Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
No ahojte buduce nevesty :-) Tak, aby som upokojila vsetky vystresovane.... my sme sa dohodli na svadbe pred 2 tyzdnami 8-) Kedze moj pritel je Grek a ja zijem v Grecku vsetko sa komplikuje:))) Vsetko vybavujem cez telefon, cez moju skvelu maminu a samozrejme cez skype, maily a pod. Pred 3 dnami som sa zacala ohliadat po nejakom hoteli, ci restauracii, kde to urobime... maily su rozposielane, teraz mrknem nejakeho fotografa, kameramana... a nejako uz len bude:) Ta svadba bude hlavne o nas dvoch - o muzovi, ktoreho milujem a chcem s nim zostat cely zivot ;-) Nechcem, aby to nieco krasne zabili zhony okolo svadobnych priprav.... Saty si podobne, ako ty maryenn pojdem pozriet vo februari, obrucky taktiez.... s panom fararom je vsetko vybavene, uz len treba vybavit v ram ci Grecka formality, potom dokumenty dat prelozit, a najma najst fajn fotografa a kameramana..... Tak hor sa, do priprav, zeny:0 Nech sa vam dari!!!
Odpovedať
@tinulkab Aj ja uz mam pochybnosti ohladom siat... 8-( Zda sa mi, ze mi nesedia... teda oni mi naozaj nesedia, lebo potrebujem tak 3-4 cm zuzit... Dufam, ze potom ked ich "zmensia" v nich uz nebudem vyzerat ako valec.... :-p Keby mi moje tak tvaruju pas, ako tebe tvoje, tak parada, nemam ziadne stresy! ;-) @kessinka co sa tyka obrucok, u nas to bolo jednoduche... drahy povedal, ze jedine, ake bude nosit, su take tie "staromodne" - takze mame zo zlteho zlata, oble, 5mm siroke, bez ozdobneho graviru. Ja budem mat v mojej aj 1 zirkon.... su fakt krasne... aspon mne sa neskutocne pacia.. ;-) @chariquet vitaj medzi nami ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte "nevesty" :-D tak už tu máme nový rok, ja by som sa tiež mala začať venovať trošku tej našej svadbe :-| šaty mám vybrané ale teraz som sa zamilovala do Chardonay od Maggie Sottero x-) . Majú ich v salone El v BA (ja mám zarezervované šaty u jej maminky na Myjave :-) skúsim sa spýtať či sa to dá nejako medzi sebou dohodnúť že by som si ich mohla odskúšať aj na Myjave. Pozerala som že El bude aj na svadobnom veľtrhu tak možno sa mi pošťastní vyskúšať si ich tam. Idete niekto na veľtrh?? Zajtra ideme objednávať oznámenia, v tomto nie som vôbec náročná, v podstate mi je to úplne jedno aké budú oznamká :-N
Odpovedať
@beronsche no mne vsetko tvaruje pas :-D , pretoze mam v porovnani s pasom velmi siroke boky, co nie je ziadna vyhra... aj preto som sa musela mnohych strihov siat vzdat a objednat tie, do ktorych som sa v pohode vosla (ale nebolo tam to take zvresknutie ako sa pise vyssie :-) ) v salone ti satky pekne upravia podla postavy, takze si myslim, ze sa nemas coho bat ;-) @cherie25 kedy a kde je ten veltrh? chysta sa nieco take aj na vychode?
Odpovedať
Profilova fotka
@ beronsche dakujem za privitanie ... ja tu budem len tak mierne pokukavat v akom stadiu priprav ste (a potom stresovat :-D )
Odpovedať
Profilova fotka
tinulka je iba v bratislave 4. a 5. februára. http://www.svadobnyveltrh.sk/veltrh-r...
