Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
nejak to tu viazne =-)
Odpovedať
víkendy sú tiché :) ja som akurát telefonovala s mamkou asi polhodku, téma svadba. až ma hlava bolí :D
Odpovedať
a co ste rozobrali :-D nieco ste aj vyriesili alebo nebodaj dosli na daco nove ? sem s tym, nech sa poucime, my co mame matky neschopne :-p
Odpovedať
dospela som k názoru, že ju musím niečim zamestnať a to natoľko, aby nemala tendencie mi kupovať niečo. čo sme rozoberali. prvý problém, kto bude spievať počas obradu. na dedine sú totiž iba staré baby, čo nespievajú ale vrieskajú. s drahým chceme zavolať tak 4 ľudí z jedného zboru, čo sa mame samozréjme nepáči, lebo to nebude zadarmo. prišla teda s nápadom, že zavoláme nejakých ľudí z okolitých dedín... no to už možno radšej tie vrieskajúce naše babky. potom teda, že budeme piecť 15 druhov zákuskov a že mám doniesť ukážku českých svadobných koláčov, tralala. kúpila nejakú sviečku, akože na hlavný stôl, nejaký super plameň vraj má... každopádne je s ružičkami a to nezapadá do mojich predstáv. našťastie kúpila len jednu. už si kúpila látku na šaty pre seba, predpokladám, že kým prídem na veľkú noc, už si ich aj ušije :) ešte padla reč o predobradovom obede :) a klasika, že aké menu.. najprv sa zubami nechtami bránila švédskym stolom, teraz už nejaká jej kolegyňa dcéru vydáva, tak budú mať asi práve švédske stoly, tak už sa to aj jej zapáčilo... neviete poradiť ako zamestnať mamu natoľko, aby sa nestarala do vecí, ktoré si chcem robiť sama? :-D
Odpovedať
:-D bambulena celkom vtipny prispevok, ja som sa velmi milo pobavila, lebo ako skripes zubami si viem zivo predstavit :) poradit z vlastnej skusenosti neviem, iba sprostredkovane...viem, ze kamaratke sa tiez mama velmi starala a tak jej dala ulohu prave kolacov, teda vsetko navrhnut - napiect ci objednat, aj krabice, no vsetko okolo toho, dokonca aj svad.tortu - ale presne jej dala aku chce a odkial, mama zase robila tie vybavovacky, ist tam, dohodnut sa a tak...vo vseobecnosti, ze treba im zverit to co nemozu pokaslat alebo urobit inak :-D resp. presne im povedat chcem toto a toto a ze najlepsie je ich este kontrolovat, volat a ze tak co, uz to je ? kamaratky mama bola tym uplne pohltena a dala jej pokoj zevraj :-D
Odpovedať
ono najhoršia vec je asi, keď robí okrem mamy svadbu aj nejaká jej kolegyňa... potom sa opičí jedna po druhej. čo kúpi tamta, musí i tá druhá. pre moju mamu budú koláče asi málo, to som jej už zverila a čo sa torty týka, dostane obrázky a popis ako to má chutiť a tiež to nechávam na ňu. nechala som na nej aj časť tvrdého alkoholu... furt máááálo :-D :-D asi bude najlepšie, keď jej ukážem akú presne mám predstavu a do čoho sa proste nemá miešať.
Odpovedať
ešte jedná dobrá téma bola :-D dary... mama zahlásila niečo v tom zmysle, že predsa nebudem hosťom hovoriť, že chcem peniaze :-D čo by ne... už som tak aj niekoľkokrát učinila a keď budem oficiálne pozývať, tak to každému aj poviem... plus každý normálny človek sa opýta, že čo novomanželia preferujú. asi som veľmi otvorená v tomto, ale také veci poviem proste na rovinu.
