Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
este otazky babizne - budete mat na svadbe aj tombolu? mne sa ten napad paci, ale nasi sa boja aby to nebolo trapne vyberanie dalsich penazi od ludi...co si o tom myslite vy?
Odpovedať
balli, ja tombolu nechcem, neviem nejako sa mi to na svadbu nehodi... tot moj nazor. :-D
Odpovedať
dakujem reklamka :-) ja som len tak na vazkach ci hej, ci nie...tak skumam nazory ostatnych, zase je fakt aj to co hovori moja mamina ze tahat z ludi prachy sa nehodi uz v dnesnej dobe...alebo ked tak na tradicnych svadbach a nie na takej ako my budeme mat...
Odpovedať
tombola - u nás nie. k tomu ťahaniu peňazí, na jednej svadbe som zažila, že okrem daru a peňazí na redový, začal starejši zbierať ešte okolo 21vej aj peniaze na nejaký tanierik, že mladým do začiatku. sme sa s kamoškami vyparili vonku, pretože s tým som fakt nerátala a ešte som to nikde nevidela a prišlo mi to fakt divné.
Odpovedať
no my nebudeme vobec zbierat, ani redovy ani nic, iba dary prijmeme :-))) preto som myslela na tombolu, ale zase presne tomuto sa chcem vyhnut aby ludia neboli zaskoceny...
Odpovedať
no, tak to môžeš nejako šikovne priložiť k oznamku, že bude tombola... Ja osobne asi budem robiť nejaké inštruktážne info, aby každy vedel čo čakať a čo robiť.
Odpovedať
caute tak u nas len mala svadba, cize tombola urcite nie, my len "dary" co ocakavame financne...inak co sa tyka redoveho tanca, o tom som ani v zivote nepocula ani som to nevidela, az tu som sa to docitala tak neviem ci je to specifikum nejakeho kraja alebo tak =-) a financne dary u nas potesia , akurat som sa dnes bavila so susedou, maleho jej od septembra nezoberu do skolky a dalsia je na tom rovnako a pritom je v nejakej rodicovskej rade tej skolky, cize jedine sukromna co je tych 300-400 eur mesacne, nuz ale co urobite ked vam nikde nezoberu dieta lebo je vsade plne a vy potrebujete ist po 3 rokoch spat do prace nie 8-( no tak aspon viem, ze od buduceho roku ma caka takyto vydaj ]-(
Odpovedať
waw, 300eur mesačne... pekne. dúfam, že až ja budem mať dieťa vo veku troch rokov, tak baby boom bude za nami.
Odpovedať
300 eur je bez jedla a je to spodna hranica podotykam 8-( ale akoze na skolu za 600 ci viac eur by sme uz museli byt iny milionari ]-( ach skoda reci.... baby co mate svadbu v kostole, uz ste riesili tie papiere na matrike a potom ich dat spat fararovi ci kedy to treba ? ja nic, papiere lezia doma, myslim ze je este cas nie ? ako termin v kostole uz mame
Odpovedať
skolku 600 eur a viac nie skolu ako som napisala, to som sa pomylila
Odpovedať
matriku budem riešiť tak 3 mesiace pred. + oco je starosta tak to snáď nebude žiaden problém :)
Odpovedať
bambulena :-D len moj tato ne :-D no musim zaulohovat buduceho manzela nech zavola na faru a hotovo...aj tak nech si dohodne kedy tie predmanzelske nauky, lebo ze bud teraz alebo v septembri len v semtembri ideme na 2 tyzdne na dovolenku tak neviem neviem =-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
my uz mame matriku poriesenu, farar nam povedal ze sa mame zastavit uz aj s tym, takze sme to poriesili. Iba zoberies rodny list ktory ani nakoniec nechce vidiet teta, do tych papierov tam doplni co treba, hodi na to peciatku a ides s tym za fararom. Ten si to necha, on to po sobasi posiela spat na matriku kde na zaklade otho spravia sobasny list a ty si pre neho iba prides :-) s tymi skolkami je to strasne, mamina robila dlhe roky v skolstve, aj mojej kamoske vybavovala skolku, je to na nezaplatenie taka znamost....snad bude mat styky aj ked budem mat baby ja - ale aki su to idioti...porusili skolky a teraz tie deti nemaju kam chodit...ved iba napriklad v petrzalke ako najvacsom sidlisku porusili polovicu zariadeni...to nemysleli ze sa to niekedy odzrkadli??? som rozculena z tohto...a potom aj chudatka mamicky...clovek potrebuje zacat zarabat a vsetko a dieta si nemas kam dat...
Odpovedať
furt tvrdim ze ked sa nastvem otvorim si sukromnu skolku s jaslami a budem zarabat majland na tom 8-( to je jaky biznis .... a baby uz je vikend ? :-D ne ? skoda...sa uz teraz citim mrtva jak po celom tyzdni....ten moj syn je bezne od 6-7 rano hore a po 3 hodinach na ihrisku co beha s detmi furt nema dost 8-( on asi niekde olyzuje uranove tyce ked ma tolko energie, len ja nemam :-N
Odpovedať
pupav_a: ked budes mat tu skolku daj vediet poslem syna :)
Odpovedať
ked to bude aktualne ozvem sa :-D
Odpovedať
potom nam das na tu skolku brutalne zlavy :-) aspon nam oktobrovym :-)
Odpovedať
este jedna question pre baby co mate obrad v kostole - kedy sa davaju peniazky na kostol? na predmanzelskych sedeniach alebo az v den svadby? a mozte prezradit v ake vyske planujete dat prispevok na kostol? ja som rozmyslala 100 eur - vela ci malo??? vobec neviem... babka ta hned zdesena ze kedysi sa davalo tak 300 korun, ale ona uz je stara takze to by ma asi vysmiali s 10 eurami...poradite?