Odpovedať
@cherie25 skoda, druhy koniec republiky... tak nic z toho... :-|
Odpovedať
musim sa pochvalit konecne mam satky:) ale dost vaham ci som si dobre vybrala leb som sa rozhodovala medzi dvoma a teraz neviem ci som sa rozhodla spravne... rodinka ma nazor ze tie co som si vybrala su lepsie a kamosky ze tie druhe a ja sama nneviem:)) a vy ako pokracujete co vam este chyba?:)
Odpovedať
Profilova fotka
ariel123 daj foto ohodnotíme :-D nám toho chýba ešte dosť :-( nevadí, aj tak sa začínam tešiť :-)
Odpovedať
@cherie25 noo uz som ich stihla vymenit za tie druhee ale dam sem oboje:D..... ja mam pocit ze vsetci v okoli sa tesia viaac ako ja :)
Odpovedať
@ariel123 aj ja som zvedava na fotky ;-) ja som tak uvazovala, ze pre hosti a milacika budem aj tak najkrajsia nevesta v tych satach ktore budem mat na sebe, lebo v inych ma nevideli :-D
Odpovedať
Ahojte, my sme planovali povodne svadbu koncom aprila, ale nakoniec sa nam presunula az na maj. Ale ved to uz je tiez coskoro :-) Tak sa tesime. Uz mame rezervovanu salu, fotografku, kostol, saty ale este je toho pred nami vela. Ale myslim, ze v pohode to stihneme, kedze este mame viac nez 4 mesiace do svadby. A co vy? Ako pokracujete s pripravami. Ozaj nevedel by mi niekto poradit stranku, kde by som nasla cipkovane bolerka, chcem si take dat usit do kostola, len sa mi akosi nedari najst vhodny model.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tinulkab uz ich tam idem dat konecne :) ale nakoniec som to zmenila a budem mat tie prveee :D tak chcem vediet nazor ktore sa vam pacia viac 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab No, rozhodli sme sa pre Španielsko na pobrežie Costa Brava. Neskutočne sa teším :-) my sme tiež ešte neboli pri mori, teda ja som bola, ale nekúpala som sa, lebo to bolo v apríli a bola akosi kosa nato 8-) . Každopádne cestovku si vyber takú, ktorú poznáš a ktorej teoreticky môžeš dôverovať... nie, že zaplatíš zálohu za zájazd a dovtedy skrachuje cestovka.... :-( :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@beronsche My stále ešte nevieme, aké obrúčky si dať robiť..... ja stále rozmýšľam a hodnotím, lebo drahý by už chcel tie, čo som navrhla ja a ja zase tie, čo pôvodne chcel on... to je hrúúúza.... @cherie25 A dávala si si robiť oznamká cez net, alebo niekde v pobočke? Lebo neviem, čo sa viac oplatí.... keď nemám toľko času chodiť po meste a vychytávať zľavy.... A ostatné nevestičky čo s oznámeniami? Riešite, či máte už vyriešené?
Odpovedať
@majuska7111 no chceme ist cez Hechter .... akurat som sklamana, ze cestovky nezbieraju ludi po vychode, tak sa budeme musiet trepat do Ziliny... z vyroby oznamka mam stale strach a nepohla som sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Čau dievčatá mám takú otázku. Koľko alkoholu si rozpočítavate na hlavu, koľko druhov alkoholu a aký budete mať? A to isté aj ku koláčom. Koľko koláčov na hlavu objednávate, koľko druhov ich objednávate a koľko budete dávať do výslužiek? Som z toho celá het aj nazad, neviem si poradiť, tak ďakujem za všetky pripomienky.
Odpovedať
@maryennn ono to aj zalezi od toho, co sa u vas najviac pije ... my mame napr. viac bieleho vina ako cerveneho, viac hrusky ... atd. my mame tie vina, vodku, hrusku, fernet, griotku a pivo (aj nealko) .... tak aby si kazdy nasiel to svoje .... vino a pivo u nas musi byt ;-) nezabudame ani na chudakov soferov (nealko pivo) , potom "cisty lieh bez chuti" cize vodka :-D , dajaka ovocna (cize hruska), dajaka bylinna (fernet) a daco "pre deti" (griotka) :-D. neratali sme to na hlavu. treba ratat s tym, ze sa daco popije aj pred, aj po svadbe a daco sa aj rozda domov... Co sa kolacov tyka, tu davame 30 kusov na hlavu, s tym ze v tom uz su aj vysluzky, aj pierkoviny, aj dozierky, aj kolace co sa budu potom nosit do prace a tak ... dufam ze som aspon trosku pomohla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ajojte buduce nevesticky, chcela by som sa poradit a popytat vas- ako to mate dohodnute s fotografom? lebo my sa mozme rozhodnut ci chceme aby nas fotil len v exterieri, alebo exterier+obrad alebo celu svadbu? samozrejme podla toho sa odvija aj suma. tak sa nevieme presne rozhodnut ci si mame dat fotit uplne celu svadbu...ako to vy mate? ozaj, kolko hodin pred obradom mate zajednanú kadernicku? a este ma napadlo, budete objednavat normalne cele menu v restike pre fotografa, kameramana aj DJ? vdaka moc za rady. a pekny vikend vam prajem!
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab ďakujem za odpoveď a koľko budete mať hostí? my chceme biele, červené víno- to musí byť, bude nás tam veľa vinárov, whisky (za tmavý alkohol) a vodka (za biely alkohol), čo sa týka ovocného tak chceme zopár fliaš slivky. ja si len lámem hlavu koľko toho máme nakúpiť. nemám predstavu o množstve.
