Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
no vyvesit pracku, to da prace..... :-D :-D :-D a ja nerobim nic s uctami, bebebebe..... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
najradsej mam sice vlastne ucty.....ale aj ie firemne sa daju :-D ale ja nerobim priamo uctovnictvo, to by ma az tak velmi nebralo, robim audit, je to troch zaujimavejsie :-D mimochodom....kolko stoji kapela???? mam to vymyslene: cca do 23:00 bude kapela potom DJ, DJ som prave zajednala...ale neviem co moze stat kapela na tych par hodin....
Odpovedať
Profilova fotka
lubiduch- tak aj ja som dost ostra a niekedy poviem skor nez si to premyslim, no v tomto pripade som bola ticho a neboj ja jej to spocitam ked si ona bude skusat saty, viem ze buduci týžden ide na skusky tak pekne pojdem s nou a vratimjej to aj s urokmi :-) :-o ja som 84r, tiež mi hovoria že som este mlada na výdaj, ale uz by som chcela aj babo a chcem aby sme boli zosobasený , nie som veriaca , ale takto som si to vzdy priala a aj sa mi to splni a mate niektora z Vás už zostavene menu?
Odpovedať
ahojte. noo, do polnoci cakat kym doperie pracka a potom to vesat.. nieje to az tak roboty, ale v taku hodinu bleee. marianinka, menu nemame, ale vieme co tam robia zhruba papat, tak z toho sme si vybrali.. a potom z jedalneho listka sme vybrali zhruba co by sme chceli na raut, plus nechavame to, ked budeme mat sedenie s tou pani, co to tam ma na starosti, tak nech poradi... ci chces konkretne? ... na hlavny chod maju kuracie maso, na mandliach ..a aj zasypane je mandlami, je to moc moc mnam. a na raut: rezne a salat - nech sa aj chlopi najedia, urcite co chceme je losos a zapekana brokolica - nech sa aj baby najedia, potom maju aj co je mnam: telacie filety v syrovej omacke, bravcova panenka s horcicovou omackou, bravcove kare plnene mletym masom... plus zeleninove salaty, cestovinovy salat, mozno ovocny ? alebo cokoladove fondue - to bude atrakcia pre deti, to uz by mohli byt jahodky, takze mnaaam... a potom na neskor asi gulas. A z ostatnym si nechame poradit..i ked si myslim ze staci.
Odpovedať
ale tak to je taky zoznam, co by sme chceli, uvidime co nam povedia, co staci a co chyba...dufam ze tu niekoho nesoknem, ze uz rozmyslam nad menu
Odpovedať
Profilova fotka
aj my uz mame menu vybrate boli sme si potajomky omrknut restiku a hned aj ochutnat jedlo ake je , takze konecne svokrovi sadlo vsetko a ja mam o starost menej, lebo uz ma to privadzalo do sialenstva. raut budeme mat aj my, kedze neviem kto co lubi a s mojim buducim manzelm je to tažke, on je len kuracie a morcacie, ziadne sladke, sama zdrava vyživa, co ja aj klobasku si dam :-D
Odpovedať
a zabudla som...aj syrove misy a aj neake studene - klobaska, salam, parizsky salat a tak... :-))))) ono je lepsie, ked ma clovek predstavu a potom sa to raz dva da dokopy. nechceme klasika... kura, maso na prirodno, svieckova a rezne.... A hlavne nie, aby sa pred kazdeho davalo jedlo kazde tri hodiny - raut je super, kazdy si da, co lubi papat. budete mat vsetky gelove nehty? mne sa to moc nepaci..take dlhe hranate..... jedine, zeby mi ich spravili take mensie.
