Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
doklady s novym menom zatial nemam, uz som si podala ziadosti o op, pas a vodicak, tak cakaaam. Ako sa poznam, kym budem mat v poriaku vsetko prejde par rockov :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ja uz nove doklady mam, islo to prekvapivo celkom rychlo, nezabudnite poriesit zdravotnu poistovnu, oni ziadaju tusim nahlasit zmenu mena do 7 dni od svabby :-) uz mam dokonca aj vsetky banky pomene aj poistovne urazove aj zivotne a mozem s kludom spavat ze mam novu identitu :-)
Odpovedať
baby, dala som sem znova zopar fotiek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lubi: to si sikulka, ja som si vzala pred tyzdnom den dovolenky a pobehala urady (byvam v cechach, trvaly pobyt mam v presove)
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka: jeeej, krasne fotecky
Odpovedať
zuzikka juuuuuuuu krasne fotky!!! tinka, jestli uz jsi podala zadosti, tak jsi v poho - ja nejak myslela, ze pockam, az bude obcanka, jenze to je az za 3 tydny :-( lubi - jestli chce pojistovna nahlasit do 7mi dnu - tak jsem asi nepojistena, uz jsem vdana pres 14 dni a jeste jsem to neresila. asi teda nemuzu cekat, dokud budu mit obcanku :-( fakt me to stve - tolik veci!!! proc to nemaji nejak centralne??? na matrice by to zaznamenali a vsude jinde by mi automaticky zmenili jmeno!!! :-| :-( :-S s detima jsem tez zvedava... mily se vyjadril, ze jeste ne, ale kdyz vidi miminko, tusim na nem, ze by i jo 8-) zatim nepocitame zadne plodne dny ani pro ani proti, tak se nechame prekvapit ;-) habibi je mi lito, ze nemuzete mit dalsi miminko... i kdyz... sestrenice tez mela nedoporuceno - tam teda neslo o zivot, ale o vrozenou fyzickou vadu, kterou uz ma jedna jeji holcicka (spatny zrak, mluveni, chuze v 8mi letech pouze s choditkem, zada - nosi korzet...). Meli to 50 na 50 a vyslo to! maji krasnou hodnou zdravou holcicku, uz ji bude rok. tinka nema svatebni album =-) sem si všimla ;-) a já zatím přidala pár foteček... některé ještě budu zmenšovat a ještě něco sem nahodím... na dovolenku zatím nejedeme - něco dáme o prázdninách - ale vidím to na dvě svatební cesty - jednu menší míň finančně náročnou na začátku prázdnin a druhou třebas za rok - ale ta teda bude pořááááádnááááá :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
mari, neviem ako ine poistovne ja mam doveru a len som im telefonicky na hotline nahlasila nove meno a ked som mala hotovy obciansky tak chceli naskenovat a poslat mailom alebo fotokopiu poslat postou a potom mi hned domov prisiel novy preukaz poistenca, praveze som bola prekvapena ze to s nimi islo celkom lahko ;-)
Odpovedať
Zuzi, maaariii, krásné! :-) Osobně si myslím, že by z toho jména neměli dělat nikde snad žádnou vědu..rodné číslo se nám nezměnilo, tak jsme to pořád my.. A jako optimální se mi opravdu jeví tak ty 3 měsíce..to bych si musela vzít dovolenou aspoň na týden, abych to všechno stihla hned! zajo, no naštvaný byl..že jako budeme dřepět doma..asi se fakt těšil..tak ho to rozhodilo..na mě asi naštvaný nebyl..spíš ze všeho kolem..;-) Co se mimča týče, tak manžel zatím nechce..Ale ne proto, že by snad neměl pro děti vlohy..byl by úžasný taťka! Spíš proto, že máme vcelku vysoké výdaje a s mateřskou má strach, že bysme to neutáhli..nebo s vypětím všech sil.. Ale příští rok se do toho snad už pustíme.. Zkusíme šetřit..;-) Zítra jdu zaplatit dovču! x-) Doufám, že všechno klapne!
