Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nevestapetulka: tak to budem prožívat spolu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
To je super. Jo a hlavně taky nevěřím pověrám, že se v květnu nemá vdávat. Když každé druhé manželsví končí rozvodem a lidi se v květnu moc neberou, tak to tím asi nebude, co? ;-)
Odpovedať
jasnee...neverme tomu, v kazdom manzelstve sa hocico moze pokazit...:-) ale za ten cas, co chodime s nasimi drahymi asi vieme, aky je a co citime...takze si to nenechajme pokazit a uzime si najblizsi rok. :-) babulky, je tu niekto z bratislavy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá...moja babka sa vydávala v máji, a celý život im to s dedkom klapalo. Poverami sa neriadim, aj keď je pravda, že som sa stretla aj s negativnymi ohlasmi na to, že sa budeme brať v máji. Mne sa s týmto mesiacom spája láska, teplo, radosť zo života...
Odpovedať
tinka Aj moja babka sa vydavala v maji:) a nechci vediet ako im to funguje. :-S Tu je vsak na vine povaha ludi a nie to, ze mali svadbu v maji. Poznam ich oboch uz roky a viem, ze ten maj s tym ozaj nema nic :-N Len oni to radi na neho zvaluju. Ja a vsetci ostatni vsak vieme, ze chyba je niekde inde. :-D
Odpovedať
Ahoj kočky. Ja plánujem 29.5.2010 v Topoľčanoch. Ale ešte som nič nerezervovala, s čím mám začať. Poradíte? A cipa ďakujem za pozvanie :)
Odpovedať
Profilova fotka
cipa: suhlasim s tebou, je to všetko o ludoch... mucinka: vitaj medzi nami, ja som zacala rezervaciou miesta hostiny a okrem toho nemam zatial nic...chystam sa rezervovat fotografa, kameramana a zajst do kostola za fararom...este som sa k tomu nedostala, zatial len zbieram informacie...neviem vobec na koho sa obratit :-(
Odpovedať
Mucinka Za nic ;-) My sme zacali so salou, pretoze s tou je u nas najvacsi problem. A postupne sa zhormozaduju uz aj ine detailiky :-D
Odpovedať
My kameramanem-fotografem, ten má program i na rok a půl dopředu... :-) A pak samozřejmě sál, kostel. A vybíráme muziku, už asi měsíc :-D :-D :-D Jinak nemáme nic. Zato v neděli nás čeká společné sezení s rodiči z obou stran, tak nevím, co od toho mám čekat :-) Ale těším se a jsem zvědavá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my máme už všechno důležité zařízené (měli sme se brát za týden) začli sme zámkem a hotelem.....pak fotograf, ty mají fakt dost dopředu a šaty taky, ale všude říkali, že Květen je slabší, ale na léto už měli zamluveno na podzim
Odpovedať
pepik Asi preto maju maj slabsi, lebo ludia su povercivi a svadbu v maji nechcu, preto to radsej prehodia. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj baby, ja budem mat tiez v maji, ale cudujem sa ze mate povyberane datumy:) ja sa neviem rozhodnut.Len viem ze by to mal byt piatok.. A co je zle na svadbach v maji? Pardon ze neviem, ale nie som veriaca ani poverciva ani mi nikto nic nepovedal:)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Říká se "Svatba v máji, do roka máry." U nás teda:) Jsou různé varianty. Z historického hlediska to mělo svoje logické odůvodnění v době, kdy se dítě počaté v květnu narodilo do největší zimy a hladu, nevěsta - maminka byla na porod oslabená, takže často umřela buď matka nebo dítě nebo oba. Ale v dnešní době vitamínů a doplňků stravy, kdy máme pořád všeho "do Boha", a co nemáme, se dá koupit, z toho zůstala už jen prázdná pověra... :-)
Odpovedať
A navyse dnes uz nie je podmienena svadba v maji, hned aj tehotenstvom v maji :-) Co sa tyka viery, skor ta svadba v pietok sa toho tyka ako ten maj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, koukám, že chcete 1. holky s tím letos měli dost problémy, nakonec to vyšlo myslím jen jedné, že má na úřadě známou.... Jsou prostě líný dělat ve svátek a nebo se bojí, že by byli ještě opilý :-D tak držím palce, ať ti to vyjde
Odpovedať
My to máme v kostele, panovi farářovi to nevadí. A tam, co máme hostinu, to taky nikomu nevadí. Už jenom aby muzikanti mohli.
