Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj lubiduch Mám tiež problém s vybavovačkami. Robím skoro stále, drahý tiež. Najdôležitejšie je vybavenie formalít, úrad, kostol. Ostatné sa dá aj cez víkend. Stačí /ako napísala lucique/ internet. Pozri si stránky firiem ktoré chceš osloviť či ide o catering, foto, kamera, nájdeš tam čísla ale aj mailové adresy a už to ide. Ja som včera večer o 21 písala mail 4 fotografom a dnes ráno o10 som mala 4 odpovede. Čo sa týka hostiny, kamery, foto, DJ, mala by si vedieť presný termín. Apríl, Máj a September sú najpopulárnejšie mesiace na svadbu /ani zima, ani teplo/, a tak sú tieto mesiace rezervované dlho dopredu, preto sa nemôžeš spoliehať. Začni konať čím skôr. Neviem síce kde budeš mať svadbu kostol/úrad, ale pomaly sa to zapĺňa. Je lepšie začať pomaly s prípravami aby si sa vyhla dodatočným stresom. Veď každá z nás chce byť krásna, oddýchnutá a uvolnená aby si mohla naplno užiť SVOJ deň. Tak ti držím palce
Odpovedať
Profilova fotka
no ja to chcem mat hlavne za sebou cim skor....uz sme to mali vsetko vybavene raz na september 2009...teraz to riesit odznovu...ach jaj... no na urad som uz volala a mam rezervovanu termin na 22.5. a co sa tyka hostiny, tak chcem nieco mimo mesta a kde sa da aj ubytovat hosti, z jedeho krasneho penzionu sa mi ozvali ze uz maju plno...tak som povolala otca nech aktivizuje svojich znamych a dohodne mi jeden hotelik kusok od TT... len problem je ze je tam drahsie ubytko nez v tom penzione. Ako riesite ubytovanych hosti? vsetko im to patite? my budeme mat dost hosti ubytivanych, vychadzalo by to na 800 EUR....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tak už jsem tu oficiálně s vámi také... Termín máme 22.5. ve 13:00 v Blansku na zámku a před chviličkou jsme se vrátili z restaurace, kde bude hostina... Toto už máme na 100% zařízené, tak jsem se celkem uklidnila.. Pan majitel a kuchař v jedné osobě byl příjemný, víno můžeme mít svoje, slivovičku taky, to víte, Morava:-)) A za pronájem restaurace se nic neplatí.. A taky máme domluvenou hudbu a kameru a skoro i fotografa.. Poslední dva jmenovaní jsou kamarádi, tak jsem moc ráda.. Jen závidím vám všem, které už máte šatičky.. Já jsem byla zatím jen v 1 salonu a další mě čekají ve středu... Doufám, že s mojí velikostí 42/44 něco seženu... chjo.. ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
no markki tak to mas vlastne tusim uz uplne vsetko vybavene :-)
Odpovedať
Jak tady padly dotazy- myslím, že po internetu se dá svatba určitě zařizovat, taky to tak dělám, přece nebudu pořád někam běhat, to se dost dobře nedá... Jinak děkuju za komplimenty stran šatiček:) Jsem z nich opravdu nadšená, cítím se v nich naprosto báječně. Šaty jsou ze salonu Buštěhrad: tedy budou půjčené a stojí to 7200, což je na Prahu a její nejbližší okolí za tak krásné šaty dost super cena. Šaty bych si asi nekupovala, nějak nevím, co bych s nimi pak dělala, přece jen to není zrovna univerzální oděv a nějak úplně neplánuju, že bych si je chtěla ještě kdy znova oblékat :-D Každopádně co se týká šatů šitých na dálku, asi jsem taky celkem skeptik... po tom, co jsem si vyzkoušela spoustu šatů a mnoho z nich ne úplně sedělo, jak by mělo bych si to netroufla... ale asi to může dopadnout i dobře :-) Dneska jsem viděla moc pěknou světle zelenou mašličku na vývazky, tak si jí asi koupím a pustím se do výroby. Jenom to bude chtít ještě spočítat, kolik té mašle vlastně bude třeba... doufám, že ne nějaké kilometry, kdo by se pak vyráběl s těma mašličkama... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
lubiduch ale já pořád nemám ty šaty.. Ale jinak jsem moc spokojená s tou restaurací.. Byli jsme tam na jídle, dneska pro změnu na kafi a super.. Hlavně mají moc sympatický a šikovný servírky.. Žádný kyselí ksichty a blbý poznámky..
