Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
@beronsche dakujem ;-) idem sa s tym pobabrat, netusim ako sa to nastavuje :-D ale popozeram a snad aj najdem. dakujem este raz
Odpovedať
@cherie25 krásne šaty .... aj ostatné v ponuke ... hneď si to všetko prezriem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab no, nad tým som ešte neuvažovala, opýtam sa kaderníčky, čo ma bude česať a ak nie, tak si ho normálne kúpim v obchodnom centre....
Odpovedať
Profilova fotka
@majuska7111 @tinulkab waa-- svadba sa pomaly a isto blizi.. a na mna obcas dolahne stres, ze ako to vsetko bude.. a radost.. vy ste este v pohode ?? :-)
Odpovedať
@kika214 no ako kedy .... teraz som troska v strese, pretoze drahy odisiel pracovat mimo bydlisko a ukaze sa raz za 2 tyzdne na vikend, cez ktory aj tak nic neporiesime .... takto to bude do svadby ... tak z toho som nervozna :-| ... su veci, ktore sama nezariadim ... @majuska7111 ja som uz aj pozerala nejake pricesky, ale tie ceny ....
Odpovedať
Profilova fotka
@kika214 no ja ked si uvedomim ako sa to cislo do svadby rychlo znizuje, tak ma tiez pochyti mierna panika:D uz aj sny som mala kadejake, vacsinou, ze je den svadby a ja nemam nic zariadene:))) ale je to sranda vsetko (aspon zatial):)))
Odpovedať
Profilova fotka
@mmisenka jo.. mne sa tuto noc snivalo, ze sme vobec na ziadne ponaucenia nechodili.. ze vraj nam to nie je treba :D :-)
Odpovedať
@kika214 a ty mas kedy termin? mne sa uz tiez kadeco snivalo ... veci typu ze nic nestihame, ze vo svadobny den mi odriekla kadernicka .... a podobne :-) a ked som vcera mame povedala ze uz len 80 dni, tak ju skoro slak trafil :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab my máme rovnaký termín a aj mňa skoro sále trafí šľak keď sa pozriem na to odpočítavanie (nie, že by som sa netešila- to áno a veľmi, ale ešte toľko toho treba zariadiť, že až... )
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab termin .. 21.máj .. 85 dní.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kika214 no, keďže máme svadbu 7.-ho, tak už ma aj celkom chytá panika... aj keď ešte máme čas trochu... :-) @mmisenka mne sa snívalo, že som išla na svadbu a s takými vlasmi, ako keď sa ráno zobudím a na nechtoch som mala oškriabaný lak.... tak nervy ráno... a svadobný hostia a môj drahý ma nechali doma, išli do kostola bezo mňa, až môj brat prišiel pre mňa.. katastrofa, takéto sny....
Odpovedať
:-D :-D to asi vsetky mame take divne sny... :-D :-D :-D Mne sa naposledy snivalo, ze v den svadby som behala u nas po meste v takych divnych, strasne kratkych a sirokych svad. satach a hladala kadernicku.. :-D :-D :-D Baby vela vam este treba vybavovat, pozhanat? Ja mam pocit, ze nic nemame, ale ked nad tym rozmyslam, tak ani neviem, co este treba.. :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@beronsche mne sa tiež snívalo že už je deň svadby a ja ešte nemám ani šaty,...ale tak tie už našťastie mám a odvtedy sa mi nesnívalo nič také katastrofické :-) Ale tiež mám pocit že toho vybavovania ma nečaká až tak veľa...ešte torta a koláče, kvetiny a oznamká...a zohnať topánky :-) A máme vlastne len šaty, obrúčky, náušnice, hostinu a fotografa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ale veď my to zvládneme....ale aj ja mám pocit, že nemám nič a vlastne máme toho dosť.... hlavne si treba užívať tie prípravy, a ja som povedala, že druhýkrát sa určite vydávať nebudem už len kvôli tým vybavovačkám... :)
Odpovedať
:-) no tie sny su dost podobne, vsetky obavy sa nam v nich zbiehaju ... moja mama sa uz asi tretie rano zobudila s tym istym snom, ze nic nestihame ... :-D ja teraz pozeram kvety a informujem sa o cenach a som zhrozena .... chceme mat zive kvety aj na stoloch, ale budem to redukovat ako sa da .... strasne palky ...
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa sem tam nejaký ten sen ohľadom svadby zasíva a potom som väčšinou rada, že to bol len sen :) Ináč pozerám, že všetky máte ten istý pocit ako ja, že ešte toľko veľa treba vybaviť, ale vlastne neviem čo. Resp. neviem čo skôr :-D Ja si teraz dávam za úlohu tento týždeň vybaviť matriku, koláče, drahého vestu a kravatu a rozhovor s farárom o detailoch. Uvidíme, koľko sa podarí vybaviť. Ozaj idete niektorá na výstavu do KE na budúci týždeň?
