Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
ju - jsem nepoprala k narozeninam - kadan - vse nejlepsi!!! x-) x-) x-) bosacka - souhlas s kadan ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kadan, len prídi :-) Fotky som si ešte stále nekukla, ale videla som už tú kresbu od brata ;-) Páni 3x oslava narodenín. 30 je okrúhle, to sa patrí osláviť. Mňa to čaká za rok, ale oslavu asi nebudem robiť žiadnu. kadan, ty si blíženec? Bosi,maaariii kedy ste mali narodky? Ja som apríl/duben čiže baran bosi, :-D máš pravdu, povedačky niesu pre nás :-p moja mamina nechce, aby sme si kupovali kočík príliš skoro, lebo to vraj prináša smolu, alebo neviem čo. Ja si ale všetko nemožem nechať na poslednú chvíľu, pretože jednak je to finančne náročnejšie a ktovie v ako budem mobilná ku koncu tehotenstva. Ešte donedávna som mala problém aj v potravinách. To už našťastie prešlo. Dnes som ale šla MHD a to bolo drsné. Muži mi furt smrdia a keď sa skombinuje cigaretový smrad nasatý v oblečení s nejakou kolinskou, tak to idem vyskočiť z kože. Je mi to nepríjemné a neviem s tým nič spraviť, len sa odvracať. Stalo sa mi s kamarátom, že k nám prišiel na návštevu a vždy keď som bola pri ňom tak sa mi dvíhal žalúdok. Snažila som sa, aby si to nevšimol, ale bolo to nepríjemné a bolo mi z toho smutno :-( maaarii, som rada, že si mi to koleso aj ty potvrdila :-) Ako sa ti vlasne chalupuje? Prístup bosi sa mi veľmi páči a snažím sa tak riadiť aj ja. Vždy si tak hovorím, aj keď idem na vyšetrenie. Iná možnosť ako zdravé bábo proste neexistuje. Druhá vec je ale tá, že poznám dva prípady, kedy dieťatko predčasne umrelo :-( Radšej teda budem rátať s planým poplachom, ako keby bolo neskoro :-( Toto je ťažká téma a zle sa mi o nej píše, ale je to žial realita. maaarii vy ste mali tú podložku?
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - je vzdy tazke, ked dietatko umrie - ja si to ani neviem predstavit :-( narodeniny mam vo februari - vodnar :-) to som bola akrat v 30tt, tak mam na FB aj taku fotku, som poprosila kolegynu, nech ma odfoti aspon do mobilu v ten den :-D @maaariii - pochval sa, ako je na chalupe? (alebo sa postazuj, ak treba) ;-)
Odpovedať
vrabciak - ja mam narozeniny v breznu - ryby - ale na horoskopy nedam :-N ja mela tu podlozku doma, ale nepouzila jsem ji - mela jsem ji pujcenou od sestrenice a chtela jsem ji vratit - ale pak jsem ji pujcila jiny kamosce, ktera by si ji kupovala. ...se aspon uzije - ale je pravda - ze vubec nevim - jestli dobre funguje. Zkouseli jsme to s manzelem jen tak v aute s jeho rukou - kdyz ji odendal - zacalo to pipat - tak asi funguje... vrabciak, bosi - na chalupe je to uplno jiny, nez jsem si predstavovala. Myslela jsem, ze tu budu jako ptacek v kleci a bude mi tu smutno samotne a zaroven jsem se na to trochu tesila - byla zvedava, jak to zvladnu... A pritom tu sama skoro nejsem. A aj bych ted byla rada - docela se tesim na zitrek - kdy bysme tu meli byt s Lukasem fakt sami cely den :-D nejsem ja blazen???!!! Jsme tu od soboty odpolko a vikend jsme cely byli s Borisem, pondeli prijela na necekanou navstevu sestra a po ni hned Boris - ze pry nechtel - abych tu byla dlouho sama - tak tu byl asi v 6h. V utery prijel Boris po poledni a odpolko jsme jeli k doktorce na ockovani, dnes jsem byla cely den ve meste - sraz s holkama se stejne staryma miminkama (zname se ze cviceni v tehotenstvi) a pak navsteva u nasich a nakupovani... vratili jsme se uplne 8-( ale x-)
Odpovedať
@vrabciak jeste jsem ti chtela psat - ze si presne vybavuju - jak mi taky smrdeli kuraci - a to mi zustalo. cicham cicham kour z cigaret na mile daleko a desne mi vadi... nedela se mi tedy z nej spatne - ale strasne me to rozciluje! kdyz jsem byla mladsi - vymyslela jsem, jak resit problem s kuraky na ulici. Nechala bych pro ne vybudovat takove budky - jako jsou telefonni - a tam at si kouri. budky by byly samozrejme zavrene a tesne, aby smrad nesel ven :-D :-D :-D jestli nekdo kourite - tak sorry - ted uz vim - ze to takhle resit nejde :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii - tomu sa hovori samota na chalupe :-D a paci sa mi ten tvoj napad s budkami :-N - ja odvzdy neznasam cigaretovy smrad...
