Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
kadan - no... ja... asi nepoznala, co z toho je sportovni verze... :-N díky! 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
včera som musela zrušiť rezerváciu na zámku :-( Máme to teraz v práci drsné a nemozme si dovolit zobrat akurat v ten tyzden dovolenku :-( Už som sa s tým zmierila, ale aj tak ma to zamrzí, keď si na to spomeniem. Už sa tam tak ľahko nedostaneme :( Mám ale aj dobrú správu...som v 7 týždni. Je to neuveriteľné. Včera mi to potvrdila moja doktorka. x-) Cvrček má 1 cm a všetko je v poriadku. Máme veľkú radosť :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-D
Odpovedať
vrabciak - gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) Nad zámkem nesmutni - určo se tam ještě dostanete a zpráva o miminku předčí vše, ne? ;-) Hlavně buďte zdraví a mějte se rádi... A užívej si to - i když to možná úplňo hned nepůjde (pokud budeš mít nevolnosti)... Přeji hodně štěstí a zdravím určo hrdého tatínka 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii ďakujeme si zlatá :-) Tatínek si už kúpil dýmku a chce robiť Lego zásobu :-D čo sa týka nevoľností, tak posledné tri dni je to v relatívnej pohode, ale pred tým ma každú chvílu napínalo na zvarcanie. Na jedlo som nemohla ani pomyslieť. Nechutenstvo ma trápi aj teraz, ale aspoň sa mi už nedvíha žalúdok, keď si pomyslím na jedlo. Celý deň furt niečo zobkám, aby som mala aspoň niečo v žalúdku. Poriadne sa neviem najesť. Sladkosti vobec, ale za to zeleninu a ovocie sa snažím. Včera mi Ivan spravil taký fain obložený chleba a jediné, čo som zjedla boli rajčiny. |-| Z ultrazvuku sa ale veľmi teším, fotku si stále pozerám :-). Ten zámok ma mrzí, ale máš pravdu miminko je nad všetko 8-)
Odpovedať
vrabciak - tatínek je dobrý :-D zvláštní - že než jsem to věděla - bylo to v poho a pak - jak jsem se dozvěděla, že jsem těhu - cca do týdne mi začaly nevolnosti a já se každý den dávila nad mísou - skoro vždy i něco vyšlo. A potom jsem se šla v klidu nasnídat... ;o) Taky jsem musela jíst každou přestávku. Pokud ne - bylo mi nevolno v hodině - když jsem vyučovala - dost nepříjemný... A taky jsem byla trošku víc unavená... Nezvládala jsem téměř nakupování v obchodě - na cokoli jsem se podívala, bylo mi zle :-p A je v podstatě dobře - že sladkosti nejíš a ovoce a zeleninu jo. Jen neber moc vitaminu - nebo jen první tři měsíce - jinak prý mimi hodně roste. Mně teda roste hodně i bez těch vitamínů :-D Hlavně potřebuješ kyselinu listovou - ale jestli jíš zeleninu - obzvlášť listovou - je to lepší než jakékoli tabletky ;-) Ale to určitě víš od doktorky ;-) dnes jsem celý den prala a žehlila oblečky na mimi, záda mě děsně bolí a mám hlad... takže já mám další program jasný ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak to je superrrrrr správa, veľmi sa teším, gratulujem toto je 1000000 x lepšie ako zámok :-D dávaj si na seba poz :-D or aby malé rýchlo rástlo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - moc gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!! x-) x-) x-) a ten tvoj manzel to ponal velmi pekne :-) ja som zo zaciatku nemala chut na sladke - potom uz ano ;-)
Odpovedať
Tak máááááámeeeee kooooočááááááreeeeekkkkk!!!!!!! x-) Je to sice slabší novina než novina o mimiku :-N ale pěkně to spolu souvisí... Mám ten z toho modrýho koníka tu. Paní - vlastně celá rodinka - vypadala velmi solidně, všechno na kočárku bylo vypiglované, naleštěné, vyprané... a ještě mám fusak přesně v barvě kočárku a přebal. podložku. Tož jsem šťastná jak blecha a chodím se do chodby na kočárek dívat :-D Teď už jen - aby se osvědčil v praxi...