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn :-D s tym odpocitavanim si trafila klinec po hlavicke, az niekedy lutujem, ze tu to odpocitavadlo vobec je. Zdielam s vami vsetkymi ten pocit, ze nestihacka. Viem, ze pripravy by sme si mali uzivat, ale niektore veci, ked maju byt podla nasich (kedze platia polku svadby :-| ), navyse rekonstruujeme miesto, kde budeme byvat a do toho nestihacka v skole.. skor mam z tych priprav nervy (a viem, ze budem neskor lutovat to nenadsenie). Mne sa snival zatial len jeden zly sen, ale nie uplne so svadbou, len s tym mojim nastavajucim a to az tak, ze som sa rano zobudila nastvana a pol dna som sa iupokojovala, ze ved v skutocnosti nic zle nespravil, ze to bol len sen. @tinulkab tinka, neskusala si sa pytat v Reprome? budu mi robit vyzdobu, ale maju nadherne kvety z dovozu, vzdy cerstve a ta sefka Katka aj vie super poradit ake kvietky, cenovu hladinu a maju podla mna v pohodke.. Aj mas zarucene, ze to budu naozaj pekne kvety (inak, ja som sa nakoniec dala na orgovan a polne kvety, resp. kombinaciu, lebo tiez chcem viac kvetov, ale na tychto poriadne usetrime, kedze je ich sezona). Resp. skus si este zistit, ktore kvitnu v maji, vtedy su najlacnejsie. Sestra od nich brala min. rok v aprili biele tulipany a boli prekrasne (este nam aj poradila ako s nimi a tak :-))
Odpovedať
@majmik dakujem za tip ;-) vo vybere kvetov som obmedzena, som silny alergik, z orgovanu uplne umieram .... takisto lalie a aj tulipany ... takze musim ostat pri takych nepeleovych kvetoch, ktore nemaju vyraznu vonu ... aj ty si pre istotu zisti, ci niekto z hosti nie je alergik, lebo orgovan sposobuje dost silne reakcie, tym ze je taky aromaticky ... nechcem strasit, ale vlastna skusenost ....
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab :-D vdaka za tip, presne to iste mi napadlo uz v piatok. Akurat moja sestra je alergicka, tak prezistim cez nu, ostatnych sa az tak pytat nebudem, tusim inak nik velmi nie je (a aspon o dovod viac mat cely cas otvorene okna). Oj, ale tebe tu alergiu nezavidim. Najhorsia je kombinacia milovnik kvetov=alergik. Tak sa len natrepat zodacom ;-) ozaj, povzbudenie pre ostatne, kt. si myslia, ze nestihaju. My nemame este obrucky, oznamenia (este ani fotky na ne), topanky, a popolnocky, drahy mieni oblek az v aprili,nemame isteho fotografa, ani kupeny alkohol, vodu a take veci. ale mame uz vypisanu zapisnicu z matriky :-D
Odpovedať
@majmik waw orgovan, na ten som celkom zabudla... zboznujem orgovan.. celkom si viem predstavit vazy s tmavym orgovanom a cela vyzdoba v tej farbe... ;-) @tinulkab a co tak chryzantemy? Podla mojej kvetinarky su najlacnejsie a vhodne, ked chces dodat kytici "objem" - takpovediac za malo penazi, vela muziky.. :-D a daju sa zohnat v kazdej farbe, dokonca som minule videla cervene(!) Len neviem, ako je to s alergiou.. uz som to tu pisala - ja budem mat gerbery-karafiaty-chryzantemy, chcem bohate kyticky, takze ruze by ma zruinovali.. :-D :-D
Odpovedať
@majmik mne uz to az tak nepride, zijem s tym odkedy sa pamatam :-) biely orgovan napadol aj mna, ale potom hned mi doslo ze nemozem ... ale bude to krasne ;-) a lacne, ked nenapadne otrhate niekomu strom ;-) @beronsche biele chryzantemy budu, no nie strapate, ale tie take pekne okruhle ... plus budu aj chryzantemky yoko ono (take malicke jablkovo zelene) ... s tymi som problem nemala .. ani s ruzami, chvalabohu ... najhorsie su asi lalie, co ma mrzi, lebo tie tiez spravia pekny objem .... a do ikebany pouzijeme tiez karafiaty a gerbery ;-) + do kytice si dam este frezie (ale tie som este nazivo nevidela, dufam ze nie su aromaticke) a este ma napdli hortenzie .... tiez rastu pri ceste a su veeeelke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, myslíte, že som blbá, keď chcem dávať na ikebanu na stôl kvety umelé? Teraz nad tým tak rozmýšľam, či fakt dať umelé, alebo živé.... @majmik som na tom podobne ako ty, čo sa týka roboty, školy a týchto vybavovačiek a tiež prerábame chalupu, nehovorím o tom, že si musíme kúpiť postel, chladničku, mikrovlnku a podobne..dnes sme boli pozerať posteľ a zrejme sa pôjdeme pozrieť do Nitry na výstavu nábytku... aspoň si urobíme výlet.. :) Nevestičky a chcela by som sa opýtať, či budete mať predných družbov a družičky, respektíve ako budete riešiť odčepčenie...lebo môj drahý chce za predného družbu jeho brata, ale ja sa s ním veľmi nemusím... chcela som moju kamošku za prednú družičku, ale tú zase nechce ten potenciálny predný družba... dnes som kukala dvd zo svadby môjho brata a je to super, keď tam družbovia sú, ale ja už fakt uvažujem, že asi v mojom prípade to neprichádza do úvahy....poraďte...
