Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
no vidim ako tu pisete, ze uz nie su niektore terminy volne, aj v BA na matrikach vraj az november - december si mam zavolat na maj 2010, ale zase sa bojim, ze nebudeme moct zohnat volneho fotografa, ktoreho chceme, ved dobry fotograg je zajednany uz aj rok vopred, no des, tak mi zostava len dufam, ze nieco zozeniem...:( nechapem, nemozu dat termin uz teraz??? :-S
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka, máš pravdu...matrikárka si nás poznačila do kalendára aspoň ceruzkou. Nepatríme do tej matriky a doklady, ktoré potrebujeme z tej našej nemožu byť staršie ako pol roka, tak preto tam ešte nemožme byť perom. Len dúfam, že nás niekto odtiaľ nezgumuje, pretože už máme vybavaný aj zámok a robíme už aj oznámenia a vobec všetko tomu prisposobujeme.
Odpovedať
my sa mame ist zaciatkom novembra spytat. tiez chceme obrat mimo bydliska, cize najskor matrika pod ktoru patrime a potom do miesta kde to chceme. dufam ze volne bude :-N
Odpovedať
Profilova fotka
je to blbé s touto formalitou a zvlášť, keď za to ešte aj platiť budeme. My budeme musieť matrike zaplatiť za to, že nepatríme k nim a v našej matrike budeme platiť za to, že nám budú vystavovať delegačný papier. Rátali sme s tým, že budeme platiť za prenajatie kupole a aj za to, že to bude mimo obecného úradu, ale nevedela som, že platiť budeme musieť aj za papiere :-| zajo79, posielala som ti fotky na mail ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja jsem si tam zavolala a paní říkala že září, ale nějak jsem na to zapomněla, at jsem ji psala až teď.
Odpovedať
my mame v rodine pana, ktory sobasi...sme si ho chceli zavolat, no on moze sobasit, len v ramci okresu, preto budeme pendlovat hore dole. Inak sobasia aj v tom penzioniku kde to chceme, no ale kedze nas nemoze sobasit on tam, tak musime prist za nim. uz mate priblizny pocet ludi?
Odpovedať
Profilova fotka
zajo79 jeeho, miezga???? on sa ozenil???fesak jeden:}a vidis, ty budes mat saty ako jeho manzelka:}}}} :-D tie saty su prenadherne a je mi luto, ze si mala tu krajku zafarbenyu, ale vsak zohnat sa daju, ja nad nikmi tiez uvazujem, ale v cistucko bielej 8-) to fakt nemoze oddavajuci sobasit v inom okrese?no diky, to som netusila, my mame tiez v rodine vzdialenej oddavajuceho a sme mysleli len na neho, aale, to bude iny okres...a my sa chceme sobasit tam, kde chceme, cize budeme musiet zihnat ineho,,baby, neviete mi poradit"? my budeme mat civilny sobas nie na matrike, ale v zahrade pri hoteli...kto je urceny na sobasenie?moze to byt aj starosta?alebo?netusim, kto to moze robit.diky ;-)
Odpovedať
My to teď počítali a došli přibližně ke 100 až 120 lidem... No jo, svatba na dědině, velká rodina, co drží pospolu, a ještě chceme pozvat i kamarády...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, so 100% istotou to neviem, ale mala som za to, že zosobášiť vás može sobášiaci na akomkoľvek mieste. Je síce za to poplatok, ale keď sa s ním dohodnete, tak by vás zosobášiť mal bez ohľadu na to, že v akom okrese ste. Treba si to radšej ale overiť. Niekde na nete o tom určite budú nejaké blogy.
