Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
aj mňa odrádzali od májovej svadby...a potom som niekde našla (možno aj v tejto téme, ale už nepamatám, ak sa opakujem tak sa ospravedlňujem), že prečo sa to takto vraví. Kedysi keď sa brali v máji, bolo zvykom hneď otehotnieť. No a deti sa potom rodili vo veľkej zime (dec. - jan. - febr.) a bola vysoká úmrtnosť ako detí, tak predpokladám že aj rodičiek...tak preto sa to vravelo...toto poviem všetkým, čo ohučia májovú svadbu a je kľud. Zatiaľ tomu všetci aj veria... ;-)
Odpovedať
Vitajte nevesty :) A z ktorych krajov Slovenska ste?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som z Levic ale svadba bude pri Novych Zamkoch ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Klarko,tak koukám,že máte termín den po nás :-) Už taky plašíš a těšíš se jako já nebo jsi zatím v klidu.Já už mám pár věcí,teda dekorací.Paní na matrice mi včera řekla,že můžu být v klidu,že u nich na zámečku se v květnu tolik neoddává,tak stačí pro termín cinknout v září nebo říjnu.Tak zavolám koncem září.ale třeba paní fotografka nebo vizážistka si mě už napsali,pač mívají rok dopředu plno.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte...Ja sa tiež pridávam k májovému dátumu...vybrali sme si 7. máj... uvidíme čo nám prinesie :-) Zatiaľ máme objednanú hudbu, kameramana, sálu a fotografa..Ostatné budeme riešiť v novembri, decembri :)
Odpovedať
ahojte, dlho som tu nebola, ale to asi preto ze som sa musela venovat praci a nie svadbe...takze nove nemam nic. Inak Petulka90, ja som tiez najprv chcela 7.maj, ale tak nejak som sa zamyslela, ze chodit sme spolu zacali 5teho maja, zasnubili sme sa 11teho maja...tak svadba by mala byt po :) a kedze 14tka mi je nesympaticka, tak 21 to vyhralo :) porodnibabka: ty uz sa plasis? ako tesime sa hadam vsetky, ale plasit sa je asi este skoro :) ja sa plasim, len ked si povieme s milackom, ze pojdeme toto vybavit alebo pozriet a potom sa najde tisic veci co treba urobit skor, kedze milacik pracuje v zahranici a malo je doma...vtedy sa plasim. Najblizsie sa budem plasit v juny, ked chceme poriesit kostol a urcite na to nebude cas :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Kurti,plašení je spíš v úvozovkách.Ty pravé stresy teprve nastanou.Touto dobou příští rok to bude asi horší.Já vše ale opravdu budu zařizovat v září a dál.Opravdu času dost.To mi řekla paní matrikářka ze zámečku,kde se chceme brát.Ale koukat se a inspirovat se určitě budu.A pmalinku začnu se samovýrobou spousty věcí,co jsem si navymýšlela
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievcence, uz som tu sice parkrat pisala, ale tak oficialne sa hlasim.. svadba 14.5 a som z Presova :-) otazocka na vas: budete sa fotit par dni pred svadbou? lebo ja uvazujem, ale bojim sa co s kyticou. Chcela by som mat s nou fotky, ale tak neviem ako potom vo svadobny den :-| . Ozaj, tinulkab mi dala nadej pre pocasicko - tento rok sa poriadne vyprsi a buduci maj uz bude pekny ;-)
Odpovedať
Dufam, ze buduci maj bude krajsi....aspon tie soboty....Urcite sa par dni pred svadbou nebudeme fotit.... podla mna zbytocne starosti navyse....makeup, vlasy, kytica.... a saty vacsinou ako som pocula poziaciavaju az vo stvrtok pred svadbou....
Odpovedať
majmik: presne tak, musíme veriť že to bude OK ;-) ja som nad takým fotením neuvažovala, presne z toho dôvodu ako píše lya22...škoda času a aj peňazí a navyše, potom už budúci manžel nebude tebou vo svadobný deň taký ohúrený, lebo bude vedieť čo ho čaká :-) , ale to sú už také hypotézy a termíny a mestá máme skoro všetky uvedené v tabuľke, ktorá sa objaví keď sa nastavíme na kurzorom na malé fotočky pri správach, ale pre istotu napíšem aj ja, takže to isté čo majmik, 14.5. v Prešove
Odpovedať
Profilova fotka
to fotenie pred svadbou.. uvazujem nad tym lebo by som sa chcela dat poistit kvoli pocasiu, ale hlavne preto, aby sme mali kooopec casu na fotenie a vyblaznenie :-p nezda sa mi to ovela drahsie, pretoze fotografi su nasi kamarati, o uces starost nemam, lebo vyuzijem skusku, a saty poprosim skor.. resp. sa pojdeme fotit vo stvrtok alebo piatok :-) navyse, aspon zdrhneme nacas z toho blazinca.. preto len neviem, ako s kyticou, teda ci vydrzi tie dvatri dni, alebo budem musiet nieco ine vymysliet..
