Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky aj ja sa pripajam ,,,tiež planujeme svadbu na 1. mája 2010 ale zatiaľ máme len zalohovaný kostol.. ostatné ideme vybavovať až po septembri... lebo v septembri robíme zásnuby. Myslíte že to je neskoro na vybavovanie , čakať ešte mesiac ???
Odpovedať
Profilova fotka
lea_de_bahn ahoj ty kupuješ prstienok priateľovi na zásnuby alebo si mala namysli obrúčky???
Odpovedať
Ne na zásnuby.... na svatbu.... ano, obrúčky.
Odpovedať
Profilova fotka
evulik, či je to skoro, alobo neskoro je diskutabilné...niektoré nevesty si všetko stihnú vybaviť aj v rámci jedného mesiaca. Problém je v tom, že veľa vecí čo by sme chceli už v tak krátkom časovom období nemusíme zohnať, alebo to bude zarezervované už pre niekoho iného :-| ...s úsmevom ide všetko ľahšie... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D 8-) Ahojte,\takze budeme to mat 15.5 :-D ...s pripravami zacinam preto tak skoro, pretoze mamnejakysen ako to ma vypadat a kde to ma byt a radsej si to rezervujem rok dopredu a budem mat potom pokoj 8-) a dalsi dovod je, ze v nedelu odchadzam so snubencom do zahranicica a netusim, kedy sa tu vratime, mozno az na Vainoce, preto som tieto dost dolezite veci chcela mat uz zariadene. lea_de_bahn to je parada, aj my si to asi tak, aj ked su drahe, najradsej by smesi dali vyrobit v polsku v nejakom zlatnictve, ale tak nie je cas...a radsej si ich zaplatit teraz a potom to nbude naraz vela drahych poloziek...mozem vediet, odkila ste si objednavali? co nazbieram inspiracie :-D ...aaa este...ma aj vas drahy snubny prsten? lebo moj ma:} hhahah...preco by mala mat len zena? je to diskriminacia hahahah..kupila som mu nadherny, vypada ako obrucka, ale je z chir. ocele a je kombinacia hladky a bruseny s kamienkom hahahha..noa? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj,také by se mi líbyl tento datum 15.5.2010....ale moje mamina s tím nesouhlasí(je to pověra a nemám pokoušet osud).Já si myslím že je květen jeden z nejkrásnějších měsíců a určitě nebude tolik svadeb jako v červnu a červenci...bude to víc v pohodě....parkování u radnice...atd..
Odpovedať
Ahojte dievčence, som tu nová takže neviem ako to tu chodí, no jedno máme spoločné aj ja mám svadbu 15.5.2010 a vôbec sa nebojím nejakých povier :-p
Odpovedať
sarka1978 Ahoj, s poverami,co s asvadieb v maji tyka je vela..no mamky sa opytaj,ci vei v Boha?! Ak ano, na povery by verit nemala a keby tie povery aj boli pravdive,svadby by sa v maji vobec nekonali.... :-) a oni sa konaju :-D ... inak drzim palce!
Odpovedať
Profilova fotka
počula som už veľa krát, že by sa v máji nemali robiť svadby, ale ešte ani raz som tú poveru nepočula =-) mamine kľudne povedz, že je to hlúposť pretože naši sa brali v máji a aj moje obe sestry. Manželstvá im fungujú ;-)
Odpovedať
Prstýnky jsme objednávali přes svatební salón Miriam v Plzni. A na pověry nedáme, záleží na partnerech, nikoli na měsíci, ve kterém se berou.