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii super som rada že sa t to podarilo, tak už len začať testovať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kočky ďakujem vám veľmi pekne :-) Kyselinu listovú som začala užívať keď sme sa začali snažiť. Beriem ju ešte stále. Zvracanie sa snažím rozdýchať, ale v sobotu ráno som to už rozdýchať nestihla a šlo to von :-( Stále by som spala. Neviem si predstaviť, že by som musela učiť v takomto stave ako maaariii. Si frajerka, že si to zvládla. ;-) Keď sa nenajem, je mi zle a keď sa najem ˇviac, tak mi je zle tiež. Je ťažké odhadnúť to. Baby, kedy sa vám už polepšilo? Myslím dokedy ste trpeli nevoľnosťou? Ja viem, že je to individuálne, len ma zaujíma, že ako ste to mali. @maaariii to je super, že to s tým kočíkom nakoniec dobre dopadlo a že z toho máš radosť. Nech sa má v ňom váš drobec ako v bavlnke. Očakávam referncie. :-)
Odpovedať
@vrabciak móóóóóóóc gratuluju:))) je to krásná novina:) Kdy ti vychází datum porodu? S tou nevolností... no, jsem na konci 16. týdne a špatně mi bývá pořád. Sice to není denně a ani jednou jsem nezvracela, ale nevolno mi bývá dost:( No a právě že se to nedá nijak dopředu odhadnout: občas je to, že mám hlad, občas, že se moc najím... A občas prostě asi jenom tak:( Ale říkám si, že déle jak do října to trvat nebude :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky blahozelam novym tehulkam :-) no je to naozaj carovne obdobie.. no tak aj ja mam prispevok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
penn gratulujem nádherný krpček
Odpovedať
@penn moc a moc gratuluju, ať vám pěkně roste:) a ty fotky jsou super:)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 ďakujem :-) Podľa tehu kalkulačky a PM mi to vychádza na 23.12.2011 :-) To budú krásne Vianoce :-) To si ma teda nepotešila, že tie nevolnosti stále pokračujú :-( Už máš aj bruško? @penn obrovská gratulácia :-) Krásny anjelik x-) Dobrý nápad aj tie fotky pred a po. Nechám sa inšpirovať ;-) Mňa by celkom zaujímali aj detaily napr. meno atď. :-) Ženušky, budete niečo piecť na prvé výročie? Ja teraz rýchlo vymýšlam náhradný program. Dúfam, že mi nebude blbo a budem mocť aspoň navariť. Vraj má byť škaredo, takže to bude asi len nejaká papučová kultúra :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojcek, hej tak je to zojka polackova, 2950 a 48 cm a narodila sa 24/4/2011 o 11:40 :-) to sa mi vzdy daju take malicke tie fotky sem
Odpovedať
@vrabciak s tou nevolností to má ale každý jinak:) a taky mi není špatně pořád... ze začátku to bylo častěji, hlavně ráno a večer. Teďka se prostě někdy stane, že něco ucítím, najím se o něco později než bych asi měla nebo třeba naposledy jsem vypila silnější zelený čaj... a udělá se mi špatně :-| Ale výborně mi na to fungují želatinové bonbony :-D Stačí si jich pár vzít a jak je to sladké, tak se to za chvíli zlepší a pak se třeba můžu normálně najíst nebo tak. Bříško už mi docela narostlo a jsem ráda, že to už opravdu vypadá, že jsem těhotná. Doteď to vypadalo, že jsem přibrala a to samozřejmě není zas tak príma pocit :-D Na výročí jedeme do Paříže, tak vařit nebudu:) Ale až se vrátíme, tak máme ještě v mrazáku nějaké svatební koláčky. Dort jsme nemrazili, protože se k mražení moc nehodil, tak aspoň koláčky:)
