Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
zajo, my tlacime oznamka ako fotky, nevyzera to vobec zle...akurat by som to nevolala "perletovy papier" a neplatila za to zbytocne viac ako je nutne... A obrad mame o 17:00 a vobec nam to nepride neskoro - aspon sa vklude vychystame, pofotime, a v hoteli kde bude svadba je "tradicne" sala spristupnena az od 18:00...
Odpovedať
Zajo, myslím, že vůbec nevadí, když je to jako fotka- ono by to fakt na jiném papíru nemuselo vypadat tak pěkně.. jinak my máme obřad ve 12hod., což mi přijde tak akorát... dřív bych fakt nechtěla, to bych se vůbec nevyspala.. no a později je to taky blbé, pokud člověk chce mít v jeden den jak hostinu s rodiči, tak párty s kamarády... a vlastně mě napadl ještě jeden rozdíl mezi ČR a SK: tady se většinou fotíme až po obřadě, ne předem, takže třeba tu hodinku, dvě, co focení trvá, potřebujete odpoledne navíc.... Kdybychom se fotili předem, tak je fakt, že můžeme asi začínat i později ;-)
Odpovedať
presne preto to nechavam tak, na inom papieri by to tak pekne nevyzeralo. uz to mam aj v obalkach, blizkej rodine rozdame najskor..ostatnym ma cas aj o par tyzdnov.
Odpovedať
len u nas na Slovensku sa nerobi zvlast pre rodinu a pre kamaratov. u nas je mecheche od poobedia do raaaana. i ked ja tajne dufam, ze som o druhej v posteli... :-N
Odpovedať
Tak my teda plánujeme, že už tak před půlnocí kamarády opustíme, necháme jim k dispozici náš dům ( a některé nejbližší kamarády pověříme dohledem :-D ) a pěkně půjdeme nocovat do nedalekého penzionku, abychom si taky užili sami sebe, a dokonce snad i nějakou svatební noc :-D :-D
Odpovedať
Akorát se mi podařilo se dovolat na učiliště v Jílovém u Prahy- pečou tam na zakázku svatební koláčky a stojí to 140 kč za kilo, což je naprosto úžasná cena:) Tak asi poloviční nebo i nižší, než v normální pekárně... A dělají mix pěti náplní:) Tak od nich určitě tak 5-6 kilo vezmeme:)
Odpovedať
Profilova fotka
Nemůžu sehnat na sebe nějaké pěkné šatky ne večer na převlečený :-( :-( Nevíte o něčem? Tak vel. 44,46. :-S Nebo aspoň nějakou inspiraci. Já už fakt nevíííííím 8-)
Odpovedať
pobehaj salony, pozicovne, obchody...viacej neporadim. Mas neaku predstavu? a saty budes mat ktore? v albume ich mas viacej
Odpovedať
Profilova fotka
zajo aj ja som dostala fotkové oznamko, je to v pohode markki obrad je cca 1hod., iný kraj iný mrav. Sprav to podľa seba nie podľa druhých, je to tvoja svadba.
Odpovedať
Profilova fotka
market ako hovorí zajo u nás je to všetci spolu, no keď mám pravdu povedať vedela by som si to predstaviť aj tak ako to budeš mať ty/ no chýba mi k tomu ten barák/ 8-) Nezabúdate na tradície že ženích nemá uvidieť nevestu pred obradom, robí sa to aj tu len nie tak často de4ca musíš behať, nič iné ti neostáva
Odpovedať
no ked sa ideme fotit pred obradom a byvame spolu...to ma tazko nebude vidiet :-p
Odpovedať
Profilova fotka
zajo ale nemal by ta vidiet.......ved sa oblec u svokry alebo nech on ide aj s detmi mame a pride ta akoze vypytat...u nas to je tak ;-) a na zapade ako?? =-) :-D nejako to dories, je na to kopec rieseni ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
svokra mi uz povedala, ze ona deti varovat nemoze. a u svokry bude kopec inych ludi, nebude sa tam dat ani pohnut... mam jednu kocku, bude aj na svadbe, jej priatel bude vozit a ona pri detoch... a pojde sa s nami fotit, nech s aspon najmensim bude, kym sa budeme fotit bez deti, potom s detmi... on ma pytat nema od koho, ziadne take veci nebudu. musime to neako domysliet....
