Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak v pohode, aj ma napadlo že tam napíšem negratulovať ale hovorím si veď keby to bolo aktuálne tak tam asi dám samých smejov a riadne ako sa patrí sa pochválim písala som to iba habibi, mali sme takú menšiu súkromnú debatu som v pohode je to už 3 roky, mala som zamĺknuté tehotenstvo, neviem ako sa tomu hovorí "oficiálne" je to lepšie ako potratiť alebo prísť už o narodené dieťa
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiež počula o ovulačných testoch, no od nikoho koho by som sa na názor mohla opýtať, o meraní bazálnej teploty neviem čo by som si mala myslieť. ja určite nemám čas každý deň v tú istú dobu na meranie, keď zazvoní mobil utekám do práce- raz tak raz tak, pre mňa by to bolo asi dosť obmedzujúce. No na druhej strane ak by to inak nešlo tak samozrejme neváham. vrabciak vôbec ti nezávidím ja mám nepravidelný cyklus tak ani výpočet plodných dní od 12-17 mi nepomôže, celé je to rozhádzané ku koncu roka to už bolo v pohode ale teraz som bola dosť chorá tak zase oničom. povedala som si že ak tento rok sa nezadarí tak pôjdem na vyšetrenia. suseda začala brať nejaké hormóny aby mohli počať tak som zvadavá market ja mám šťastie že vôbec nepijem takže aspoň toto by bolo v pohode ;-) inak si v poriadku, cítiš sa dobre?
Odpovedať
Profilova fotka
k debate o otazkach okolia... hlavne ked sa vypytovali kamarati a znami, hovorili sme, ze ked to bude aktualne, dozvedia sa... nejako sa to dalo :-) . My sme to najprv povedali rodicom (v jeden den sme boli na navsteve tam aj tam), moji rodicia to nepovedalil nikomu, ze to nechaju na nas... no a svokrovci to povedali neviem komu vsetkemu, ale este v ten vecer mojmu muzovi gratuloval kamarat jeho brata :-N stale drzim palce vsetkym x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan prepáč ja som tela :-( ja ten teplomer a ani žiadne ovulačné testy zatiaľ tiež neplánujem. Keď sa preto rozhodnem, tak si asi nastavím budík o 10min skorej. moja kamarátka bola akurát na umelom oplaodnení. V pondelok bude vedieť, že či sa to podarilo, alebo nie. Moja zlatá, veľmi by som im to bábo priala. @bosacka túto tvoju odpoveď budem určite používať :-) Reči sa šíria rýchlo :-|
Odpovedať
@vrabciak asi bych taky rodinu usadila do určitých mezí... aby se mě ptali i na menstruaci už by mi vážně přišlo moc ]-( do toho opravdu nikomu nic není, ani vlastní mamce ne... člověk se asi musí občas víc ohradit a narovinu lidem říct, že jim do toho nic není a že je to neslušné se tak ptát. Řekla jsem to takhle jednomu sousedovi a od té doby se tak blbě neptá ;-) Ale je hloupé, že to člověk vůbec musí takhle řešit...
Odpovedať
@kadan děkuju za optání:) je mi celkem dobře, jen jsem hrozně ospalá a unavená a celkem často je mi i na zvracení, ale ještě jsem naštěstí nezvracela ani jednou ;-) určitě by to mohlo být o dost horší, asi to snáším celkem v pohodě, nicméně nemám srovnání, tak těžko říct :-D jinak s tím ovulačním testem, přijde mi to mnohem snažší, než si měřit každé ráno pravidelně teplotu- prostě to jen někdy během odpoledne počůráte a je to... takhle několik dní po sobě, až vám to ukáže, že ovulace je tu. Přijde mi to jednoduché a prý i dobře funkční ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
market súhlasím s tebou, ja som sa ani so svojou mamkou nikdy na danú tému nebavila. je to moje súkoromie. pamätám sa na deň keď som dostala 1x, bolo to týždeň po mojej sestre / tá je o 10 mesiacov staršia/ mamka ako prvé schmatla telefón a volala babke aj druhá už "sviatkuje" . Bol to ten najhorší zážitok na svete, bolo mi strašne trápne, najradšej by som sa pod zem prepadla ]-( v tomto smere je asi horšie počúvať otázky od rodiny, tá si dovolí viac
