Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
@tinulkab ved to aj ja som videla na obrazku krasne a skutocnost uplne ina:( tvoj partner nemaa problem sa venovat priprave?
Odpovedať
tak ako kedy :-D bolo obdobie ze mu to liezlo na nervy a nakrical na mna ze to prehanam, ale potom uz sledoval letaky ze kde je zlava na alkohol :-) ale co sa obrucok tyka, tak som ho vytiahla do mesta v urcenom termine, ked som brala dovolenku :-D s tym ze som ho postrasila tymi cenami ... ale isli sme uz len do 2 zlatnictiev. predtym som to totiz obehala, aby som mala prehlad a netahala ho dlho po meste ... to by uz nezvladol :-N neangazuje sa sice tak ako by bolo treba, ale ked poviem ze niekde treba ist, tak nema problem a hned sada do auta ... ja som napr. vytelefonovala a dohodla kolace, ale zalohu bol zaplatit so mnou, aby dostal od cukrarne rovnake info ako ja, pricom sme vyber cukrarne konzultovala s nim ... a takto je to vo vsetkom ;-)
Odpovedať
@tinulkab tak ten moj dohodol dj, hotel a fotografa a tam mam pocit ze tam jeho ucast na pripravach konci...... ak sa ho spytam nazor na obrucky tortu alebo nieco take tak tiez na mna nahuci ze je to skoro alebo ze mi z toho uz sibe....
Odpovedať
aj on hucal v aprili ze je skoro a potom sme museli menit termin, lebo sme uz nemohli takmer nic zohnat ... potom hucal v septembri a od vtedy je klud :-D tvrdli, ze by vybavil svadbu za 1 tyzden ... a ked zacal zhanat palenku atd., tak mu doslo, ze povedal riadnu blbost .... teraz sa celkom snazi :-) . uvidim, ako dlho mu to vydrzi ...
Odpovedať
@tinulkab aky ste mali mat inak termiin... tak my sme sa asi 2 mesiace do zadu dohodli ze to dame na maj takze ja som skorej ani zozmyslat nemohla aj on tvrdi ze za tyzden by mal svadbu zariadenuu.. ale tak v tomto sme my baby inne.... chceme mat vsetko na svadbu dokonale...
Odpovedať
tak to hej, ale je to prirodzene ze chceme mat vsetko super, je to raz za zivot, neda sa to vratit a tak ci tak to stoji kopu penazi ... mali sme mat 11.6.2011 ... nemozne zohnat hudbu, omsa bola obsadena ... kamera tiez ....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky - po dlhom viac-menej nicnerobeni sme sa aj my kus rozhybali a kupili sme si obrucky! Hned som ale povedla, nech ich mlady radsej skryje a ani neviem, kde su, lebo si ich stale budem obzerat a skusat! :-D Obehli sme par cestoviek a dufam, ze zaciatkom jan si zarezervujeme aj svadobnu cestu. Okrem toho mame potvrdeny datum a cas na matrike, takze v januari mozeme vymyslat oznamka. Prajem vam krasne sviatky!
Odpovedať
Profilova fotka
no konečne som tú našu "novú" tému našla! ahojte, nebola som tu snáď sto rokov. čo máte nové? ja som teraz začala podnikať ale už od januára sa budem musieť začať venovať tej našej svadbe |-| lebo to zanedbávam.
Odpovedať
Aj ja zelam vsetkym pekne sviatky ;-) . Cherie, podnikas? A v com takom ak to nie je tajne :-) ? Ja by som na to zatial nenasla odvahu :-) . Mne pripravy tiez nejak stoja, akurat ze volali ze nam prisli obrucky. No s radostou hned aj zlost, ze cena sa od tej co nam povedali lisi 80 eur, co je 2400 korun ... a to uz je riadna palka ... neviem sa ukludnit. Ae hovorim si ze kalslem na to, volali priatelovi a on im na to nic nepovedal :-S . A mne dudral do telefonu, ze dvihli cenu ... No v zmluve sme mali uvedenu nizsiu + - 10%. No toto to riadne presahuje ... este raz mi bude hucat ze nema peniaze, tak ho niekde poslem, ked si ich ani nevie obranit a dozadovat sa svojich prav ... Mozno len skusali, ci im na to skoci a on skocil .... Vrrrrrrr .... sak ja tam pojdem s nim po nich ... tak sa s nimi porozpravam ....