Odpovedať
myslím, že 100 eurami nikoho neurazíš, práve naopak, prekvapíš ;-) ja žiaľ neviem ako to chodí a keď som sa pýtala našich tak povedali, že o to sa nemám starať. v mojom prvotnom rozpočte som na to vyčlenila iba tisícku.
Odpovedať
Profilova fotka
co sa tyka tomboly, netusim ani len o co tam ide, takze mi to nebudeme mat. ten redovy, teda u nas sa to vola vencekovy, mat budeme a taktiez ratame s financnymi darmi. tiez som ako bambulena rozmyslala nad nejakymi instruktazami k svadbe, lebo mame dost ludi nielen od nas, ale zo vselijakych kutov sveta, no neviem, este musim porozmyslat, chcela som to hlavne preto, lebo sa mi nepaci, ked pridu ludia na svadbu a pchaju mi do ruky obalky s darmi a ja potom budem stresovat, kde som co dala, ako to vyriesite vy? skolka? v Rakusku by mali byt skolky od septembra zadara, no uvidime, ci im to vydrzi, kym porodim :-) balli: peniaze na kostol, to myslis akoze zaplatenie za omsu? niekde si farar urcuje, kde sa kolko za co plati, ale myslim, ze zo 100 bude kazdy uplne spokojny a u nas sa to dava po omsi, ked sa pojde nieco podpisovat
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby tak dnes kvôli školským povinnostiam som tu nebola a fakt som mala čo čítať... ku všetkému sa chcem vyjadriť... takže tombola mne sa celkom páči ten nápad ale nejako to musíme vymyslieť aby nemuseli dávať zas ďalšie peniaze... možno ako budú prichádzať tak im dáme aj lístky do tomboly asi blbosť čoooooo? no uvidíme ale skôr nie ako áno ale dobré ceny sa dajú vymyslieť a tak... čo sa týka tých peňazí na kostol tak na to som skoro zabudla ešte že hovoríš balli..... no vôbec netuším kedy sa dávajú naozaj musím sa dakoho popýtať no ale asi tých 50 eur by bolo dosť nie?????? to je také optimum a aj to dobre vyzerá ta 50 -tka :-D :-D :-D :-D :-D čo sa týka tých papierov z matriky tak nám farár hovoril, že na prvej náuke nám bude hovoriť čo a ako čo si máme vybaviť a čo priniesť a čo budeme potrebovať tak zatiaľ máme čas snáď :-N no ale tie peniaze na kostol uf no to sa musím popýtať keď niekto viete dajte viedieť :-x
Odpovedať
caute...peniaze na kostol ? :-N coooo =-) my uz mame tie papiere od farara a tam su aj instrukcie a je tam napisane ze sa nic neplati, ze je to zadarmo ale ze po obrade ( resp. ak ma niekto omsu tak po nej ) sa bude zbierat do kasicky ...tak neviem, teraz ma matiete =-) platit chcu iba nejaku kvetinovu vyzdobu ( to maju napisane ze pre socialne slabych to napr hradia inak musis nejaky poplatok dat )
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.mojasvadba.sk/article/cirk... v kostoloch sa zvykne po omsi akoze podakovat za odsluzenie a dava sa nejaky financny dar, to je pri pohrebe, krste, svadbe. pri svadbe sa zvykne dat aj krabica kolacov. nemyslim, ze vam to farar vyslovene povie, je to samozrejme na vas ako sa rozhodnete.
Odpovedať
u nás s tými koláčmi to funguje tak, že farárovi sa dáva torta. je to fakt o zvykoch v daných končinách...
Odpovedať
no neviem, ja tu u nas v BA neviem o nicom :-N budem sa musiet popytat...ono je to tu v takych mnozstvach tie svadby a my to mame v tom najvacsom korunovacnom kostole, ze je to viac menej anonymne tak neviem ci su nejaky zvyky...no popytam sa, resp. mozno aj farar na naukach sam povie daco no aj co som bola na svadbach alebo mam kamosky co mali nedavno ze minuly rok, nikto nic nespominal =-) az vy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my co sme sa pytali,tak tu mu vacsinou davaju zakusky,torty aj jedlo a flasu tak este neviem ako sa rozhodneme,ak budeme spokojny tak dame aj neakeho "padika" snad ;-) :-D
Odpovedať
baby tak kludne napiste aj dalsie novinky co este treba, sa dozviem od vas nakoniec ze mi treba vybavit dalsich 100 veci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nesranduj,sem prestanem chodit :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, neviem či ste to tu kdesi na tých 19. stranách spomínali, ale riešite čo na svadobné šaty, kedže máme termíny v októbri (my 9.10)? lebo ja mam šaty bez bolérka síce s hrubšími ramienkami, tak hore "holá" nebudem ale ..... a ak máte bolérka, tak kupujte/požičiavate? dakujem a 100€ sa mi zdá ako dar na kostol veľa ..... neriešili sme to ešte koľko sa dáva, ale ja nechcem ísť cez 50€
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj hviezda: ja si chcem požičať bolerko ale keď nenájdem tak si už aj kúpim... v tom salóne, v ktorom si idem dať šiť šaty požičiavajú aj bolerka takže asi to skúsim cez nich ... uvidím, či sa mi bude nejaké páčiť... ale som rozmýšľala aj nad kabátikom tak ešte uvidím, keď najhoršie na tom je že neviem ako bude v októbri, minulý rok bolo celkom dobre ale tento rok???? uvidíme ešte.... a ja som tiež vravela, že 50 eur je dosť...plus krabica koláčov a možno ho pozveme na hostinu na chvíľu...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?