Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
normalne vam zavidim, ze si mozte objednat topanocky z netu, mne sa tam tiez mnohe pacia...ja mam ale jednu nozku a cislo mensiu a tensiu :-N ...takze ja musim skusat a najst topanky, ktore mi ako tak sadnu...vzdy mi je jedna dobra a druha mala a naopak :-(
Odpovedať
baby, Blazek ma slimky snad vo vsetkych farbach.... Nastastie, ja ten problem s drahym nemam, ale len preto, ze on si nechava sit vo Viedni vsetky oblekove kosele aj sportove...oblekove saka aj nohavice... tak aspon ze jeho mam porieseneho... inak, jednu z tych koseli bielu, som mu davno zafarbila na jemnunko ruzovu..... ale to neboli moje cervene ponozky co sa omylom zamiesali do kopy s bielym pradlom.... :-D :-D u mna topank z netu tiez neprichadzaju do uvahy, kolise mi cislo od 36 do 38, podla strihu.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
tinka, to máš teda pořádného chlapa, aspoň se máš o koho opřít ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucique: to mam, a je to parada...ale ked som sa s nim prvy krat bozkavala, tak ma pekne bolel krk :-D ...akurat s tym oblecenim je to hroza a samozrejme toho aj vela poje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinka a čo tak si vypchať topánku niečim? Asi to nieje ideálne, ale možno pohodlnejšie ako keby ti mala topánka padať. U Blažka sme sa boli pozrieť, ale aj tak tam nemali takú košelu ako sme chcel :-(
Odpovedať
dnes som povedala mojej mame,ze nechceme svadobne pohare ani darceky pre hosti, ani vankusik na obrucky.... Jeeeeeeeezisi, ona uz nasla take pekne, nacancane, prezdobenene, fuuuuuuj, teraz je oduta ze si to necenim.... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tie slim kosele maju v Topolčanoch v jednom svadobnom salone, krasne a rozne farby a aj obleky za neskutocne ceny, takze aj my tam pojdeme kupit košelu a oblek bude mat bud Zara alebo Boss, v Zare maju krasne obleky co sme pozerali a moj priatel ich potrebuje k praci, takze nebude cisto svadobny. habibi- no to si viem predstavit , ako mamina zareagovala, aj moja ma povyberane pohare , svokra vyzdobu a ja som im to obom zrusila, chceme si to urobit sami tak ako si to predstavujeme. ja nechcem ziadne pohare, chcem skor taku modernu svadbu, ani ten unos nechcem, sak by ma tu v BA ani nenasiel :-D
Odpovedať
hlavne ze mama byva 500 km prec, ona si asi mysli ze mi nakupi sprostosti bez toho zeby som to videla.... ]-( my tiez nebudeme mat unos, nechcem ani zametat pred salou, ani podbradniky ci co, nad cepcenim rozmyslam, ale takou kratenou formou, bez kroja, ludoviek a tak...paci sa mi len svieckovy tanec, to je pekne.... vies aky bol argument mojej mamy, aby sme to vsetko robili??? Lebo ju potom budu z jej strany pozvani ohovarat.... no povedz, je toto normalne????? Ona je inak normalna, pokrokova a moderna zena, prave preto ma to vytocilo... ]-( urcite nebudem mat na svadbe nieco co nechcem, len aby boli ludia spokojni...aj tak nikdy vsetkym nevyhovies..ak chcu ohovarat, vzdy si dovod najdu.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
habibi to si na tom este dobre... moja mama sa mi do svadby tak miesa, ze uz som mala take stavy, ze som chcela svadbu uplne zrusit... :-( si predstavte, ze este som jej len cez skype oznamila, ze sa planujeme zobrat... ani datum som jej este neoznamila a ona uz za dva dni obvolala svoje kamaratky a pozvala ich na svadbu a to aj takych ludi, co ja z duse neznasam a niesu mi ani rodina. Proste ich tam nechcem a ked som jej povedala, ze tych ludi tam nechcem a hotovo, tak zacala plakat, ze ked nechcem ich kamaratov, tak ani ona mi na svadbu nepojde. A proste zacala takym citovym vydieranim... co ma zas totalne nasralo