Odpovedať
Profilova fotka
jasne domyslite, hovori sa,ze by ta nemal vidiet, no su to tradicie a mne sa veru pacia x-) aspon by mohol niekde pockat a akoze ta vziat z bytu, aj tak idete najprv svokre nie?
Odpovedať
svokre sa nejde vobec..prosim Ta, vymysleli si, ze sa pojde z kulturaku.....koneeec
Odpovedať
Profilova fotka
no a?? ved to je normalne, to sa robi, ked je vela ludi..kde chces trepat stare babky :-D :-D dobre to je ........
Odpovedať
sme to tak nechceli...ale to uz je ich vec, zenia posledneho syna, tak nech sa dedko vysanti. my sa pojdeme o pol dvanastej fotit, a potom z domu pojdeme rovno do nitry. ziadne medzizastavky nebudeme mat v miestnom kulturnom dome osmej cenovej. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
tak ste si t mali robit sami a aj zaplatit sami.........no naco to mudrovanie , ha ;-) ini by boli radi, keby to robia ich rodica 8-) ....... ja to stale nechapem, my sme nepotrebovali toto a hento, sme boli radi,ze sa mozeme vziat a bolo vsetko jednoduche, v klude ........ale aj tak si svoju svadbu neuzijes.........sak uvidis :-p
Odpovedať
tak si říkám, jak asi můžete dodržovat to, že ženich nevěstu před obřadem nevidí, pokud se tak často tady zmiňuje, že se fotíte ještě před obřadem? Nějak to nechápu... My spolu taky bydlíme a odcházet budeme ze společného domu. Jenom si tady asi vymíním jeden z pokojů, kde bude akorát dámská společnost a přítel sem nebude smět. Uvidí mě (pokud možno) až budu kompletně učesaná, nalíčená a oblečená. Ale jinak i s tím vyzvedáváním by mi to přišlo divné, když už skoro 10 let nebydlím u rodičů... No, nevím :-| Navíc jsem asi mic moderní, ale tyhle tradice "odevzdávání" "strkání pod čepec", "předávání"- prostě to všechno, kde se celkem dost popírá moje či přítelova samostatnost a které naopak symbolizují to, že vás někdo "vlastní" mi dost vadí... Líbí se mi ty, které mají přinést štěstí novomanželům a které symbolizují jejich budoucí spolupráci ;-)
Odpovedať
ved mne je to jedno, a sme radi ze to zaplatia. len je to komplikovane ako a kedy ist z domu. pytala si sa nato,ze mame ist od svokry sa ist pytat...no ja jeho pytat nebudem a on ma nema od koho. a svokrovci to niekedy prehanaju...ale to by neboli ony, ved su zlaty a vztahy mame dobre, tak radsej ako to kazit, drzim hubu a krok a nech si robia co chcu, ked chcu nech maju 10000 zakuskov, ked chcu nech hostia celu dedinu aj dva tyzdne. neplatim to, preto do toho nekecam. a tiez by som to tak chcela, aby ma videl az komplet - nalicenu, ocesanu, oblecenu. ja som rozvedena...cize odcepcenie, pytanie od rodicov....mi pride nahlavu. Akurat co ma moze vypytat od mojho syna z prveho manzelstva, ale s tym si to uz davno vybavil :-D a ja nepotrebujem kopec somarin a veci...podbradniky, pohare, etikety na vino, sviecky, lupienky, konfety a kktinky, aby sme sa mohli zobrat. Som sa nechcela ani po polnoci prezliekat, co si este upratujem sama v sebe ci do toho ist alebo nie...ked tak saty budem mat hore na izbe a ked sa budem chciet tak sa prezleciem.
