Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak som tu maaariii bosacka jasné že som nemyslela pár týždňové miminká ale už trošku vätšie, môj synovec rád "vymýšlal", sestra mala chudera čo robiť ;-) lehátko vyzerá dobre určite je to dobrá pomôcka, o autosedačke som tiež počula že by v nej deti /aj staršie/ nemali byť dlho a keď spia a padne im hlavička tak sa im horšie dýcha lebo sa tlačia bradou. vrabciak ďakujem bolo fajn
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka maaariii samozrejme že krpci potrebujú vašu lásku a nehu veď kto iný by im jej ju dal v takej miere ako mama a otec ;-)
Odpovedať
kadan díky za milé příspěvky ;-) začíná se nám dařit večerní rituál - už asi třetí den ležel malý v postýlce cca od půl 8 a o půl 9 už fakt spal - tj - volno pro nás :-) no... volno na uklízení, žehlení apod :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@bosacka to lehátko a prebalovací vyzerajú veľi dobre. Pekné farby veselé. Škoda, že si s tým lehátkom neni až tak spokojná, lebo vyzerá dobre. Nič ešte nekupujeme, robíme si prieskum a zozhnam, že čo ozaj budeme porebovať a čo nie. Veľa vecí dostaneme, čo je hrozne fain, pretože keby máme všetko pokupovať, tak sa asi nedoplatíme. Inak to prebalovátko čo máš sme pozerali, ale nezdala sa nám tá nosnosť. Aj to bolo také labilné, teda aspoň to, čo bolo v obchde vystavené. Tie nohavičky, to je dobrý nápad. Ďakujem ;-) Popýtam sa v lekárni. Viem, že do porodnice si maminky berú nejaké jednorázové, ale vobec som nerozmýšlala nad tým, že aké budem nosiť potom. :-N Ste zlaté, že mi takto radíte. Aj to masírovanie určite budem robiť. Keď som to povedal Ivanovi, tak už s masírovaním chcel začať :-D :-D :-D @maaariii ten zoznam vecí pri prebalovaní si niekam skopírujem. Určite sa mi to hodí. :-) Dioprie nemám až tak veľké, ale každé oko má inú dioptriu. Netuším aký mám očný tlak. Určite to spomeniem, teda, ak na to nezabudnem :-) To je zlatíčko, ten váš Lukášek, že tak rýchlo zaspinká. Držim palce, aby mal stále kludný spánok. @kadan vitaj doma. Dúfam, že už ste nechodili po Chorvátsku a hladali nemocnicu, ale že ste si poriadne užili dovolenku. V ktorom meste ste boli? Zaujímalo by ma, že ako sa majú ostatné kočky. Market sa tuším tiež neozvala, že ako im dopadlo výročie. Ani penn, či habibi tu už dlho neboli.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak ďakujem bolo super, boli sme v Dolac neďaleko Primoštenu, boli sme pozrieť Plitvické jazerá boli nádherné. aj mňa by zaujímalo ako sa kočky majú, verím že dobre x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoooj ženušky, minulý týždeň sme boli u našich a bolo perfektne, len krátko :-( Vydržala by som tam aj dlhšie. Doma to vždy tak rýchlo ubehne :-( Vobec mi nebolo zle a mohla som zjesť všetko a normálne porcie. Ani šialené kombinácie som nemusela robiť. Dostali sme kopec vecičiek a prekrásne perinky. Mám dokonca také, čo v nich bola moja svokra a tie sú veru najkrajšie. Mám variantu aj pre chlapčeka a aj pre dievčatko, alebo čisto biele. Majú krásne veľké mašle a niesu prečačkané. Veľmi sa mi páčia a sú zachovalé. Určite ich budem ešte prať a škrobiť. Dokonca mám perinku aj v ktorej prišiel Ivan z porodnice :) Budem mať asi problém vybrať si :-D Toľko vecičiek sme podedili, že mám problém to uskladniť :-D Už mi trochu vykuklo aj bruško a prestávam mať pocit, že vyzerám ako najedená, ale ako tehotná. :-) @kadan dúfam, že uvidíme nejaké fotečky