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii ďakujem ;-) vrabciak som rak keď som bola tehotná tak mi tiež všetko strašne smrdelo a takýto citlivý nos som mala ešte cca 1,5 roka :-| myslím že s tou podložkou je to tak ako píšeš no je to veľmi individuálne, ja by som ju asi využívala no nepoznám nikoho kto ju používal maaariii máš čo robiť aby si všetkých stíhala.. aspoň sa nenudíš tie búdky sú určite fajn, boli sme so švagrom v rakúsku v nejakom veľkom obchodnom centre tam boli takéto fajčiarne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak - návšteva už neviem čo so sebou, zase som celá rozhádzaná..... 15 deň som začala brať hormóny 10 dní 2 tabl. do 3 dní mali prísť a stále nič už 7 deň, všetko ma bolííííííííííí :-S vidím to tak že pôjdem na vyšetrenie štítnej žľazy a dám si aj poriadne vyšetriť krv
Odpovedať
kadan - to me mrzi, ze mas takove trapeni!!! jj, nech se vyšetřit, ať se s tím co nejdřív může něco dělat, ať jsi v péči odborníků... snad to bude všechno brzy v poho!!! držíme s Lukášem pěstičky a myslíme na tebe!!! ;-) kadan - s tím stíháním to máš pravdu - dnes jsem konečně měla být doma sama a přijel Boris a jeho táta... Zítra má přijet kámoška... Supr, že kouřové budky existují :-D bosi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii ďakujem za podporu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoooj tak zas na skok :) keďže sme už len 4, tak ma napadlo, že aké sme živle bosi je vzduch, maaariii a kadan voda a ja som oheň :-) na horoskop tiež niesom, ale niektoré charakteristiky podľa znamenia sú fakt dobré a sedia. Niekedy sa mi podarí trafiť znamenie, ale u mňa je to skorej asi náhoda :-D ďakujem vám za rady na monitor. Nakoniec sme sa rozhodli pre ten, čo sa dáva za plienku. Som presvedčená o tom, že všetko bude v poriadku a zvuk monitoru budem počuť jedine pri skúške. Inak už máme vybratý kočík. Je to Nurse Dakar 2010. Boli sme sa pozrieť v obchode a favority, ktoré sme mali vybraté sa nám naživo vobec nepáčili. Referencie výborné, ale vyzeral teda hrozne. Mali sme vybratý Cam Cortina 2011. To predné koleso trčalo pred korbičkou a strieška športového vyzerala fakt hrozne. Namiesto toho lehátka ako má bosi sme našli hojdačku. Rozmerovo je to rovnako veľké ako tie lehátka, ale toto hojdá samé, dá sa polohovať a úroveň a doba hojdania sa dá nastaviť. Má to aj nejaké melódie a asi aj svetielko. Je tam hrazdička a materiál je veľmi príjemný a čo je dvoležité pratelný. maaariii, to fakt niesi na samote :) Čas ti aspoň rýchlejšie utečie a nemusíš myslieť na prestavbu v byte ;-) kadan, to mi je veľmi lúto :-( Robili ti aj nejaké vyšetrenia a hladali dvovod, že prečo sa ti to nevie spustiť? Pevne verím, že sa ti to čoskoro spustí. Hlavne sa snaž pozitívne myslieť. Ja viem, že je to ťažké a pravdepodobne si z toho smutná. Verím tomu, že pozitívne myslenie veľkou mierou napomáha k uzdraveniu, preto s každou tabletkou si hovor, že táto tabletka ti to spustí a všetko bude v poriadku a snaž sa tomu aj veriť. Ja tomu verím a držím ti palce, aby sa všetko dalo doporiadku čo najskor. Veľmi ti držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak ja som nemyslela na nič keď som ich brala- teda že sa to upraví ale v podstate som to nejako špeciálne neriešila. nerobili mi žiadne vyšetrenia o tie chcem požiadať teraz - dúfam zajtra. Myslela som že pôjdem v pondelok ale vzhľadom na to že bol prelom mesiaca a som v práci bez majiteľky nestihla som to. uvidíme čo bude.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kadan držím palce, nech všetko dobre dopadne a nech sa ti aj venujú. Niekedy mám pocit, že si z pacientov robia pokusné králiky. Našťastie nie všetci :-) Daj vedieť, že ako to dopadlo.