Odpovedať
my uz jedalny listok zhruba zostaveny mame...len to treba ucesat...najviac sa bjim rozratavania nealka a alka, aj kolacov...brrrr..... v stredu idem na poslednu skusku siat, mam pridane saty v albume co este idem skusat....konecne dosli aj v cislach 34, tak to bude aj lepsie sediet.... rada by som mala saty uzavrete.... no a zajtra ma caka matrika.... marianinka, aj moj papa len a len kuracie, vynimocne morcacie.... ale na svadbe bude z kazdeho rozku trosku.... dokonca specialne vegeterianske jedla, menu pre deti, nejake ryby, losos, morske prisery... len treba zohnat kvalitneho dodavatela, ryby si dotrepeme asi priamo z Rakuska, tam je super dodavatel....nech je to cerstve....
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja tiez uvazujem ci budem mat gelove, nosila som ich 4 roky v kuse a strasne mi to znicilo moje, takze neviem uvidim ake silne budu moje a ked tak si ich dam len gelom pretret a nieco pekne urobit na ne. tak ryby, hlavne lososa budeme mat aj my, hlavne bude z kazdeho nieco, lebo ten je to druhy ine a nech mam klud. odporucam Rakusko, my len tam nakupujeme to sa neda porovnat so slovenskymi vyrobkami. moj nechcel ani tortu, ze vsetci priberieme. tak ho jeho oco spucoval az sklapol a uz sa do nicoho nestara :-D velký sportovec :-p akurat sa chystam do Auparku kuknut nejaku koselu a viazanku pre mojho a ja si kuknem nejake topanky ak uz budu mat
Odpovedať
rozpocet zakuskov vraj: 4-5ks na osobu do saly, 10 mala vysluska a 20 velka. ako poznam svokru, objedna toho ovela viacej. :-D do auparku sa chystam aj ja buduci tyzden...nechce sa ti urobit prieskum co maju v hogl, gabor a salamander? chcem aby boli pohodlnee. menu pre deti v nasej rodine by malo vyzerat: rezen, hranolky a kecup :-D :-D ale ako hlavny chod budu mat aj ony to iste ..a potom uz na raut sa nieco vymysli. koselu budem kupovat az ked budem kupovat viazanku s vestou - a to neviem cislo, to pojdeme buduci mesiac do jednej predajne do Hc, tam maju vselico. Hadam zozenu aj kremovu vestu a viazanku. aj my zajtra mame na programe matriku... i ked tata vraj nestiha, ze ci to mozme prelozit buduci tyzden - to by sme obehali aj zamok u grofa -kde to chceme mat, aj sa skocim vyplatit saty... tak rozmyslam, ze im zavolam, nech si nas zapisu ceruzkou... nech sa nam ujde termin. to by bola pohroma, ak by nie...
Odpovedať
ja tiez nad gelovymi len uvazujem zatial...mala som ich takmer rok a moje nechty boli po nich tak znicene, ze sa mi dalsi rok davali dokopy...stale sa lamali, boli jemne, tenke.... ak sa mi nedolamu, tak by som si dala upravit len svoje nechty.... neviem ci si kvoli jednemu veceru dam zase znicit nechty.... ]-( drahy koselu ma, treba mu uz len kravatu a fr.kravatu, le to poziciame...esteze chodime na plesy, nemusim ho detailne riesit.... ma dokonca aj frak a smoking, ale to sa mi nepaci.... :-p neviete ako to je s matrikou..drahy ma uz novy obciansky na Rovinku tam kde sme dokoncili dom, ja este nie, teda on ma trvaly pobyt v Senci, ja stale v Bratislave Ruzinov, obrad bude v kostole v Horskom parku....ako to je s tou matrikou??? To si on musi v Senci vybavit delegacny list a potom to spolu poriesime na matrike v Ruzinove??? zajtra tam zbehnem, teta matrikarka je vraj neochotna, to ju asi hned na uvod poriesim nech si robi svoju robotu... ja som v Auparku ako doma, zatial som nenasla ziadne kremove ani biele sandalky.... 8-( 8-( inak, moja mama tiez trva na tom, ze vysluzky musia byt velke... aby ju neohovarali...ale kto chce, aj tak bude ohovarat, dovod sa najde, no nie????