bolo, ked som jej povedala ze som v krcme u nas stretla jej sesternicu alkoholicku a pytala sa ma kedy mam svadbu. Tak mamina prva reakcia bola, ze dufam, ze si ju nepozvala. Jej hovorim a ci som sprosta? Aby sa mi tam ozrala a spravila hanbu? A mama, dobre ze si ju nepozvala, ja ju tam tiez nechcem ani ju nebudeme pozyvat... a o tri dni mama s usmevom na tvari na mna vybehne, ze pozvala tu jej podarenu sesternicu a dokonca aj jej podarenu dceru kvoli ktorej u nas sramotili mafiani dva dni po dedine... ani sa nevyjadrujem... dcera podarena a matka ani nehovorim... tak som sa s mamou hadala az nakoniec aj tak sme v septembri tu svadbu zrusili, kvoli papierom... a presunuli sme ju na ten 22. maj... a teraz som vdaka bohu v holandsku, rodicom som ani neoznamila presny datum svadby, ale teraz koncom mesiaca idem uz domov vybavit nauky atd. tak uz teraz sa bojim, ked mama na mna vybehne s jej rozpisom pozvanych hosti ]-( dokonca si napocitala 50 extra krabic kolacov vraj pre taku kamaratku, pre taku, pre nejakeho pana z uradu... ze by sa hanbila ako pes keby sa dozvedeli, ze vydava dceru a neprinesie im kolace a flasu... tak do riti, my si platime celu svadbu sami, od rodicov neberieme ani halier a ona mi ide dirigovat a pozyvat ludi a dokonca obiednala kolace u cukrarky bez mojho vedomia... :-| baby je toto normalne? ]-( ja uz neviem co jej mam vraviet, lebo vzdy ked pride tema svadba, tak su hadky a keby toho bolo malo este potom sa hadaju s ocom kvoli tomu a najnovsie si vodi k nam kamaratky a rypu do mna aj vo stvorici... ze si mamu nevazim a ona mi chce len poradit... taky prd mi chce len poradit, ked rovno aj vsetko zajednava a organizuje poza moj chrbat... ja len dufam, ze do tej svadby to v zdravi prezijem... ach jaj :-(
Odpovedať
no, ja som mojej mame dala zoznam ludi, ktorych z rodiny pozyvam na svadbu...cela ocervenela, ale ked som jej povedala, ze tam nechcem sesternice, co vidim raz za 10 rokov, alebo krstnu, co som naposledy videla pri krste, tak bojovala ale ustupila.... ja platim tymto ludom cestu, ubytovanie, tak ja rozhodnem kto pride a kto nie.... ona ze ostatnym aspon kolace musi odniest.... dala som jej rozpis, komu vsluzku dam (aj taki co na svadbe nebudu), zvysnym nech kolace kupi a da.... ja nebudem kupovat kolace pre polovicu mesta ked ich nepoznam.... dalej mala napad, ze tortu donesie ona... 500 km..... kolace tiez, lebo na vychode pecu lepsie...... ]-( zatrhnute.... bojovala so mnou, ale uz je ticho..... ale urobila som ustupok, moje svad.oznamko moze poslat komu chce.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to ti ticho zavidim, ze tvoja mamka uz ustupila... moja je zatata a nepopusti vobec... Tak som jej potom aj vysvetlila, ze salu mame tak na 120 ludi... ako vojde tam aj ovela viac, ale na 120 je akurat aj miesto super na tancovanie a ze viac ako 120 ludi proste nechceme a ked ona si popozyva tie svoje krasavice, tak akoze ja mam skrtat svojich kamaratov zo zoznamu, len aby sa tam vtrepali tie jej? co mi nie su ani rodina? tak vybrechla, ze na co sme taku malu salu vybrali a ze to je moj problem... ibaze my platime este aj za hotel asi 70 ludom z polska, tak ze vraj naco nech si ubytko zaplatia sami... naco my im mame platit.. ale jej kamaratkam uz mame platit aj kolace aj jedlo... je to chore... do vyzdoby mi zacala kecat, priniesla mi nejake kvety, co si u nas stare babky na dedinach davaju do okna vedla plastovej panenky marije alebo co sa davaju na hroby... a ja si take mam dat na stol... ide ma rozpucit od zlosti. A ked som prisla z polska aj zo svadobnymi satami, tak prve co mi povedala bolo - A to krajsie nemali?? Tak to ma totalne nasrala... zacala mi vyberat aky alkohol mam