Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
market - gratulujem :-) vrabciak - drzim palce... tusim sa vam podarilo snazit sa skor, ako to povodne vyzeralo... ;-) mne sa to uz krati... na modrom konikovi som, len tolko tie baby pisu, ze nestiham ani citat, nieto este sa zapojit :-D som teraz v 33 tyzdni a doteraz neboli ziadne problemy, mala by som este 2 tyzdne chodit do prace... lenze v piatok mi v praci zacalo byt zle, silno ma pichalo v podbrusku, tak som bola u lekara... nic mi vlastne nepovedal, iba kazal jest magnezium a byt v klude a zajtra idem na kontrolu, tak uvidim, co sa dozviem... myslim si, ze uz ma necha doma. pichanie ma preslo v priebehu soboty, tak hadam bude dobre. maaariii - modry konik je stranka ako moja svadba (ceska verzia je tusim bereme se), mozes sa tam prihlasit s tou istou registraciou ako tu a je to stranka o detickach - od snazenia sa, cez tehotenstvo az po deturence rozneho veku. neviem, ci existuje aj ceska verzia konika...
Odpovedať
Profilova fotka
@bosacka @maaariii , ďakujem vám :-) veci sa naš´tastie pohli, tak sme si prestali dávať pozor. Nesledujem ovuláciu a ani nič podobné. Zatiaľ to je tak ako pred tým, ale je to krásny pocit :-) maarii, ten koník je aj cz, stačí keď prejdeš na inú stránku v pravo hore. Keď sa prihlášiš aj na mojasvadba sk, tak budeš mocť komentovať aj albumy. Funguje to rovnako, len musíš byť prihlásená. Ja som to skúsila na tvojom albume :-) @bosacka čo ti povedal doktor? Dúfam, že ste v poriadku. Kočky, už máte vybraté mená? Fotky ešte nemáte? @kadan ako si stojíte s kalendárom?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj vrabciak už som si pozerala nejaké staré foto, asi nebudem dávať iba najnovšie, mám pár pekných, krásne spomienky na začiatky x-) takže určite bude mix. pevne verím že sa vám pošťastí bábeno bosacka dúfam že bude všetko v poriadku, dávaj si na seba pozor a oddychuj
Odpovedať
vrabciak - díky za likes v mém albu - doufám, že to nebylo jen kvůli "pokusu" - ale že se ti aj líbí :-D a díky za nabídku přátelství! taky díky tobe a bosacka za vysvetleni... jak budu mit chvilu - se na to podivam 8-) jinak my jsme v pohode... bosacka - doufam, ze vy uz jste taky v pohode! ;-) vrabciak - v podstate vybrane jmeno mame, ale nepovime ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maaariii :-D jasné, neoznačím niečo, čo sa mi nepáči ;-) Joooooj to je kruté, že neprezradíš meno...robím si srandu :-p Ja som v poslednej dobe nejak zaťažená na židovské mená, ale len dievčenské. Chlapčenské sa mi páčia Matej, Jakub, Filip... Na modrého koníka som už kukala, ale vobec tým dievčaám nerozumiem :-( Oni tam píšu všeliaké skratky a ja fakt nemám tušenie, že čo znamenajú. Viem jedine čo znamená "tt" , ale to je asi tak všetko :-| @kadan , ďakujeme možno sa nám to podarí naraz ;-) mne sa páčili tie, čo ste sa fotili na oznámenia, ale aj svadobné. Dáš svadobné fotky na máj?