Odpovedať
Halo haloooo, je tu niekto? Nejak to tu pomrelo cez sviatky :-) . Co mate nove? Co sa pomenilo? Nasa zahada s obruckami vyriesena, prevazil ich a su skutocne tazsie ako povodne cakali ... takze uz ich mame doma a su skutocne naaaaadherne ;-) . Len mi je moja trocha velka, tak ju asi budem musiet nosit na prostredniku .... ale vraj to v tehotenstve a starobe ocenim ... lebo ze zvyknu prsty zhrubnut ci opuchnut ... tak uvidime ... a vsetkym uspesny rok 2011, aby nam ten nas den D vysiel podla predstav ;-)
Odpovedať
caute,my mame svadbu 14.5, zatial mame vybavene miesto a kostol a fotografa. Musime este rozhodnut co s hudbou, budeme mat malu svadbu, takze asi radsej len DJ a potom pomaly oznamka pripravovat.. Aku budete mat Vy hudbu?
Odpovedať
ahojte baby, tuto temu som uz dlho nenavstivila, lebo skor do tej nasej kosickej zajdem (hlavne ked treba poradit kde sa da zohnat to a to). Tak vas pekne zdravim a idem sa s vami vytesovat, ze uz len par mesiacikov do nasho velkeho dna :) Pomalicky zacinam stresovat, lebo este absolutne nemam predstavu o satach a ked som dnes pisala do jedneho salona, ze ci sa mi treba objednat alebo staci prist(lebo som sa v dvoch popalila na tom ze iba na objednavku beru, lebo velmi vela ludi na skusanie maju), tak mi napisali ze mam "najvyssi cas", lebo uz skoro vsetko zarezervovane. Pomoooc :D Ale s ostatnym nestresujem zatial. Akurat s kolacikmi ma este postrasili, ze cim skor, lebo ti pekari beru len par objednavok na tyzden...no len tu tiez nemam prehlad ze za kym ist a kolko toho treba. Ale tak zvolam rodinnu radu cez vikend a pokecame o tom. Ked nic ine aspon termin rezervovat, aby vedeli ze nam budu piect. Take tie zakladne veci mame vybavene, o vyzdobu sa stara restika (a velmi pekne to mali vyzdobene ked sme tam boli pozriet pred jednou svadbou), alkohol pomaly postupne zhrname, aby sa vela toho nemuselo potom kupovat a ostatne drobnosti asi maju este cas. Nejak mi to este asi celkom s tou svadbou nedochadza, ale to sa mi pri takych velkych udalostiach stava dost casto...potom to na mna dolahne bude den pred alebo az den po (radsej den po aby som zbytocne neriesila:))) ale inak sa tesiiiim. A tesim sa aj z toho, ze moj drahy sice na zaciatku vyhlasil, ze vsetko co sa tyka priprav nechava iba na mne, no ked o dacom idem rozhodnut, tak to riesime spolu alebo aj sam zajde (napr restiky obehal po infosky sam, lebo som na to nemala casu cez den) a potom sme na zaklade ceny a jeho dojmu vybrali 3 do ktorych sme isli este aj spolu ale vybrala som prakticky ja, lebo nam ostali 2 a on je strasne nerozhodny :)) Prstienky sme tiez este v lete obehali zlatnictva, nechali si to ulezat v hlave a v oktobri sme isli do jedineho co sa nam pozdavalo a rovno objednali...a uz su doma :) Takze je to super, ze sice to velmi neriesi, ale ked chcem ja riesit tak riesi so mnou :)) Takze baby tesme sa @zumza : my budeme mat normalne DJ-a hlavne z financnych dovodov, kedze mame aj nie velmi velku svadbu aj nam zalezi na tom, aby sme mali radsej dost penazi na prerabku bytu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zumza vitaj ;-) my máme živú hudbu, svadba je veľká (cca 120 ľudí) a otec kedysi hral v