Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievcence :) tak sa uz pridavam do tejto skupiny aj ja, kedze sme termin svadby museli zmenit. V Presove tusim niekedy treba aj viac ako rok dopredu rezervovat iste veci. My sme velmi chceli 30. april 2011, ale tam kde chceme mat svadbu uz vraj maju rezervovane, najblizsi termin bol volny az 14.5, tak uz mame aj zaplatenu zalohu :) aj ked moj mily si kus "trepal hlavu o stenu", ze preco ma nepocuval, ked som donho aj dva mesiace "hucala", nech ide rezervovat :) co uz.. snazim sa s tym teraz nejak zmierit.. moja rada: salu, hudbu, foto/video, ak chcete konkretnych, uz teraz sa aspon poinformujte ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky. Mojmik,ale to je nějak strašně brzo,ne?I když je fajn,že už to máte 100% jisté,ale já si myslím,že u nás nic teda takhle brzo zarezervovat nejde.Když jdeš na šaty,tak na tebe koukaj jak na blázna a třeba některé úřady nebo zámky vyřizují rezervace na další rok až na podzim.Jiný kraj,jiný mrav ;-) Ale přiznám se,že bych už taky ráda měla termín potvrzený i s hodinou.
Odpovedať
Profilova fotka
porodnibabka :) veru mas pravdu.. no aj ked som za to, ze saty a take veci cca 3, 4 mesiace, mozno pol roka pred svadbou, viem, ze velke saly, kvalitni hudobnici a skveli fotografi uz maju naozaj aj minimalne rok dopredu. Ved som sa sama o tom presvedcila, ze ten termin co sme chceli uz bol, tak sme vzali najblizsi volny :) Len viem, ze napr. do kostola pojdeme priblizne 3 mesiace pred, lebo este skor zvyknu vyhadzovat :D vy mate priamo v Prahe? inak, pokial planujete menej ludi, u nas nie je problem ani dva mesiace pred svadbou vybavit :)
Odpovedať
ahojte baby.mozete mi poradit neviem sa rozhodnut mam maslove saty a neviem ake samodrzky k tomu mam doma aj biele aj hnede ale tie biele no neviem a tie hnede tiez nic moc ale v celom mete nemozem zohnat ziadne v telovej farbe ktore by boli lepsie
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, Mojmik,to máš pravdu,ty nejkvalitnější a mezi nevěstama nejoblíbenější fotografové,kameramani,vizážisti,kadeřníci atd. mají opravdu brzo plno.Pamatuju se,jak psali,když byly svatby v termínech 7.7.07 nebo 8.8.08,že měli rezervace kolikrát už v říjnu nebo tak.Což je teda fofr.Včera jsem shodou okolností psala jedné vizážistce,kdy uhruba jí mám psát,abych si jí mohla zamluvit na svůj den D.No a předběžně si mě napsala,s tím,že na konci roku stačí se znovu ozvat.Asi jí písnu dřív,až budeme mít potrzený termín svatby.Ale třeba šaty půjdu zkoušet asi až na podzim.V lednu mívají nové kolekce a tak bude z čeho vybírat.Myslím,že květen mezi nevěstama moc nefrčí,ale přeci jen,co kdyby.Po prázdninách si budu volat na matriku.Máme to kousíček za Prahou,Hostivice.Nemají tam přesně dané termíny,odkdy se může rezervovat termín svatby jako na některých zámcích nebo hradech.Což je výhoda.Ale ty přípravy jsou tak fajn.To je fakt ten jediná část z toho,kterou si člověk max.vychutná.Svatební den pak uteče jak voda a už je to spíš taková třešnička na dortě. Slunečnice: Tělové jsou nej,opravdu přirozené a nejsou tak umělé.A co přes nějaký e-shop?Zkoušela jsi?
Odpovedať
no ja budem musiet tiez samodrzky si zhanat, bo saty mam vyhliadnute same take bezramienkove...ale tak obeham v kosiciach tie tri poriadne predajne spodneho pradla a urcite nieco najdem...ale toto su veci, ktore sa ma najblizsi polrok netykaju :D
Odpovedať
Profilova fotka
Kurtica: a co jít nahoře bez?Většina šatu už je najhoře krásně vyztužená a nic není vidět.Korzetové šaty jsem měla na maturitáku před pár lety a vím,že mi to bylo pohodlené a nevadilo mi,že nemám podprsenku.Nevadilo mi to ani na tancování.No a večer si můžeš nějaké pěkné prádýlko vzít. ;-) Já sice ještě šaty nemám,ale asi si pořídím jen krásný kalhotky,podvazek a tělové samodržící punčochy.No a na večer něco mooooc pěknýho.