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak určite dám svadobnú no neviem ktorú sú všetky pekné x-) ak si chceš pozrieť jednu špeci predsvadobnú tak ti ju môžem poslať, dobre sa zasmeješ :-D marii dúfam že sa to meno raz dozvieme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan že váhaš, jasné, že chcem vidieť :-) Ak chceš pomoc pri výbere, tak ti zahlasujeme za naj fotku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jááj som si navarila teraz...neviem si vybrať, mám niekoľko kanditátov, ...na fb máš ale aj iné fotky, že? z týchto sa mi na kalendár najviac páčia tieto,v tomto poradí asi. Na tej čo si sama s kyticou je tiež krásna a bola by škoda ju nepoužiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak @maaariii @kadan som v poriadku :-) dokonca ma este poslali naspat do roboty... mali by sme mat dievcatko a vyzera to tak, ze sa bude volat Lenka x-)
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka ja som sa mala volať Lenka ;-) ale otec nechcel, som rada že si v poriadku, dávaj na seba- vás pozor vrabciak namiesto 4 foto by som dala buď seba s vejárom, alebo drahého pošlem ti foto na mail
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan ďakujem :-D najlepšia je tá, čo máš vlasyhore :-D Už som vaše predsvadobné videla, sú fain ;-) určite použi na kalendár.Ktorú si myslela s tým vejárom? Može použiť aj samú seba a vedľa dať fotku drahého, na ktorej je sám. @bosacka to mám radosť, že si vlastne ste v poriadku :-) Takže princezná :-) Lenka je pekné meno ;-) Kočky, pozajtra idem ku ženskej na preventívku. Myslíte, že ak sa nám to tento mesiac podarilo, tak to bude vidieť? Po akej dlhej dobe to zbadá doktorka? Nemám žiadne tehu príznaky a menštruáciu očakávam 16-teho. Síce priberám, ale žial nieje to z tehotenstva :-| To preto, že som pažravá :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak použijem aj tú s vejárom nie si sama pažravá 8-) , vďaka Bohu že nie je svadba teraz asi by som celé 2 mesiace bola iba na suchých rožkoch :-N a asi by to ani tak nezabralo
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahoj holky, tak my jsme taky v pořádku, dneska jsem byla na kontrole a v pořádku:) miminko roste jako z vody, je pokaždé ohromný pokrok:) jinak plánuju odejít na mateřskou tak asi 6 týdnů předem, vychází to akorát na konec srpna, dřív to snad nebude třeba, co bych doma dělala:) vrabciak, myslím, že těhotenství se dá brzy odhalit hlevně na ultrazvuku, podle oka asi takhle brzy ne. Každopádně držím palce, aby se vám taky rychle zadařilo:) bosacka: gratulace k holčičce:) Už se nemůžu dočkat, až taky budeme vědět pohlaví, přece jen je to mnohem hezčí, když už člověk ví a miminko si může víc personifikovat:) My jsme zatím jména nevybírali, to uděláme až tak na začátku 4. měsíce, až bude jistější, že je všechno opravdu v pořádku. Zrovna někdy během následujícího měsíce bych měla jít na vyšetření na zjištění eventuelního Downova syndromu, tak snad bude všechno v pořádku:) Všem těhulkám i netěhulkám krásný den a dávejte na sebe pozor:)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan ale ktorá je to s tým vejárom? Nenašla som ti takú v albume :-( to si hovorím aj ja. Cítim s jak knedla :-p
Odpovedať
Profilova fotka
market tešíma že ste v poriadku a krpec rastie :-D vrabciak musím pozrieť ak nie je tu tak mail ;-) daj aj ty nejaké
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@market82 , dobre sa to číta, že je všetko v poriadku ;-) Držím palce, aby aj všetko šlo ako po masle. Ďakujem za odpoveď. Za pár hodín sa to dozviem. Potom vám dám vedieť, že ako som dopadla. Včera som bola u obvodnej na prehliadke (každých 5 rokov z práce) Kolegovci nemajú lepšiu robotu len pátrať po tom, že či som tehotná. Pred svadbou to bolo intenzívne skúmanie, pretože pátrali po tom, či sa berieme kvoli tomu, po svadbe tiež a teraz, keď som bola u doktorky, tak to boli zas keci. Dnes idem ku ženskej (nebola som tam viac ako rok) a tie reči už nemám chuť počúvať. Nevadilo mi to až tak, keď sme sa nesnažili, ale teraz mi to už