Odpovedať
též držím palce! myslím na tebe! ;o) určo dej vědět!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan - drzim palce, nech porobia vsetky vysetrenia ako maju a hlavne nech si co najskor ok... @vrabciak - mne sa na cortine tiez nelubi to koleso v predu ;-) ale tak nas kocik tiez podla mna nie je krasavec, (i ked niektorym sa paci), ale nevymenia by som ho 8-)
Odpovedať
Ja chcem vrátiť 1. máj 2010. Najkrajší deň v mojom živote. Len asi som mala svojho muža klepnúť po hlave, možno by teraz viac poslúchal.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ženušky, hlásim dobré správy z genetického vyšetrenia. Všetko je v najlepšom poriadku, čo sa nesmierne tešíme. Budeme mať krásne zdravé dievčatko x-) x-) x-) @bosacka no veď ten kočík by mal byť viac funkčný, ako pekný, ale zas keď je pekný, tak je to len a len plus. Myslím, že keby sa mi kočík nepáčil, tak by som určite vymýšlala a kukala po druhom :-p . Inak Ten Dakar sa už nedá objednať :-( Do ČR obchodov má prísť v septembri nový model. Už som ho videla a je krásny, akurát nešťastne zvolená farebná kombinácia, pretože striežka na korbičke je z vnútornej stranz tmavá a z vonkajšej svetlá a na šporťáku je zas strieška tmavá a to, na čom sa sedí a madlo je svetlé. Radšej bz som to dala naopak z praktického hladiska. Bossi aký máš kočík? Viem, že si potrebovala lahší kvoli schodom. Ozaj, ako to zvládaš? @maaariii ako to ide na chalupe? Ako sa majú vaše deťúrence? @locko007 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - super ze je vsetko v poriadku x-) takze tiez baba? naisto? my mame tento kociar http://shop.aladdin-kociky.sk/index.p... ...no a zatial zvladam, nosim vanicku aj s Lenkou v rukach domov :-) je ku mne tolerantna - pomaly pribera, ale je v poriadku, zdrava... ma len 5,5kg, viacere rovnako stare deti maju cez 7kg :-D teraz ma drobec take obdobie, ze skoro kazdy den dokaze o kusok viac. je s nou celkom sranda ;-)
Odpovedať
Ahojky holky!!! ;-) @vrabciak na chalupe skvele! zacalo se to ted nejak rozjizdet s navstevama, tak mam dost prace urdzet malymu rezim aspon 5x tydne! jinak treba rezim ma - ale u babicky nebo je ulozen do cizi postylky na navsteve nebo spinka a navsteva tu... A uz musim psat lidem, ze nemaji prijet - ze nemam cas - protoze chci aspon den dva bez nejake akce a aspon uklidit a mit trochu klid... Lukasek je strasne hodny, uz zvladame bez sab simplexu (na prdiky) a jen ted, jak byl tata vic doma - chce vice pozornosti - doufam dnes, kdyz jsem tu sama - to pochopi a zabavi se zase sam... k doktorce jdem pristi tyden, naposled vazil 5,180kg (byly mu dva mesice). @locko007 :-D @bosacka kočárek mám http://www.modrykonik.cz/bazar/kocark... ale z jineho inzeratu - moc se mi libi, je krasne lehoucky a vyborne se s nim manipuluje, sjizdim nebo vyjizdim i mensi schody a vzdy se na nej moc tesim, kdyz jedu do mesta! Mam ho totiz jako mestsky - na chalupe mam starsi nizsi, 4 pevna stejne velka kola za sebou. dobry do lesa - stabilni a hlavne - mam ho zadara - tak se nebojim, ze ho na korenech a kameni znicim 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky ďakujem maaariii prečo hneď klepnúť ? :-D no akosi som bola