Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
habibi 1. zosobášiť v kostole vás môžu aj keď jeden z vás nebude mať nič. Požiadate o dišpenz tak ako keď nemá birmovku.. 2. keď niekto nemá krst tak vtedy ten dotyčný neprisahá na kríž iba ten čo krst má 3. ja by som zobrala mamu so sebou kôli tomu zrušeniu 4. náuky už máme s drahým za sebou, on má tiež iba krst a nevie ani otče náš. Prvé dve boli asi 3O minútové, rozprával niečo o zákone /cirkevnom/ kedy platí a kedy neplatí sobáš....... na 2 náuke nám prečítal prikázania a 3 bola pri sv Trojici a tam bola tetuška ktorá rozprávala o počatí. Keď nezaprší nebude.. :-) Tiež som sa tých návok bála ale môj drahý to zvládol, nemai sme žiadne otázky, skúšania ani nič podobné a dokonca tá posledná sa mu najviac páčila. Keď som videla ako sa chlapi v sále tak bavia na prednáške bolo to fajn. Myslím že to zvládne aj ten tvoj. Hlavne nech nieje urazený kôli tomu krstu. Snáď sa príde na to kto je za tým a či mal právo také niečo urobiť. Držím palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
habibi skús ísť na náuky do vrakune ja som tam bola tiež aj keď svadba bude v Blumentále
Odpovedať
Profilova fotka
ja som inac tiez obdivovala tuto kyticku, mam ju medzi favoritkami...tiez ale neviem, ci by sa mi hodila k satam, snad hej Mrzi ma baby, ze zazivate so svadbou take starosti
Odpovedať
my sme uz obehali takmer vsetky kostoly v BA, vsade od neho chceli nauky navyse (Modry kostolik, Blumental a tie zvysne kostoly neviem ako sa volali), kvoli tomu ze ma len krst...len v kostole v Horskom parku sme natrafili na farara, ktory povedal ze jemu stacia klasicke predmanzelske nauky, nic navyse nechce, je rad ze sa chceme sobasit v kostole.... tak preto ideme tam, lebo farar vyzera byt fajn.... s tym vylucenim z cirkvi...som bola v soku, tak isto aj jeho mama, n bol sokovany ze co toto ma znamenat..... vrabciak, farar peniaze nemoze chciet, on tie papiere o vyluceni posla fararovi co nas bude sobasit tu v BA.... Pojdeme, uvidime..... snad to vyriesime....ale je pokrsteny on, jeho stari rodicia, rodicia, aj jeho dve deti su pokrstene, tak asi patri do cirkvi, nie??? :-S luci, naaaadherne saty, krasne...a ta kyticka, kokso aj ja chceeeeeeeeeeeeeem.... x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
habibi tak to drzim palce... myslim, ze vsetko v pohode dopadne, sak maj lasky cas... az sa radost vydavat ;-) Luci fakt kraaaasne satocke, ja mam vysnivane uplne ine, ale ked pozeram albumy, tak sa mi pacia asi vsetky a tebe fakt pristanu, len skoda, ze ich nevidno na tebe cele... dufam, ze potom pridas lepsiu fotku... A kyticka je tiez prekrasna... Ja som chcela mat povodne svadbu ladenu do zelena a par tulipankov len na stole, alebo nejake tie jarne kvietky, ale kedze svadbu som mala mat najprv v septembri, tak uz sa vyzdoba spravila cerveno zlata, vsetko uz mam pripravene, tak uz to nemozem menit... Baby myslite, ze svadobna kyticka musi pasovat k vyzdobe??? Ja budem mat na stoloch spravene v malych poharikoch take umele cervene ruze so zlatymi stuzkami a na hlavnom stole bude tiez umela ikebana z cervenych ruzi... ale svadobnu kyticu urcite nechcem z ruzi... nejak mam tie ruze uz tak okukane ze ich nechcem... pacia sa mi kyticky napr ako ma lucique v albume.. proste nie ruze. Kyticku by som si potom nedala pred nos na hlavny stol ale nabok k tortam tak by vobec nebila do oci, ze nepasuje k vyzdobe... ci zle rozmyslam? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna by skor mala pasovat k satam ako zladena s vyzdobou. neviem to je moj nazor. inak s tym kostolom je to sranda.moja sestra bola tiež neveriaca a jej manzel trval na tom, aby sa brali v kostole tak chodili na take nauky, kde som bola aj ja, kedze som sla za svadka a boli sme asi len 3 krat a v pohode ich zosobasili. aj ja by som chcela svadbu v kostele ale zial v nasom pripade to je nemozneeee.