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 mamina aj svokra sú nenetrpezlivé, túžiace, zvedavé, starostlivé a milujúce. Už by najradšej počuli od nás správu, že budeme rodičia :-) Sme od oboch ďaleko, tak sa pýtajú aj na veci, na ktoré by sa za normálnych okolností nepýtali. Včera žiadna otázka na túto tému nepadla, tak snáď to nebude také ako moja predpoveď :-) Včera ma, ale zas vytočil kolega. Už som vážne začala uvažovať o tom, že spíšem zoznam nevhodných otázok a , že prečo sú nevhodné. Prišla som od doktora a len čo som dala dole budnu, kolega na celé ústa "tak co, mimínko je v pořádku?" Povedala som mu, že som bola na sonografií, že mi robili echo srdca. "a co, tluče miminku v pořádku?" ]-( ]-( Som sa ho pýtala, že odkial zobral to, že som tehotná. Že vraj to z toho, že mám rada deti a mám všade po stole fotky detí. Deti mám rada odjakživa a fotky sú moji synovcovia a netere. Mám ich na stole už tri roky. Asi mám na čele napísané, že pýtajte sa ma na tehotenstvo mám to rada :-p @kadan to je tiež dosť blbé :-p Na mne žial je vidieť, keď mám menštruáciu. Je mi hrozne blbo, často niesom schopná ani prísť do práce :-p Už síce nezvraciam, ale mala som obdobie, keď som mala menštruáciu sprevádzanú so zvracaním :-| Aj keď sa snažím, aby to namne nebolo poznať, nie vždy sa mi to podarí :-( Som preto zviknutá na to, že o tom ľudia proste vedia.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak to je riadny pako :-S nepríjemné, ja som nemala problémy až teraz za posledných 3-5 rokov. no tabletky do seba pchať nechcem, nerobili mi dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan to teda je :-) . Včera sa ma zas pýtal, že v koľkom som ]-( Tak som mu napísala mail,v ktorom som mu vysvetlila, že to, čo robí mi vadí....že pýtať sa niekoho na jeho tehotenstvo, alebo tomu podobné otázky sú často nevhodné aj v súkromí a nieto ešte v kancelárií, kde pracuje v open space ďalších cca 80 ľudí. Slúbil mi, že už sa ma o pýtať nebude. Tak dúfam, že to aj dodrží. Menštruácia ma dnes ráno presvedčila o tom, že sa snažiť budeme aj ďalší mesiac. Tiež sa snažím vydržať bez tabletky, ale nie vždy sa to dá vydržať :-| No niekedy to bolí aj s tabletkou, ale je to taká trochu "otupená" bolesť, tak to sa vydržať dá. Kočky, nehnevajte sa, že sa tu tak sťažujem. Dúfam, že vás to neobťažuje |-|
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak mne to nevadí /veď sa sťažujem aj ja :-N /
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak kludne sa postazuj, urcite to neobtazuje... a kedze nasa hlavna tema je uz skoro rok stara, je jedno o com sa bavime :-D ... a myslim, ze s tym kolegom si to dobre vyriesila - mozno si neuvedomoval, ze je to taka citliva tema... @kadan medzi tebou a sestrou je taky maly rozdiel? wau :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
bosacka otec sa snažil :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@bosacka @kadan ďakujéééééém :-) veru, veru už zacvíľu tu máme výročie a ja sa táááááák teším. Už aby to bolo :-) bos, dík, no dúfam, že dá už pokoj :-)
Odpovedať
@kadan teda, tak takový zážitek s první menstruací musí být peklo... pamatuju si, jak mi stačil ten fakt sám o sobě, natož aby to ještě někdo někde vykládal :-( A s tím stěžováním, to je přece jasné: od toho tady to fórum máme, ne? :-D
Odpovedať
@vrabciak chystáš něco speciálního? My jsme se rozhodli ještě si trochu "užít", než se mimi narodí a tak první výročí svatby oslavíme v Paříži, manžel už před pár dny koupil letenky a já se těším jako malé dítě:) Takže plánuju Paříž a k tomu taky letní dovolenou. To vyrazíme na přelomu června a července, kdy bych ještě měla být celkem v pohodě a pohyblivá :-D
Odpovedať
Profilova fotka
market romantika v paríži, super :-D ja stále špekulujem čo podnikneme a nejako sa neviem rozhodnúť
Odpovedať
Profilova fotka
jaaaj zeny... vyrocie... :-) ake krasne plany mate.... to my budeme mat tak 0-3tyzdne stareho drobca, tak budem rada ked si spomeniem, ako sa volam :-D ... ale aby to nevyzeralo, ze my nic - minule leto sme sa poriadne nacestovali s tym, ze je to posledna moznost na dlhy cas :-) (market - Pariz znie super ;-) )
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 teeeda Paríž. Dúfam, že zase porobíte fotečky a pošleš nám odkaz. Pozdravujte odomňa Edith Piaf x-) Na výročie plánujeme zámok Topolčianky. Zaspomíname si na svadbu v našom svadobnom apartmáne. Berieme aj lampióny a dúfam, že už ich budeme mocť poslať. Na svadbe nám to kvoli počasiu nevyšlo :-( Urobíme si aj nejaký výlet a trochu to tam pochodíme. @bosacka žiadna dovolenka nieje nad to, ako oslavovať v trojici :-)