Odpovedať
Maryennn, ja som počula o koláčoch, že do sály stačí na hlavu 5-8 kusov. Do výslužky by malo ísť aspoň kúsok torty a ostatné dopniť koláčmi. Ale to tiež záleží aké veľké krabičky na výslužky budete mať, lebo je viac druhov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@barbora84 ahoj, noo my budeme mať fotografku na celý deň pretože nebudeme mať kameramana, tak aby bolo všetko pekne zdokumentované :) a čo sa týka pohostenia- samozrejme že bude kompletné aj pre fotografku aj pre hudobnú skupinu- to sú 4 osoby. Veď tam budú s nami celú noc tak ako aj hostia, čiže budú hladný a smädný ako hostia :).
Odpovedať
@maryennn dokopy rátame so 120 ľuďmi, ale to je najvyššie možné číslo, predpokladáme že sa to zredukuje ... čiže 60 ľudí na stranu ... ale vychádza to asi liter tvrdého alkohlu na hlavu ... + to víno ... ale to nie je iba do sály, ale už aj čo sa bude dávať domov + čo sa vypije na pierkovinách a dožierkách ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab No jasné, aj ja som rátala,tak liter na hlavu, aj keď môj drahý ma presviedča, že to je málo. Ja si to ale nemyslím. My budeme mať okolo 70 ľudí- myslím ale, že neprídu všetci pretože niekoľký čakajú prírastok, alebo sú v zahraničí. Tam kde máme sálu je aj bar, ktorý bude otvorený tak si myslím, že ak by aj nebolo niečoho dosť tak sa to dokúpi. Ach jaj, len aby bolo všetkého dostatok, toho sa dosť bojím :) I keď čo som čítala, niektorým sa dokonca veľa jedla a nápojov zvýši.
Odpovedať
@barbora84 My budeme mat fotografa na celu svadbu, ale hlavne som chcela portrety v exterieri a obrad, nemam kameru, tak je to zdokumentovane... :-D Fotograf, kameranam a kapela by mali mat zaplatene jedlo, ved by to bolo divne, keby si zrazu povyberali chlebiky a zacali ho tam jest... :-D :-D Co sa tyka kadernicky, to zalezi, ci budete mat nieco pred obradom... My sa ideme fotit, takze mam kadernicku zatial zajednanu na 8. ale idem to presunut na 7. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn ahoj nevesticka,vidim ze ste tu ozaj v plnom prude....my budeme davat na salu 5 zakuskov na osobu,po 15 ks do kazdej rodiny ako vysluzku,tak isto 15ks na faru,kameraman ,Dj a ostatne flase este nevieme tiez a ako sa budete fotit?pred sobasom alebo po sobasi,?a Fotograf +kamera je na celu noc..
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkamilos ahoj, no my sme sa dohodli s fotografkou, že sa budeme fotiť pred sobášom. Po prvé je na to vraj lepšie svetlo- i keď najlepšie je vraj ráno a po druhé bola som na svadbe kde nevesta veľmi dlho chýbala zo svadby, pretože sa boli fotiť. Ono zábava bola výborná aj svadbu si neviem vynachváliť, ale nevesta je stredobodom a keď dlho chýba to nie je dobré. Takže takto: drahý ma vyzdvihne u nás doma, odpýta ma a potom šup šup fotiť. Po fotení sa všetci stretneme pred kostolom. A vy ako?
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn nemas zly napad ,je mi jasne ze nevesta by nemala dlho chybat ...a ked ta odpyta aj so strarejsim,kde pocas fotenia je potom starejsi,nevadi mu ze bude niekde cakat pri kostole kym vsetci nepridu? takze u vas doma nebudu vobec hostia? vies pytam sa preto lebo by som chcela moju mamu odbremenit od vsetkych chystaciek a obsluhy ...
Odpovedať
Profilova fotka
@mirkamilos my sme sa dohodli tak, že u nás bude len najbližšia rodina a nebudeme mať starejšieho, čiže všetci zostanú doma (na fotenie pôjdeme len my dvaja, fotografka, ktorá bude u nás od rána a šofér) a mamina nebude mať veľa obsluhy, lebo predsa len rodina je rodina a inak okolo nej treba skákať ako okolo ostatných hostí :) S ostatnými sa stretneme až pred kostolom, kde nás budú čakať.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, nebola som tu veky, a som rada, ze nas tolko je, aj tych s mojim datumom :-D u nas sa konecne pohli lady, a rozhodla som sa aspon nieco dovybavit, takze od dnes okrem saly, kameramana, cukrarky, hudby, uz mame aj urceny termin na fare (konecne), kadernicku, obrucky uz vieme ake a v pondelok sa ideme popytat, a zajtra si zarezervujem moje saticky (len dufam, ze ich uz nik nestihol rezervovat.. kleplo by ma). Uz len fotografa si pozhanat a rozhodnut sa definitne pre farbu vyzdoby :-( Inak mam skvelu info pre vsetky dievcence z Presova, okolia resp. vychodu. 13.3 si rezervujte. Salon Afrodita robi dalsi rocnik svad. vystavy, takze sme sa dockali ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?