Odpovedať
markki- myslím, že v tom případě máte s restaurací vyhráno: příjemná obsluha je jeden z nejdůležitějších bodů. držím palce na podobně šťastný výběr šatů:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, takové se k vám přidávám, jestli můžu. Včera jsme zařídili restauraci, ale je to jediné, co máme. Jen jsem se předtím zeptala na radnici, jestli ten den mají ještě volno. Myslím, že na přípravy je dost času. S obsluhou a majitelem restaurace jsme měli štěstí stejně jako Markki. V pondělí zajedeme zarezervovat termín obřadu a pak si dám tak týden pauzu. Co se týče fotografa, tak budeme mít asi známou, přestože někteří fotografové z okolí jsou ještě volní. Katynka21 - snad jsem Tě trošku uklidnila :-) Lubiduch - hostům budeme ubytování platit, ale jelikož nechceme svatební dary, ale peníze (jsme zařízení), tak se nám část asi vrátí Market82 - budete mít svatbu dozelena? Také o tom uvažuji, je to hezké a restaurace je též laděna do zelena. Jen aby jí tam nebylo pak moc :-( Ale viděli jsme fotky zelené tabule přímo tam, kde budeme mít hostinu a bylo to pěkné, tak nevím.
Odpovedať
Profilova fotka
Omlouvám se za přepsání ...... takové = také ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no my budeme pytat tiez asi peniazky, kedze uz spolu dlhsie byvame a nic vlastne uz nepotrebujeme. Len problem s ubytovanim mame aj taky ze budeme mat hosti (rodinu a priatelov) z nemecka, chceli sme rodine platit 2 noci v hoteli a priatelia co pridu asi 1 noc ozaj kolko rozpoctujete tak celkovo na tu svadbu? my chcele len nieco jednoduche, na vyzdobu nedame nic, len co nam v hoteli vyzdobia, saty som si skusalaa jedny take obycajne asi za 200 eur, ziadne darceky hostom, kniha hosti ani hovadiny....no ale aj tak nam to vychadza tak 5000 eur....
Odpovedať
lubiduch..my tiez ziadne somariny, vydavky priskrtene na minimum.. akurat co chcem, kvoli detom - bublifuky a balony. svokor si zmyslel robit rodinne posedenie v piatok a v nedelu v miestnom kulturnom dome /svokra to nechce doma/ ...osmej cenovej skupiny, chce sa mi plakat z toho.. ponukli sa,ze ony svadbu zaplatia - v sobotu to mame mat v Nitre na zamku u grofa, tam to nieje zrovna najlacnejsie,takze budu mat toho dost platit... ale on nieee, on musi vymyslat, ze robit mecheche pre vsetkych znamych..a este v tom kulturaku... uaaaaaaaa. No ale ked sme mu nieco hovorili, tak povedal: on to plati, bude podla neho...tak sme sa nato vykaslali, nech si robi co chce, my tam nepojdeme a ani mu s tym nemienime pomahat. takze este bude asi veselo. Priatelovi uz splechol do xichtu, ze kooolko vyvavovacky je okolo svadby...skoda ze som to nepocula ja, hned by som mu povedala, ze nikto mu to nekazal robit. ]-( ]-( ja som chcela malu svadbu, len najblizsi ludia... z mojej rodiny mam 4 ludi, plus dve kamaratky z partnermi.. ako to riesit? kaslat nato???
Odpovedať
Profilova fotka
mali sme sa minuly rok brat, sme sa na to vykaslali, sme boli 2 mesiace po vyske, este sme len zacali pracovat, nemali sme svoje peniaze,tak sme to zrusili, sestra si vzala ten termin. my sme si to prelozili na maj, uz mame na to aby sme si to cele platili.
