Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Ahojte babenky. Pridávam sa do diskusie. My máme svadbu 14teho mája. Všetky vybavovačky na nás čakajú cez Vianoce, lebo sme v zahraničí. Takže to bude chaos, ale aspoň už máme zarezervovanú jednu sálu a ešte jednu ideme pozrieť. Vyberieme, čo sa nám bude páčiť viac. Super, že kaderníčku nemusím vybavovať, lebo moja krsná je vyučená v obore :-) Už máme aj vybraté oznámenie a pôjdeme si ho dať vytlačiť. Fotiť nás bude asi môj brat, ktorý to má ako koníček a už bol na pár svadbách fotiť. Možno si zajednáme nejkaého fotografa len na zopár záberov. No a tiež dôležitá vec, že sa nemusím stresovať, kto mi upečie svadobnú tortu, lebo moja maminka je veľmi šikovná a skoro každý týždeň pre niekoho pečie- má krásne výtvory :-) a tiež moje tety :-)) Najdôležitejšia vec- skúšanie šiat príde až cez Vianoce. Tak držte palce
Odpovedať
Profilova fotka
Tinulkab: mňa mrzí, že si bola taká si sklamaná, ale ver či never, ja som vedela, že tie, čo si mi posielala, si nakoniec nezoberieš..... a myslím, že podľa toho, ako to všetko opisuješ, pripadáš mi šťastnejšia ako predtým z týchto nových šiat, teším sa, až ich uvidím... ;-) dúfam, že mi ich pošlešna email ;-) ]-(
Odpovedať
majuska: su velmi podobne ... uz ich mas na maily... a dalej uz nesirim, aby sa k tomu nahodou niekto taky nedostal, co sa k tomu dostat nema :-) nika vitaj!!! no nato ze ste prec, ste toho postihali dost ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
... ahoj nika... aj my máme svadbu 14. mája :) a to ti poviem, že máš obrovskú výhodu keď sú okolo teba ľudia ktorý ti v toľkých veciach ohľadom svadby vedia pomôcť- všetci do kopy si môžete založiť svadobnú agentúru :-D ...na mňa práve začína doliehať nedostatok voľného času, aby som sa mohla na plno pustiť do svadobných príprav. napriek tomu síce po troške, ale hýbeme sa smerom k svadobnému cieľu :-) teraz ešte doriešiť pána farára. Ozaj dievčence neviete kedy treba ísť na matriku? stačí tesne pred svadbou, alebo treba skôr? nemám šajnu.
Odpovedať
tak babky mám zasebou celodenní běhání po salonech a mám toho už celkem dost,asi nato až tak nejsem, každopádně favoritky mám tak rozmyslím a snad některé vyberu a do konce týdne zarezervuju. Domluvili jsme taky datum na faře a zítra jdem definitivně zabookovat místo hostiny a na matriku ať to už máme z krku, nejvíc mě děsí prstýnky neb ty pořád nemáme a čas nás tlačí. nika2011 to je super,že máš přes vánoce čas jen na šaty a ten zbytek jsi takto vyřídila po rodině, já na zařízení celé svatby měla tři týdny a ačkoli se to nezdá byla jsem v jednom kole a co jsem nestihla prostě nebude ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky :-) paanecky, nas 14tok sa teda zbiera :-) tesim sa... a tiez, podarilo sa nam vybavit kolace, akurat kostol vraj pocka (to mam od knaza) a tiez sa zacala smiat moja kadernicka, ze co tak skoro :-D ale si ma zapisala. Juj tinulkab, mrzi ma, ze tak nevyslo, ale ako napisala majuska.. fakt pripadas aspon tuto stastnejsia :-) juch, a uz asi aj viem, z ktoreho salonu mas.. uz im dosli nove kolekcie? lebo vraj teraz mali ;-) ja satky asi radsej necham az medzi sviatkami.. alebo neviem, som kus znicena z toho, ze niektorym sa nepacia.. tak uvidime. Ozaj, co sa tyka oznameni, vy si robite same? ak ano, kreslite si na papier alebo pouzivate program? ach, cas zacina tlacit.. drzme si palce ;-)