Odpovedať
Profilova fotka
ubi: tak to je super, to máš štígro.
Odpovedať
Já jsem si teda psala normálně na matriku a paní matrikářka mi odpověděla, že v 1.5. nebude žádný problém ;-).
Odpovedať
Nejhorší je, že se teď budu muset ještě nejmíň měsíc učit, budu v červnu státnicovat. A přitom bych nejradši řešila, jaké budu mít svatební šaty, kytičku a tak... No, musí to počkat na prázdniny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, aspoň to budeš mít jakou krásnou odměnu, máš se nač těšit ;-) S tím 1.5. jste mě trochu nahlodaly, taky počítám, že by neměl být problém (dosud jsem si to nikde neověřovala, zatím vybíráme hospodu, kde to chci spáchat i s obřadem).
Odpovedať
Ahojte holky. Normálne ste ma vystrašili. Všetci mi totiž tvrdili, že rok vopred je ešte strááášne skoro. Tak ja idem teda aspoň skúsiť zajednať tú sálu. A tiež chcem mať svadbu v kostole, ale v dedinke, kde vyrástla mamina. Neviem teda, ako to funguje, keď ani jeden z novomanželov nepochádza z tej dediny, neviete, či netreba viac potvrdení, na sobáš v kostole mimo bydliska? Teraz bývame s budúcim spolu, ale svadba bude úplne inde, takže ak by pán farár chcel pravidelné stretnutia, tak naozaj neviem, ako to budeme riešiť :)
Odpovedať
Profilova fotka
mucinka69: neboj, dneska tě oddají kdekoliv, jen když tam nemáte bydliště, tak si trochu připlatíš, většinou to bývá 1000. My to taky máme na vesnici mimo bydliště. My sme všechno začli zařizovat v říjnu a listopadu, a nevyskytl se sebemenší problém, jak říkám, květen není tak trendy jako červenec :-)
Odpovedať
NO baby mna tie statnice cakaju buduci tyzden v stredu, 20. maja :-| Snad potom bude co oslavovat. :-D mucinka69 Inak na nauky pred sobasom mozes chodit kdekolvek a aj oddavat vas moze potom uplne iny knaz akurat potrebujes potvrdenie, ze si tie nauky absovovala. Straaaaasne skoro, to bolo opakovany vyrok mojej mamky, no uz pochopila, ze je to tak akurat ;-)
Odpovedať
Cipa veľa šťastia prajem pri štátniciach, mňa čakajú 15. júna. A dik za všetky rady, len by ma strašne zaujímalo ešte, čo tak ten farár môže učiť na tých náukach :)
Odpovedať
No oni neucia ;-) Ak je vsak knaz starsi, tak je tam viac teorie z nabozenstva a katechizmu, ale chytis takeho co ide s dobou pohybuje sa to v rovine rozhovorov o beznych problemoch a situaciach, ktore v manzelstve mozu nastat. :-) TAka pohodicka. Nie je sa coho bat. Vdaka, aj ja ti budem drzat palceky mucinka69 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Já sem na nauku chodila než sem křtila syna a byl to starý pán, vlastně vyprávěl a já jen poslouchala, ale slyšela jsem, že před svatbou by se měli skládat nějaký zkoušky... 8-(
Odpovedať
pepik.24 Tak mozno u nejakych starych knazov, snad ano, ked preveruju tvoje vedomosti z katechizmu, ale pokial viem, v novodobej :-) historii sa to uz nepraktizuje a to som v centre diania, kedze koncim KAtolicku univerzitu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to jo, tak to je dobře....svatba v kostele musí být nádherná...škoda že já už nesmím =-)
Odpovedať
Nesmut pepik.24 :-) Kazda svadba je kraaasna, kdekolvek sa kona. Najdolezitejsie je, ze sa dvaja lubia a chcu spolu zit zvysok zivota :-)
Odpovedať
Profilova fotka
já vím :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?