Odpovedať
Profilova fotka
no ja s tym pocitam tiež ze nic v auparku nebude, asii skocim aj vo wien kuknut vyslužky??? tak to majo maka ma presne taký istý ako Tvoja habibi78, joooj ked sa moja sestra vydavala mali sme 3000zakuskov a to este dve velke krabica doniesla jedna pozvana, no hruuuuza
Odpovedať
Článok sa načítava...
moja mama trva na tom, ze ona dotrepe este jednu velku tortu a sto kolacov....byvva 500 km daleko.... lebo vraj ja urcite objednam malo..... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak sa zatial kocky majte pride neskor idem urobit obhliadku tých obchodov a potom napisem papa a pekny deň
Odpovedať
papa,potom podaj hlasenie... :-D ja idem tiez robit poriadky s malou.... :-D
Odpovedať
Ahoj:) tak my už menu máme... jen tak z legrace jsme si vymysleli menu v barvě svatby. Ale vzhledem k tomu, že svatba má být zeleno- bílá, tak to nebyl takový problém:) Teď ještě pořešit restauraci:) Jinak k předchozím otázkám: jsem ročník 82, takže na vdávání akorát, ne? A teda, jak tady koukám, hlavně co píše marianinka, tak to by mě asi z takových tchánovců odvezli... Pořád aby bylo něco špatně... a aby mi tchýně vybírala kytici a dokonce i prstýnky... tak to bych tedy nezvládla. Holky držte se! Já jsem moc ráda, že nám do toho zatím nikdo nekecá a vymýšlíme si, co se nám líbí:) Jdu zase psát diplomku, ať s tím nějak pohnu...
Odpovedať
market, ja by som sa v takom mladom veku nevydavala.... :-D ale ako sme uz spominali, na prvy sobas je to akurat, druhy uz bude v rozumnejsom veku....vtip... :-D mne do toho moji rodicia nekecaju, ved byvaju daleko predaleko, len im telefonicky oznamujem.... mama to tazsie znasa ze sa nemoze zapojit, takze zatial len filozofuje... svokra je v pohode, ona je taka moderna zena, bola som s nou aj saty vvyberat, idem aj teraz v stredu, je tak zdravo kriticka... co sa mi paci, ked mi povie,ze v tychto satach mam male prsia, v inych mi to robi velku rit.... to su vseetko veci ktore vidim aj ja....a som rada, ze nie je taka, ze len pritakava....no a k inym veciam sa nevyjadruje, aj ked sme v dennom kontakte, volame si, chodime spolu kavickovat, nakupovat...chvalabohu za taku svokru..... len niekedy mi pripomenie, ci som nezabudla na mariku, kedy planujem riesit kyticu, ona je taka moja pripominacka, keby som na nieco zabudla, viem ze mi to pripomenie.... :-D market, ale menu vo farbe vyzdoby...to sa mi paaaaaaci..... x-) len mi budeme mat kremovo zlatu vyzdobu...hmmmm.....to by chcelo zlate taniere a pribory, ale neviem co by sme jedli..... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, koukam, ze se to tu nejak rozjelo - :-D Tak my toho jeste spoustu nemame, hlavne nemam satky, ale asi pujdu v dohledne dobe zkouset, mam ted zkouskovy, tak misto nudnyho uceni.. :-D Menu asi bude typicke - polevka a potom svickova 8-( dorty ani zakusky jsme zatim neresili, jen to, ze budeme kolacky pect z obou rodin, jen nemam vubec tuseni, kolik.. =-) O gelovkach jsem taky uvazovala, ale porad vaham.. nehty se mi trepi, tak na ne beru Biosil, ale zda se mi, ze to az tak moc nepomohlo ]-( nevite, jake vitaminy jsou dobre na nehty? :-N Jinak ja jsem rocnik 88 :-D
Odpovedať
habibi, aj ja som mala taku svokru...teda aj mam, no svadbou sa zacina neako divne prejavovat. tiez chodime po nakupoch, kavickujeme.. hadaj ju to prejde. =-) =-)
Odpovedať
boze, ja si pri vas pripadam ako starena baby, ved ja som v tejto teme najstarsia..... :-D :-D zajo, ja som so svokrou presla aj jej najtazsimi chvilami, tak asi preto vie, ze sa na mna moze spolahnut, veri mi.... zajo, jaska ze ju to prejde, len vies, tiez sa asi boji reci, ohovaraciek..... :-| zajo s tou matrikou, co som vyssie pisala mi nevies poradit? idem dat malu spat, pridem potom, aj ked by som mala zehlit...hmmm......dilema..... internet alebo zehlenie.... :-D :-D :-D
Odpovedať
lucsy, na nechty je vynikajuci zinok..... dostanes kupit kombinaciu zinok a selen, to je super kombinacia na vlasy a nechty....