Odpovedať
:-D mama je trochu ako zajacik duracelko ze ;-) to mas pravdu, ze to s jej kolegynou je blbe...to budu furt porovnavacky, co mame a co nemame a co treba ist rychlo kupit aj ked ty to nechces :-D mozno skus aj mame vysvetlit, ze svadbu mas raz za zivot, je to tvoja svadba a preto si chces uzit aj tie pripravy a vsetko co vybavis a si kupit sama, hocaku drobnost ti urobi velku radost...ze vies, ze aj jej to robi radost a chce ti pomoc ale najviac ti pomoze ak bude nieco kupovat a vybavovat len ked ju o to poziadas no to sa mi ale radi co :-D no robim co viem, aspon nejak poradit, nechcem mudrovat aby to tak nevyzeralo :-N
Odpovedať
hej pravdu máš. treba to proste vysvetliť. problém kus i v tom, že ja mám ešte fúru času a mama by najradšej asi aj teraz koláče napiekla, aby mala všetko dopredu pripravené :-D
Odpovedať
a saty ides vyberat s nou, resp. konzultovat aspon ? vobec neviem ake maju nazory na dnesne saty zeny vo veku nasich mam, tak ma to trochu zaujima :-)
Odpovedať
uf no.. v humennom isto skúšať nebudem a mamina do prahy tiež nepríde :-S vyberať budem so sestrou a jednou kamarátkou. keby som išla s mamou, tak by to vyzeralo asi tak... "keď sa ti páčia... ty ich budeš mať na sebe" :-D
Odpovedať
Profilova fotka
čaute baby.. teda že cez víkendy to viazne? uf.. veď ma už oči bolia z toho čítania toľkého... tak idem sa vám pochváliť a posťažovať zároveň v sobotu sme boli na svadobnom veľtrhu sme pokúpili dačo do výzdoby a tak... bolo super, sme očumovali a zízali a brali zovšadiaľ vizitky a aj obrúčky sa nám jedny zapáčili tak si ich ideme asi objednať a bolo jednoducho super... prišli sme domov celý natešený s dobrou náladou a oco nás hneď zchladil, že načo sme to kúpili zbytočné hovadiny a haraburdy.. potom došla starka a tá začala rozprávať zážitky zo svojej svadby, že ona sa snažila šetriť a že pred svadbou si kúpila už celý nábytok do domu, a že za tie peniaze čo sme minuli sme si mohli kúpiť obliečky a vravela, že oni mali na stoloch len obrusy a žiadne vyzdobené stoličky proste hokrlík a na tom dosku a na nej deku aby neomínala riť... 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( :-S bola som taká znechutená a smutná a sklamaná, že som si tak dobre už dávno nezaplakala |-| no ale inak sa teším ako malé decko z lízatka :-D :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
inak som sa tešila, že si dajaké šaty vyskúšam ale nebolo kde 8-( žiadne kabínky ani nič... uf... tak som bola trochu sklamaná, teraz budem musieť ísť pobehať salóny v meste uf....
Odpovedať
margetakuska: čo sa týka výzdoby, povedala som mame, že výzdoba sály, kde bude hostina je plne v mojich rukách. okrem sestry nevie nikto z rodiny, čo a ako tam chcem. proste to uvidia, až keď tam prídu. viem, že mama by napr. neschvaľovala kvetiny a sviečky na stole. oblečky na stoličky mať nebudem, takže to je v pohode, ale proste nechcem sa rozčuľovať zbytočne, takže fakt držím v tajnosti. ešte teda mame musím poriadne vysvetliť nech mi nič ohľadne výzdoby nekupuje...
Odpovedať
Profilova fotka
bambulena: no nezavidim teda, ked citam, co pises, musim asi vyslovit velke DKAUJEM mojej mame, prijali vsetko velmi pozitivne, radovali sa s nami a nestara sa do nicoho, kym ju nepoprosime, bolo im jednoducho povedane, ze svadbu si platime my, mame nejake plany, radi privitame ich nazory a rady a ked bude nieco treba poziadame ich aj o pomoc a jednoducho to akceptuju. Buduca svokricka to nejak na zaciatku asi nepochopila a ked zacala trochu viac mudrovat, tak som jej povedala, ze jej jedina starost momentalne je zariadit si saty a kadernika, kozmeticku a pod. pre SEBA, samozrejem s usmevom na tvari ale dost presvedcivo, tak sa stiahla, aj ked si nemyslim, ze uplne ale nacas isto, no vsak uvidime, do oktobra este casu dost, oni si totiz myslia, ze sme s pripravami zacali priskoro, tak jej chvila este urcite pride, no snad to zas zvladnem ;-) co sa tyka penaznych darov, uz aj na nasej skromnej dedinke s 1000 obyvatelmi je NORMALNE, ze sa svadobcania (samozrejem ti inteligentnejsi, ti co chcu robit prieky, si aj tak spravia co chcu) spytaju na to co si mlady praju a vacsina sa uspokoji s tym, ked su to peniaze, vsak im to ubudne zo starosti zhanat nejake dary... nech si hovori kto chce co chce ja s tym veru problem mat nebudem, poslat karticky s basnickou, ze by sme chceli peniaze, je to mile a vtipne, samozrejem je to vec vkusu, nie kazdemu sa to paci, ale ani 5 obedovych suprav by sa mi nepacilo :-)