objednat... lebo sme proste povedali ze vodku piju aj poliaci aj my, tak zaklad bude vodka, nebudem tam davat hrusku pre poliakov, lebo viem, ze im nechuti.. ale mama zacala frflat ze ako to bude vyzerat, ze slovenska strana bude mat iny alkohol ako polska... proste to sa neda s nou rozpravat... Tak som si to zariadila tak ze teraz rychlo na tyzden domov odflaknut tie nauky, papiere a potom prideme domov uz rovno na predsvadobnu cestu aby sme sa domov vratili nejak tyzden pred svadbou... aby mama nemohla frflat a nic zariadovat :-D tak si budem lezat pred svadbou pri mori a nie hadat sa doma s mamou :-D :-D :-D
Odpovedať
no, marfus, mas to tazke....fakt,obdivujem ta.... ja som tak prchká povaha, ze toto by v :-D mojom pripade zle dopadlo..... moja mama uz vie, kedy stacilo..... :-D mne tiez mama povedala na saty, ze ked uz mam dieta, tak by som mala mat nejake jednoduchsie.... =-) =-) mate vela hosti, 120, Booooze, ja budem mat 60, a to len preto, ze som razne sekala....ked sa vydavala sestra, tak bolo hosti 140..... tak si vies predstavit, ako som to zosekala....idu len rodicia, ich surodenci bez deti, zaidne sesternice, bratranci.... namiesto toho si pozvemepar kamaratov, ktori su nam blizki..... musis byt tvrda, trvat na svojom, lebo ak ustupis raz, prehrala si..... :-D :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
marfa23: a co kdybys zasla do salonu a zkusila by sis nejaky saty tam? Takove jaxi chtela, s velkou sukni? Oni prece nemusi vedet, ze uz mas saty doma :-D Ja jsem prave posilala miry na saty, tak ted uz "jen" cekat a cekat 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
habibi, nam kazdy vravi, ze sme s mamou ako pes a macka a vkuse len po sebe breseme a nevieme sa dohodnut... ale ked mame sa nic neda vysvetlit, ona je zvyknuta, ze ako piskne tak sa skace... to robi aj moj otec, ale ja taka nie som a ked vidi, ze si sama so mnou neda rady, tak do toho zatahuje otca a kamaratky a potom mi vykrikuje, ze to ja som na vine ze sa s otcom potom hadaju... no a tak je to vkuse... uz mam na to nervy, ale proste si vybavim teraz vsetko sama a ked pridem domov, poviem ze vsetko je zajednane a tym kamaratkam co si pozvala, ze ja im oznamenia neposlem a ked si ich pozvala, nech im teraz vysvetli, ze pozvani nie su... a ked ich tam chce nech im zabezpeci extra stol v jej pripade min. 4 stoly a nech im zaplati jedlo aj kolace... No 120 ludi sa u nas berie ze je strasne malo :-D u nas na dedine sa robia obrovske svadby... kolo 300 - 400 ludi to je normalne. Ale tak nie som sprosta, ze ja budem platit zo svojho pre tolko ludi... to si radsej po svadbe pojdem na este jednu dovolenku, alebo si kupime nove auto... proste u nas je to tak, ze sa pozyvaju este aj sesternice z babkinej strany, vzdialena rodina a vsetko... ale naco mi je tam mat 30 sesternic, ktore som videla prvy aj poslednykrat, ked som mala 5 rokov a teraz ani neviem ako vyzeraju... pozvem ich na svadbu, zaplatim o neviem kolko naviac a po svadbe ich uz zase neuvidim... ale babky su toho nazoru, ze na svadbach a pohreboch sa ma stretavat uplne celucka rodina... tak som sa smiala, ze v mojom pripade, sa radsej stretneme na pohrebe, ja ich na svadbu volat nebudem :-D
Odpovedať
lucsy, drzim palce, nech pridu krasne satocky, s ktorymi budes spokojna.... x-) nemas foto ako maju vyzerat?
Odpovedať
Profilova fotka
lucsynka ved aj uvazujem nad tym, ze si pojdem vyskusat tie saty co sa mi tak pacili, len sa bojim toho ze mi nahodou fakt sadnu a to az potom zacnu moje vycitky, ze som si zle saty kupila :-D :-p habibi a ako to tvoja mamka myslela, s tym, ze mas mat jednoduchsie saty? to som nejak nepochopila... ved co ma so satami spolocne to, ze uz mas dieta...