Odpovedať
Profilova fotka
Ticho :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majuska7111 - zalezi na to ake su tie umele kvety - niektore vyzeraju uplne ako zive a vobec to nevidiet, na inych hned vidis, ze je to plast. Budes davat na ostatne stoly nejake zive kvety? Ak ano, tak mozno bude lepsie dat zive aj do ikebany... No tak nemas bohvie co s tymi druzbami a druzickami... ;-( Ja budem mat 2 druzicky ( dospele) a 4 rocnu neter a budeme mat aj 2 druzbov - teda 2 best men. Ocepcenie budeme mat - to nam urobi folklorny subor, ale este som sa ich nepytala koho na to vlastne potrebujeme... a co sa tyka toho vyberu, tak byt druzbom alebo druzickou by mala by cest pre toho koho si vyberiete a ze druzba nechce taku druzicku aku chces ty??? Ved s nou nemusi byt celu noc!!! Moja druzicka bude na svadbe so svojim frajerom ( dokonca bratom zenicha) ale on nie je druzba a ani jednemu z nich to nevadi.
Odpovedať
@majuska7111 my budeme mat na aute, nasrdciach na dvere a pre druzicky na ruky umele kvety a na hlavnom stole budu zive ... inde v sale na ostatnych stoloch nebudu, iba hlavicky hodene vo vode medzi plavajucimi svieckami a tie budu zive .... a tak ako pise chechnyan, treba davat pozor, aby tie umele kvety neposobili prilis plastovo ... potom je to ok ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@chechnyan To som zabudla spomenúť...budeme dávať aj jednu ružičku do vázičky na každý stôl... tak hádam to bude stačiť.... a nebojím sa toho, že tie umelé kvety budú pôsobiť plastovo, lebo sama som sa skoro oklamala, keď som ich videla, musela som ich chytiť, aby som zistila, že sú umelé.. :) S drahým sme sa rozprávali, zrejme družičku a družbu fakt nebudeme mať, do kostola ma povedie môj ocino a jeho zas mamina. Takže toto by bolo a čo sa týka odčepčenia, to musíme ešte doriešiť.... kuknem nejaké svadby, ako to je tam a rozhodneme sa... ďakujem za radu :D @tinulkab No, my budeme dávať jednu ružičku do vázičky na každý stôl, budeme mať stoly do U-čka, tak cca na každý stôl by som to dala... Dúfam, že to bude OK :) ďakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, už len 77 dní, skoro som odpadla,keď som to vypočítala. :-o :-o :-o
Odpovedať
@zakica ja budem mať zajtra 70 dní ;-) aj ostatné 14. májové :-) brrrrr ... žeby začínala panika? :-N
Odpovedať
@majuska7111 ja druzicky a druzbov vobec neriesim.... Budeme mat nejakych slobodnych kamaratov a kamaratky, ale oni aj tak nemaju ani sajnu, ako sa robi cepenie a ake su zvyky a vlastne ani ja nie... :-N A tak rozmyslam nad folklornym suborom na cepenie... :-) A k tym kvetom - ak vyzeraju ako zive a este ich aj zmiesas so zivymi, tak to nik nespozna.. Teda ak ich nebudu chytat.. :-D :-D Podla mna to tak mozes urobit. ;-) @tinulkab nie tak celkom panika, ale trosku ma chyta stres... a to mam o 2 tyzdne viac casu ako vy... :-D Este toho toooolko treba... popolnocky, topanky k nim, menovky, koselu pre draheho atd atd.... Najvyssi cas zacat.... :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak nam este treba: svadobne topanky, popolnocne saty, oblek pre mileho, svadobnu koselu, popolnocnu koselu, mozno aj nejake nove topky pre mileho, pierka nemame, darceky prehosti este zvazujem, fuha, radsej nebudem pokracovat...celkom dost nam toho este chyba...sakra,neda sa na chvilocku zastavit cas??? :-S
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?