vadí. Zachvíľu je tu rok od svadby a tak sa bojím toho, že o mne budú rozprávať, že som chorá :-( Neznášam to...ja to nerobím a nechcem ani, aby to robili mne :-( @kadan nemáš ju tu, ale máš tu peknú s kyticou. Nejaké si pamatám aj z fb, ale teraz sa tam neviem dostať :-| Mail to istí ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak nič si z kolegov nerob, ja mňa sa stále pýtajú na to isté. Ja som sa už pár x pýtala či oni vedia kedy otehotnejú alebo keď už boli tak či to vedeli dopredu potom mi dali pokoj ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan mňa sa pýtajú tiež, ale skorej mi ide na nervy to, čo robia poza chrbát. To skúmanie, že či priberám a pod.Už som aj chcela, že si z nich spravím srandu, ale zas by potom hovorili, že som potratila a bola by som tam, kde teraz. Takže mi ostáva len mávnuť rukou Inak včera som bola u tej ženskej a povedala mi, že ona to vie zistiť až po troch týždňoch od meškania menštruácie. Hovorila mi, aby som to nesilila. Na prvý krát sa to podarí málokedy a psychika je vraj veľmi dvoležitá, takže na to nemyslieť. Predpísala mi kyselinu listovú a tú mám užívať jednu tabletku denne. Vraj je to dobré začať užívať už pred porodom a aj počas tehotenstva. Tak užívam. :-)
Odpovedať
@vrabciak držím palce, aby se to podařilo brzy, když si to přeješ:) nám se podařilo na druhý možný pokus a sama jsem byla fakt překvapená, jak to šlo rychle:) Ale před tím jsem si taky musela užít všechny ty otázky na téma těhotenství... lezlo mi to hrozně na nervy, protože nechápu, co se tě na to má kdo ptát. Je to přece naprosto soukromá věc a svatba není vstupenkou do porodnice, jak to mnohdy podle těch otázek vypadá. Lidi si myslí, že otázka ohledně těhotenství a plánování dětí je taková neškodná, konverzační otázka. Ale při tom si vůbec neuvědomují, jak to může obtěžovat a být trapné a případně i ubližovat: pokud se takhle někdo pořád ptá lidí, kterým se nedaří.... ]-( Je fakt, že jsem pak byla občas i dost nepříjemná, když se na tohle někdo ptal a jasně jsem dala najevo, jak nevhodná mi ta otázka připadá. Stejnak jsem říkala, že tohle není přece něco, co se dá naplánovat, takže nechápu, proč se mě pořád lidé ptají, kdy otěhotním. No, už jsem mnohdy fakt zuřila ]-( Tak držím palce všem, koho se tyhle trapné otázky týkají, ať to nějak přežijete nebo ještě lépe se vám podaří odkázat takové tazatele do patřičných mezí ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@market82 ďakujem :-) Nechcem to snaženie vobec hrotiť a snažím sa na to vobec nemyslieť, ale keď sa všetci zaujímajú len o to tehotenstvo, tak to už sa fakt na to nedá nemyslieť :-| Posledne sa ma to spýtala jedna známa do telefónu, volala som jej akurát z práce a potrebovala som niečo rýchlo niečo vybaviť. Normálne som ostala zaseknutá, tak som jej povedala "neviem" :-p Ja neviem na čo je tým ľuďom takáto informácia. Presne tak, ako píše market, je to súkromná vec. Pýtať sa na to mi príde hlúpe a do telefónu obzvlášť. To sú presne tie "anketové" otázky o ktorých sme sa tu už bavili, ale otázky na tehotenstvo sú asi najhoršie. žial je to nejaká spoločenská nevyliečitelná infekcia, ktorej sa tak ľahko nezbavíme a preto je asi najlepšie nejak to pustiť jedným uchom dnu a druhým von. V Prahe boli často foto nálepky z potratu. Bola to nejaká stupidná kampaň proti interupcií. Vždy, keď som to zbadala, tak domňa vošlo sto čertov. Nechápem ako možu byť ľudia tak zabednení a presadzovať svoj názor hlava nehlava. Touto kampaňou len škodia. Neviem a ani si nechcem predstaviť ako musí trpieť žena, ktorá nechcene prišla o bábo, keď uvidí túto nálepku. Alebo žena, ktorá nemala inú možnosť len potrat, alebo čo povedať dieťaťu, keď sa bude pýtať, že čo to je na tom obrázku. Táto kampaň je najhoršia zo všetkých a rada by som sa stretla s jej zakladatelom. Miesto toho, aby vrážali peniaze do takých nálepiek, radšej mohli bojovať o viac príspevkov na deti.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak úplne s tebou súhlasím sú to blázni je ťažké na to nemyslieť, keď je to všade okolo nás.
