Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
první, druhá, nebo desátá svatba... to je snad jedno, ne? proč bys nemohla mít dlouhé šaty? je to přece hlavně tvoje svatba, na jejím pořadí nezáleží :-D
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka sú krásne určite neoľutuješ
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka wuaaaaw tak ty mas teda fakt kraaasne saticky... nadhera... a super, ze nie su cele biele... aj ja som chcela bielo cervene, ale v salone mali len cisto biele... a teraz som tu na nete nasla cerveno biele, co sa mi tak strasne pacili :-| ach... uz som si povedala, ze nebudem pozerat na saty, ale to sa neda, ked vojdem na tu stranku a kuknem do albumov... jaaaaj... Stava sa zo mna svadobny maniak :-N
Odpovedať
Profilova fotka
marfi, je pravda, že to nemáš jednoduché...na tvojom mieste by som sa s maminou o svadbe nebavila. Možno bude stačiť keď jej povieš, že veci ktoré zariaďuje sú zbytočné, pretože ty si vybavuješ svadbu sama a aj si za všetko platíš. Takže, ak nechce, aby jej námaha vyšla navnivoč, tak nech nič nevybavuje. Ak do teba budú vŕtať jej kamarátky, tak im povedz, že maminu práve odbremeňuješ od starostí, Kadan mala dobrý nápad a škoda, že to na tvoju maminu neplatí. My si do príprav nenecháme vŕtať, rozhodli sme sa, že nebudeme pozývať nikoho. Budemem mať 25 ľudí, čo tvorí úzky rodinný kruh. Žiadne sesternica a ani teta, ujo, proste nik. Vybrali sme si zámok, dátum, kameramana, proste úplne všetko. Dostala som síce pár návrhov (aby som si prefarbila vlasy na blond, aby som mala šaty aj na prezlečenie, poháre...)ale všetko som to zamietla :-D marianka, tiež ma zaujíma ten svadobný salón v ktorom majú slim fit košele :-)
Odpovedať
luscy, šaty jsou krásné, určitě nelituj:) marfi: to bych asi nedala.. držím palce ať to zvládneš... u nás v rodině by asi bylo v takové situaci extra drsno. Umím být celkem tvrdohlavá a neústupná, takže bych se s mámou nakonec asi vůbec nebavila. Ta moje mi do toho nemluví vůbec, akorát byla asi dvakrát kouknout se mnou na šaty, ale to je všechno. Napřed mi to přišlo trochu jako nezájem, ale asi lepší takhle, než aby se do toho nějak moc pletla :-D A ani tchýně do toho nemluví... Takže super, o všem si rozhodujeme sami jenom s přítelem... a že nebudeme mít vůbec žádné výslužky, nebudeme zvát spoustu lidí z rodiny apod., to všichni zvládají celkem v pohodě. Skoro mi přijde, že tohle je jeden z největších rozdílů mezi českou a slovenskou svatbou... Švagrová si brala za muže člověka, jehož rodina je původně ze Slovenska, a ti tam taky měli mraky lidí... tedy "mraky" podle českých měřítek: tak asi 100 :-D Nejvtipnější ale bylo, že ze strany nevěsty tam bylo lidí asi 10 a ze strany ženicha zbylých 90- myslím, že je to dost názorný příklad:))))
Odpovedať
Profilova fotka
Bosacka- je to salon hned vedla VUB-ky na namesti , oproti Kcero. ja uz si nazov nemapatam, ale zistim Ti ho este dnes od mojej sestry, ta tam byva.
Odpovedať
Profilova fotka
Habibi- tak toto som aj ja uz pocuvala, ze musi dat zakusky neviem este komu, aby ju neohovarali. moji rodicia, spolu s priatelovými platia celu svadbu, ale kto pojde na svadbu, tak to nekecaju moc, moju vobec a svokra jedine chce oboch bratov, co moj riatel este nevie, takze bude trochu kriku, ale s tym ja nic nemam. presne ako hovorí, ani ja nechcem niektore veci, co by ostatni mozno uvitali, ako odcepcenie, unos, odnesenie do sali atd, moja svokra stale ze to sa robi a to by malo byt , ze aj ona to malo, ano mala pred 30rokmi. slusne som jej vysvetlila, ze budem mat taku svadbu aku ja mam vysnivanu a uz som videla ten kysli ksich nech, mne je to jedno , co si mysli, priatelovi som to povedala a on , ze nech si urobim taku svadbu, aku som si vysnivala. to iste aj oznamenia, mala komentare, ale urobila som si podla seba a basta. inak este k tomu ohovaraniu, ludia si vzdy nieco najdu aj keby sme mali neviem ake svadby, to je proste tak a hadam si este s tym budem hlavu lamat, dost co mam este starosti ohladom vybavovania.