kapele, tak si na živú hudbu potrpí ... ale na malú svadbu je to zbytočná položka, DJ je úplne super ;-) @kurtica nič sa neboj, šatky nájdeš ... to oni stále tak strašia, aby ženu dotlačili do výberu ... hlavne kľud a rozvahu, aby si v panike neobjednala šaty s ktorými potom nebudeš spokojná ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) no ja sa teraz tiež najviac stresujem šatami, chcela som si pôvodne dať ušiť, ale teda ešte neviem ani len aké a bojím sa že to nedopadne dobre, alebo že sa to nestihne...zároveň že už ani na požičanie nenájdem presne podľa svojich predstáv :-( a nejako nemám veľa času na behanie po salónoch, možno budúci týždeň, ale už sa obávam toho že kým ešte nájdem niečo čo mi naozaj pane do oka strihovo, tak bude na šitie neskoro :-( a to som zasnúbená tri roky a vravela som si že ako budem všetko krásne chystať v predstihu...v túto dobu som už dávno doma mala mať šaty, topánky, bižu, všetko...a nemám nič :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@kessinka ahojky kessi to chce klid...neboj...vše dopadne tak jak má...a dle tvých vysněných představ...No to my taky chtěli svatbu už v březnu(zasnoubení jsme tedy od listopadu), nakonec jsme to odložily na květen a taky jsem moc ráda...Už teď mi taky přijde, že nějak zaostávám a těžce nestíhám. A ten problém se šaty jsem měla samý...Byla jsem přesvědčená, že si je nechám ušít v Ostravě dle mých představ. Ale pak byl výprodej v salonu top bride...to sem si řikala, že tam pořídíme šaty pro mého miláčka...on tam nic nenašel a já tam našla 2krásné šaty mezi kterými jsem se musela rozhodnout a 1si koupit...Vůbec ale vůbec jsem to nečekala a ještě za úžasnou cenu..no a mám doma krásné šaty podobné mým snům jako první věc...Takže teď už věřím, že vše pujde jako po másle a jak má....Teď mě zase drtí pozvánky a nevim kde sehnat ten správný papír...No asi to bude tak až do května...Ale myslim, že to budou ty nejkrásnější a nejnepředvídatelnější měsíce zakončené prostě tím nejkrásnějším dnem :) Takže to chce více klidu a věřit, že vše určtiě bude tak jak má být...:) hihi..Tak ti přeji klidnější dny a krásné přípravy
Odpovedať
caute kocky, my sme sa rozhodli v decembri, ze svadba bude v maji. cez vianoce sa vybavila sala, kostol, fotograf. na hudbe sme sa nezhodli, kameramana zhanam na fore.. absolutne nestresujem, ved mame dost casu.. tuto sobotu sa chystam na svadobny veltrh. do konca januara chcem mat vybrane a rezervovane saty. pomaha mi svadobny planovac, aspon viem, ze nemozem na nic zabudnut ;-)
Odpovedať
Ahojte majovky!!! Nejako je tu ticho.... ;-) My sme uz dost pokrocili s pripravami - vybrala som si saty (konecne!), budu to White One 3054, ale bez vlecky - zo siat sa najviac vytesujem... :-) :-) A uz som k nim kupila aj bizu. A objednali sme obrucky - budu hotove vo februari, bola som za aranzerkou, dohodnut vyzdobu a kyticu, stretli sme sa s fotografom, boli za fararom, vyskusala som uces a na zaklade toho zmenila kadernicku, dokoncili sme oznamenia a uz aj par rozdali. Takze nam to pekne napreduje... :-D :-D A cez vianoce som kopec casu stravila s priatelovou rodinou a som rada, ze sa u nich dobre citim a super rozumiem so svokrovcami!!!