Odpovedať
marfus, asi by som mala mat kostym..... :-D :-p u nas sa tiez pozyva cela siroka rodina na svadbu, ale len najstarsieho dietata, u nas to schytal brat.... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
habibi vidis teba by mamka najradsej obliekla do kostymu a moja babka, co som si myslela, ze staromodna, ze mi povie aby som do kostola isla v kozuchu aby mi nebolo ani len ramena vidno a ona ti mi povedala, ze dufam, ze mas take saty s vystrihom... a ja ze hej preco? Ja viem, ze do kostola si mam dat bolerko... a babka vravi... a co si glupa.. sak ti dal boh cicky, ta jich ukazuj naj znaju ludia, ze nasa rodina sa ma cim chvalit :-D som myslela, ze sa popucim od smiechu... takze pred babkou sa budem prsit o stosest :-N a u nas ani neviem, ci to tiez nie je ze u najstarsieho... nejak to neregistrujem, lebo akosi vkuse co som bola na svadbach tak pod 200 ludi nebolo nikdy... ja cely cas rozmyslam, ake vybrat menu... este do svadby casu dost, ale tak priebezne uz si spisujem take veci... ja som chcela aj svedske stoly po polnoci, ale babka mala pravdu, ked mi vravela, ze zo svedskych stolov budu mat radost len mladi a ta starsia generacia... babky, tetky... kym im nerinesu pod nos, tak urcite nebudu vstavat a chodit si sami naberat... takze asi zostaneme pri klasike... len neviem ake jedla vybrat, ked co chodim po svadbach, vsade maju nieco ine a mne vsetko chuti :-D
Odpovedať
Profilova fotka
marfa máš to ťažké, mne sa tiež mama snaží kecať ale hned jej stručne vysvetlím že je to moja svadba a basta, alebo sa jej opýtam kto sa vydáva. Zostane na mňa pozerať s vytreštenými očami, oduje sa ale po chvíli je krotká.
Odpovedať
Profilova fotka
kočky skúste maminky nejako zamestnať. Vymislite si dajakú "hovadinu" dajte im niečo vyrobiť ukážte im dačo čo vás zaujalo že či by to vedeli urobiť a možno aspoň na chvíľu budú zaneprázdnené a nechajú vás dýchať
Odpovedať
Profilova fotka
hehe kadan... :-D mojej mame keby som dala nieco urobit, tak sa na mna pozrie a povie mi, urob si sama a co som ja sluzka? :-p tak je to s mojou mamou... miesa sa tam, kde ju netreba a keby som fakt od nej nieco potrebovala, tak nevie ani poradit len skritizovat.. ale co uz... za tie roky som si zvykla :-D
Odpovedať
Profilova fotka
fuuuu...marfa, nemas to lahke...mne sa do toho nastastie mamka ani svokra nemiesa...skor ja za nimi chodim, nech poradia, lebo som na vela svadbach nebola.
Odpovedať
Profilova fotka
fu, marfa, ozaj to mas tazke... drzim palce... co som ja pocula, 120 ludi je uz velka svadba, aspon na zapade... my budeme mat do 60 a to uz niekto povedal ze velka... moja mama je opacna... oni len cakaju, co im oznamime, ze sme sa rozhodli... ked sme sa pytali s vyberom restiky, povedali nazor... a ked som maminu poprosila, nech vyriesi zakusky, radsej by sa toho asi zbavila :-D je to urcite prijemnejsie ako u vas, ale tiez nie ideal :-)
Odpovedať
Profilova fotka
marianinka - mozes mi prosim napisat, ktory salon v Topolcanoch ma tie kosele? keby sme nenasli nieco rozumne u nas, sli by sme pozriet tam
Odpovedať
Profilova fotka
marfa23 : no ja du zitra jako dporovod s kamoskou vybirat pro ni satky a ted se desim, ze uvidim nejaky nadherny saty, navic v moji velikosti a budu litovat, ze jsem objednala ty co jsem objednala.. habibi78: fotku mam, ale nerada bych, aby ji videl nekdo, kdo nema.. ale davala jsem sem odkaz par stranek dal.. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
luscynko, neboj, jen se utvrdíš v tom, žes vybrala dobře ;-) Nechceš aspoň napsat číslo stránky, nemůžu je najít.
Odpovedať
Profilova fotka
lucique: strana 53, je tam odkaz :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak ty jsou nádhernééé! a v jaké barvě, jako na fotce? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lucique: jj, jako na fotce, jen s raminkama, vzadu na snerovani.. Jen ted premyslim, co se bude hodit priteli, moc by se mi libil zaket.. ;-)
Odpovedať
jezis, kostym mi nespominajte...svokra by ma najradsej navliekla do "kostymeka"...lebo ze to ma byt moja druha svadba.. len ma seru vsetci. booze, kto vas docita?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?