Odpovedať
no ked budes mat tu skusku, tak by to aj slo...o tie kvety by som sa asi bala...tam sa skuska nerobi? :-) a mozno by som sa aj bala ci sa niekde neuspinim, ale to sa mozem aj v den svadby... no a mozes si dat spravit 2 kytice a tu starsiu potom vyuzijes tak, ze ju hodis druzickam :) a tu novsiu si ususis
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jeeej, tinulkab.. to s tym hodenim kytice je super napad :-D mozno aj spravim kus mensiu.. uvidim :-) a na uspinenie som tiez uz myslela, ale tak to asi jedno, ci bude spodok spinavsi dva dni pred alebo niekolko hodin pred :-)
Odpovedať
no vidis :-) si to poriesila.... das si spravit dve a jednu potom hodis :) aj mne sa to paci, mozno aj aj si dam spravit taku mensiu, skromnejsiu variantu, ktoru potom smarim do rozvasneneho davu ;-) a vsetci budu spokojni ...
Odpovedať
no ja sa tiez pripajam, ze sa teda fotit vopred nebudeme...pocasie sa poistit neda a co ja viem...kamaratka mala svadbu poslednu sobotu...prsalo cely den a nebyt dazdnika nad jej hlavou, tak by som prisahala, ze bolo pekne (teda tie fotky tak vyzeraju) a neviem ci ste niektora pozerali reporty z pocasia, ale zaciatok maja (prvý týzden) a koniec maja (posledny tyzden) su takmer kazdy rok krasne, takze tam by som sa nebala...skor okolo tych nasich zamrznutych svatych je to horsie. Ja dufam ze mne sa toho 21. ujde uz pekne pocasie :D ale urcite sa nezblaznim aj ked nebude. dnes mi inak vnukol myslienku kolega do hlavy, bo tiez ma svadbu onedlho...a vyhlasil ze rozlucka so slobodou bude v piatok pred svadbou...na co mu kamarati kolegovia zahlasili ci mu drbe, ze sak bude v den svadby vyzerat hrozne, ze najneskor vo stvrtok... Ako a kedy planujete rozlucky? My sme si tak vymysleli (zatial, neviem ci kamarati a kamaratky nevymyslia nieco ine), ze budeme mat spolocnu rozlucku s nasimi kamaratmi, vacsinou mame spolocnych kamaratov a ze to bude v stredu, lebo to je nas klasicky stretavkovy den uz velmi dlho (okrem piatku samozrejme). Alebo ze vikend pred pojdeme niekam na chatovacku... Myslite ze je to velmi blby napad mat spolocnu rozlucku? Drahy ani nevahal a suhlasil, ale co ked si jeho kamarati zmyslia ze ma byt len panska jazda a vytiahnu ho von v piatok? on sa dost necha ovplyvnit tak nechcem aby som sa potom zanho hambila v sobotu :(
Odpovedať
ja by som rozlúčku absolútne neriešila v piatok pred svadbou.. však to treba ešte kadečo povybavovať, resp. v kľude ísť spať a nie niekde žúrovať do noci.. ak to má byť v piatok, tak určite s týždenným predstihom..