Odpovedať
@beronsche tak ty si šikovnica ;-) šatky sú nááádhernéé, jednoduché, krásne ... aj bižu už máš? ja mám s týmto problém ... netuším, čo sa mi k šatám hodí ... nad oznamkom ešte len uvažujem, neviem v akom programe to mám vyrobiť ... tak to ste toho dosť postíhali ;-)
Odpovedať
ahojte,,, tak ja mam tiez problem so satami tie co sa mi pacia mi nesedia strihom... popolnocky ani netusim ake chcem.... ale aspon mame obrucky zajednane vmyslene oznamka ale so satami uz velmi stresujem.....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte májovky! Dlho som tu nebola...skúškové obdobie v škole, sviatky a pod....... tak Vám na úvod prajem úspešný nový rok a hlavne, nech nám náš nádherný deň bude skvelou spomienkou a hlavne novým začiatkom v našich životoch ;-) My sme teraz mali tak povediac pauzu, boli sme na matrike, ale ešte sme si len zápisnicu doniesli, kúpili sme alkohol a minerálku zatiaľ z nealka... aaaalleeee, už sme rezervovali svadobnú cestu...juchú... takže máme first moment zľavu.... tento mesiac chceme s drahým dať tlačiť oznamká, zájsť znova na matriku s vypísanou zápisnicou, potom za farárom, a zajednať obrúčky... len najhoršie je, že sa nám 31.12. pokazilo auto, takže budeme musieť teraz dávať peniažky nielen na svadbu, ale aj na kúpu nového auta...takže asi takk... no niesme nadšení, ale nevyberieme si... baby, poraďte nejaký typ oznamka, alebo niečo podobné....
Odpovedať
@majuska7111 a kam sa chystate? my este stale nad tym uvazujeme a nemozeme to uzavriet... tiez tlacim partnera do first moment ;-) aby nam to nevypredali .... ale este sme nikdy neboli nikde pri mori, ani sme necestovali s cestovkou, tak mam trosku obavy ...
Odpovedať
@ariel123 nic sa neboj, satky zozenies .... ja mam zarezervovane a teraz na mna prisli uvahy, ci su to tie prave... vobec som nechcela take ake mam ... mozem ich dat na chvilu do albumu pre priatelov aby ste zhodnotili situaciu ... ;-)
Odpovedať
@tinulkab daj ich do albumu poviem potom nazor:)) tak ja nemam idealnu postavu a akosi ani neviem ake chcem len nech mi pekne sedia.... a pchodila som 4salony a nic.... rozmyslam nad objednanim cez net ale toho sa bojim,,,,
Odpovedať
@ariel123 no na objednanie z netu som ani ja nemala guraz :-) prihodim teda satky
Odpovedať
@tinulkab tak davam tomu este tak cca do konca mesiaca a ak nie tak asi objednavam z netu, mam z toho netu strach aj ja sice....
Odpovedať
@ariel123 satky su peknee:) ake si chcela ked si pisala ze su ine?