Odpovedať
porodnibabka: no neviem to som este neskusala...ale ja mam dost velke a "ovisnute" prsia, takze musim vyskusat ako by to vyzeralo skor nez sa do toho pustim...a saty najskor az v lete, alebo po lete budem zhanat, takze este to neriesim
Odpovedať
Profilova fotka
Kurtica:Já myslím,že by to neměl být problém.Určitě ti poradí v salónu se svatebkama.Neboj.Opravdu jsou ty korzety tak vystužený,že je ta podprsenka podle mě na nic.Nevím...A pokud máš velká prsa,jistě ti v salonu poradí,jaký typ výstřihu či střih horní části šatů ti bude slušet a sedne ti.Určitě i vyzkoušej víc typů šatu.Prsa se tam vždy tzv.naranžujou,aby vypadaly pěkně.Případně doporučuju zkusit i šayt se šněrováním.Utahují se na míru.Vše je o vyzkoušení.Pokud se ale nebudeš "nahá" dobře cítit,v salonu ti poradí co a jak ;-)
Odpovedať
porodnibabka: no ja sa chystam okrem tych vysnenych strihov aj ine samozrejme poskusat, pretoze tamtie netusim ako mi sadnu, este som take na sebe nikdy nemala... a myslim ze ta nahota pod satami mi vadit nebude, len ci to bude vyzerat ako ma. Uvidime, este je to daleko
Odpovedať
kurtica, moja švagrinka má taktiež veľké prsia, a pod korzetovými šatičkami nemala podprdu.. vyzeralo to úplne normálne, nikto by si to nevšimol..
Odpovedať
Profilova fotka
Aco mate holky už pořešené.Máte už konkrétní představy třeba o místě,barvě svatby,hostině o průběhu dne a tak?jaký typ šatů,oznámení.... Budete si něco vyrábět vy samy?!
Odpovedať
Článok sa načítava...
porodnibabka: ja zacinam mat pomaly jasno...fotografa mame, salu idem zajtra vyplatit zalohu a podpisat zmluvu, farbu sme vybrali fialovu, lebo sme ju v tej konkretnej miestnosti videli (fialovu vyzdobu) a strasne sa nam to pacilo. Co sa tyka hostiny, tak mame predstavu koho pozveme, aj to ze asi bude len jeden chod a potom len svedske stoly, lebo kamarati ktori mali podobne velke svadby (okolo 50 ludi) tak sa stazovali ze druhy chod sa nezjedol skoro vobec a svedskych stolov im aj tak polovica oastala...Takze je to zbytocneee. Typ satu...no ja netusim, tie co mam v albume, ale su roznorode... Jasnu predstavu mam o kyticke, uz je v albume :D a oznamenia by som chcela take ako mam v albume, ale su dost drahe. Rozmyslame, ze si ich spravime sami. Urcite si ale budeme robit menovky na stol sami. A o ostatnych veciach nemam ani tusenia :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Kurti,to je super.To je už spousta věcí :) Já mám pohromadě zatím jenom věci na dekoraci stolů na hostinu.Barvu máme zelenobílou a na doplnění žlutá.Jarní barvičky. ;-) Jinak máme předběžně jen fotografku a pro mě vizážistku.Jo a Kurti,super zásnubák.Originál a ještě samovýroba.To je fakt úžasný. :-) ;-) Kamarádka se mi vdává ted a říkala mi,at rozhodně neváhám se zařizováním termínu na radnici a s ostinou atd.Tak já to nakonec fakt budu muset zařizovat dřív,než jsem vůbec chtěla. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a s tím oznámením.Vyrábím ho já.Zatím je pořád v počítači a ani netušim,jak bude vypadat,až ho vytisknu.Jen mám zkrátka představu o finálnní verzi,ale hotový není.To Vaše oznámko ,Kurti je skvělý.Nevím,jak bych ho vyráběla sama,ale určitě by stálo za to. :-)
Odpovedať
porodnibabka: juuuj, no tie oznamenia, ked budeme robit tak to urcite nebudu take ako mam v albume... lebo to ani ja netusim ako by sme vyrobili... a ake by boli,keby sme si robili, tak to neviem uz vobec, nemam ani predstavu...snubenec sa rad hra s grafickymi programami, tak som mu dala ulohu, nech daco skusi a ked nie, tak zajdeme do najblizsieho shopu kde robia oznamenia a budeme mat take obycajne gycove :D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D Dobrej je na to fakt GYMP.Sice mi krapet trvalo,než jsem pochopila,jak se to ovládá,ale zvládla jsem to a výsledek je mylím celekm hezký.I mému milému se líbí,co jsem stvořila,ale tím,že to nemá ještě tu finální podobu to stejně ještě není ono.Ale nechce se mi to ještě tisknout a tvořit.Ještě je moc brzo,tak to zatím hezky zůstane v počítači. ;-)
Odpovedať
Aj ja sa pridavam ;-) . Svadbu sme povodne chceli 11.6.2011, no ako pise Majmik, v Presove treba veci riesit asi viac nez rok dopredu...uz sme nemohli zohnat na ten termin ani jednu z hudobnych kapiel ktoru sme chceli a aj sobas v kostole na nami urcenu hodinu bol uz obsadeny...tak sme zmenili termin a bude to 14.5. A hned sme si mohli vyberat co sme chceli :). Ovela lepsi pocit, ako ked si viac nez rok dopredu musite zajednat uz len to co zostalo... Uz len aby vyslo pocasie... Vtedy su v kalendari traja zamrznuti (konkrentne na sobotu pripada Bonifac)...