Odpovedať
Ahojte nevestičky. Tuším má väčšina z nás rovnaký problém a tým je stres zo všetkých príprav: "či to všetko sthinem, aby bolo všetko tip-top, a či som sa nemala rozhodnúť ináč, čo na to povedia ostatní, budú spokojní?...." neviem, či je to aj u vás, ale mám taký pocit, že chlapi si z toho veľkú hlavu nerobia. Tak, čo si z nich zobrať príklad? :-) To sa asi nedá, že ? :-) My sme už raz také :-) Ale ledno povzbudenie: Nenechajme sa znechutiť nejakým neúspechom, ktorý nám príde do cesty, veď ono sa to všetko vyrieši a všetko bude tak ako to má byť :-) Prajem vám pekný dníček ;-)
Odpovedať
no to hej, chlapom to je jedno.... :-) o to to majú ľahšie, no na druhej strane si tie prípravy ani nevedia vychutnať tak ako my ;-) majmik: šatky sú zo salónu, ktorého názov začína na písmeno P :-D (už keď sme také utajnené) a tam im došla kolekcia predvčerom ... ;-)
Odpovedať
oznámenia chcem robiť doma sama, tu sa polovička opäť veľmi angažovať nebude :-D len nemám na to žiaden program a netuším ako na to...
Odpovedať
Profilova fotka
:-D presne ten som mala na mysli, lebo tusim len oni v po maju tuto kolekciu.. a s oznamkami som na tom rovnako ako ty.. nika, ani nejde o neuspech, skor ide o to, co skor a ako.. napr. ja stale neviem akej farby vyzdobu a uz ma tlacia veci (napr. navleky na stolicky uz si mam zarezervovat, ale stale neviem povedat farbu masli).. som uz zufala z toho, aku farbu si vybrat.. ale krasne slova povzbudenia ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab fuuu tak to mi je strasne luto,ze ta takto obabrali na Ukrajine. Ja som si tiez kupovala satky na Ukrajine,ale musim povedat ze ja som spokojna, kedze mam presne take po akych som stale tuzila,a u nas v salonoch som sa s takymto druhom nestretla. ;-(
Odpovedať
majmik: tak som rada ze som to pochopila spravne :) my sme napr. boli v sporte na svadbu a velmi pekne to vyzeralo v zlatej farbe ... tato restika im aj dala navleky s maslou za 1,50 eur za kus...ale pouvazuj aku farbu mas rada, ake kvety by si chcela a dopasuj to ;-) lenkamirko: tesim sa ze ty mas pozitivne skusenosti ;-) tiez poznam dievcata, ktore si tam nasli tie svoje satky a boli naozaj krasne ... inak dnes mi prisla stuzka z ebay. ... kus ina fabra ako na obrazku, ale tiez pekna :-) (aspon sa snazim si to nahovorit)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahoj pridavam sa aj ja, nas to caka 21.maja a mam s toho miesto radosti strasnu tremu.... moj nastavajuci sa vobec neobava, nieje to prenho po prvy raz ale pre mna ano.... ale uz sa tesim na behanie a vybavovanie a hladanie peknych siat....