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak ahojte kocky, no bohuzial kedze je teraz baby boom, tak bohuzial je to dost pretriasana tema... chlapi to tak neberu a zeny co dieta neplanuju sa do toho tiez nevedia uplne vzit, niektore hej ale maloktora si to hned tak uvedomi, ze to neni take jednoduche a ze su to velmi bolestive otazky... dokonca teraz som si spomenula, ze aj ja truba, som sa opytala nahodou ked som volala s kolegynou, (svadbu mala v septembri) ze ci nepojde na matersku.. a zostala zaskocena lebo bola asi v 6 tt a este nechcela o tom hovorit..napriek tomu, ze som mala kamosky, ktorym sa nedarilo tak mi to tiez vyklzlo v druznej debate... aj ked uz vtedy som si uvedomovala, ze je to citliva tema.. ono nemali by sa na to pytat vobec, lebo co ma clovek na to povedat? ked sa pytaju na dieta... - ano snazime sa (co koho do toho, je to dost intimne, zjavne mesiac, dva, tri, ci desat nam to zatial nevyslo) - ano sme tehotni (este je skoro nechceme to rozkriknut, lebo sa nechceme s celym svetom delit o to keby nieco nevyslo) - ne, nechceme deti, neplanujeme... (a uz nam to ide pekne na nervy) no fakt je to prakticky otazka co by sa nemala vobec davat.. ale vrabciak.. myslim, ze tak 4-6tt je uz vidiet na utz, zvacsena maternica, ci zmaknute to tkanivo je mozno vidiet aj skor... sice ale pockat ja som bola na prehliadke, hmmm zrovna v tom obdobi asi dva tyzdne od pocatia.. a nepoznal doktor nic,.. a potom asi o dalsie dva - tri tyzdne.. to uz s pozitivnym testom, hmm cize az okolo 6tt od poslednej menstruacie to pozna doktor, niekedy vtedy aj test tusim uz vychadza pozitivny no. drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan to je ešte pekne povedané, že "blázni" ja by som ich teda nazvala inak, torchu horšie :-| (teda ak myslíš tých krvopotne bojujúcich proti interupcií) @penn podľa mňa sa to nepýtajú preto, lebo je baby boom, ale preto, lebo nevedia, že čo by sa ťa mohli spýtať, aby reč nestála.Keď´ sa vydali moje sestry, tak to bolo "no, už si len ty na rade" "a kedy sa budeš ty vydývať?"... bolo obdobie, keď som otázky na svadbu dostávala aj keď som momentálne nikoho nemala. Našťastie ma to, že som bola slobodná netrápilo, ale poznám veľa dievčat, ktoré majú v láske smolu a partnera si dlho hladajú. Takáto otázka vie pekne podkopnúť :-( Takéto otázky ma sprevádzali furt. Keď už obe moje sestry priviedli na svet už druhé dieťa, tak zas pribudli blbé poznámky a otázky "už si len ty na rade" ako keby sa na dieťa čakolo v rade (to bola aj moja častá odpoveď na takúto poznámku) Otázky na svadbu padali stále, či som priatela mala, nemala, alebo sa s ním rozchádzala. Keď sme začali chodiť spolu s Ivanom, tak sa nás pýtali na svadbu aj keď ten vzťah bol ešte "v plienkach" Pred svadbou už začali otázky ňa tehotenstvo. Vlastne ešte o niečo skorej ]-( Dokonca mi po položení tejto otázky aj chytili brucho ]-( Nikdy sa nepýtam ľudí takéto veci. Ak chcem nadviazať rozhovor, tak sa opýtam len, že "ako sa má", poprípade "čo nové". On sám sa rozhodne, či mi povie nejakú novinku, alebo