Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Gratuluju ke krasný výsledkům!Taky se mi takovéto maturitní vysvědčení někde doma skrývá:-D...Jinak cipo je pravda, že je to taková utopie vlastně všechno kolem toho manželství..Já mam jenom děsnej strach..Vážně obrovskej..Miláček taky tvrdí, že se to zvládne, že když tak se peníze někde seženou...Peníze byly, jsou a budou, ale náš nejkrásnější den v životě je jen jednou a já jako každá nevěsta ho chci mít jako z pohádky...Ale představa těch cifer...A to jsou teprve předběžné...uáááááááááááááááááá :-| :-.
Odpovedať
Tak cifry ani mne najprv neboli vobec pochuti, ale naucila som sa to prijimat tak ako to je, pripadne zvyzovat ci je dana vec nevyhnutna k nasej svadbe :-D Lebo su veci, ktore obaja uroce chceme, ale su tiez malickosti, na ktorych netrvame. Nieco pozhaname sami, s niecim nam budu musiet pomoct. Cize niekde minieme viac a niekde usetrime ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Svadba je pekne draha zalezitost...to teda hej. Ako vravi cipa, je dolezite si uvedomit, co je pre nas dolezite a do coho sme ochotni investovat viac, a co sme ocotni ozeliet.
Odpovedať
Mate pravdu holky..Me ani tak o ty drobnosti nejde...Me jde o to, ze mame hodne lidi a bohuzel to uz zredukovat na mensi cislo nejde...Ale tak, s tim se hold musime poprat..otazkou ovsem zustava, kde ty penizky vememe..jelikoz jsem studentka a vydelavam v praci 50 kc za hodinu a jsem rada( s tim, ze tam, byvam bohuzel jen asi 2-3-krat do tydne) a milacek tahne sam domacnost a vse kolem, tak se bude muset stat asi zazrak:-D..No uvidime jak se k tomu postavi nasi rodice...Budou Vam nejak financne(ci jakkoli jinak) pomahat i oni?
Odpovedať
A kolik je hodně lidí? Naši obojí rodiče tak nějak přislíbili, že si hostinu rozdělí... Naštěstí... ;-)
Odpovedať
ahoj, mne svadbu tiez platia rodicia a aj milacikovi, ale veci ohladom priprac ako je napriklad vyzdoba, bizuteria a take drobnosti si pomaly kupujem sama uz teraz, aby to potom nebolo prilis vela. A sice pracujem, ale skolne na vysku si cvakam sama, takze vela penazi tiez nemam. Na svadbe budeme mat okolo 100 az 120 hosti, dufam, ze viac ich nebude, ale ani menej :-)
Odpovedať
My budeme mat do 150ludi, co je veru dost. Dohoda je taka - co bude na stoloch, cize pitie, jedlo a vsetko okolo jedla platia rodicia. Zvysok potiahneme my. Ja som prave skoncila VS, nezarabam. Pocas VS som dost korun usetrila,takze zatial cerpam z tychto zdrojov a od august nastupujem v praci, cize aj moj plat bude smerovat na pripravy okolo svadby. :-)
Odpovedať
Teda to mate vice nez my:-)my mame cca 80 lidi....na osobu obed a raut vecerni + nejake to piti vychazi na 1500kc..Ale chtela jsem se zeptat rodicu alespon na piti......Jak jste se s nimi domluvili?Nebo se vam nabidli sami?Porad nevim jak na to..
Odpovedať
Profilova fotka
marilka, my budeme mít taky kolem 70- 80 lidí, tak počítám, že nás hostina vyjde kolem 50000,- My to budem tajit, dokud nebude všechno zařízené, ale ani pak se rodičů ptát nebudu, prostě jak je znám, tak počítám s tím, že nám přispějou tak polovinou a přítelovo rodiče nevím, ale nejspíš taky. Ale rok je dlouhá doba a určitě se něco ještě našetří. Nehledě na to, že já rozhodně budu dělat střevíc a i jako dary by sme chtěli finance, tak by se to zaplatilo z toho... :-) Hlavně, že se platí ty zálohy, že to pak nebude pecka najednou, nás už to vyšlo na 16000,-
Odpovedať
Profilova fotka
U nás to bude tiež tak, že hostinu...jedlo a pitivo pre hosti zaplatia nasi rodičia (moji rodičia hosťom z našej strany, priateľovi rodičia hosťom, ktorých pozývajú oni - dokopy budeme mať okolo 100 ľudí). Dohovárať som sa s nimi nemusela, brali to ako samozrejmosť. Peniažkov tiež nemáme dosť, po vyške sme odišli do brna, bývame a pracujeme tu už cez rok, platíme vysoký nájom, takže sa veľa neušetrí...ale snažíme sa. To bol aj jeden z mnohých dovodov, prečo sme svadbu dali až na maj 2010 - aby sme trošku našporili.