Odpovedať
majmik: tak ako napísala tinulkab, musíš mať nejakú obľúbenú farbu. My budeme mať zlatú. Ja napríklad nemám rada zelenú. Videla som kamarátne nazdobnenú slá na zeleno. Bolo to krásne,ale nie moja farba, no proste nie moje kafe. Možno to môžeš zladiť podľa toho aký typ svadby budete mať. Napr. my chceme mať takú jemne elegantnú peknú svadbu a s mojim sme sa zhodli na zlatej. Ale tej tiež sú rôzne odtiene. Možno pomôže, keď si spolu pozriete vyzdbené sály s rôznymi farbami a možno ťa tvoj nastávajúci usmerní a pomôže s výberom. Veľa šťastia ;-)
Odpovedať
ywonnee vitaj!!! pripravy maju nico do seba, hoci je to niekedy stres... ale taky pozitivny ;-) nika: ja som chcela bordovu, ale kamos ktoreho dekorovanie bavi a studuje zahradnu architekturu ma odhovoril a prehovoril na zelenu :-) ale aj tu treba trafit spravny oddtien ... bude to prirodne, jarne a svieze :) pokombinujeme do s drevom a bielymi kvetmi ... zlatu som chcela tiez, ale teraz bola zlata svadba v rodine, tak sa nechceme opakovat ....
Odpovedať
ahojte, ked sme pri tych farbach ja milujem zltu a moj muz oranzovu ale vsetko nechal na moje rozhodnutie tak mam dilemu, lebo zlta sa mi k svadbe moc nehodi a zelenu mala moja sestra... premyslam nad cervenou pretoze mam uz vyhliadnute saty s cervenou stuhou (no este neviem ci sa do nich zmestim) ale naozaj neviem... zlatu nechcem nemam rada zlato a uz som zvazovala cisto kremovu... hlavne uvidim ako to bude vyzerat v podniku ktory vybral moj muz... mam hlavne tremu s toho co nam na to povedia jeho rodicia, este o tom nevedia, dostanu oznamenia pod stromcek... tinulkab: bordova by sa aj mne pacila ale v salonoch v nasom okoli ju nikde nezozeniem...
Odpovedať
a co tak hneda so smotanovou? alebo hneda s cervenou ...
Odpovedať
no kamaratka mi doniesla foto z 2 svadieb a mali na jednej maslovu s bordovou, a na druhej snehovobielu s ciklamenovou.... fuuuha, nadherne to bolo, tak asi nad niecim takym popremyslam...
Odpovedať
;-) tak drzim palce aby si sa rozhodla spravne ... ale v kazdom pripade vela zaezi aj od restauracie ... ja som si nie celkom ista vyberom farby vzhladom k priestoru, ale uz to neriesim ....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! My budeme mať výzdobu červenú... mne sa veľmi páči táto farba, aj drahému, tak preto a tiež preto, len vždy som chcela kyticu z krvavo červených ruží... tak aby mi to ladilo pekne.... :-) Tinulkab: ďakujem za email, fotky som ako už vieš kukala, ale mne sa tieto nové šaty zdajú iné, ako tie predtým, ale každopádne super ti sadli... takže blahoželám k výberu... :D ywonnee: vitaj medzi májovkami! 8-) maryenn: keď pôjdete na faru za farárom, on vám povie, ako je to s matrikou... aspoň tak mi povedal brat... my sa chystáme na faru budúci týždeň, už sme tam boli raz, ale nebol tam... tak snáď ho teraz po 2.x zastihneme...
Odpovedať
ahojte, mi to s farou mame trosku komplikovane, v pondelok ideme s fararom pisat list biskupovi aby Patrikovi(moj nastavajuci) povolil sobas v kostole... on je katolik a uz svadbu v kostole mal a katolicka viera nepovoli 2 sobas, kdez to evanielicka ano ale musi byt povolenie od biskupa ze on nespravil chybu a aj musim byt evanielicka a to som.... no bude to zaujimave... ak to nevide, bude sobas pod holym nebom na hrade Modry Kamen a starka dovedie farara zo Stareho smokovca a ten nas odda, pozna ma od malicka apovedal ze to urobi z radostou.... vide to sice o 200eur drahsie ale moja starka neprezije ak ma nezosobasi farar.... povedala ze staci ak nam da pozehnanie.... tak som zvedava....