Odpovedať
ja vlastne novy preukaz poistenca mam vybaveny, poslala som email do Dovery so ziadstou o novy kvoli zmene mena, prilozila som oscanovany sobasny list a PP je na ceste, pohoda...keby takto isli vybavit vsetky doklady.... :-p zajtra cestujeme na prvu kratku svadobnu cesticku, tesiiiiiiiiiiim x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) i.sana, maerska da financne fakt zabrat (a ju volam almuzna), bud ma jeden dobry prijem alebo velke uspory, inak to nejde..... ]-( ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
holky dakujem za pochvaklu na fotky ;-) o tej materskej ani nehvorte, je to ako habibi hovori, almuzna prvehos tupna, katastrofa, potom sa cuduju, ze mladu nechcu deti, resp. ze sa to vekovo posuva...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte... zuzi - krasne fotky :-) najuzasnejsia sa mi zda ta, kde ste za fontanou ;-) my (mozno viac ja) planujeme od polky leta sa zacat snazit... este mame nejake plany, co by som sa bala kombinovat s tehotenstvom, ale potom mozme ist na to... manzel oficialne suflasil, ale stale na nom vidim, ze sa kusok obava... ale ja uz nechcem cakat (a to vie, s tym si ma bral). len dufam, ze vsetko pojde ok...
Odpovedať
Profilova fotka
aha a doklady... ja uz mam hadam vsetko (uz je to aj dost dlho), zacala som vybavovat tyzden po svadbe... v zdravotnej poistovni (tiez dovera) som bola po mesiaci uz s novym obcianskym a tetu termin sobasa nezaujimal
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my na dovolenku mať nebudeme, chcem vraziť peniažky radšej do bytu, máme ho 2,5 roka a ešte nemáme všetko tak ako by som chcela. bábo by sme chceli obaja, uvidíme....
Odpovedať
kadan, no my my plánujeme letos udělat trochu rekonstrukci bytu, ale na dovolenou jedem! Nešetřím si celý rok a nechodím ještě po různých brigádách, abych pak vrazila všechno do bytu! Takže dovolená..a na rekonstrukci si holt něco půjčí manžel (já už platím byt..:-p) Holky, příspěvek na mateřksé je děsně nespravedlivý..já bych spadla na míň než polovinu platu a když vezmu, že víc než půlku platu dávám do úvěru na byt, k tomu spoustu "drobností"..z manželovy výplaty bysme vyšli horko těžko..:-p Se ani nedivím, že holky, co dělají někde za 9 tisíc jsou doma na mateřské za 7 a půl..se jim to vyplatí.. A to pak mají 2..3 děti a jsou 6..9 let doma..a já je živím a dítě si dovolit nemůžu..:-( Měli by to nějak odtupňovat podle platu..pak se nám rozmnožují pouze určité skupiny lidí..(vím, že půl roku se pobírá nějaká část podle platu, ale co potom..) Možná se mnou někdo nemusí souhlasit..já to vidím dost černobíle..pocházím z vesnice, kde je spousta sociálně slabých nebo svobodných matek a nějak je nelituju..
Odpovedať
zuzi, ja som nestihla fotky..... =-) :-(
Odpovedať
Profilova fotka
maaariii: ja som tiez este nebola v zdravotnej poistovni, chcela som cakat na OP, ale asi sa zajtra zastavim. Hlavne nemam splnenu oznamovaciu povinnost voci slovenskej poistovni, nejak som to zanedbala pred dvoma rokmi, ked sme sa stahovali do brna...musim teraz vyplnit milion papierov a poslat do PO. dufam, ze bude vsetko v poriadku :-. Svadobny album bude, najprv som chcela vidiet fotoknihu a az potom fotky...v pondelok nam ju posielal, takze cakam, ze o chvilu ju budem mat...som veeelmi zvedava s materskou mate pravdu, je to almuzna...chceli by sme teraz vziat hypoteku a kupit byt, a potom hned dieta...len sa obavam, ako to vsetko zvladneme poplatit...i.sana, suhlasim s tym, co si napisala
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si skor neviem predstavit kam po materskej, do svojej prace asi len tazko naspat, to nie je robota pre matky, ale pre mlade karieristky :-)))) myslim ze ak by som sa ako matka vratila do tej prace asi by mi to moje dieta neodpustilo nikdy :-| Takze uvazujem asi tak, ze pocas materskej by som si bud spravila PhD alebo dokoncila zacnute ACCA :-) Tie prve mesiace su save , tusim 55 percent DVZ :-) by sme prezili :-) inac ma materska aj nejaky strop? maximalny vymeriavaci zaklad?