Odpovedať
Profilova fotka
och marianinka dik... aj si mi pomohla... lebo ja si to tiez myslim, ze mala by pasovat k satam, kedze s nou budes i na obrade aj sa fotit, aby to aj krasne na fotkach vyzeralo a v sale, ju uz len polozis na stol a predsa nemusi byt na hlavnom... ja uz len teraz hladam argumenty ako odpinpongovat mamu... lebo ta hned zacne ze mi to nebude k vyzdobe pasovat ze budem jak cirkusant na hanbu... alebo teraz tak rozmuslam, sak kyticu si objednam a uvidi ju az na obrade... a potom nech sa fuci kolko chce :-D
Odpovedať
marfa, daj si kyticu aku chces, no a co ze nebude ladit? Na to predsa svadobny den nestoji, hlavne nech sa tebe paci... x-) mariani, preco nie v kostole? Drahy uz bol sobaseny? Mna teraz vytocila mama...ze este chce pozvat toho a hentoho...tak som jej povedala, ze nie, ze sa musime spolu zmestit do cisla 50...a ona ze hej, ale to sme zatial len 36, este mozem pozvat kpou ludi...ked som jej povedala ze 50 spolu s drahym dokopy, tak zacala koktat....ale ukoncila to tym, ze ak 50 spolu, tak to nepochopila a v tom pripade uz nema co riesit, ze nie je miesto.... a to ani nevie o tom, ze sme pri cisle 60, lebo on niektorych ludi neodmietol svojej mame, ja mojej tiez nie.... zvysuje sa nam to cieslko.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
habibi, tak ja by som si aspon na tyzden pozicala tvoju mamcu, za ten tyzden by som vsetko na svadbu povybavovala co este treba a tebe by som pozicala tu moju - aspon by si mala doma veselo a adrenalin v krvi po cele dni :-D pockaj, ze sa vam to cislo nezvysi az do 80 :-D
Odpovedať
marfus, toto je vysledok celozivotnej driny, tato komunikacia s mamou ....... :-D pozicaj mi svoju, ju by zo mna asi porazilo alebo by sa stala tak apaticka ze dovidenia....... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hehe no ja sa tiez cely zivot snazim, ale je to cim dalej tym horsie... dobre je len vtedy ked som ticho a prikyvujem... a to sem tam musim, ked chcem mat kludny den :-p ale na taky kratsi vycvik by som ti ju vyskusala dat... mozno by jej to prospelo a ja by som konecne mala doma klud :-N
Odpovedať
marfa, mama vzdy hovori, ze u mna je to ako vo vycvikovom tabore, stale sa vyhraza neteriam a synovcom ze ak nebudu posluchat, ze ich posle byvat ku mne..... :-D :-D :-D ale ja nie som sekera, len mam iste zasady.....ale ved ona ma vychovala, no nie???? :-D :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
habibi :-N :-N :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mafra posli ju ku mne , tu by tu u nas poriadne slahlo:-)))pri mne by nemala sancu mi do toho kecat ja by som ju dala do pozoruuu:-)) habi- obaja sme neveriaci a moj priatel povedal, ze nikdy v kostole tak ja som ustupila, povedal, ze aj na urade budeme mat peknu ze on mi to vynahradi , tak to som zvedava.
Odpovedať
marfus, ak nabuduce bude situacia neznesitelna, tak vyskusat techniku, co som uz spominala....nemam signal, halooo, nepocujem ta, halooo, zavolam neskor.... :-D ja s mojou mamou jednam slusne, nikdy by som si nedovolila bt k nej vulgarna alebo co...ale ked je v telefone protivna, tak jej poviem, ze nemam cas ani energiu pocuvat ju, nech mi zavola ked sa ukludni....a zlozim.... vyskusaj.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
marianinka a ked si neveriaca si pokrstena? ja len tak zo zvedavosti, lebo vcera som hladala nieco o tom zruseni krstu, ked som si tu precitala, co habibi pisala a nasla som tam jednu diskusiu... baba 23 rocna mala pokrstenu dcerku a chcela zrusit ten krst... ale to ako to tam pisala... boze moj... taku matku by som nepriala ani najvacsiemu nepriatelovi...
Odpovedať
marfa, kde bola ta diskusia?
Odpovedať
Profilova fotka
habibi teraz neviem presne ci to nebolo na Dive, ale mozem ti to najst :) http://www.diva.sk/forum/vztahy/22648... tak davam ti link...
