Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak už ste boli za kňazom? a máte presný čas sobáša? lebo nám povedal, že stačí keď prídeme až v júli ale ja to potrebujem predsa dať do oznámení nie???? či???
Odpovedať
my sme neboli. u nás v kostole je svadba max. raz za rok a že by sa nejaká iná okrem tej našej chystala, tak o tom neviem :-D a predsvadobna príprava tiež nehrozí, lebo kňaz v prahe nám povedal, že to musí robiť kňaz čo nás bude oddávať, haha.
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena: ale to nie je pravda... či? veď nás bude oddávať kňaz zo španielska..uf a príde až na svadbu...a povedal, že prípravu si môžeme urobiť hocikde, len nám to potom musia potvrdiť.. :-N
Odpovedať
ono to záleží od kňaza dosť. neľakaj sa :-D všetko sa dá dohodnúť. problém je, že u nás sa neorganizujú nejaké hromadnejšie prípravy. čiže by sme tam chodili sami... v našom prípade to poriešime nejakou literatúrou.
Odpovedať
Profilova fotka
no to je pravda že záleží na kňazovi tak som zvedavá ako to dopadne u nás.... ach hrôza toľko vecí zorganizovať... ach jajaj
Odpovedať
Mňa to práveže celkom baví. Na strednej som organizovala celú stužkovú a hrozne som si to užila, i keď v deň stužkovej som bola tak vynervovaná, že som sa rozplakala, keď sme robili generálku nástupu. Ale všetko dopadlo super, tak verím, že svadba dopadne ešte suprovejšie 8-)
Odpovedať
čo sa týka krížika - ním si novomanželia prinesú požehnanie do nového života čo sa týka náuk - treba vám 3 pred svadbou s tým, že prvé dve urobí farár z farnosti kde bude svadba, a až na tej poslednej by mal byť ten ktorý vas bude oddávať, my budeme mať tiež iného (jeden z priatelovej rodiny) lebo že na tej poslednej sa nacvičuje priebeh obradu. a náuky nám povedal že vybaví tie prvé dve ešte pred velkými prazdninami lebo priatel robí cez leto aj do 10 večer. treba sa s nimi len dohodnúť. ;-)
Odpovedať
ako aj mna to baví ale nie rok a pol dopredu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
balli: na ten kriz vlastne skladas tu prisahu v kostole a potom by si si ho teda mala niekde doma zavesit na znak toho, co si slubila :-) bambulena: na co sluzi obraz poslednej vecer pri svadbe? to som este nepocula, treba to aj nam? margaretuska: ja som sice album skor ako po poziadany vytvoreny nemala, ale zas aku taku predstavu o svadbe som uz mala, vela veci sa aj tak uz zmenilo a tiez nechapem az take skore stresy okolo toho, mne sa uz zda aj nas skoro rok priprav miestami prehnany, ale zas v niektorych veciach je to vyhoda a potrebne
Odpovedať
katharrina: to je zvyk v pravoslávnej cirkvi.
Odpovedať
boooze, tema knazi...to ma vytaca do nepricetnosti...ten nas nam robil strasne cirkusi - najprv nevedel prezit ze svadba bude v piatok a nie v sobotu, potom riesil otazku trvaleho bydlicka kedze to chceme mat v BA-Stare mesto a ani jeden tam nemame trvale bydlisko a nas posielal tam kde mame, toto trvalo tak pol hodinu kym sme ho teda ukecali a potom ze ci sme sa uz vazne pohadali a my ze nie (my sme mali velmi velke starosti s rodinami z oboch stran a to ked sme prezili tak uz asi vsetko a hadame sa len za somariny) a on ze to nas nemoze zosobasit lebo este nie sme pripraveny... a teraz mam stres lebo drahy nemoze ist na dohodnute predsvadobne stretnutie lebo ma dolezitu skusku v skole a ja sa bojim ist do kostola to prehodit lebo co ak si to rozmysli...ozaj, da sa aj prenajat kostol keby robili problemy? my by sme si farara doniesli vlastneho... :-( uplne mam z neho stres jak keby som dostala v skole zlu znamku a bala sa ist domov :-(
Odpovedať
Profilova fotka
aj mňa baví vybavovať a zariaďovať a organizovať a tak... ale naozaj nie rok až dva dopredu... to je dosť na psychiku... môj drahý mi povedal, že si mám dať pauzu lebo som z toho vynervovaná... teda mne sa ani nezdá ale som dosť podráždená, keď mi niekto chce vnútiť nejaký hrozný nápad a mne sa to proste neľúbi tak som dosť z toho na nervy... nemám rada, keď sa mi niekto do toho mieša, hlavne nie práve ten kto sa do toho najmenej rozumie..... je pravda, že niektoré veci sa musia vybavovať skôr lebo to proste inak nevybavíme ale také poriadne stresy a prípravovačky by mali byť asi tak 6 až 4 mesiace dopredu no nie? úplne sa to stiha... teda podľa mňa ... hej je pravda že ako čo...