Odpovedať
Profilova fotka
simcab ma pravdu.. rozlucka v piatok je uplna blbost, a pravdupovediac zisti sam, ze to ani vlastne nestihne a nakoniec z rozlucky nebude nic :-p . Naopak, spolocna rozlucka mi pride velmi dobry napad, a vobec to nie je somarina.. sestra (sorry, ze ju tak casto spominam :-)) mali spolocnu vo stvrtok a vsetci sa perfektne zabavali, akoze to mali byt pierkoviny, ale bola z toho rozlucka. Naozaj to stalo za to (aj ked sme coskoro zistili, ze ani ten stvrtok nebol dobry napad, lebo vsetci sme sli spat dost neskoro, vsade bordel, a v piatok bola uz uplna pohorma s tym, ze vsetci nevyspati a v hroznom stave :-D.. si predstav, ako by to vyzeralo z piatka na sobotu :-D)
Odpovedať
aj my budeme mat spolocnu rozlucku asi vo stvrtok vecer, namiesto pierkovin, nieco pogrilujeme a bude to :) kamosov mame spolocnych a aj ti co spolocni nie su tak sa pridaju ;-)
Odpovedať
ups, baby ste ma teraz zaskocili...co su to pierkoviny??? no takze rozlucka spolocna a este aj v stredu je potom uplne super napad :-D Ved my aj tak stale spolu chodime pit, tak teraz budeme moct oficialne :D
Odpovedať
Pierkoviny? Predpokladam, ze pozostatok toho comu sa hovorilo kedysi viazanie rozmariji. Co sa tyka rolzucky, tak asi aj my ju budeme mat spolocnu a asi tyzden pred svadbou....
Odpovedať
no pierkoviny sa zvyknu robit vo stvrtok vecer, stretnu sa mladi u nevesty a robia sa pierka, ktore sa potom pripinaju hostom, spieva sa, je, pije :) ale dnes uz take malokedy vidno :)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D Uz iba menej ako rok!!!!!!!!!! Juchuuuuuuuuuu :-D
Odpovedať
no to fakt :) dnesne nevesty v Presove maju nadherne pocasie :) dufam ze aj my budeme, tento maj je skaredy :(
Odpovedať
Profilova fotka
veru.. ani kurtica ma nepotesila.. ze ked polka maja zvykne byt skareda.. zacinam rozmyslat ci nepresunieme na 21ho :-D
Odpovedať
Ale nie kazdy rok je taky skaredy maj....ved take dazde ake boli zvyknu byt az v juli.... tak verme tomu, ze bude pekne.... Ale kedze to je jedna z veci, ktore si na svadbu nezariadime, tak je asi zbytocne sa tym uz teraz stresovat....
Odpovedať
Ja uz nic nemenim, ono to riziko so sebou prinasa adrenalin ;-) a aj 14.5. na Bonifaca moze byt celkom pekne... tiez som zvazovala zmenu terminu, ale potom som si povedala, ze ked v ten druhy termin bude skaredo, tak si to budem vycitat...a aj priatel povedal ze burky a zima moze byt kedykolvek...jedna znama sa vydavala v auguste a lialo ako sialene, ze musela z auta vojst rovno do kostola, kde jej pristavili....tak uz to neriesim...Pan Bozko sa postara :) a u nas v Presove aj toho 15.5. bolo ako tak...a az vecer sa strhol lejak, ale to uz asi vsetci boli pekne krasne v restikach :) tak ako ma byt, tak bude :) a ked bude prsat tak budeme bohate :) a aj v telke vraveli ze toto je rekordny maj v pocte zrazok...ze take daco bolo naposledy v roku 1977 (tusim ze vtedy :)) aj to prsalo iba 11 dni, co uz tento maj davno presvihol :) sanca ze sa to zopakuje o rok nie je az taka velka... mozno bude dokonca opacny efekt a bude krasne teplucko :) tolko moja chvilka pozitivneho myslenia :) tearz ma skor stve, ze uz mi niekto vyfukol dvoch kameramanov co sme chceli...a teraz nevieme koho si vybrat...
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D dievcence.. dakujeeem.. asi tolko pozitivnej davky som potrebovala.. ok, od tejto chvile to uz ani ja neriesim 8-) a tinulkab, mrzi ma to.. skuste sa este dalej popytat znamych.. ja sa zase dam na prehovaranie toho mojho, ze kameramana co chce on, nie je az taky dobry napad, a tiez budeme musiet nieco pozhanat.. mna ale pre zmenu kus stve, ze si my dve nemozme az tak velmi hovorit tie najdolezitejsie kontakty, lebo sme si konkurencia :-D takze sa tesim, ked uz take vci budeme mat poriesene :-)
Odpovedať
:) tak mne uz len ta kamera chyba...aj ja som uvazovala ci tu take nieco napisat :) ale povedala som si, ze sa mozno niekto rozhodovat medzi dvomi kameramanmi, jedneho si uz zajednal a ten druhy bude pre mna :) tak dobre, uz o takych veciach budeme ticho :)
Odpovedať
Profilova fotka
:D nie nieee.. v pohode mozme ;) ved ked jedna bude mat, druhej moze pomoct ;)
Odpovedať
tak ked uz teda budes mat toho kameramana tak daj vediet ktoreho nemas :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?