Odpovedať
Článok sa načítava...
si to cez vikend premyslime... a to bude najlepsie. lubiduch kolko mate ludi? 5000 eur rozpocet? uf..dost.. musime si dnes vecer nad tym sadnut ma to nebavi takto, aby mi niekto neskor vycital co vsetko vybavoval.. ]-( a pritom je atmosfera v rodine viacej ako divna.
Odpovedať
Profilova fotka
no jo my sme to jeho slovenskej casti rodiny este oficialne neoznamili ;-) tych 5000 eur je aj s tym ubytkom pre hosti..... cize tak 4000 eur ale to je maximum co sme ochotni aj dat :-)
Odpovedať
tak nieco sa dufam vrati.. tiez spolu byvame, tak dufam, ze to vsetkym zapne..xixi
Odpovedať
Profilova fotka
no co ja viem, rodina sa vacsinou pyta ze co si prajeme a mam pocit ze im je aj pohodlnejsie davat peniaze nez behat po obchodoch hladat nejaku hlupost a potom sa obavat kto vsetko este da to iste. akoze od vselijakych tiet a strykov ocakavam skod nieco ako navliecky, utierky a podobne veci. babka jedna mi uz dar odovzdala ( bol to spolocny dar k promociam a k svadbe)... a rodicia neviem.... skor dufam ze z tych prachov co dostaneme pojdeme na nejaku dovcu :-)
Odpovedať
kolko ratate cca ludi?
Odpovedať
Profilova fotka
no asi 40 ludi z rodiny plus 10 deti, a asi 10 kamaratov...cize 60
Odpovedať
Profilova fotka
Lubiduch...uznávám, že platit části rodiny 2 noci a ještě noc i kamarádům je hodně, řekla bych, že to odpovídá tomu rozpočtu, co jste si dali. Jestli navíc oni tohle očekávají, tak je každá rada drahá. Ale zase na to, že budete mít 60 lidí, tak je rozpočet rozumný. My plánujeme 40 lidí, provozní v restauraci doporučovala počítat 1000 Kč/os + pronájem a ubytování cca 18 lidí, takže to vidím na cca 55 tis. Taky nechceme žádné serepetičky okolo, na výzdobu nic, jen co dají v restauraci, bez zbytečných nesmyslů, takže zbytek tj. šaty, prsteny, oznámení, dárky hostům, koláčky, dort cca 20 - 25 tis. Oblek přítel má, takže půjčovat nemusíme a jako dárky zvolíme maličká vína a pár koláčů, žádné velké krabice s cukrovím. Myslím, že jste to vymysleli výborně s odložením svatby, není nadto si ji zvládnout zaplatit víceméně z vlastních zdrojů, pak do toho nemá co kdo mluvit. Jsem ráda, že nám se to tak poštěstí. Po rodině a rodičích budu chtít jen to, aby přišli. Zajo79 - vyřešili jste to dobře, určitě nechte tchána, ať si to zařídí jak chce, ale vy to mějte po svém. Já bych být vámi tak opravdu nešla, chápu, že on to platí, ale berete se vy dva a měli by respektovat, že to chcete podle vlastních představ. Jestli on chce ještě něco navíc, je to jeho volba.
Odpovedať
platit ubytovanie tolkym...uf...to je dost. nemate ine riesenie? U rodiny spat..alebo nieco podobne. Ja nemam ani rozpocet ako taky dokopy...mam teraz zoznam na styri mesiace co kazdy mesiac kupit, plus tortu si platim - nasla som jednu sikovnu pani zo Sulekova, obrucky z chirurgicej ocele... setrime kde sa da. musim si to spocitat. Plus verzia, ked nas naseru, ze dedko bude strajkovat, ze BUDE TO AKO CHCE ON...tak si to zatiahneme my...tu tisicku na osobu pocitam aj ja. a tym padom im zosekavam pocty ludi zo 60 na 40 ...ja to nebudem platit im znamym ...pol dediny. z mojej strany mam 5 ludi..ostatne je z ich. :-D
Odpovedať
buduci tyzden, ked budeme mat tu matriku vybavenu..ideme dohodnut do podniku kde to budeme mat.. aku mame predstavu povedat. budete to robit niekto ako my? Ze pripitok, predjedlo,polievka, hlavny chod.. a potom o dve-tri hodinky studeny a teply raut.. a to bude az do noci. a kedy sa kraja torta??? po prvom chode?