Odpovedať
Profilova fotka
@penn Zojka znie tiež zaujímavo ;-) Taký čas porodu by som brala. To ťa Zojka aspoň nechala vyspať. Teda aspoň naivne dúfam. Tie fotky sú menšie, ale to podstatné je našťastie vidieť :-) @market82 ja viem, že je to u každého iné. Som šťastná za nevolnosti aké mám, lebo viem, že sú na tom kočky oveľa horšie. Aj keď niesom v úplnej pohode, stále som schopná chodiť do práce, čo ma nesmierne teší. Možno, keby som nemala žiadne nevoľnosti, tak by som zas mala strach, že či je všetko v poriadku. Ja si asi nevyhoviem :-| jj romantická Paríž. Keby som musela zrušiť Paríž, tak by ma asi fakt vystrelo :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak Ach jooj, kdeze, kontrakcie mi zacali o 9 vecer.. : -) ja som porod vnimala hrozne, keby si chcela napisem ti do spravy.. ale ked uz cakas tak radsej nie : -)
Odpovedať
Profilova fotka
@penn - gratulujem! Zojka je krasna :-) :-) :-) ...a moc sa mi paci ta trojica fotiek - skvely napad x-) my sme mali termin 23.4., ale trosku sme sa poponahlali @vrabciak - to teda budete mat krasne vianoce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bosacka ooo naozaj? no my sme mali 20/4, tak a kedy sa vam narodilo, blahozelam samozrejme : D
Odpovedať
Profilova fotka
noo kamaratka mi urobila fotky, prvu.. a ja som potom dofotila aj ked uz nebola rovnaka kompozicia.. este mozem inspirovat nove tehulky, aj ked na internete je vela inspiracii, hadam to bude vidno..
Odpovedať
Ahojky - tak jsem tu chvilenku nebyla - a zas jsem měla co dělat - abych se tu trochu vyznala... penn - gratuluju! fotky jsou supeeeeer!!! Ja mam manzela fotografa a presne jedeme podle hesla - kovarova kobyla chodi bosa... ne ze bysme nemeli zadnou fotku, ale jsou to spis takovy "pokusy", "studie" - nic, co by se dalo "ukazovat kamoskám" :-D :-| Dik za souciteni ohledne kocarku - rada budu referovat ;-) Na vyroci pect asi nebudu - mame objednany dort - stejny, co jsme meli na svatbe - akorat mensi. Jestli jeste nebudu rodit - chtela bych zajit na obed do mista, kde jsme meli hostinu a dat si gordon bleu - co jsem meli na svatbe :-) Takze asi nebudu ani varit 8-) Jak dlouho mi bylo v tehotenstvi spatne? Od tej doby, co jsem se dozvedela, ze jsem tehu - takze tak 2.mesic - do cca konce 4. mesice. Ale fakt se to vubec neda srovnavat - mamce treba nebylo spatne vubec a mne - i kdyz uz me to fakt stvalo a prislo mi, ze to trva uz fakt moc dlouho (rika se, do konce 3. mesice), tak je pravda - ze kdyz se podivam zpetne - mohla jsem ucit a vlastne me to v nicem neomezovalo - rikala jsem, ze mivam ranni nevolnosti po cely den, ale v podstate jsem delala vsechno - jak pred tim - jen jsem treba byla driv unavena a sla si lehnout nebo jsem obcas zrusila nejakou "akci" s holkama... vrabciak - diky za uznani - je pravda, ze jsem rada, ze jsem to zvladala a ze jsem i z hodiny musela odejit nebo jsem pri vyucovani hodne sedela, ale ty mas asi ty nevolnosti horsi - kdybys to mela jak ja - tez bys to zvladala ;-) bosacka - co pouzivas na koupani vasi Lenicky? byl mi doporucen olej s mesickem znacky weleda... Diky!