Odpovedať
Článok sa načítava...
my sme tiez zariadili hlavne veci dost dlho dopredu - salu dokonca rok a stvrt a to uz bolo ledva volne, nastastie sme chceli v piatok tak nebol az taky problem, fotograf, DJ a kostol tak 9-12 mesiacov dopredu, farara este riesime lebo je protivny a mame vyzdobu na stol a vybrate stolovanie, buduci tyzden ideme zajednat cukrarku a tortu, uz sme konecne vybrali, boty som kupila uplnou nahodou a v aprili este idem skusat saty a potom si dam pauzu lebo mi zacne skuskove a po skuskovom koncom juna sa do toho opat pustim :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
balli: ak nechcete aby vás sobášil správca farnosti tak sa s ním treba dohodnúť, že by ste to chceli v tom kostole ale že už máte zohnatého kňaza, ktorý vás bude sobášiť...u nás sa to normálne tak robí a nie sú s tým žiadne problémy... a ja mám vedomosti o tom, že aj na náuku môžeš ísť ku komu chceš.... teda my máme u saleziánov a oni nám dajú potvrdenie, že sme si urobili prírpravu a prídeme s tým na faru a žiaden problém.... teda aspoň u nás zatiaľ žiaden problém s tým nebol šak uvidíme...veď sa napríklad robia aj také prípravy víkendové a nemusíš chodiť na tie tri stretká ale pôjdeš na jeden víkend tam ti dajú potvrdenie a hotovo... takže si myslím, že to záleží na dohode s kňazom... no a s tým vašim to budete mať asi dosť ťažké....... kašli na to normálne tam choď nemôže ťa predsa zbiť veď ste dospelí ľudia....
Odpovedať
drahý nie je pokrstený. rozhodli sme sa, že sa nechá pokrstiť, aby bolo všetko na poriadku :-) prišli sme za kňazom a ten keď počul kombinácia svadba + krst, tak vyhlásil, že veľmi nerád krstí ľudí kvôli svadbe. som úplne penila. jak keby vedel, že to je len a len kvôli tomu, pritom nie je. ma to trochu zarazilo. chápem, že to niektorí ľudia takto robia, ale tak hodiť všetkých do jedného vreca...
Odpovedať
nam je v podstate jedno kto nas zosobasi, mna to len tak napadlo keby robil tamten problemy, ze si dovedieme znameho... cirkev je na hlavu...clovek by aj veril v boha ale cirkev to vsetko pokazi vzdy :-(
Odpovedať
Profilova fotka
to bude asi tým že Boh je dokonalá bytosť a cirkev je tvorená ľuďmi, ktorí nie sú dokonalí ]-( je to škoda ale cirkev sme aj my... teda aj my veriaci tvoríme cirkev... takže nie cirkev je na hlavu ale niektorí ľudia sú na hlavu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a je pravda, že niektorí kňazi robia problémy aj my máme takého divného ale ja si nenechám skákať po hlave... ak sa bambulena tvoj drahý naozaj chce dať pokrstiť, choďte k inému kňazovi.... je pravda že väčšina sa chce krstiť len kvôli svadbe v kostole ale tak mu vysvetlite, že to nie je váš prípad....
Odpovedať
švagrina mala ten istý problém (nepokrstený priatel) ale farár problém nerobil. v rámci náuk mu urobil aj náuku ku krstu, potom ho pokrstil a bolo to v pohode
Odpovedať
my piseme biskupovi o vynimku...neviem ci by drahy suhlasil s krstom...nie kvoli viere ale ze ma vo svojich 32-och rokoch robit sasa, uplne ho vidim ako by sa rozculil :-) ale je to velmi individualne...ja sa stretavam v okoli iba s tukanim na cele ze preco mame v kostole...kazdy v blave sa uz stotoznil s americkou zahradnou svadbou co zase nereze moc mne...