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii - to mate super ze Lukasko tak zaspava... nech mu to vydrzi. Lenka zaspala iba 1x inak ako na rukach... (teda minule v noci som ju kontrolovala a ak som videla v tej tme, mala otvorene oci... a potom este spala, takze mozno sa v noci budi a aj zaspava, ale o tom neviem :-) ) @vrabciak - jooj, to je take super, ked uz brusko vyzera, ako ma x-) ...ono asi kazdy ti hovori, aby si si tehotenstvo uzila, ale je to pravda... aj ked budes cakat dalsie babo, nebudes stihat to tak vnimat - ja som si mudra nabalila perinku do porodnice... a autosedacka nedovoli :-D - tie nohavicky nie su nutne, ale mne padli dobre. asi to doma ostatni nenosia a ani ja by som nie, keby som rodila normalne @kadan - take plitvicke jazera by som tiez rada okukla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kocky, dnes ma chytalo zufalstvo... zo zaciatku sa nam Lenka na rechadzke budila a hned velky plac a domov... potom spavala coraz lepsie, par tyzdnov dokonca aj zaspala ked sa zobudila, chodili sme pekne 2 hodiny rano, 2 poobede. teraz od vikendu neprespi viac ako tristvrte hodinu (casto menej), isty cas sa pozera po svete a potom zase iba plac :-( . bolo super ked som sa mohla spolahnut, ze 2 hodiny (niekedy aj viac) je v pohode. teraz ma zase stresuje chodit von. a ked malo spi je mrzutaaa. tak so sa postazovala, neviem ako to vymysliet, aby sme boli v pohode
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak bosacka posnažím sa sem nejaké fotečky dať. včera som začala brať hormóny tak dúfam že sa mi ten môj nepodarený cyklus upraví snažíme sa tak uvidíme :-D bosacka rada by som poradila no neviem ako :-| snáď sa to čoskoro zlepší vrabciak verím že si to svoje mini bruško poriadne užívaš 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak dám ti foto do mailu- nechce sa mi to zmenšovať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kočky prepáčte ale nejako nič nestíham, fotečky mám aj na FB - Katarína Salayová bosacka dúfam že už je to s mimi lepšie a zúfalstvo sa zmenilo na radosť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kadan - fotky kuknem ;-) musim povedat, ze ako sa dnes ochladilo, kocka spala ukazkovo, dokonca o kusok viac ako predtym... a dnes sme teda boli s minimom placu, spokojne x-) x-) x-) ...a vsetko najlepsie zelam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka to som rada, aspoň si trolinku oddýchneš ďakujem, dnes sa pokračuje v oslave ideme stanovať :-)
Odpovedať
bosacka - je pravda, ze to mohlo byt pocasim. Maly mi taky min spal a byl nevrly treba hned po kojeni. dali jsme mu na lzicku trochu vody (prevarene kojenecke) a zdalo se, ze zabralo. Taky jsme mu dali trochu vody, kdyz jsme treba jeli autem ve velkym hicu. Aby nebyl dehydrovany. Jsem rada, ze uz Lenicka klidnejsi a vse je "v normalu" kadan - nevim uz jestli jsem to psala - fotky super, urco jste se meli krasne!!! x-) jezera uplna nadhera!!! vrabciak - at rostete, jak mate a jste v poradku! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii Ďakujem ;-) akurát som dostala od brata krásny darček, je to kresba zajtra v práci nascanujem a hodím do albumu.
Odpovedať
Hoj holky! V sobotu se zase stěhujem... na chalupu do vesnice, kde není ani obchod, nebudu tam mít auto, signál na mobil je slabý, aspoň tam budu mít net... a spoustu prace...a budu tam sama s Lukáškem... doted jsem ani nevarila, jen jsem prisla, kdyz me mamka zavolala a starala jsem se jen o malyho a pohuuudka... Ted budu muset jen kdyz budu chtít teplou vodu nebo uvařit - ještě zatopit v kamnech... :-| Chvilkama se bojím, ale aj se těším a jsem zvědavá - zdá se, že nás čeká velké dobrodružství... tak nám držte palečky ;-)
Odpovedať
@kadan jsem zvedava na darcek :-.