Odpovedať
Profilova fotka
marfa23 Tvoja situacia je velmi zlozita, Tvoja mamka si ako neuvedomuje, ze to je Tvoja svadba? keby toto urobi moja, ta by videla ten monolog.
Odpovedať
Já jsem teda ani nemusela říkat, že to je moíje svatba... Jak jsem psala, moje máma se do toho nemontuje vůbec. No a tchýně jsem se na začátku nějak opatrně ptala, že asi nebudeme dávat vůbec výslužky, jestli jim to nějak nevadí... no a ona na to, že oni měli svatbu už před cca 30 lety a teď je to naše svatba, tak je jí to jedno a ať si to uděláme, jak chceme... že jí akorát zajímá, ať jsme spolu dlouho šťastní a spokojení... a bylo ;-) Každopádně všem, které to tak lehké nemají, držím moc a moc palce, ať se z toho nezblázní...
Odpovedať
mafra a co tak nevihat telefon??? Alebo ked mne zacne moja mama do niecoho vrtat, tak sa tvraim, ze stracam signal a nakoniec ju zrusim,....ona vie ze si vymyslam s tym signalom, vtedy chape ze dost..... :-D
Odpovedať
Asi bych byla nekompromisní a prostě bych řekla, že se o tom nebudu bavit... a utnula bych začínající diskuzi vždycky hnedka na začátku... a bylo by... a asi bych vůbec až do svatby omezila kontakt na minimum...
Odpovedať
Profilova fotka
s tym signalom je to dobreee, asi to zacnem praktizovat na svokre:-)))))
Odpovedať
Článok sa načítava...
je každopádně dobré sbírat inspiraci, ještě by se to mohlo hodit, až řeknu o svatbě babičce :-D :-D :-D Takže nemám signál, hm.. dobré :-D
Odpovedať
ono na jednej strane my chceme mat svadbu podla nasich predstav, ale na druhej strane, ked sa mne bude vydavat jedina dcera....nebudem jej chciet poradit, pomoct?? Nase mamy to urcite robia v dobrom, len asi nechapu ze mame na to iny nazor, ze je ina doba..... dufam, ze ja budem k mojej dcere ustretovejsia a prejavim viac pochopenia.... :-D
Odpovedať
habibi: no nevím, jak moc je to myšleno v dobrém, pokud někdo kouká hlavně na to, aby jeho samotného lidi nepomluvili.... a aby pozval toho, koho chce hlavně sám... tedy své kamarády :-| Myslím, že snaha pomoci a poradit je fajn, ale jen v omezené míře a rozhodně to nesmí být vedené nějakou sobeckou snahou udělat někomu jinému svatbu podle vlastních představ.
Odpovedať
Profilova fotka
och baby jak ja vam zavidim, ze sa vam do toho mamy nemontuju... Moja svokra je super, ta len sa pytala s cim nam maju pomoct a aby sme vela neplatili, ze aby sme s ich rodiny vela ludi ani nevolali. No moja mama pravy opak... a tiez by som sa s nou ani nebavila a aj ostro si povedala co si myslim, ale viem, ako by to skoncilo... fakt by sa hrala na urazenu a na svadbu by ani neprisla a este by spravila peklo doma... a nastastie mi vobec nevola.... to najprv sme tu v Holandsku byvali s priatelom u otca a mama mu na skype volala kazdy bozi den a uz len z izby som pocula jej pisklavy hlas, jak tam zacala o nasej svadbe debiliny rozpravat, tak som priletela pred kameru, pohadali sme sa... a tak to slo dokola. Teraz byvame sami, tak nastastie s mamou mam jediny kontakt, ked pridem domov, co sa snazim obmedzovat na minimum :-D No a najblizsie ma to caka teraz koncom mesiaca, tak potom vam dam vediet co bolo doma :-p A tiez do mna rype o tom odcepceni, ze to je tradicia a ake to je pekne byt v kroji, ze kazdy to robi, len ja uz chcem byt ina, ze nejake americke svadby si vymyslam, naco mi su nejake lampiony, ked som spomenula tie svedske stoly, tak to ani nevravim, co bola za reakcia... Kamoska bola v kroji a ked som pozerala video, tak sme sa s priatelom smiali, ze to nebolo odcepcenie, ale ako z filmu umucenie krista.... ved ta chuderka tam od bolesti az plakala... si predstavte, ze mala zalakovanu celenku vo vlasoch a este aby jej dobre drzala, tak mala