u doktora až dnes, najprv som nemohla, potom bol na dovolenke. Akurát som v strede cyklu no teda presne 12 deň, pozeral či už zrejú vajíčka - ešte nič. Mám prísť vo štvrtok zoberie mi krv spravia sa hormóniky a štítna žľaza a znova mi pozrie vajíčka. začnem brať 2 balenie hormónov a uvidíme či sa to upraví. pri prvom bal. sa mi to neupravilo možno aj pre to neovulujem.. :-( všetko sa uvidí až po odbere a dobratí 2 balenia. teší ma že máte deťúrence zdravé, som zvädavá na ďaľšie foto vrabciak aké dáte meno malinkej?
Odpovedať
@kadan klepnut... - se mi to hrozne libilo, jak to locko napsala :-D ja zas bych chtela, aby min poslouchal - aby na to, co je treba - prichazel sam :-N stale ti drzime palce, bude to urcite dobre! ;-) jj - vrabciak - to jmeno me taky zajima 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii ;-)
Odpovedať
ahoj, koukám, že je tu pořád živo:) já jsem teďka neměla moc času sem chodit. Na přelomu června a července jsme byli dva týdny na dovolené, která byla moc fajn a krásně jsme si ji užili. Bohužel hnedka po návratu domů se věci celkem zvrtly a ve středu 13.7. jsme dostala náhlý hellp syndrom a musela jsem porodit - o tři měsíce dřív... Malý Marek je tedy pořád v porodnici a celkem bojuje, ale je to na dlouho... Je fajn, že alespoň u většiny z vás je to tak, jak má :-) jaká že máte vymyšlená jména?
Odpovedať
@kadan koukám, že je to tak nejen u nás 8-) @market82 to je mi líto... :-| hlavně se držte!!! též vám držíme palečky a myslíme na vás!!! Vůbec nevím, co je to hellp syndrom...
Odpovedať
@maaariii hellp syndrom je příbuzný preeklampsii, ale asi o něco horší. Najednou ti začnou selhávat játra, krevní destičky aj... Může to vést např. k prasknutí jater, otoku mozku, mozkové mrtvici a celkem často v důsledku těhle věcí i ke smrti, pokud se včas nezakročí. No a jediný způsob, jak zakročit, je porod. Stane se to prostě tak, najednou, z ničeho nic... Nejspíš se tomu nedá nijak zabránit. Naštěstí jsem ten den, kdy se mi udělalo špatně, šla na preventivní kontrolu do poradny, tak jsem si doktorovi postěžovala, že mě bolí žaludek a záda... No a on už zbystřil. Ono to má totiž takové navenek dost divné příznaky, které by si člověk řekl, že k těhotenství patří. Bezpečně poznat se to dá asi jenom krevními testy a kontrolou tlaku plus ty tedy příznaky navenek. Drobek se narodil ve 26+1 a vážil 890g, teďka už má asi 1200g. Ale už má za sebou jednu operaci a nějaké další ho ještě čekají :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 je mi lúto, že máte ťažkosti :-( . Drobček to zvládne uvidíš. Držíme palce, aby všetko dobre dopadlo. Je dvoležité myslieť pozitívne. Ešteže si sa tomu doktorovi posťažovala. Mareček bude v poriadku, inak to ani nemože byť ;-) Aj keď mal príchod na svet komplikovaný, verím tomu, že život bude mať krásny. Želám mu to z celého srdca, nech je šťastný, zdravý a držím palce, aby už bol čoskoro doma. @maaariii klikla som na ten odkaz, ale nedalo sa mi tam dostať, takže si prosíme fotečky a najlepšie s Lukáškom :-) Ono neni asi dobre, ani keď je veľa návštev a ani keď je málo. Ja mám celkom obavu z toho, že budem stále s malou sama. Mám tu síce nejaké kamarátky, ale