Odpovedať
Nevím, jak na Slovensku, ale u nás je to tak, že je jedno, z jakého okresu jste vy, oddají vás kdekoli chcete, ale pouze ten oddávající, který má působnost v místě, ke kterému náleží místo obřadu :-) příklad: Jsem z Liberce, obřad chci mít na Lemberku a Lemberk patří městu Jablonné v Podještědí. Tudíž oddávající a matrikářka bude z Jablonného. Nic neplatíme ani v Liberci ani v Jablonném. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ha.. lidí mezi 20-30... nemám velkou rodinu, tak to doženeme kamarádama... A z matriky mi řekli, že termíny AŽ v listopadu... Mnooooo pěkný =-)
Odpovedať
my sme sa s dotycnym co sobasi o tom bavili, moze len v ramci okresu sobasit..tak ideme tam,kde moze on. Nas pozna, tak to bude fajn.. dufam, ze nas neodhovori :-D :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
vrabciak a vy na ktorej matrike ste takto zapisany? ja rozmyslam, ze to takto spravim, lebo ked "svojim"ludom (teda co maju trvaly pobyt v Starom meste) uz davaju terminy moze sa lahko stat ze si vsetko zarezervujeme a nakoniec nebude volny tak ma rovno porazi :-N
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka, svadba bude na zámku v Topolčiankach. Je to okres Zlaté Moravce, ale zapísaný sme na matrike v Topolčiankach. Keďže si svadbu vybavujeme na diaľku, tak som to zajednala len telefonicky, tak dúfam, že sa možem spoľahnúť na slovo pani z matriky a ozaj si nás tam poznačila.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, tak jak pokracujete s pripravama? Mam takovy dotaz - mate nekter v planu vyrabet svatebni noviny? :-D
Odpovedať
a to je co a naco?
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.beremese.cz/forum/show.php... Premyslim, ze bych neco takoveho udelala, dala tam nejake texty o muzich a zenach, neco o me a snoubenci, nejaky vtipy.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Na jednom videu zo svadby som videla ako svadobne noviny dali neveste a zenichovi ako darcek kamarati...prislo mi to take mile, velmi ich to dojalo a zabavali sa na tom.
Odpovedať
Profilova fotka
o tych svadobnych novinach som netusila, ale vyzera to by celkom mile.....a to si robia snubenci sami, alebo im to niekto robi,.....alebo ako to vlastne je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No vetsinou co jsem cetla, tak snoubenci si je delaji sami, ale mohlo by to byt i prekvapeni pro ne, jen jestli by to nekoho napadlo samo od sebe.. :-( Tak premyslim, ze bych je udelala ja sama.. :-)
Odpovedať
mne to pride blbe, robit si take nieco sama pre seba :-x
Odpovedať
podla mna to blbe neni. robia to neveticky a maju to na svabe pre hosti, co mi pride super ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ani mne sa nezda, ze by to bolo nejake blbe...robi sa to pre hosti...a kebyze sa to podarilo urobit fakt dobre a vtipne, tak sa mozu vsetci pobavit :-) Ja ich ale asi robit nebudem
Odpovedať
mna berte z rezervou, mna caka moja druha svadba...uz dufam posledna a ze to konecne vyjde ako ma... |-| tak viem, ze to tak rychlo ubehne, ze lamat si hlavu a robit stresy z takych veci je nepodstatne. :-D
Odpovedať
dobry den, damy. pripajam sa do diskusie, ja svadbujem 15.05.2010, objednany mame zatial hotel a kostol v TT. ostatne nechavam na januar. ak by ste mali tip na dobreho dj-a alebo skupinu, sem s nim ;-) dakujem***
Odpovedať
Profilova fotka
Taky by se mi hodila skupina, ktera hraje asi pop z jizni moravy.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievčata, my sa ešte len rozhodujem o termine svadby a vyšlo nam idealne 8. mája? da sa normalne realizovať svadba i ked je štatny sviatok? mate niektora v ten den svadbu a kludne je dostupne všetko od reštauracie po hudbu, kostol a tak podobne? nie je s tým problém?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj janika22 možem ťa ukľudniť, my s drahým máme svadbu 1. mája čo je tiež štátny sviatok, všetko sa dá v pohode dohodnúť... Ale musí rátať s tým že to bude drahšie ako v obyčajnú sobotu. Kedže by mal mať ,,každý" volno .... My sme si to uvedomily až ked sme vybavili kostol vlastne nám to bolo povedané ked sme išli vybavovať sálu. No už sme nechcely meniť termín a navyše predsa je to originálny deň. Ved ak sa nič nezmení tak s manželíkom budeme mať na výročie vždycky voľno.. Takže v pohode vybavuj... Držím prstíky...
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem pekne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojda, muzu se pridat? My planujeme take na kveten 2010 :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?