ju pripevnenu klasickymi sponkami, no a oni jej tie sponky pred kamerami zacali vytahovat z vlasov po jednej aj celenku... och chuderka jak sa mykala, tak jej slzy tiekli... sak to ju tak tahali za vlasy... viem si predstavit ako to bolelo... nechapem co jej to nedali niekde vedla, pomalicky nepovyberali, potom len tak jemne vsunuli celenku a pred kamerou len tak akoze ju hned vytiahli... ale oni to cele hup cup naraz a na videu to bohovo vyzera... tak toto ja zazit nechcem a nech je to tradicia aka chce, proste ju mat nebudem... s tym unosom nevesty tiez nesuhlasim... kamarati ta unesu bohvie kde a chudak zenich ta musi hladat a este aj ucet v bare ci kde potom zaplatit... raz sme boli na svadbe kde uniesli nevestu na diskoteku a my blbci sme v sale na nich cakali od polnoci do pol 3 a nevesta sa uz neukazala len zenich - v takej trosku veselej nalade... a nevesta uz objimala zachod na izbe :-D tak to bol teda dobry unos :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
aj moju sestru takto uniesli a jej manzel ju hladal po celych TO a nakoniec bola aj tak mimo TO. ten ucet bol strasnýýýý a prisli asi po 2 hodinach vsetci nadr..... len soferi boli triezví. tomuto sa chcem vyhnut, lebo mojho draheho kamarati by ma uniesli hadam aj do prahy a ten pokial by ma nasiel ojojooooj, to by hucal, keby ma pobehat celu BA to by bolo aj do rana :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kocky a aký budete mat program? mna sa to pytala prevadzkarka v tej restike, co to budeme mat, ze ak chcem moze mi pomoct, ze ona je vychodniarka a ze tam su super zvyky, tak som jej ze si to urobim sama, z casti to uz mam premyslene, len este neviem kedy sa fotit ,ci pred svadbou alebo po. lenked pred tak to svokra nesuhlasi, ze to ma nemoze zenich vidiet ze az pri pýtackach a ked po sobasi, tak to zasa nechcem ja, lebo aj ona to tak mala,ze svadobcania cakali 2 hod a až potom sa zacalo jest, to je taka somarina az az. takže ja si to dam asi pred a kaslem na jej zvyky. marfa- skoda , tých svedskych stolov, podla mna to je super, takto si každý naberie co mu bude chutit, my sice budemem mat az 2 hlavne chody a potom okolo 22.00 svedske stoly. u nas v rodine su takí jedaci, tak svokor ten chce, aby neboli hladní , aj tak ja si myslim, ze nik nebude jest az tak. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Bosacka- tak ten salon je na Pribinovej ulici, ale ani ona nevie ako sa vola, ked pojde z prace tak sa kukne
Odpovedať
my safotime pred obradom, ostatni clenovia rodiny nas uvidia az v kostole.... no a svedske stol po polnoci je najlepsi napad...nez davat normalne porcie...vela ludi odide domov, niektori uz nebudu hladni.... program mat nebudeme, lez tancovat, krajat tortu, mozno skratene cepcit a bavit sa s hostami....
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat ten tanier rozbit, nech maju obe mamy radost a potom uz len zabava a tiež krajat tortu a po 22. pridu kamarati, inak take volne a nenasilne.
Odpovedať
my tanier rozbijat nebudeme, skoda riadu.... :-D vcera sme si ujasnili co hej a co nie, aby sme potom vedeli rovnako mamam rozpravat.... :-D moju skoro porazilo, ze tam vlastne ziadne tradicie nebudu, co to bude za svadbu..... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja s mojou riesim len po telefone, lebo byva mimo BA a ta len nam povedz sumu , tí nic neriesia, len mamina niekedy , ale ten tanier obetujem nech maju radosti zenicky. ale ostatne nebude ako su tie tradisie a uz von koncom nie odcepcenie, mne by z hlavy nemali co dat dolu, lebo ja nebudem mat ani zavolj, ani celenku len taký kvietok, k mojmu ucesu sa to nehodi. habibi a Ty si povodom odkial?