také stretnutia budú len občas. Teraz nám robí problém naplánovať si stretnutie :-| @kadan dúfam, že tá zosilnená dávka zaberie. V mojom okolí sa všetko tehotnie, tak pekne papaj tabletky, aby som ťa mohla nakaziť :-D @bosacka ten kočík vyzerá dobre. Mne sa nepáčia také tie šialené, čo sa podobajú pavúkom. Značku si žial nepamatám. Nevadí, že Lenka pomaličky priberá, hlavne, že je zdravá. Ja som vždy unesená z toho, keď si deti bez problémov dokážu papať palec na nohe :-D Dievčatko máme potvrdené už po troch ultrazvukoch, takže je to isté. Na veľkom ultrazvuku sa nám ukázala dokonale :-D Vtedy bol somnou aj Ivan. Len mi bolo lúto, že ten doktor mi po bruchu behal kade tade. Ja viem, že ju potreboval premerať z každej strany a všetko skontrolovať, ale rada by som sa na ňu pozerala dlhšie. Meno sme vybrali Stella, znamená to hviezda. Obom sa nám páči. Problém sme mali s chlapčenským menom, ale vyriešilo sa to :-D bosi, ty si dala malej naušničky?
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 - aj mne je velmi luto, ze takto s Marekom bojujete... o tom syndrome som citala uz predtym, a co viem, je to nejzakernejsia komplikacia, ktora ta moze v tehotenstve stretnut (teda okrem potratu) :-( . som rada, ze uspesne bojujete, tak budem drzat palce a budeme urcite vsetky rady, ked nam das vediet, ako sa vam dari... @maaariii - som rada, ze si s kocikom spokojna... pamatam, ako si riesila, ze nechces iba ten darovany ;-) @vrabciak - nausnicky sme zatial nedali... aj sme uz boli dohodnuti s lekarkou a cuvla som :-N ked spominas navstevy - k nam chcela kopa ludi hned, tak sme ich brzdili a nakoniec mnohym velmi dlho trvalo, kym prisli, pripadne mnohi este ani neprisli =-) m nejako ich to preslo - sak nutit nebudem :-D pekne meno ste vybrali :-)
Odpovedať
@market82 fuuuuha, dojdem tu po dlllhej dobe a co necitam???? aj ja som mala hellp syndrom....ale mne na to prisli neskoro, dokonca ma aj z pohotovosti poslali domov, ze sa mam ist vyspat....asi som vam to spominala tu moju story..... moja daj sa do poriadku, babo ta bude potrebovat..... 890 g je pekna vaha, pekne ti pribera, dostane sa z toho, uvidis.....verim tomu..... myslim na teba, posielam ti velmi vela energie, mysli pozitivne....vsetko bude dobre.... koceny ostatne ahojte, trochu som to tu zanedbavala.....idem vam citat a potom budem reagovat aj na vas ;-) ja nemam nove nic, vsetko po starom ;-)
Odpovedať
@kadan vies co je zaujimave?? ze ja som otehotnela pocas anovulacnych cyklov....fakt.... po prvom potrate som mala problemy s prolaktinom, nejako sa mi dobabral cyklus, nedarilo sa mi otehotniet, tak mi dr zacal sledovat ovulku.... kazdy tyzden som bola v nemocke na testoch, uzv.....nist nebolo...a zrazu bum babo!!!!! ;-) takze hlavku hore!!!! vyjde to, musi!!!!!! x-)
Odpovedať
@mariii @bosacka vy uz mate babatenka, super, tesim sa s vami, nech vam babiky robia iba radost ;-) strasne to leti..... @vrabciak super ze je vsetko v poriadku, dalsia baba :-D jedine @kadan ma chlapceka ;-) citam, ze ste oslavovali vyrocia ;-) nam tie lampiony stastia nakoniec nevysli,.....zabudla som ich objednat :-D :-p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?