Odpovedať
dakujem ;-) chcela som take, co su hore pekne vykrojene do srdiecka a inak strihane .... ani to neviem presne popisat, ale predstavovala som si ich inak ... :-) dufam ze sa milacikovi budem pacit ;-) inak teraz je vo fore nova otazka a tam je odkaz na saty (ta baba tam pise ze ci niekto videl dane saty na zivo a ci vyzeraju ako na obrazku ...), nejaka zena asi obchoduje s cinanmi, skus sa ozvat napr. jej ... alebo skus salon lili v hurbanove, tam ti usiju na mieru ake si povies, ja som nad nimi uvazovala ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj dievčatá, tak ja som tu už tiež veľmi dávno nebola a kým som prišla na to, ako sa táto "nová" verzia obsluhuje... :-D Ináč dosť ste ma vystrašili s tými šatami, ja som si predstavovala, že tak začiatkom februára si ich pôjdem pokojne do salónov vyskúšať, nejaké krásne si vyberiem a bude to. Lebo ja sa pravdu povediac toho výberu dosť bojím. No a teraz sa bojím už aj toho, že žiadny výber nebude, lebo všetko bude rezervované. ...Ja sa na našu svadbu nesmierne teším, ale stresujem so všetkým, čo súvisí so mnou: účes- netuším aký si mám vybrať, šaty- nemám ani len predstavu, pretože sa mi páčia rôzne štýly, topánky- tie čo hrozne chcem neviem nikde zohnať...no proste katastrofa. Myslíte, že vo februári ešte nejaké šaty zoženiem? Okrem šiat, ale celkom úspešne napredujeme. Konečne máme doma obrúčky, sú krásne, objednali sme oznámenia, ktoré by mali do troch týždňov dôjsť a v piatok ideme pozerať drahému svadobný odev :-D Už sa na to veľmi teším. Inak nám treba doriešiť ešte matriku, lebo papiere už máme, len ich treba zaniesť a znova sa stretnúť s farárom. Za chvíľu je tu náš krásny deň :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn Aj vo februari este bude urcite velky vyber siat, ale teda zalezi aj na tom ci mas naozaj nejake vysnivane, alebo specifickejsi vkus, ak sa ti ale pacia mnohe saty tak podla mna problem nebudes mat. Ja som sa nakoniec rozhodla ze asi vacsinu vybavovaciek necham na svadobny veltrh - najst kazdy den po praci nejaky cas na skusanie siat asi nenajdem, cez vikendy mnohe salony otvorene nemaju a takto to budem mat pekne po kope, odskusam viacero siat a mozno aj nejaku zlavicku dostanem :-) a dufam v to, ze keby som naozaj nasla nejake uplne ze vysnivane a boli by uz zajednane, tak ich najdem a objednam v nejakom inom salone :-N Ale akurat riesime obrucky....povodne sme chceli biele zlato, ale objavili sme krasne z chirurgickej ci akej ocele, museli by sme sice trosku viac cestovat, ale su zase vyrazne lacnejsie...ale aj z toho zlata sa nam velmi pacia a nevieme sa rozhodnut, takze mam pocit ze dilema so satami je oproti tomu nic... =-) Ako riesite obrucky vy? Podla coho vsetkeho vyberate? Inak na to ze som mala na pripravy tak vela casu tak to bude zabava, pretoze nakoniec aj tak celu svadbu vybavim za tri mesiace...teda, relativne celu, uz mam zajednaneho fotografa a vizazistku, a vybratu miestnost, vsetko od augusta/septembra, a odvtedy nic :-) Ten cas leti neuveritelne rychlo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kessinka tak to si ma aspoň trošku upokojila :) Nemám presnú predstavu šiat. Skôr sa spolieham, že odskúšam a zvriesknem- tieto a žiadne iné :-D Čo sa týka obrúčok, my sme chceli úplne jednoduché žiaden pásik, kamienky, ani kombinované. Pôvodne som si predstavovala obrúčky ako majú naše babky :) zaoblený krúžok. Ale nakoniec sme boli v zlatníctve vyskúšali sme si ešte aj iné a tie, ktoré vyzerali na prste najlepšie a najviac sa približovali našim predstavám sme si objednali. Sú z bieleho zlata (žlté mi nepristane a ani ho nenosím) a po bokoch sú trochu zbrúsené- no proste sú úžasné. Najlepšie sa ale vyberá keď máš prsteň na ruke, veď ich predsa budeme nosiť naveky (dúfam :-))
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?