Odpovedať
Zdravím babky.. Tak my máme termín 1.května.. Pověry jsou staré, většinou se týkali nějakých prací na poli a podobně..takže jsme v klidu.. Market, taky jsem nepochopila to dodržování tradic a přijde mi to trapné! Nechápu, jak si nevěstu přijde jako vyptat od rodičů a ti se naoko zdráhají, pak jí dá kytku a na obřad jedou zase zvlášť..no fakt trapné.. S přítelem už taky bydlíme spolu, takže od rodičů určitě nepojedu! A navíc se mi líbí ten "americký" styl, kdy ženich nevěstu vidí až u "oltáře".. Takže to nějak namyslím (může jít ráno třeba k bráchovi počkat a jet s ním.. ;-)) No jinak jsem vzala přípravy do vlastní režie a nenechám si do toho rodinkou kecat..žádné rádobypříbuzenstvo, s kterým se ani běžně nenavštěvujeme, jsme zvát nechtěli, takže jen ti nejbližší a kamarádi..celkem asi 15 lidí..ideální..zkusím přihodit fotky nějaké.. Je tu někdo z Břeclavska?
Odpovedať
umele nehty nechcem tiez, svoje mam celkom pekne, ked sa o ne staram. a ze jedine co si vyberam nadstandart, je kvalitna kozmetika, co mi zostane doma, tak to mi moc ze to prezivam nepripada. =-)
Odpovedať
a mne volala upratovacka z mojej prace, ked sa dozvedela, ze bude svadba v maji ze... Ivanka, prosiim ta, zrus to..presun to..to nieje dobre.... :-D no, sa hovori ze najdolezitejsi ludia na firme su upratovacka a vratnik... ale som jej nato povedala ze MAAAJ, LAASKY CAS i.sana..tiez som myslela ze pojdem od brata...no deti doma nenecham. a zo sebou ich brat nebudem. My to mame trosku komplikovanejsie, ale su to take mile starosti, ze vobec nevadi :-D :-D
Odpovedať
tak sa pripajam do diskusie.... kym ja budem u vizazistky, tak drahy bude strazit deti, obliekat sa budeme kazdy v inej izbe, takze ma vlastne uvidi az pred obradom..... 5 hodin pred obradom.... :-D :-D :-D :-D odobierka u nas nehrozi, uz 13 rokov nebyvam s rodicmi.... iba keby ma isiel na vychod republiky pytat... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
habi, aj mna siel pytat na vychod :-D zajo, to co ?? akoze preco ti ta upratovacka toto volala?? =-) :-N hm, co je vestica? :-D ja si veru nestazujem, my si stale spominame ako bolo...bolo to jednoduche a o nas x-) aj ked sme veru nestihali, kazdeho zabavit, ci s kazdym si vypit :-| cim viac ludi, tym to rychlejsie prejde :-p prezliekala som sa aj ja,............na druhy den bolo naj :-D
Odpovedať
to by si musela poznat nasu upratovacku.. :-N inak milaaa tetula
Odpovedať
Ahojte, nie ste niektora z okolia TT? Potrebujem odporucit DJ a fotografa. Svadbu mame 22. maja 2010. Viem, ze vyber uz nie je siroky, ale prave preto sa obraciam na Vas. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
po mna domov pride cely autobus :-D ...cela pereputa z michaloviec... priatel sa bude obliekat doma a potom pride k nasim, kde na neho bude cakat nevesticka... :-)
Odpovedať
my mame fotografku z Nitry - Slavku Zaujecovu, je super. A dj - mame tiez od Nitry, p. Blazicka, sikovny a urobi super zabavu. chces kontakt?
Odpovedať
@zajo79 To by bolo super. Pozriem weby a ked sa budu pacit, zistim, ci je nas termin volny. Budem Ti vdacna.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?