Odpovedať
My sme sa rozhodli, že krst bude. Nebude tam i tak nikto iný, iba ja a moja sestra-krstná mama a kňaz. Neviem si úplne predstaviť ako by sme fungovali potom s deťmi. Oco vyvalený v nedeľu na gauči pred telkou a ja s deťmi do kostola :-D :-D už vidím jak by deti so mnou radi chodili :-D zahradna svadba - hostina by bola super na zahrade, ale to by som zošedivela do svadby, kvôli stresu z počasia :-D ale obrad by som nechcela na zahrade. v tomto som konzervatívna.
Odpovedať
no ved o obrade hovorim :-) ja som tiez konzervativec... ja do kostola nechodim a nebudem k tomu nutit ani deti, dam im zaklad ktory dali moji rodicia mne - krst a prve svate prijimanie, vzdy na vianoce do kostola, to je hlavne a naucit ich tie cirkevne sviatky a ked budu velke tak nech sa sami rozhodnu ze co dalej :-)
Odpovedať
a nezabúdajte že deťom sa vieroviznanie píše automaticky po otcovi. kamoške tak urobili škrt cez rozpočet. jej frajer odmala vychovávaný ako rimokatolík, aj všetky sviatosti má a teraz pred svadbou zistili že on má písané že je grekokatolík. tak že aj ich deti to tak budú mať aj ked ona je rimokatolíčka, ako nie je to nejaký extra problém. svadbu môžu mať v pohode v rimokatolíckom kstole. len to bol šok
Odpovedať
dobre a ked moj drahy nie je veriaci, ale budeme mat svadbu v kostole a nase deti dame pokrstit tak aj tak budu neveriaci alebo co?
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena: no ja neviem, ci aj tam, ja som katolicka a u nas je to tiez zvyk no z farara som vystresovana aj ja, nejak sa nestotoznil s tym, ze uz spolu byvame a tak, mam teraz strach ist za nim, chceme ho totiz poprosit, alebo mu skor oznamit, ze by sme chceli, keby nas sobasil kaplan, lebo je uplne normalny a boli sme u neho uz na krstnej nauke, ked sme isli krstit synovca a tiez, ze na pripravu mame uz zajednaneho farara vo Viedni, kedze nam to tak vhovuje lepsie
Odpovedať
tema farari je tusim este vdacnejsia ako tema rodinnych sporov...inak je to chore aby dospeli a rozumni a zodpovedni ludia mali strach pred fararom...ja co riesim milion dolezitych veci v praci aj sukromi a mam stres ist za fararom? to je cudne ...
Odpovedať
Profilova fotka
no vsak to, no proste respekt :-) neboj zvladneme
Odpovedať
ten čo má krstiť môjho drahého ma naštval akurát tým prvotným prístupom, inak je v pohode, normálne ho pokrstí. ja som akurát z toho kňaza vystresovaná pretože je strašne podobný jednému profakovi z výšky, pred ktorým som úplne furt vystresovaná, takže predsudky voči nemu sú trochu aj z mojej strany :-D :-D :-D
Odpovedať
tak som vas rychlo docitala, hadam som nic nevynechala lebo som to preletela dost rychlo :-p balli a kde mate svadbu ak mozem vediet ? u nas je to takto, moja polovicka ma vsetky sviatosti ja nic, zijeme spolu a mame spolu dieta :-N na farsky urad siel drahy sam, ja som nemohla kvoli malemu, dali nam v pohode termin na piatok, boli velmi mili, pytali sa preco sme sa nezobrali pred porodom tak povedal preco, na to mu povedali ze dakedy to je aj dobre ked je svadba az neskor, lebo ked mladi otehotneju zvacsa do toho tlacia rodicia aby bola rychlo svadba a potom to zle dopada .... takze az milo prekvapeni sme boli :-N a mame svadbu v dome sv.martina aby som nezabudla inak sme cakali velke problemy, tak preto prekvapeni...no ale mozno to zacne az na pripravach, to peklo v podobe kecov a tak =-)
Odpovedať
pupava - my mame v modrom kostoliku, moji rodicia aj stari rodicia tam boli zosobaseni a este sa nam tam aj strasne paci, takze sme chceli tam ale jeden farar je tam v pohode a druhy vymyyyysla jak salamun, no tak uvidime ze co bude :-) snad to na poslednu chvilu nebudeme menit alebo riesit civilny sobas, dost mi zalezi na cirkevnom...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?