nie. Najviac ma aj tak vytáčajú tie dohady poza chrbát. Alebo načúvanie, keď telefonujem sukromne. Raz sme si spravili sradnu s Ivanom. Volala som mu do práce a on sa somnou rozprával ako s milenkou "prídi dneska, Erika nebude doma...neboj sa, nik sa o tebe nedozvie..." hovoril, že kolega naťahoval uši, dobre, že zo stoličky nespadol :-D :-D :-D @penn myslíš 4-6tt od počatia? Ja menštruáciu očakávam zajtra, alebo pozajtra. Začali sme minulý mesiac dva dni pred menštruáciou a potom sme pokračovali po nej, cyklus mám 28-29. Test si budem robiť asi až keď mi bude minimálne týždeň meškať. No uvidíme :-) , hrotiť to nechcem a ani sa nejak sledovať. V každom prípade, ďakujem za podporu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vrabciak - drzim palce ;-) ... ja som si robila test, ked mi 2. den meskal menzes (sli sme na dovolenku, inak by som este cakala) a vysiel negativny... no a kedze ani po tyzdnovej dovolenke sa nic nedialo, urobila som druhy test a ten uz vysiel :-) ... a nemala som ziadne priznaky, iba citlivejsie prsia sa mi zdali. spätne som rada, ze ma na dovolenke nechytili nevolnosti (tie som nemala vobec), ani ten neustaly hlad, co ma chytil potom (dovolenka by nas vysla drahsie :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak sestrina spolužiačka je v 6 mesiaci viem o tom ale ešte doteraz som si to "neoverovala" viem to od muža, bola som aj s tám jej no vôbec som sa nepýtala. Keby chcel tak by sa sám pochválil že bude tato......tak to neriešim ja som si robila test po 1 týždni meškania, vyšiel negatívne ale po 2 týždňoch bol pozitívny bola som u doktora povedal že je na to ešte skoro ale už bolo niečo na ultrazvuku vidno.
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan tak to je dobrá správa :-) mám radoooooooosť. Tak držím palce, nech máš pohodové tehotenstvo ;-) Dávaj si na seba pozor. To vaše snažílkovanie teda ani netrvalo dlho :-) @bosacka potešila si ma, že tehotenstvo može byť aj bez tých nepríjemných príznakov a som rada, za teba, že si ich nemala :-) test si najskor spravím o dva týždne teda. Chcela som po týždni, ale radšej si teda ešte počkám :-) Dnes, alebo zajtra by som mala dostať. Moje brucho sa tvári, že aj niečo príde asi dnes večer, tak uvidíme. Nádeje si ale nerobím. Dnes ráno som dostala sms od kolegyni, že priviedla na svet synčeka. Má 4,01kg a 53cm, takže riadny Valibuk :-) ďalšiu kolegyňu mám tiež tehotnú a jedna moja kolegyňa mi včera povedala, že sa jej sníval sen o mne a Ivanovi. Vraj keď sa jej taký sen sníval o tých dvoch kolegyniach, tak do mesiaca boli tehotné. Nik z práce nevie, že sa snažíme. Šlak ma trafí...ako sa na to nedá potom myslieť? :-S
Odpovedať