Odpovedať
Profilova fotka
teda, vy jste se rozjely... Ad dort, plánujeme to stejně, oběd s rodinou a pak až přijdou kamarádi, tak raut.. Dost jsem zkoumala, jak to měly nevěsty odsud a zjistila jsem, že jsou v podstatě dvě možnosti.. Buď ho nakrojítě po obědě a nebo až večer, až tam bude víc lidí.. My máme předběžně 28 lidí na oběd a večer pak dalších asi 20, uvidíme, jak to vyjde, nejradši bych pozvala úúúúúplně všechny moje známý, ale to asi nevyjde :-D :-D :-D Ještě mě tak napadá, kdy se rozesílají oznamka?? Já vůbec nevíííím
Odpovedať
Profilova fotka
Ja co som videla/pocula, vacsinou sa torta krajala po polnoci, po prezleceni... ale v restauracii sa teta pytala ci o desiatej - tak neviem. Inak tu na fore som si vsimla, ze v Cechach to casto riesia tak, ze obrad okolo obeda, potom slavnostny obed iba najblizsia rodina a viac ludi vecer na nejaky raut, party ci co, so svedskymi stolmi. Na Slovensku byva casto svadba poobede, potom idu vsetci pozvani svadobni hostia na hostinu, ktora je taka nejaka ako zajo pisala, vecer sa potom prida este par kamaratov, pripadne kolegov, ktorych zvyknu nazyvat aj gratulanti. aspon tak som to pochopila.
Odpovedať
zajo, je zvykom predjedlo, polievka, hlavne jedlo, tak sa ku kave polozia na stol kolace..... pred polnocou sa kraja torta, po polnoci pride na rad studeny bufet..... ale kazdy to robi podla toho, ako to komu vyhovuje a je len na vas mladomanzeloch ako to bude prebiehat.... mozete tortu krajat aj na uvod.... x-) zajo kde na matrike sa vybavuju papiere k sobasu? musime tam ist obaja s partnerom?
Odpovedať
bosacka, přesně jak píšeš" v Čechách je svatba obvykle kolem 12- 13hod obřad, potom v nejbližším rodinném kruhu hostina a pak až večer nějaký raut či párty pro kamarády:) Budeme to mít taky takhle. Výhoda je, že si při hostině pěkně užiješ rodinnou atmosféru a ještě takové to slavnostní naladění a pak teprve to oslavuješ buajře s kamarádama... těch chce člověk obvykle taky pozvat víc a platit pro všechny klasickou hostinu by vyšlo děsně draho- párty nebo nějaký raut nejsou tak finančně nákladné a myslím, že to úplně postačuje:)
Odpovedať
Jo a ještě jsem zapomněla: dort se tedy u nás obvykle krájí na té rodinné hostině, po hlavním jídle jako zákusek ke kávě. Někdy bývá ještě další dort na večerní párty a ten se obvykle krájí tak někdy v první třetině oslavy:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte majove kocky:-) , z akych kvetov budete mat kyticu? ja by som chcela z orchidei, je tu niekto taky???
Odpovedať
u mně vede zatím kombinace bílých růží a bílých frézií.. frézie já moc ráda:)
Odpovedať
aj ja by som chcela orchidei.... :-N
Odpovedať
maskalinka..ja som chcela z orchidei kyticu..teda do vlasov nieco a vraj orchidea vydrzi. dnes som videla len cisto z frezii kyticu, tie su tiez pekne do vlasov, len k maslovym satam...no neviem to sa asi hodit nebude. tak nakoniec skoncim, pri com som nechcela...pri maslovych ruziach :-)))) hehe, to tak byva. alebo viete o neakych maslovych kvetoch? pripadne...ake sa hodia k takym satam? no uz vidim ako budem zhanat maslove topanky ]-( to mi pride divne krajat tortu o polnoci...to uz malokto bude jest. tak to urobime tak,ako sa to bude hodit... ale moc neskoro nie. napapame sa...potancujeme.. a ked bude niektora prestavka, sup na tortu rozkrajat.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?