Odpovedať
mariani, ja budem mat zavoj len na obrad a fotenie, potom uz len kvetinu vo vlasoch... ja chcem cepcenie take, kde ti nc z hlavy dole nedavau, ani do nicoho neobliekaju... hlavne chcem svieckovy tanec, to je o podakovani sa rodicom, take je to mile..... ja som povodne z Bardejova, ta šalena vychodnarka, ta ne?????? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D tak to nepoznam tieto zvyky, ja som videla ze ten vencek ci co to je na hlave, alebo zavoj si potom ta co jej to dava dolu snazi dat druzickam na hlavu, ja som to tiez robila sestre a supla som si to sama a to znamenalo ze do roka svadba,co nebola ale je až po 7 rokoch odvtedy :-p ale niektore vychodniarky su ok, ale niektore deeees :-)
Odpovedať
Tak my budeme mít z tradic tak akorát ten talíř, asi bych se chtěla nechat přenést přes práh, jedení polévky ze společného talíře... a vzhledem k tomu, že švagrová bude mít zrovna miminko, tak mi ho i klidně může posadit na klín ;-) ale to je vše.... žádné únosy, kamarádům zakážeme taky všechny možné chomouty, koukle na nohu a já nevím co ještě... a cepcenie naštěstí nemáme, to bych tedy taky asi nechtěla... Ještě, že to máme takové jednoduché :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Páááááááááááááááááááááááni :-o :-o :-o Ja keď si spomeniem na našu svadbu pred 10 rokmi tak aká bola taká bola ale bola naozaj krááááááááááááááááááááásna. My sme sa fotili pred svadbou, potom išiel manžel domov a normálne pre mňa prišiel pred obradom a som mu zas pripínala pierko (teda kvietok). V kostole sme mali obrad s omšou tak som čítala aj ja aj on, k oltáru ma viedol brat. Z "programu" - mi to pripadá také čudné že porgram na svadbe - sme mali len rozbíjanie tanierov a navzájom sme sa kŕmili polievočkou. No a potom redový tanec o polnoci. Žiadne podbradníky, darčeky pre hostí, únos nevesty, odčepčenie či kradnutie topánky počas redového. Ani tortu sme nejako špeciálne nekrájali. Brat teraz rozmýšľa že by si s mladou nacvičili nejaký taneček. :-D :-D :-D Poháre mi prídu ako taká milá spomienka - a hlavne manžel má dátum na očiach. Obrúčku nenosí, lebo má takú robotu kde ju nemôže mať, tak aspoň z pohárov vo vitríne na neho ten dátum čumí. :-) No a niekde dokonca majú maminy nevesty a ženícha rovnaké oblečenie. Určite nezávidím marfe - ja by osm asi takú mamu radšej ani na svadbu nepozvala - šak tá Ti bude ešte aj šepkať prísahu v kostole že čo máš hovoriť. Daj na ňu kontakt a my jej to vysvetlíme, že ako sa správa svadobná mater. Robí presne všetko naopak - mladí by to mail pripravovať a starí platiť. Snáď to nejako tiet tri mesiace vydržíš a nebudeš sa vydávať so sivými alebo vypadnutými vlasmi. :-S A čo sa týka šiat - už len kvôli šatám by som sa chcela vydávať teraz - pred desiatimi rokmi boli síce lacnejšie, ale aj o niečo menej pekné. Ja keď som bola pozerať s nádejnou švagrinou šaty, tak som povedala, že sa s manželom rozviedeim a potom sa zoberieme, aby som mala tiež také krásne šaty. :-D A inak aj mne by sa dala poslať IP s inšpiráciou na darčeky - ani neviem, či to brat bude robiť ale keby áno, tak nech aspoň dačo mám. U nás v Košiciach je výstava SVADBA teraz v nedeľu, tak sa tam s nimi asi pôjdem pozrieť. My už nemáme maminu a tak mu do príprav kafrem ja. 8-) 8-) 8-) Tak dúfam, že nakoniec aj na tú svadbu pôjdem. :-D Aj tak tu trávim kopec času, tak možno keď sa mi bude chcieť, tak urobím album a hodím nejaké foto z mojej svadby. - na porovnanie alebo zasmiatie že čo sa nosilo pred 10 rokmi. :-p Tak sa držte a hlavne, nech sa vám tie prírpavy daria a nie znechutia.