@vrabciak já jsem byla u doktora asi tak pět dní od zmeškaného počátku menstruace a přibližně dva - tři týdny po početí a na ultrazvuku už to vidět bylo a test mi tam taky vyšel pozitivní:) Takže poznat se to dá celkem brzy:) Jinak kamarádka mi říkala o nějakém ovulačním testu, který funguje na principu testu těhotenského a indikuje, kdy přesně má žena ovulaci a kdy je tedy největší pravděpodobnost k početí. Ta kamarádka se snažila cca půl roku a nic, protože si myslela, že má ovulaci právě oněch standardních 14 dní po začátku menstruace, ale ono to bylo asi jenom osm... Jak si udělali test, tak se jim zadařilo napoprvé. My se teda trefili i bez testu, ale určitě je to dobrá metoda:) Jinak ještě k těm hloupým otázkám: těm se pak nevyhnete ani na začátku těhotenství a je to pořád dokola stejně hloupé... Pokud nechcete celému světu hnedka vyslepičit, že jste těhotné (protože kdoví, co se může stát a pak si jen představte ty hloupé otázky ohledně toho, že už těhotné nejste...) tak je to taky složité. A těch příležitostí, jak se kamarádi začnou pídit je fakt celá řada. Za ty nejčastější: jdete posedět ven a místo vína si dáte nealko koktejl a už to jede: ty nepiješ? proč? a jak dlouho ještě nebudeš pít?... co jim na to máte říct :-| Takže ve výsledku to takhle řeknete spoustě lidem dřív, než byste vlastně chtěly, protože nějaké výmysly a vytáčky jsou mě osobně taky proti srsti... A o co se nepostarají zvídaví kamarádi, tak to dokončí rodina. Moje babička s dědečkem teda evidentně nepochopili, že to nemají zatím rozhlašovat, že mají alespoň tak dva měsíce počkat ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
kočky nie je to aktuálna správa pardón............... :-( vrabciak :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@kadan :-( to mi je lúto. Si v poriadku? Dúfam, že sa nehneváš za to, že si nám to pred tým napísala...vieš ja verím tomu, že všetko je tak ako má byť a veci sa dejú z nejakého dvovodu, ktorý sa nám momentálne síce može zdať zlý, ale v skutočnosti je dobrý. Dajme tomu, že niekoho vyhodia z domu...momentálne je to preňho zlé, ale deň po jeho vysťahovaní sa ten dom zrúti, čiže nakoniec to preňho dopadlo dobre, lebo inak by mohol prísť o život. Ja viem, ja viem je to extrém, ale neviem to inak vysvetliť, že ako som to myslela. Hlavne sa netráp a mysli pozitívne. Veď snažílkovanie má tiež svoje čaro ;-) @market82 o tom teste som už aj ja počula, dokonca som už počula aj o nejakom teplomere, no mám z toho len guláš :-N Zatiaľ takéto veci vobec nesledujem a počas tohto roka ani neplánujem sledovať. Chcela by som tomu nechať voľný priebeh a nehrotiť to. Lenže celé moje okolie mi to nedovolí :-( Moja mamina mi dnes volala, že či už som to dostala :-| Som sa jej pýtala, že či má poznačený kalendár, že to tak presne vie a ona na to, že takéto veci si zapamatá :-D Už to vidím, že nebudem mať pokoj kým nedostanem a keď mi budú meškať čo i len jeden deň, tak ma určite bude nútiť do testu. Ivanova maminka je v tomto dosť podobná, len dúfam, že nepozná moj cyklus, lebo to by som už počúvala z dvoch strán :-p Ako sa dá toto vyriešiť bez toho, aby som nemusela klamať? Ja som plánovala tak, že keď už budemem rozhodnutí, že túto novinku rodine oznáime, tak to spravíme tak, že im pošleme hromadný mail. Bude to tak asi najspravodlivejšie. Lenže, keď sa ma vkuse budú vypytovať na moju menštruáciu, tak to budú vedieť hneď :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?