Odpovedať
Profilova fotka
lea_de_bahn dakujem :-D Baby, neverte poveram, je to hlupost...v manzelstve nejde o povery..ale o to, ako sa dvaja k sebe spravaju...maj je mesiac lasky....nik a nic nezarucuje manzelstvo verne az za hrob...ani Boh...ale manzelia..nik iny...tak uz nebudte naivne a neverte poveram 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
misinka866, veru, veru pravdu máš ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no ja tiez na povery neverim ale aj tak sme koli partnerovi zmenili termín z 1.5 na 24.4 :-| skoda lebo mne sa ten termín velmi páčil. cipa chcem ti povedat, lebo vidim, že si asi velmi nábozna, to nemyslím v zlom, že ja som o tých poverách vedela a moj partner nie a dozvedel sa o tom az na fare ked sme si boli dohodnut termin od samotneho farara a jeho sekretarky. a ked som hned na dalsi den volala ze chceme to zmenit tak nam povedali ze mame ist za nasim fararom sa porozpravat lebo verit na poveri je hriech. som zchytila také nervy lebo keby nie ich tak by sa o tom moj priatel nebol nikdy dozvedel. takých mi máme farárov. staré známe VODU KAZU VINO PIJU
Odpovedať
Faráři jsou jedna věc, víra v Boha druhá ;-)
Odpovedať
keterin nabozna? nuz,verim v Boha... Jeho smer je moj smer, Jeho cesta je aj moja.... :-) na viere nie je nic a nemam dovod sa hnevat ;-) Suhlasim vsak s UBI, tvoj snubenec ak aj o povere nevedel,nemusel hned menit termin. Ani ja,i ked som nabozna nerobim vsetko,co knazi kazu alebo hovoria.... :-) Mozem k tomu iba dodat,ze i knaz je len clovek z masa a kosti ako my. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ano ale oni su predovsetkym tí, ktorí maju odovzávat ludom vsetko co sa nabozenstva týka, preto mi bolo divne ze prave on a na takom mieste hovorí o poverach ale ako hovorim mna to nijako neovplyvnilo aj ked musim povedat ze v tu noc ked sme sa o tom zhovarali som mala neskutocne blby sen
Odpovedať
I proto, že jsem věřící, se svatby v máji nebojím ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Viete mi niekto prezradiť presné znenie tej poveri?
Odpovedať
U nás se říká "svatba v máji - narok máry".
Odpovedať
Profilova fotka
ubi, ďakujem ja to teda pozmením: "svadba v máji - žiadne máry", "svadba v máji - nech sa darí", "svadba v máji - krásne ako v raji" :-D :-D :-D
Odpovedať
Správně! Nedejem na pověry! Máj je nádherný měsíc! Měsíc lásky! Tak proč v něm tu lásku nezpečetit!
Odpovedať
My sme obaja veriaci, aj nase rodiny a nik okrem mojej starej mamy si nemysli,ze svadba v maji nam prinesie nieco zle.... nie je to predsa o mesiaci svadby,ani dni ale o dvoch ludoch, ktori chcu spolu ostat a lubia sa nie? ;-) navyse, ako vidim je nas dost tych, co to ideme mat v maji..... :-)
Odpovedať
Jasně! My sice nejsme věřící a pověra pro nás není hřích, na některé pověry věřím, ale na tuhle teda ne!
Odpovedať
Já nevěřím na žádné pověry, ale když tak nad tím přemýšlím, tak ta poslední od vrabciaka se mi líbí, začnu to šířit ;-) Ještě bych to poupravila - svatba v máji, život v ráji;-)
Odpovedať
lea_de_bahn ubi moja rec! :-D Plne suhlasim......
Odpovedať
Profilova fotka
júúú tak to sa teším, tá tvoja verzia ubi, znie lepšie ;-) na túto poveru budem kľudne veriť. :-D
Odpovedať
Moje mamča taky stále tvrdí, že kv květnu svatby být nemají a já jí říkám, že přesně proto ji chci mít...Bude svateb méně než v letních ,ěsících a jak říkáte KVĚTEN JE MĚSÍC LÁSKY, TAK KDY JINDY JI ZPEČETIT?! :-)
Odpovedať
My se taky chceme brát taky v Květnu, nevidim na tom nic špatného, vždyť kdyby sme všichni měli věřit na těch spoustu pověr tak se nikdo nevdává :-D Navíc naši se brali před 30lety právě v Květnu a drží jim to dodnes 8-)
Odpovedať
Ahojte,tak vidim,ze vela ludi trapi svadba v maji :-) poznam reakcie niektorych ludi,ked poviem,ze sa vydavam v maji,ale mne je to jedno,ja neverim na "povery"Je to o dvoch ludoch,nie o mesiaci v ktorom maju svadbu no nie?! ;-) A uz mi bolo aj vysvetlene preco boli svadby v maji nevhodne.Islo o to,ze ked par po svadbe v maji pocal dieta,narodilo sa vo februari, a vo februari je organizmus zeny po zime najviac oslabeny a preto sa vraj rodili male deti.... :-)
Odpovedať
Většinou se mě lidé jenom ptají, jestli tu pověru znám, ale zrovna včera mě paní (asi 35 let, takže žádná tetička) s vážným obličejem upozorňovala, ať si to ještě rozmyslím... :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?