Odpovedať
kokso, drbnuta osoba, pardon za vyraz, par po ustach by si zasluzila nech sa preberie.... :-p :-p :-p :-p
Odpovedať
Profilova fotka
si si to precitala cele? ona tam odpisala asi len trikrat alebo dvakrat, ale to co pisala, tak... ja by som takej trube, decko nedala ani len postrazit na 5 min... fakt to tam pisala, jak by to decko biedne bolo teraz posadnute diablom... ach jaj... ludia co chcu mat deti nemozu a taki co by si nezasluzili maju ich aj 5... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja som pokrstena na urade, nie v kostole:-)))
Odpovedať
Profilova fotka
marfa, ni4 ti nemusí ladiť, pokiaľ to tak sama nechceš. Mamine o svadbepokial sa dá nič nehovor a keď sa ti inak nedá, tak jej povedz, že kyticu má podľa tradícií zabezpečiť ženích...klamať nebudeš akurát, že nepovieš, že tú kyticu si aj tak vyberáš sama. kočky, tie "behačky" kvoli svadbe v kostole vám teda nezávidím :-S
Odpovedať
dnes som sa rozhodla, ze je cas riesit svadobnu vyzdobu...ach jaj, nepoznate nejaku overenu agenturu? Volala som uz asi do vsetkych tu v BA, co su v katalogu firiem, jedna je na materskej, druha nerobi,tretia len cez internet robi objednavky... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
habibi a nechces si svadobnu vyzdobu radsej spravit sama?
Odpovedať
nieeeee, potrebujem obrusy na okruhle stoly, navleky na stolicky masle, vazy, do nich zive kvety a tak.... ja som na to lava.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som najprv tiez chcela nejaku agenturu co to spravi za mna, ale nakoniec sa to nejak tak vyriesilo, ze mi tu agenturu netreba... obrusy nam nasije priatelova mama kedze maju doma sijacu dielnu, navleky mi pozicia moja krajcirka, no a vazy sa daju pozicat u nas v kvetinarstve a kvetinarky ti hned poradia aj kvety a to uz tam hodis sama... no a masle na stolicky to ti pomozu kamaratky aspon u mna to tak bude... takze agenturu mi uz netreba :-N a uz aj vies v akej farbe chces mat vyzdobu?
Odpovedať
no vidis, mne nema kto pomoct.... :-S no a pred obradom sa ideme fotit, nebudem mat cas vyzdobovat miestnost, budem rada ak to nejako organizacne stihneme, nehovorim este o nasej malej.... ja chcem vyzdobu kremovo zlatu, drahy zltu!!!!.....ale asi bude kremovo zlata....teda asi urcite.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
oj tak vy mate babo to som zabudla... to nebudete mat moc casu... my si salu ideme vyzdobit v stvrtok, kvety nebudu zive, takze do soboty nic nezvadne :-D tiez som planovala kremovo zlatu ale nakoniec z toho vysla cerveno zlata :-N Ja som inak chorobne posadnuta modrou farbou... asi som bola v minulom zivote smolko :-D tak aj vyzdobu som chcela modru a modre ruze, tak to salejem ked ich vidim jaaaj... no ale ked som si kukla par obrazkov s modrou svadobnou vyzdobou, uz sa mi odochcelo ju mat... strasne chladne to bolo. Takze nakoniec vsetko co som planovala, vyslo uplne inak :-N
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat sampan so zelenou a budem si to vsetko robit sama, toto ma mocc bavi, asi sa tym zacnem zivit:-))))) habi pridem Ti pomoct:-)))
Odpovedať
Profilova fotka
marianinka, tak to tym by si sa teda aj uzivila... lebo u nas si vacsinou kazdy robi vyzdoby sam, ale kamoska chcela agenturu, lebo bola tehotna a nechcela otravovat kamosky aby jej pomohli... co ja by som s radostou, no ale chcela agenturu a nakoniec ked prisla ta pani co jej to mala zdobit, zobrala 150 000 sk a to jej dala len ikebanu na hlavny stol, dve kytice do kostola a este dva srdcia co by som ja sama lepsie spravila, polozila jej to tak ako ma byt, zhrabla 150 000 a zduchla... tak ja by som urcite take prachy za 4 kytice nedala... ale to asi zalezi na aku agenturu natrafite, bohuzial u nas jedno mensie mesto a same dediny, takze na vyber moc nie je... a ako vidim, tak ani lacno nie :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?