Odpovedať
uff, teda tinulkab, to je dost hrozne, ked viac ako rok pred nevies nic zohnat...no mna by asi drblo, lebo pre mna je datum tak nejak dolezity. Ale zatial nam vychadza vsetko co sme chceli...
Odpovedať
no sak ma skoro aj :) aj pre mna bol datum dolezity, no nakoniec sme sa zhodli, ze datum svadbu nerobi a ze je pre nas dolezitejsia hudba, ktora musi urobit super zabavu...zvazovali sme potom aj 21.5., no tam uz zasa nebol volny fotograf a este 4.6. kedy sice kapela bola, ale sala uz nie :). tak ostalo toho 14.5 :) no cisty chaos...neviem si predstavit, ako to zvladaju nevesty, ktore musia naplanovat svadbu za 2 - 3 mesiace...ked viac nez rok dopredu je problem...
Odpovedať
Tak my mame hudbu zabezpecenu uz asi od februara .... rok a stvrt dopredu..... salu tak predbezne a foto a kameru mame lebo su to nasi kamarati, tak to sme nemali nad cim rozmyslat :) vyzdobu by som chcela mat bielo-fialovu, a vcera som videla v Ke pri fontane krasne fialove tulipany, tak mozno budu tvorit o rok tu "zivu" cast vyzdoby - zrejme v kostole....a aj hosti mame priblizne rozpocitanych....zatial ich je do 120 :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak a definitivne sa pridavam sem ...sme sa dohodli na 21.5.2011 kedze KD aj kastiel v Palarikove je na 11.6.2011 uz zajednany :-( nevadi ... my zatial iba vieme koho chceme ako fotografa,kameramana ale o dj-ovi ani sajnu este nemame ... vyzdoba bielo-zlata lebo sa nam paci ta decentnost,elegancia ...fialovu farbu milujem ale nie,som za eleganciu v tejto kombinacii :-) :-) hosti mame 60 :-)
Odpovedať
trdielko mame aj temu 21.5.2011 :)
Odpovedať
Profilova fotka
idem kuk aj tam :-)
Odpovedať
ahojte aj ja sa chystam na buduci rok na maj a tiez mi vraveli par ludi ze nie v maji lebo su zle manzel.ale ked tak clovek zoberie ked sa maju dvaja rozviest po par rokov tak ci v maji su zobraty ci hociktory mesiac tak to proste nezalezi ktory mesiac sa clovek vezme co vy na to?:))
Odpovedať
Profilova fotka
zle manzelstva si myslela?never poveram lubca ... ci uz manzelstve alebo proste vo vztahu su dolezite najma tolerancia,uprimnost,laska....
Odpovedať
Mesiac nemoze ovplyvnit manzelstvo....
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim s lyou22 ;-) o tom ake budeme mat manzelstva sa pricinime len my sami ... :-)
Odpovedať
Presne tak.... amte nieco nove dievcata?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky... tak se taky přidávám k temrínu, bude to 4,5roční poblouznění ;-) včera jsme termín vybrali. Je to samozřejmě ještě daleko, tak snad se nebude muset přesouvat kvůli přírůstku do "budoucí rodiny" :-D Třináctého pátek jsem chtěla taky, ale je fakt, že vsichni asi budou mít čas spíš v sobotu (kamarádi a tak) a taky jsme chtěli co nejpozději kvůli počasí (i když samo je to sázka do loterie), takže to bude 28.5.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?