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii verím že to hravo zvládneš, kedy sa vrátiš?
Odpovedať
@kadan zatim to vypada na tri tydny - pak uz bysme meli jit do sveho bytecku - pudni vestavby. strasne se ta prestavba protahuje, v podstate uz to trva skoro o rok dyl :-S jinak diky za duveru! budu se snazit ji nezklamat 8-) aspon, ze tam budu mit ten net - uz dnes nam ho tam zapojili a platime az od srpna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii snáď už bude čoskoro byt hotový rok je dlhá doba :-S
Odpovedať
kadan - jj, rok je dlouhý - ale zvládáme dobře a zase... když si vezmeš, jaká část života je rok - tak je to vlastně děsně krátko... ono... jak se to veme :-D hlavně se snažím se tím nestresovat, jelikož to už by mě zrušilo... až to bude, tak to bude, do tej doby abysme nebydleli pod mostem nebo se nezhadali... a to se nehadame ani to k tomu nespěje a jsme spolu šťastní a o to jde... kde jsme spolu šťastní není úplně jedno - ale není to to nejpodstatnější x-) nějak jsem začala filosovat - asi už bych radší měla jít do hajan... poslední noc, kdy jdeme spát... tu u našich... brou brou...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ženušky, nehnevajte sa, že vás tak zanedbávam, ale neni moc času, aby som sadla za net. V práci sa nezastavím a doma sa mi už nechce zas sadať k počítaču, keď pri ňom sedím celý deň. Naviac po večeroch triedim vecičky, čo sme podedili. Všetko si fotím, aby som to potom mohla vrátiť. Trvá mi to dlho, ale baví ma hrabať sa v tých vecičkách :-) Minulú sobotu sme si spravili prechádzku do zoo. Šli sme pešo a nejak som neodhadla teplo a ostalo mi dosť blbo. Ešteže je tam dosť lavičiek na sedenie, lebo už to vyzeralo tak, že odpadnem :-( Odvtedy si robím radšej častejšie prestávky na sedenie. Vody pijem veľa, ale asi som sa precenila. Predsalen to bola prechádzka cca 8km v teple. Inak mi je už dobre a už ani šialené kombinácie jedál nemám. Proste zjem všetko :-) Váhu mám ale stále nezmenenú -3kg od začiatku tehu. Dnes som 18tt+1. Zdravotne sme našťastie v poriadku a drobček krásne rastie. Trošku sa asi nudí v tom brušku, keď som bola na utz, tak si zívalo :-D Mám takú aj fotku @bosacka to je výborná rada s tou perinkou. Mám nádherné perinky a vobec som nerozmýšlala nad tým, že ako pojde do autosedačky. Ešteže si to napísala :-D Na tie nohavičky som dostala odporúčania už aj od ďalšej maminy. Určite si ich kúpim. Do porodnice mám už kúpenú prvú vec a to je detské nafukovacie koleso :-) Kamoška mi poradila, že ho možem použiť namiesto toho vankúša po porode, aby sa mi pohodlne sedelo na stoličke. Teraz ich majú všade, tak som to radšej už kúpila. Tiež som rada, že už Lenka pekne spinká. Na takéto nespinkanie som počula babské rady ešte z čias babičiek. Jedna je uviazať červenú stužku do kočíka, alebo na rúčku bábatka. Slúži to proti urieknutiu vraj. Keď ti ľudia veľa nakúkajú do kočíka :-) Druhá je pretreť bábu oči pomočenou plienkou. Vraj to funguje. Ja si ale neviem predstaviť, že by som také niečo spravila :-p @kadan fotky určite kuknem a dodatočne prajem všetko najlepšie. Nech sa ti sny vyplnia. Budm veľmi držať palce, aby sa všetko podarilo. Tehotenstvom ťa kludne rada nakazím :-D @maaariii to s tým bytom ma mrzí, ale zas radšej čakať a mať kvalitne spravený byt, ako mať ho rýchlo spravený a nekvalitne. Chalupu si pekne užite a ničoho sa neboj. Ovzdušie tam bude určite lepšie ako niekde v