Odpovedať
a aj na auto si budete davat kvety? by som len kupila neaku do kremovu organzu, a mozno by som ju dala do kopy s bielou neako... a to dala na auto. mne pomaha na nehty, ked sa o ne staram..lakujem.. no, len pri dvoch detoch moc nestiham, a ked uz fakt nemam robotu doma, tak si radsej sadnem za pocitac a sa odreagovavam. Je to take prirodzenejsie, ked je pekna manikura spravena ako gelove nehty. na nehty nieje zinok? ale su aj take vitaminy co predavaju - nehty a vlasy. tak skus v lekarni sa popytat.
Odpovedať
no... chodte na matriku, pod ktoru spada tam kde chcete mat obrad. ked ste kazdy z inej casti...skus ist na matriku do blavy - ruzinov kde spada, i ked blava nema jednu matriku? ci to delia? no neviem... ale tam by ti mali vystavit delegacny list a s tym ist tam kde spada obrad... ale ved horsky park, to je tiez blava,ne? som ti moc neporadila..ale neake to je domotane. my byvame v dedine pri Nitre. Tak ideme na matriku, kde spadame, s tym potom do Nitry.. ale myslim, ze staci, ze ak jeden z vas byva v oblasti v ktorej sa chcete sobasit, tak drahy nemusi ist nikam, stacis ze to vybavis Ty. potom niesu ani poplatky. V Bratislava je jedno mesto...ci cast ruzinov alebo horsky park...to by malo byt jedno. A matrika to potom rozposle si sama, do miesta trvaleho bydliska tvojho buduceho mangela. tak mi to aspon povedala ta pani, ked som tam volala, tak sa ma pytala, ci aspon jeden z nas byva v nitre. ked nie..tak potom to musime riesit delegacnym listom. preco by malo byt vsetko jednoduche, ked sa to moze komplikovat,ze?
Odpovedať
cize ten druhy odstavec je blbost a plati, ze staci ak jeden z buducich manzelov spada pod obvod kde to chcete..a mate to vyriesene. Ved blava je jedno mesto, nemala by mat samostatne matriky...alebo ma????
Odpovedať
tak s gelovými nehty nepočítám, mám svoje pěkné, tak to bude stačit:) a na ně jenom francouzská manikúra, bez ozdob... různé ty kamínky a jiné kreslení se mi na nehtech moc nelíbí:) No a na nehty by měl pomoc B komplex, ne? Je to dobré na nehty, vlasy a pleť obecně... zajo, my tedy výzdobu na auto budeme muset vzdát- pojedeme kus po dálnici a asi by nám to uletělo:) ale alespoň stužky budou:) Jinak moje tchýně je taky zlatá, moc ráda k nim chodím, koukáme na fotky, co jsem vybrala, bavíme se o tom, ale nijak mi do toho nemluví, takže tak akorát... a bude mi pomáhat péct svatební dort:) Jinak to menu laděné do zeleno bílé bude: předkrm-zelený chřest v slaninové košilce s krémovo citrónovým přelivem, polévka- hráškový smetanový krém s krutony z tmavého chleba, hlavní chod- pečené jehněčí na čerstvém rozmarýnu s pečenou bramborou s kysanou smetanou (květen je zrovna sezona jak pro chřest, tak pro jehněčí, tak by byla škoda toho nevyužít... :-D ) No a dort, který budeme péct, bude hranatý, dvoupatrový: oříškové těsto podle tradičního tchýnina receptu, který mi moc chutná, náplň bude asi tvaroh míchaný s kysanou smetanou (to musím ještě domyslet) a určitě s plátky čerstvých jahod, navrchu bude bílá čokoládová poleva a jednoduché ozdoby ze zeleného madlového marcipánu:)
Odpovedať