Odpovedať
Profilova fotka
i.sana áno máš pravdu, no aj tak nebudem môcť ísť aspoň do konca roka, naši majitelia sa delia a ja asi idem do "novej" firmy, čiže nová zmluva, skúšobná doba.......... a vraj budem nejaká dôležitá menežérka, všetci vedia len ja nie?! Zajtra mám stretko tak uvidíme čo bude.
Odpovedať
Já si vždycky myslela, jak to mám dobře naplánované..vystudovala jsem, začala pracovat..a protože jsem bydlela u rodičů a neměla skoro žádné náklady na živobytí, koupila jsem si auto..pak jsem se chtěla odtrhnout a osamostatnit, tak jsem si vzala úvěr ze stavebního spoření..mezitím jsem dostala v práci smlouvu na neurčito, což je ve školství vcelku zásadní věc.. Manžel je mladší, takže jsme čekali, až dostuduje, vzali se..a myslela jsem si, jak máme vlastně všechno, co potřebujeme k tomu mít dítě.. Ale pěkně jsem se spletla.. kdybych měla dítě ještě při pobytu u rodičů, za svobodna, bylo by mi líp.. Nemusela bych totiž platit to bydlení a jako svobodná matka bych dostávala ještě víc peněz..(paradox..já místo toho utratila docela dost peněz za antikoncepci a ničila si tím zdraví..) Dítě by teď mělo 3 roky, dala bych ho do školky a mohla chodit do práce..a zvládli bysme placení úvěru.. Kamarádka je těhotná teď..s manželem začali bydlet až po svatbě..v bytě jeho rodičů, kteří si postavili dům (sice ho prý chtějí prodávat ti rodiče, ale zatím tam bydlí..a stačí jim to..)..v práci má smlouvu do ledna, takže po mateřské bude začínat znovu..a ještě splácí leasing na auto.. Ale jsou v pohodě.. Druhá kamarádka je těhotná podruhé..splácí byt a dům..bytu se nemůžou zbavit, dům vyloženě vyžaduje rekonstrukci všeho..on pracuje ve školství, takže taky žádný zázrak.. Ale budou mít druhé dítě.. třetí zas nemá dodělanou školu, ani smlouvu v práci, její manžel má úvěr na byt..atd.. Asi to moc řeším a přemýšlím o tom..jen chci být zodpovědná nebo tak něco..a výsledkem je, že všichni kolem, co nemají dostudováno, nebudou se mít kam po mateřské vrátit, nemají vlastní bydlení, ... mají děti a já ne..:-( kadan, s tou prací ti držím pěsti!!! :-) (jen teda zas od začátku začínat je blbé..ale když to bude stát za to..;-)) lubi, já myslím, že skloubit se to dá..jen by bylo potřeba mít někoho doma k ruce, babičky třeba.. Já bych si po tom půlroce začala taky určitě přivydělávat na brigádách..a po roce možná na pár hodin do školy zašla..nejsem typ člověka, co by dokázal být doma 3 roky..:-p Studovat na mateřské je asi dost náročné..já si dělala druhou školu při práci a bylo to na doraz! Myslím, že ty první měsíce je to sice podle platu, ale má to určitě i nějaký strop..nevím u nás, ani u vás..(mě by se strop určitě netýkal..:-D)
Odpovedať
Profilova fotka
no sestra moja je tiez ucitelka a po pol roku sa chysta aspon na par hodin zase zasadnut, babatko da k svokre, ta tak strazi aj druhu vnucku, tak bude mat doma dve dievcatka :-) a podla mna strasna vyhoda pri ucitelkach je to, ze ako vidim na seste o druhej pol tretej je doma. cize sa kludne dietatku este moze venovat. pri mojich tyzdnovkach a vysedavani v praci do noci si to viem len tazko predstavit....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte... i.sana, už ti je lepšie? Dúfam, že už nič nebolí a si v pohode. Pamatám sa, keď som domňa vrazila na lyžiach jedna američanka...Ivan sa na ňu tak naštval.. zrážka totiž vraj vyzerala dosť zle, ale mne sa nič nestalo 8-) Doklady už máme všetky vybavené, našťastie. Trvalí pobyt sme si nemenili, takže vybavovania bolo o to menej. Bývame totiž v podnájme :-( aj by sme chceli vlastné bývanie, lenže tu v Prahe je to hrozne drahé. Hypotéku by sme zvládli splácať, ale chceli by sme 100% a tú nedávajú :-( Bábatko chceme priniesť do nášho bytu a nie podnájmu. Tiež sme sa už o tom rozprávali a asi po dovolenke vysadím tabletky a uvidíme. Keď budeme čakať na ideálne prostredie pre dieťa, tak sa toho dieťaťa asi nikdy nedočkáme :-( S tou "almužnou" je to fakt blbé, hlavne nech sa majú dobre politici. Zas chcú totiž v ČR vačšie dane ]-(