Odpovedať
@bosacka myslím, že oslava ve třech je super plán :-D těžko by se asi hledalo hezčí oslavování než s novorozeným miminkem:)
Odpovedať
@vrabciak to zní romanticky:) my jsme strávili svatební noc doma, takže můžeme vzpomínat téměř denně :-D :-D Ale na "místo činu" bych se teďka taky někdy ráda vypravila, třeba se jen projít v parku a dát si zase pusu ve svatebním altánku:) Jinak fotky z Paříže určitě budou, to bych jinak ani nebyla já ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 u nás to bolo skorej "svadobné ráno" a nie "svadobná noc" :-D Ke´d sme šli spať, tak som sa len odlíčila, okúpala, spravila hygienu a "mŕtva" zalahla :-p Ráno ale bolo čarovné ;-) Úžastná atmosféra...jááj spomenula som si na tie pocity :-) :-) :-) Ale aj doma to určite má svoje čaro. Tie pocity sú asi rovnaké, je rozdiel len v atmosfére. Ja sm od začiatku túžila prespať svadobnú noc na zámku. To bolo naše prvé rozhodnutie po tom ako sme vedeli, že sa vezmeme. :-) Večer pred svadbou som Ivanovi na takú zvláštnu pohľadnicu napísala vyznanie (dostala som ju, keď som bola na svadobnom veletrhu) Rozmýšlala som, že by som to znovu spravila a pohladnicu som aj našla. Na jednej strane je dostatok miesta na to, čo by som chcela napísať (čo sa nezmestí poviem :-) ) a z druhej strany je fotka rúk, ktoré držia červené srdce (niečo na sposob ako ja mám v albume fotky kde držím obrúčky a kvety) Keď tým obrázkom pohnete, tak to srdce sa zvetší. Je to taká premenlivá pohladnica, neviem ju inak vysvetliť. Našla som ju v Tescu pri pokladni. Neviem, či ich predávajú aj na Slovensku. Našla som aj stránku, ale konkrétne tú pohladnicu som tam nevidela http : // w w w.albi.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=52
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka myslím že to bude to najkrajšie výročie aké zažijete ;-) vrabciak market82 my sme si svadobnú noc ani ráno neužili, moje dni vychádzali na svadbu tak som brala hormóny aby bol pokoj no hneď v nedelu sa to objavilo :-( no nevadí vynahradzujemesi to a je to super :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som kvoli tomu, aby som nemala na svadbe začala brať HAK a brala som ju aj na svadobnej ceste, aby nám neskazila dovolenku V oboch prípadoch som rada, že som tabletky začala brať, lebo mi to vychádzalo presne blbo. Mala som dostať presne v deň svadby a keďže je to u mňa dosť blbé, tak som nechcela riskovať a krámy som si upravila užívaním HAK. kadan, prajem, aby sa čoskoro objavili aj vedlajšie účinky z toho vynahradzovania ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabcaik x-)
Odpovedať
ahoj dámy, jak se máte? co těhulky? co nového? u nás se zdá být všechno v pořádku. Minulé pondělí jsem byla na velkém ultrazvuku a krásně si mohla mimčo prohlídnout a byl to moc krásný zážitek. Na další ultrazvuk jdu s manželem, ať taky ví, co mi v břiše roste:) Jina minulý víkend jsme už konečně vybrali i jména, dohodli jsme se na Viktorii a Filipovi, tak jsem zvědavá, jestli to nakonce bude kluk nebo holka: zatím to nebylo vidět, ale měla bych jít zase tak za 4 týdny a to už by snad vidět být mohlo:) Jinak co se týká toho vyptávání na těhotenství, tak mám ještě jednu trapnou situaci, ke které může dojít: Už je na mě to těhotenství trochu vidět, ale stejně tak jsem mohla prostě jenom přibrat na váze.... takže absolutně nechápu lidi, kteří se na vás tak kouknou a mnohoznačně se ptají "vidím dobře?" ... jaká by to asi byla trapná situace, kdybych prostě jen řekla, no, ani ne, já jenom přibrala .... ]-( Lidi občas opravdu nejsou soudný v tom, co říkají...
Odpovedať
Profilova fotka
market82 som rada že sa tebe aj malému darí :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak baby, ja sa pochvalim - uz mame doma Lenku x-) Narodila sa 8.4. a sme obe v poriadku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jéééééj bosacka srdečne gratulujem, veľmi sa teším :-D :-D :-D :-D :-D :-D želám obom veľa zdravíčka a Lenuške len to najlepšie v živote x-)
Odpovedať
@bosacka veliká gratulace:) ať vám roste jako z vody a máte z ní jenom samou radost! těšíme se na fotky:)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?