meste, tak ti malý bude možno krásne dlho spinkať. Držím palce, aby všetko šlo ako po masle. maaarii ja ťa nemám na fb, tak keď chceš, tak si ma pridaj som Erika Gerofi ;-) Boli ste sa bicyklovať? Kočky používate monitor dychu? Ja by som to určite chcela, ale neviem pre aký druh sa mám rozhodnúť. Na ten, čo sa dáva za plienku som počula aj dobré referencie a aj špatné (vraj to vypadáva, ale neviem, či je to pravda, lebo kamoška mi zas povedala, že to ani raz nevypadlo a výhoda je, že je to prenosné kdekoľvek aj do kočíku) tá podložka je vraj tiež dobrá, ale aj na ňu som počula negatíva (keď sa drobec zošuchne, tak to spustí randál, alebo keď to zabudnem vypnúť, keď beriem dieťa z podložky a nieje to tak jednoducho prenosné ako to, čo sa zastrkáva k plienke)
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii máš úplnú pravdu, súhlasím ;-) ja som dnes posledný krát oslavovala svojich 30 /už som mala 3 oslavy pokaždé iný kolektív samozrejme/ teraz to bolo iba s rodinou a bolo to super ako na svadbe, proste nádhera. mužíček bol jednoducho perfektný a na tom záleží, teda aj keď máme plno chýb lúbime sa a presne ako píšeš to je to najpodstatnejšie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak Ďakujem, prídem na návštevu a môžeš sa do toho pustiť 8-)
Odpovedať
kadan, vrabciak - diky za mile píííísááááníííí ;o) jsem rada, ze vas mam :-) vrabciak - nafukovaci kolo supr - prvni dny jsem si nesedala bez něho - kvůli šití hráze; monitor dechu mám sice půjčený - ale půjčila jsem ho dál - měli jsme ho v porodnici a věřím, že je to dobrá věc (měli jsme značku nanny), ale též jsem slyšela, že to dělá randál občas jako planý poplach a kámoška z toho byla dost stresovaná, když kolikrát běhala šílená, že miminko nedýchá. Je to dobrý asi jako prevence náhlého úmrtí kojenců - myslím, že se dá dítě ještě oživit, když se to dozvíš rychle. A určitě bych ho používala, kdyby se miminko narodilo nějak dřív nebo nedovyvinuté nebo s nějakou vrozenou vadou nebo poruchou - ale to pak v porodnici přímo doporučí. Lukáš se sice narodil o 15 dní dřív - ale úplně čupr x-)
Odpovedať
vrabciak - už si tě jdu hledat na fb - copak je to za jméno? jaké národnosti je manžel? =-) x-) na kole jsem už jela - ale ne jako výlet - jen jako dopravního prostředku jsem jej užila ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan @maaariii @vrabciak - to je strasne... cloved odide na 4 dni a kolko toho popisete :-D (aspon som sa vela dozvedela) kadan - aj ty mas 30? aj ja ;-) maaariii - verim ze chalupu zvladnes... a podla mna vam bude super. bola som 1 den sama na zahrade u svokrovcov a velmi sa mi pacilo, ze vnutri bol maly priestor a nemala som povinnosti, tak som sa len drobcovi venovala... a hlavne to bolo blizko a jednoducho von, nie ako doma... ale je pravda, ze som nevarila vrabciak - na monitory som pocula rovnake argumenty ako ty... rozmyslali sme aky a nakoniec ziaden nemame... akosi som si povedala, ze mam zdrave dietatko a nic take sa jej nestane (velmi dufam, ze sa nemylim). zase kamaratka vravela, ze az ked mala monitor sa kludne vyspala...
Odpovedať
Profilova fotka
aha, este s tymi babskymi receptami... cervenu stuzku ma vela kocikov... a s tou plienkou to vravela svokra, ze ked dieta vela place... ja neviem, nie som poverciva, tak take veci neriesim (ved keby sme boli povercive, asi by sme sa nevydavali v maji ;-) )
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?