Odpovedať
Ahojte nevesticky! Ja sa tiez neviem rozhodnut, aka bude vyzdoba.... Je to medzi cerveno bielou a cyklamenovo bielou.... Ale asi to vyhra cervena, lebo chcem mat zladene kvety a skor zozeniem cervene gerbery a karafiaty ako cyklamenove... A uz som zacala robit aj oznamka s cervenou stuzkou, tak to fakt vyzera na cervenu!! :-) Ale ked aj cyklamenova je takaa peknaa a oznamka predsa nemusia ladit.... :-p 8-) Kazdopadne sa mi viac pacia vyrazne farby. ywonne - zlto biela by bola pekna aj na svadbu.... ;-) majmik - aj ja sa chystam hladat saty pred alebo medzi sviatkami, uff, uz som si myslela, ze vsetky mate saty zajednane a tak som aj stresovala, ze neskoro bude... ;-) uz sa tesim!! A este sme boli za fararom minuly tyzden a sice velmi nevyzeral velmi nadseny, ze s nim chceme nauku, kedze svadba nebude tu, ale nakoniec je to ok a v januari by sme mali zacat. Maju mi poslat info, ze kde a kedy .. To je asi tak vsetko, s cim sme zaial pokrocili.. Akurat, ze zase stresujem, ze nasa sala je privelka a sa v nej stratime... :-S Majuska, potom daj vediet, ako s matrikou. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, juuujha, to mate vsetku uz riadne rozbehnute, my sme sa este len prednedavnom rozhodli ze to bude teda v maji, ale teraz neviem neviem ci sme nezacali neskoro, a to som aj vsetko chcela riesit po novom roku, ale teraz mam pochybnosti ci to je dobry napad :)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak boli sme za farárom, termín potvrdený a presný čas bude potvrdený tento víkend. ...ywonne... naozaj si mala pravdu, farár nám všetko o matrike povedal, dal nám aj tlačivo žiadosti o uzavretie manželstva a aj nám vysvetlil čo, ako a kde vypísať. Sranda tieto papierovačky okolo...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte .nam farar povedal ze mame ist na matriku tam nam daju papier a s nim a s krstnym listom k fararovi a asi potom sa dohodneme na dalsom konani papierovaciek =D
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab vsak si peknucka vtych satoch...aspon z toho obrazku tak bolo vidiet..ale ak je ozaj uz len malicky preblem na tych satoch radsej hladaj ine ,aby si nemusela mysliet pocas svadby na tu chybu...
Odpovedať
dakujem za pochvalu siat ;-) mirkamilos: uz mam satky zo salonu a som s nimi nesmierne spokojna, su sice dost tazke, ale pripadam si v nich vynimocna a to je dolezite ... co sa matriky tyka, my sme este tiez neboli ... ani som nevedela ze to treba :-N myslela som, ze fara vsetko zariadi ... ale uz nas farar vyviedol z omylu ... v najblizsom case to budeme riesit ...
Odpovedať
u nas to vsetko zariadi farar, je strasne zlaty....
Odpovedať
jjanulaa nemusíš sa obávať. Všetko sa dá postíhať. Len by bolo dobre, keby ste mali predstavu čo a ako chcete, resp. nechcete. To je asi veľmi nápomocné. My sa chystáme ísť na faru hneď ako to bude možné medzi sviatkami. No tiež mám torchu obavy, lebo chcem mať sobáš vo filiálnom kostole a nie farskom a farát to nerád robí. A tiež chcem mať svojho kňaza, ktorý tiež pôsobí v našej farnosti ,ale ako rehoľník. A aby toho nebolo málo, tak chceme mať náuky v zahraničí, kde pracujeme a bývame. No požiadaviek až až. Tak som zvedavá ako to dopadne.
Odpovedať
Ozaj. Auž ste riešili odvoz na sobáš? Neviete poradiť nejakú dobrú lacnejšiu požičovňu aút, ktoré majú pekné autíčka? Môžete poslať na IP. POteším sa :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?