Odpovedať
Profilova fotka
@penn - Lenka sa nam narodila 8.4., akurat na konci 38.tyzdna, takze uz to oficialne nebol predcasny porod - a miery mala tak akurat (3460g/50cm) :-) . tie tehotenske fotky mas super - hlavne tie serie x-) . teraz som prvy krat videla tvoje svadobne fotky (neviem preco som ich po svadbe prehliadla), tie mate tiez krasne a bola si naaadherna nevesta ;-) @maaariii - na kupanie pouzivame len cistu vodu - tak nam vraveli aj v nemocnici aj nasa doktorka. co najmenej chemie. no a ma sa kupat kazdy 2-3den, ale my kupeme kazdy den (ked nekupes, aj tak treba umyt kozne zahyby a tvaricku a pri tom protestovala... pri kupani je kludnejsia). no a kedze ma Lenka pomerne suchu kozu, po kupani ju zlahka natriem olivovym olejom z lekarne (ked nezabudneme :-N )
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii ach to je take krasne este byt tehu, take poeticke, to porod bol pre mna pekny sok potom @bosacka tak to je uplne v pohode, hej to nie je predcasne, ... no to vies, to boli posledne svadby azda ste boli aj na svadobnej ceste :-)) uz potom, a uz si asi nesla na modry konik? ahojte kocky, dakujem, viete co, no ja mam nechtikovy olej tiez.. ale ako z takeho bio fair trade.. hospodarstva ci co.. no a trosku to riedim s vodou an taku emulziu, ale tiez nam hovorili ze aj ten olivovy olej v pohode,
Odpovedať
penn, bosacka - diky za vase zkusenosti ;-) penn - souhlasim s tebou - tehu jsem si krasne uzivala - jen ted uz mam brusko takovy vetsi... a uz je to chvilama nepohodlny... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no páni ani nestíham reagovať :-) @penn to ma mrzí, že si mala tak dlho bolesti :-( Tie bolesti sú aj po porode, alebo to je už len únava a záplava hormónov? Mám trochu obavu, lebo menštruáciu zvládam dosť zle. Často krát nezaberie ani tabletka od bolesti. Niekedy je to fakt šialené a už sa mi zdá, že viac to bolieť ani nemože. Bojím sa, že tú bolesť už neunesiem, ale na druhej strane si zas hovorím, keďže som tak každomesačne vytrénovaná, že práve preto by som to mala zvládnuť. Doktorka mi hovorila, že ma bude bolieť aj spodok brucha teraz, keď bude rásť maternica. Hovorila, že sú to bolesti podobné pri menštruácií. Ten spodok brucha som síce cítila, ale v porovnaní s menštruačnou bolesťou to bola malina :-) Fotky sú super. @bosacka tiež si myslím, že to budú tie najkrajšie Vianoce ;-) Zatiaľ tu v májovkách máme samé dievčatká :) @maaariii výročie máte tiež dobre vymyslené. čo sa týka nevoľností, tak som si zobrala príklad od teba a funguje to. Musím proste stále niečo chrúmať, aby som to zvládla. Niekedy stačí aj cukrík a niekedy ani ten. Nedávno som prišla z porady, trvala asi hodinu, šla som tam s cukríkom a na konci už som začala pociťovať žalúdok ako na vode. Celý čas som sedela a bola som celkom v pohode. Učenie si teda fakt nedokážem predstaviť. Klobúk dole pred tebou. ;-) Na tie fotky manžela určite nahovor ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak hmm asi to budes mat dobre, lebo ja som praveze vobec nemavala pri menzese tak som si to nevedela predstavit.. nie, nie po porode uz nie, naopak, ja som sa uplne citila, ze nie som ani pri zmysloch.. a len co som ju vytlacila.. tak taka ulava, .. zrazu som vsetko videla,a som si tak spominala co som stvarala, ze to som ani nebola ja.. akurat som mala nastrich a sitie a to teda bolo zdlhave hojenie, 10 dni som si nesadla, pomaly aj lezat bol problem, resp. stale bolesti az som sla doktorovi..no a uz sa to hoji.. ale to ze clovek si mysli (ja truba) ze po porode bude mobilny a vsetko a vlastne praveze este tazsie, vsetko robil manzel ani pri sporaku som nemohla stat 20 min.
Odpovedať
@vrabciak tak mě teda spodek břicha docela bolívá. Je to, jakobych tam ty svaly měla pořád namožené, asi jako po nějakém cvičení... A kolikrát se i v noci třeba nějak pohnu a vzbudím se bolestí, protože je to, jako bych si v tom břiše něco utrhla... Ale vždycky jsou to jenom ty šikmé spodní svaly a doktor říkal, že ty mají plné právo takhle bolet a je to normální: právě kvůli tomu, jak se tam zvětšuje děloha a ty svaly jsou na to nějak napojené.. Tak už se ani moc neděsím, ale moc příjemné to teda není :-| A na tu nevolnost jsou fakt super různé ty želatinové bonbony, ideálně medvídci Haribo :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?