Odpovedať
pepik:To máš pravdu...No nás to vyjde minimálně na 100.000,-...Ale svatba prostě už něco stojí no.Pomalu se s tím smiřuji. .Teď nám tatínek daroval auto, tak je mi blbý ptát se jich, zda přispějí na svatbu-už toto mě příjde jako opravdu silné gesto..Budete tajit celou svatbu nebo jen ty finance?!
Odpovedať
Profilova fotka
marilka: no my budeme mít obřad asi od 15 hod, tak z večeří se moc nezatěžujem, Bude jen plněná šunka s křenem a chlebíčky a sladký....z ostatních svateb vím, že večeři skoro nikdo nechtěl a kdyby náhodou měl někdo hlad, tak nám v hotelu uvaří cokoliv z jídeláku. Tvrdý platit nebudem, to by nás zrujnovalo, drinky teda jo, ale kdo bude chtít panáka, ať si ho zaplatí...dělá to tak většina lidí. Zase budeme mít dražsí věci okolo, tak počítám, že nás ta sranda stejně vyjde tak na 120.000,- Jinak budem tajit všechno...prostě se to všichni dozví až dostanou oznámení, což bude asi 2-3 měsíce předem. Už jednu svatbu mám za sebou, sice jsme tenkrát ušetřili spoustu peněz, ale byla zapojená celá rodina, všichni ve stresu a druhý den sme zase museli všechno uklízet a stěhovat....ještě každej radí No radši si připlatím, ale nechci ten chaos zažít znova. teta by chtěla dělat dort, ale není cukrářka, takže by byl sice patrovej ale obyčejnej a krémovej napuštěnej rumem, což mě vůbec nechutná. Takže je postavím před hotovou věc, že všechno je zařízený, a zbývají na ně jen výslužky a sehnat něco na sebe. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aj u nasich rodicov to bola samozrejmost, pretoze kedysi platili celu svadbu rodicia. Takze toto sme nejak zvlast nemuseli riesit. Co je dobre, odbremeni nas to a velmi nam tym pomozu. Ja som jedinacik tak nasi to beru aj trochu inak, vlastne uz nebudu nikdy nikomu inu svadbu robit takze je to pre nich vyzva i zavazok zaroven. Postavili sa k tomu uplne suprovo a vedia, co vsetko je ku svadbe potrebne a aj kolko co stoji, nakolko ich so vsetkym oboznamujem, aby boli v obraze. Pretoze ked sme s pripravami zacinali, boli neskutocne prekvapeni..... lebo za ich cias sa svadby robili uplne inak :-D Tak preto ich uvadzam do casto "krutej" a najma drahej reality ;-)
Odpovedať
Tak to verim holky teda...zkusim to nechat chvilku u ledu a uvidime..Az se to zacne rozjizdet vice na pevno tak to bude lepsi..Jinak ja mam jeste mladsi sestru, takze urcite bude jeste jedna svatba.-)....
Odpovedať
Ahoj všichni (všechny) ! :-) Jsem tu poprvé a tak trošku nestíhám =-) Koukám, jako blázen, co všechno už máte zařízeno! Já jsem se konečně rozhoupala a zavolala jsem na matriku ohledně termínu (náš vysněný je 22.5.2010 - druhé výročí seznámení). Jenže paní matrikářka mi sdělila, že ještě nemá vypsané termíny a neví, zda vůbec na 22.5. termín bude. Prý netuší, jestli nebude na radnici nějaká akce...a mám si zavolat nejdříve 22.11.2009!!!! Tím pádem vlastně nemůžu téměř nic...to nám to hezky začíná.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj clerens, nestesuj, já taky zatím nic neřeším ;-) . Chtěli bychom se vzít 1.5.2010, ale nemáme ještě vůbec nic připraveno. Jen takové úvahy a představy. Připadá mi to všechno moc brzy, je to přeci jen skoro rok! :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no mate pravdu ale ked chcete mat dobru salu a vsetko okolo toho treba si vyberat dopredu, to mate ako s lastminute, ber kým je.