Odpovedať
babule, tak my vyrazame, ideme odviezt malu k nasim....500 km na vychod, prsi, takze cesta bude "uzasna" a potom hopsa na masaze, spanok, oddych, plavanie.... 4 dni nicnerobenia x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) vrabciak, mas pravdu, idealny cas na dieta nie je nikdy....vzdy je nejake potom...... staci mat poriesene byvanie, stabilny prijem partnera, zvysok sa zvladne.... ;-)
Odpovedať
habibi, souhlasím s tebou..taky si myslím, že se to vždycky nějak udělá..ještě jsou tu rodiče pořád..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
i.sana ďakujem. Od zajtra sa budem zaúčať, konečne to vyzerá sľubne. Našťastie poznám 1 z 2 programov s ktorými budem pracovať tak by to nemal byť až taký problém, horšie je to že tam kde som teraz nič nestíham som sama máme byť 3ja. Nejako to dotiahnem a od pondelka bude síce malinký stres ale pevná pracovná doba PO-PIA žiadne nočné, víkendy :-D Konečne by sa mohlo podariť bábo x-) ako si na tom zdravotne? už je ti lepšie? habi závidím vám ;-) ozaj ako to dopadlo s autíčkami?? materská je des ale človek to bude stále odkladať a potom zistí že je neskoro.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiez si myslim, ze vzdy sa najde dovod, pre ktory by sa dalo este pockat s babom... a ked to pride, nejako si clovek musi poradit... nedavno som dostala tip, ze sa da nieco spravit s materskou cez dobrovolne zdravotne poistenie v socialnej poistovni... len to treba vybavit skor, ako otehotniete, pripadne s rezervou. iba neviem, co s tym pripadne spravi nova vlada :-N (kto chce blizsie info, poslem do IP radsej)
Odpovedať
Profilova fotka
mozno sa mylim, ale zda sa mi ze to dobrovolne si priplacat na zdravotku sa ti premietne do materskej toho prveho pol roka. potom dostavaju zeny matersky prispevok ktory je uuuplne ze rovnako ubohy pre vsetky :-) my sme sa s drahym aj dohadovali ze kto z nas zostane na materskej, sme sa dohodli tak, ze prvu cas materskej dieta isto potrebuje najprv mamu (kojenie a tak) a po roku by sme sa mozno prestriedali :-) no neni ten moj manzel uzasny? ;-) ň no ale to by sa nam najprv muselo to babo darit :-( mozno si adoptujeme take vacsie s ktorym uz na matersku ani nebudem musiet :-)
Odpovedať
lubi..já si asi dovedu úplně představit, že bych si dítě adoptovala..klidně i "větší".. Znám jednoho adoptovaného chlapečka..vzali si ho jako miminko malinké..a je úplně nádherný a úžasný! Už za dob vysoké, kdy jsem chodívala kolem dětského domova jsem měla slzy v očích a kolem vánoc jsem měla nutkání tam zajít a aspoň hračky po bráchovi jim zanést..nikdy jsem se neodhodlala teda..bála jsem se odmítnutí..
Odpovedať
ahoj holky:) tak my bychom se chtěli začít pokoušet o miminko tak někdy kolem Vánoc... manžel z legrace říká, že "až se vrátíme z infekčního", tedy až se po cestě do Indie přesvědčíme, že jsme nikde nic nechytli :-D Na mateřské budu určitě já, manžel má o mnoho větší příjem, takže matematika je v našem případě dost prostá... No a jinak se musím pochlubit: v úterý jsem dokončila studium na VŠ, teď už mě jen čeká v září třešinka na dortu - promoce x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
market - gratulujem ku skole x-) x-) x-) si sikula... moja kamaratka mala tiez svadbu v maji (pred par rokmi) a na svadobnu cestu sli v zime... tiez s babom cakali, kym doberie antimalarika a kym sa od nich telo trochu ocisti... a inak tu cestu si vazne uzili, sli na vlastnu past, prvy tyzden cestovali po severnej casti a druhy tyzden travili na juhu v letovisku pri mori :-)
Odpovedať
Profilova fotka
market gratulujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?