojici ak sa rozhodne ze nie no tak nie :-N chceli sme ho tak ho mame co uz :-D
Odpovedať
hej hej, uplne to chapem, ja ked som s rofom volala tak mi daval hodinovu prednasku do mobilu o tom ze on nerobi pozovanie ale portretovanie a ze to je rozdiel a tiez ze nepracuje zasadne s kamerou a podobne... no co, vie ake robi fotky, necha si to zaplatit a kladie si podmienky...uplne to chapem :-)
Odpovedať
ano pocula som "komentare" na neho :-N aj to ze nerobis s kede akym kameramanom a taaak, co vsak nam bolo zhodou okolnosti jedno, kedze my ho nemame :-D mne do telefonu povedal len ze foti od 500 eur a potom sme mali stretnutie a az tam upresnil cenu pre nas, ale keca riadne dve hodiny sa no nedalo zastavit :-D ale my sme sa dost nasmiali, je to srandista aj mojmu buducemu namzelovi sa dost pacil co bolo tiez rozhodujuce :-p ale je to aj o pocite, zase keby som sa s nim stretla a nesadla si s nim ako clovekom tak by som ho nechcela 8-( , lebo pri foteni musim mam z toho dorby pocit takze chapem ze niekto ho nechce ked mu nesadne
Odpovedať
Profilova fotka
Balli : takze si si ich tam dala sit?? :) super tomu sa naozaj hovori saving :-) myslim ze viem o ktorom hovoris..aj mne ho odporucili ...link ma http://www.salonlili.sk/ je to ten isty?? :-)
Odpovedať
tisíc eur za fotografa, to je masaker. my máme za cca polovicu, pavla bigoša. keď som prezerala stránky fotografov, tak sa mi jeho fotky proste zapáčili a nehľadala som ďalej, objednala a basta. kameramana mať nebudeme mať, max. braška s domácou kamerkou :))
Odpovedať
Ahojky, aj my mame kameru,ale nema kto kamerovat, kazdy sa chce zabavat, ved vies rusnaci :-) A ja sama podla seba, ak mal niekto zo znamych svadbu, tak nikdy som nepozerala fotky ale len video a kameramana mam po znamosti, kameruje uz dlhe roky, hadam aj 15 rokov a kamois, teda jeho syn mu striha a dava videonahravky dokopy....
Odpovedať
janka: ano, je to ten salon :-) pacil sa mi ich pristup aj v komunikacii ked som im pisala, baba co uz ma saty usite tak bola strasne spokojna. ja idem este do prahy skusat v polke aprila, ale ked nenajdem krajsie ako tie co som si vybrala tak si necham usit u nich urcite, nebudem to riesit :-) my sme kameramana tiez nechceli, ale mamina s ocinom chceli, ze chcu mat spomienku a mozno aj ja raz za to budem rada a oni povedali ze to zaplatia, tak reku ze ok, poprosime bratovu kamosku co robi svadby uz dlhe roky, takze mozno aj dobre :-)
Odpovedať
caute baby ako idete riesit vlasy a make.up...moja kadernicka co k nej chodim 10 rokov ide akurat na matersku tak neviem co s tym :-| tak by som asi chcela niekoho co robi oboje, nema niekto skusenosti - referencie BA ? ale nie takych co upravuju "celebrity" a pytaju 200 eur :-D
Odpovedať
pupava, tak na túto časť sa fakt teším :-D nemám žiadnu kaderníčku (stále si náhodne vyberiem salón, keď mám práve chuť sa nechať ostrihať) a u kozmetičky som v živote ešte nebola :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?