Odpovedať
Ahoj jaxiss! Stres si nepřipouštím...na ten je času dost :-) ... ale dost by mě mrzelo, kdyby ten termín nevyšel. A jistotu budu mít až v listopadu...jen hloupý pocit... :-|
Odpovedať
clerens:To znam, my tedy termin jeste porad nevime a spekulujeme ale urcite by to melo byt kdyz se bude probouzet a kvest priroda..protoze tam kde obrad chceme mit se budeme brat venku pod velkymy tresnemi a chtelo by to aby byly rozkvetle.-)..Jinak u nas na matrice to chodi stejne tak...Az koncem roku jsou terminy na dalsi rok..rekla bych ze to je normalni..ale chapu, ze o ten termin mate veliky zajem..bohuzel to, kdy se chceme vzit na matrikach vubec neresi..:-/.
Odpovedať
Profilova fotka
Clerens nepanikař, však mi to nějak vyřešíme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mělo být tam "my" :-N
Odpovedať
Profilova fotka
clerens: vítej, máme stejný termín :-) a je to všude stejný,...ale co, když nebudou mít čas tam, tak se domluvíš na jiným úřadě... Jinak já mám všechno zařízeno jen díky tomu, že už sem měla být v chomoutu, ale museli sme to odložit
Odpovedať
Slunicko, o tom nepochybuju! :-) ....byla jsi rychlejší, než jsem čekala :-) Jsem fakt ráda, že v tom nejsem sama...už jsem se začínala bát, že je to specialita Liberecké radnice :-|
Odpovedať
Profilova fotka
:-) jsem Sherlog Holmes :-) prošla jsem si tady diskuze na téma Orion a reference tedy nevycházejí moc dobře. Vdávala se tam prý kamarádka,tak až ji uvidím, zeptám se, co na to ona.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky moc se omlouvam,ze jsem vam nenapsala,jak dopadla ta maturita, ale Emm. to za me zmakla :-) dekuujiii x-) A k tem cenam my mame taky 80 a neco svatebcanu,ale verim,ze na hostine se da skvele usetrit Vdavaly se mi dve kamaradky, meli taky docela velke svatby a to v restauracich - tim padem se jim to silene prodrazilo. Vezmete si kolit v takove restauraci stoji jen mattonka nabo panak nejakeho tvrdeho alkoholu. Vetsinou restaurace nechteji povolit vlastni jidlo piti, aby se jim to vyplatilo. Proto budeme mit svatbu v sale na tvrzi,je to tam krasne, dole na tvrzi je restaurace,tam mame domluvene vareni a zbytek si prineseme sami - piti nealko,alko, zakusky, salamove,zeleninove misy,ovoce, vecerni raut (to si nekoho domluvime na pripravu,neco si nechame pripravit i dole v kuchyni) Nekdo setri zase na videu, fotkach...
Odpovedať
Profilova fotka
jasně, mi máme do hotelu dovolený jen sladký, ale poněvadž měl táta celej život hospody, a lidi poslední dobou byli tak drzí, že měli salonek nebo sál zadarmo a přinesli si i vodu...takže táta z těch pár piv nezaplatil ani elektriku, tak se jim nedivím. ale jak říkám, ráda si připlatím a bude to bez starostí...jen mě štve, že mají předražený chlebíčky, a na ty sme všichni ujetý, tak jich musím objednat tak 200 - 300.za jeden chtějí 30,- 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá! My plánujeme našu svadbu na máj 22. 2010 na moje narodeniny...:o)) dúfam, že nám všetko vyjde, a neverim v takýchto veciach! Tak nám držte palce! Ďakujem!!
Odpovedať
Profilova fotka
jazmina: vítej, tak to už sme myslím 4 se stejným termínem :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak konečně jsem si vytvořila album z příprav :-) . Mrkněte na mé tipy na svatební šaty. Moc se mi líbí ten styl s kratičkým zajímavým rukávkem ( jen zatím nevím, kde je sehnat) :-S Co vy na to?
Odpovedať
Profilova fotka
jaxiss: to ti neporadím, ale jsou krásné, zkus diskusy hledám, tam to mají některé holky dost zmáklý, tak třeba ti poradí, co je to za firmu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?