Odpovedať
Profilova fotka
sedulko och s radostou by som ti dala na mamu cislo :-D :-D :-D ved to, ze keby len kefre... moja mama jedine co vie najlepsie je ohovarat... pozerali sme susedkinu svadbu a len sa smiala jak sprosta aha aka ta je tucna a ake ma ta hnusne saty... a ked videla seba, tak povedala, aby jej to stopli a potom do nas hucala aha, ta ja som tu z nich asi najkrajsia, vsetko tluste ropuchy... :-p boooze som sa u susedky skoro od hanby prepadla... ma 45 rokov, ale spravanie jak pubertak... co jej poviem to sa jej nepaci, ale uz ked povie aj jej kamaratka, ze je to dobre, tak zrazu uz sa jej to paci... proste co vidi kamaratkam to je pekne co povedia jej kamaratky to je svate a co poviem ja, tak ma len vysmeje... Este sa uskiera, ze sa tesi na odberanie od rodicov, ze vraj sa nevie dockat ako ju budem prosit o odpustenie, ze co som jej za tie roky ublizila.. boooze ona mi dokonca vypomina, jak som na zakladke nechcela jest desiaty a hadzala som ich do potoka... to asi aj za to sa jej este mam ospravedlnovat... aj preto rozmyslam, ze sa na tu odobierku vyprdnem, lebo ako poznam mamu, tak ta medzi tym este zapoti nieco "vhodne" a trapas riadny bude na svete... ach jaj. No a ja som tiez z vychodu a u nas je tych tradicii viac... tiez sa rozbija tanier - bratrancovi na svadbe ich rozbili naraz dokonca kolo 40... ale boli to uz take popraskane taniere z jedalne, ktore sa mali vyhodit... ale si viete predstavit ako dlho ich zametal a este mu kamarati pridrziavali vrece a ked to tam vsypal tou lopatou, tak vo vreci bolia diera - zametali vsetko odznova a chuderka nevesta tehotna s tou metlou az jej prislo zle... to uz bolo prehnane... z jedneho taniera neviem, ci budeme jest... ja som taka sikovna pri jedeni, ze ja sa urcite zasvinim, aj keby som podbradnik mala :-D tortu by sme chceli krajat ked sa na nu nezabudne, ako vo vacsine pripadov. Odcepcenie nechcem mat... zo svadobnych sa prezliekat do kroja na hodinu a potom do popolnocnych... zbytocne ceremonie... No a kedze moj nastavajuci je poliak, tak poliaci maju na kazdej svadbe bo polnoci take sutaze, bez ktorych si vraj svadbu nevedia predstavit... tak aj nejake tie svadobne hry sa vymyslia. No a k tomu programu, este tie lampiony by sme chceli po polnoci vypustat. A kamera plus fotit sa budeme az par dni po svadbe... kedze fotky budu aj vo vode.
Odpovedať
Profilova fotka
Marianka Áno ženích ťa nemá vidieť no keď sa budeš fotiť po obrade myslím že to už nebude ono. Povedz svokre že sa budete fotiť pred obradom, keďže ťa nemá nastávajúci vidieť tak nech sa pripraví že odobierka bude cca 2,5 hodiny pred obradom. Myslím že si to s tým videním rozmyslí.
Odpovedať
Profilova fotka
no polovicku zvykov nepoznam, ale ok.....sa pri vas dost poducim..... u nas sa to dost preriedilo, nie sme nikto veriaci, babka sa snazi, ale prehlasovali sme ju 8-) ja som ani ziadnu odobierku nechcela....pride mi to cele trapne, no si to predstavte. rano doma vstanem, idem sa dat nalicit, upravit, potom odidem 70 km k rodicom do domu, kde som este ani len raz v zivote nespala...a tam si ma akoze pride vyzdvihnut zenich....som sa chcela stretnut so vsetkymi na urade, fotenie je den predtym, o starost menej....ale moji rodicia bla bla bla slusnot kaze byt doma a tak... asi ma zabiju ked zistia ze sa budem davat cesat v BA a nie v TT..... no a ostatne zvyky,rozbija sa tanier, na to im ale zvysoka kaslem, som neni upratovacka...a keby to mal robit moj tom tak to tam sme do rana kym vezme metlu do ruky.... cepcenie neviem...poznam zvyk, ale je mi ukradnuty, ale ked budu velmi tlacit, dam si zo dve pol deci a neham sa ukaceta ale unos nevesty to urcite nie! nie! nie! a ine zvyky ani nepoznam..v tychto koncinach neni ziaden redovy, ani zeny v krojoch, ani sa peniaze nepytaju od hosti, ani svieckovy ani nic....tak ani neviem co by som tam akoze mala robit :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?