Odpovedať
k tým darom mi mama povedala, že "veľký" dar sa dá kúpiť aj za málo peňazí, ale do obálky už treba dačo dať :-D tak som sa zasmiala a dúfam, že hlavne samozvanci "dačo" dajú, i keď mám pocit, že práve tí sú vo finále najskúpejší 8-(
Odpovedať
baby tak u na je to s penaznymi darmi iste, lebo 3 roky spolu byvame, mame zariadeny byt, nic nam nechyba, cize povedali sme ze len financne dary, lebo dalsie taniere, pohare alebo dalsi kavovar nechcem, to uz radsej nech niekto neda nic...ako tahat domov haraburdu 8-( inak viete co ma omina, kvety pri gratulacii v kostole...uz teraz mam z toho nerv, ze co s tyyyym ??? ako ano, pekne je to kvietky a tak, patri sa ze, ale vazne...mne to pripada take neprakticke !!!! co s 50 kyticami budem ako robit ??? =-) moj drahy povedal ze vsetkym povieme nase oblubene vino namiesto kvetov a nech nam donesu to nech mame co pit po veceroch :-D
Odpovedať
vidíš, to tiež padlo v telefonáte... je tu aj téma o tom dokonca. a súhlas... čo budem robiť s toľkými kvetmi. priznám sa, že na posledné dve svadby, čo som bola kámoškam, som ani nekupovala. ja rozmýšľam, že z toho urobím zbierku do kostola. naj dá každy koľko chce. príde mi choré, aby mi dávali ľudia za kvety po 200 korun, to potom iba vyhodím. ešte neviem presne ako to poviem, hlavne teda rodine, kámoškám to nerieším, to im poviem úplne bez problémov.
Odpovedať
musím ale povedať, že s tým vínom to nie je zlý nápad. len u nás je taký zvyk, že hostia nosia aj po fľaši okrem daru. ta dve fľašky pýtať asi nebudem :-D
Odpovedať
bambulena tak si namiesto kvetov povedz nieco oblubene sladke alebo slane, budete mat vino aj nieco na zub k tomu :-D tie kvety ma stvu...pamatam si zivo, ako som ich minule leto hadzala po bratovej svadbe do jeho kufra ( od auta ) hlava nehlava, potom sup na balkon a za 3 dni sup do kosa.... 8-( no naco to
Odpovedať
viem, že som bola z tých kvetov hrozne vytešená, keď som bola sesterke ako prvá družička a robila som stojan na kvety pred kostolom pri gratuláciach. ale to som ešte bola mladá a hlúpa :-D
Odpovedať
:-D bambulena a teraz si co ? no predsa zrela a krasna zena ! :-D aspon tak to hovorim ja :-p
Odpovedať
výnimočná super žena :-D
Odpovedať
inak davate si gravirovat datum a mena na obrucky ? no my sme si to nedali, aj ked to bolo v cene, lebo moj drahy vyhlasil ze to tam nechce ( mne je to fuk ), lebo ze on si datum bude isto pamatat :-D baba v zlatnictve na neho kuka, ze tak to ste prvy chlap co to povedal :-p no uvidime casom =-)
Odpovedať
my budeme mať úplne rovnaké obrúčky (akože žiadne kamienky nebudem mať, veď mám zásnubný s kamienkom) a žiadne mená, žiadne dátumy.
Odpovedať
ani my nebudeme mat kamienky, tiez to beriem tak ze mam zasnubny a je to vec vkusu ale mne sa to ani nepaci...takze tiez bez mien, bez datumu a bez kamienkov, totozne obrucky
Odpovedať
akurát trošku začínam ľutovať, že som ukázala drahému čierne titanové obrúčky. sa mu príliš zapáčili, mne už sa až tak nepáčia... :-S pridala som ukážku do albumu
Odpovedať
su netradicne ale pacia sa mi a niekedy je lepsie vyskusat si, my sme mali vybrane a sli ich objednat ( ked sme ich obzerali pacili sa nam ale neskusali sme ich na ruke ) a ked si ich drahy vyskusal, na jeho ruke mi to pripadalo ako prsten z kolotocov :-N tak potom bola tazka debata - lebo on nechcel ine, ale nakoniec sme sa zhodli a vybrali ine :-)
Odpovedať
ty maš podarené hlášky, prsten z kolotočov :-D pojdem asi pozrieť na kolotoře, možno sa mi niečo zapáči :-D
Odpovedať
no na chlapskej ruke je to take ine ako na zenskej :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?