market..tiez pojdeme po dialnici,tak aj preto take riesenie. teeeda, piect svadobnu tortu? rada peciem,aj torty..no ale akurat sa nieco nepodari, a to ja nebudem riskovat. i ked 180 eur za svadobnu tortu :-N no viem ze bude stat zato, uz teraz sa na nu tesim. povrch bude z bieleho marcipanu, na nej budu jahody - zaliate trocha zelatinou, tak aby sa leskli, dvojposchodova, a vnutri bude taky...akoby kavova plnka, nie tazka, faaajnova, s cokoladovym cestom...uz si nepamatam co vsetko tam bolo este, ale je to mnam mnam. super menu :)
Odpovedať
no, ja trotu este nemam, ani neriesim, ani neviem....ale ta tvarohova kyslou smotanou, milujeeeeeeeeeem.. x-) vase menu by som marketa schrupla len by sa zaprasilo.... :-N my po dialnici nepojdeme, ale z Rovinky do BA centra na fotenie, potom do Horskeho parku a nazad do Ciernej vody do Kamily...asi kvety nedam, to by uletelo.... dame len nejake stuzky a tak.... zajo, kazda nestska cast v BA ma svoju matriku, preto som z toho na nervy...no uvidim, zajtra maju v Ruzinove uradne hodiny, popytam sa, dam vediet.....ale boblo by super, keby sa drahy nemusel trepat do Senca.... mne sa tiez nepacia kamienky a take dristy na nechtoch, len klasika francuzska manikura, to posobi tak decentne a cisto... ;-)
Odpovedať
tak přítel zrovna psal, že konečné info z jedné restaurace, kde čekáme na cenu našeho menu bude do konce týdne... takže pak uděláme konečné rozhodnutí stran restaurace a budeme moct konečně taky vytisknout oznámení:) zatím jsme s tím čekali, neboť na pozvánkách na hostinu bude taky adresa restaurace... no a ty dorty: dát za dort třeba 3000kč se mi vážně nechce... asi by se tedy sehnal i levněji... ae i tak jsem si spočítala, že náklady, včetně energií, nebudou vyšší než 1000kč, takže bych za něj byla ochotná dát tak max. 1800kč a to si myslím, že v Praze a nejbližším okolí nemám šanci sehnat... a než sedět hodiny na internetu a zoufale hledat, tak si ho raději upeču sama.... jsem ráda, že se řeší ta restaurace, zase se to o kousek pohne kupředu:)
Odpovedať
v kamile kde to budeme mat, bude vo februari taka prezentacia pre vsetkych co to tam maju zaplatene, kde budu cukrarky, kvetinarky, babenky na cepcenie, ukazky prestierania..... tak dufam, ze nejaku cukrarku tam zozeniem.... lebo cas sa krati..... market, ak vies piect, preco to nevyuzit.... x-)
Odpovedať
Ahoj ve spolek.... tak my máme menu celkem jasné....shodli jsme se na klasice, už se na knedlíčkovou polévku a svíčkovou těším :-) na zbytek máme raut....inspirovali jsme se kamarádovou svatbou a objednali si paní, která jim to dělala. Je velmi šikovná, všechno vypadalo nádherně a bylo moc dobré. Ať už sýrové roládky, řízečky, saláty, ovoce, poháry, krevetový koktejl atd. No fakt velice šikovná a nápaditá paní, takže to necháme na ní. Holky a k těm nehtům....pokud máte své vlastní hezké, tak si je nechte jen upravit......ale jelikož já moc hezké nehty nemám a v práci se mi pořád lámou, tak do gelovek určo půjdu, ruky pak vypadají krásně upravené. A navíc mi je bude dělat sestřenka, takže to bude bez starostí s objednáváním atd.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?