Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Livuska, aké máte obrúčky? My tiež uvažujeme že si pôjdeme dať robiť obrúčky práve do Očkova :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tinulkab: držím palce,aby to zajtra dopadlo dobre.. :-( A tými pohármi asi to tak urobím aj ja, vidí sa mi zbytočné platiť 70 eur len za dva poháre, kt. sa aj tak budú ešte dolaďovať gravírovaním a podobne... A Pakopavuk: kráááásne šaty, mne sa veľmi páčia šaty san patrick.... ;-) Výzdobu nám urobia tam, kde budeme mať svadbu, teda ikebanu na stôl a pod... len si musím na to priniesť všetky potrebné materiály a poviem im, ako to má byť.. určite by som nevyhodila peniaze agentúre, ktorá za to zoberie nehorázne peniaze...
Odpovedať
no baby, chvalabohu ma nevyhodili ... ale je mi luto ze odchadza od nas jeden clovek :-( stale tomu nemozem uverit... majuska: to mate vyhodu ze vam to takto spravia, je to velka uspora ... aj casu aj penazi... my sa s tym nababreme, uz to vidim... mam aj trosku obavy ako sa nam to podari...
Odpovedať
Profilova fotka
Tinulkab: Som veľmi rada, že si za vodou ;-) vedela som, že to dobre dopadne.. dokonca som si na teba spomenula, keď som fajčila poslednú cigaretu včera :) som myslela na to, aké by to bolo, keby som ja prišla o prácu.. :-( K tej výzdobe: ono to síce je výhoda, že mi to zaranžujú, lenže ja musím mať tú fantáziu a predstaviť čo koľko čoho kde kúpiť :-( a už mám z toho hlavu ako televízor...
Odpovedať
tinulka, chvalabohu, ze to dopadlo v praci dobre. Tesim sa s tebou! ;-) majuska a budes mat aj navleky na stolicky? Mam taky pocit, ze tie su najdrahsie na celej vyzdobe...spolu s kvetinami....
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab som rada ze to nakoniec dobre dopadlo. Fuchs neviem co by som robila keby som prisla o pracu. Inak davate si aj nejaku kvetinovu vyzdobu? Mne sa to zda trosku zbitocne lebo predpokladam ze dostaneme aj tak dost kvetov na gratulacie. Ja som rozmyslala ze si dam navleky na stolicky, serpu na hlavny stol a do stredu stolov organzu, nejake kamienky a sviecky. Nuz uvidim co sa mi podari vytvorit, ale po pravde nechce sa mi investovat do toho nejake extra velke peniaze :-p
Odpovedať
dievcata, dakujem vam velmi pekne, ze tak na mna myslite ;-) som rada ze vas tu mam :-) s tou pracou je to teraz biedne u nas ... s tou fantaziou co sa vyzdoby tyka mam tiez trosku problem a hlavne s mnozstvom, neviem vobec odhadnut coho nam kolko treba ... a co nam vlastne treba :) co sa navlekov tyka, tie nam daju iba za hlavny stol, tym ze budeme mat 120 ludi, tak na ostatne stolicky navleky nedavame, nedoplatili by sme sa ... snad v tej nasej sale nebudu nejake skarede stolicky ... a tiez sa mi nechce na to minut majland...
Odpovedať
Krásný večer všem, mějak i to nedalo a tak jsem se rozhodla sem to do této diskuze přispět :-) . Plánujeme svatbu na květen 2011, spolu jsem již 3 krásné léta. Bohužel nám to něco komplikuje - já jsem studentka a můj milý v listopadu přijde o práci. Ale tak si říkám, že nás snad peníze a to materiálno neovládne a svatba se v tom nádherném měsíci uskuteční. Modlím se zato...
Odpovedať
pakopavuk, ja kvetinovu vyzdobu urcite chcem. Je sice pravda, ze kytic bude dost, ale pride mi to take cudne, davat kytice od ludi po stoloch.... Takze, zatial je plan taky, ze po stoloch budem mat malicke, ale bohate kyticky z gerbier a karafiatov. Karafiaty hlavne preto, lebo su najlacnejsie (aspon myslim..) a ked ich je viac pokope tak su aj pekne... Ak by bol problem z vazickami, tak sa pouziju zavaraninove flase obalene peknou, bielou tapetou a omotane stuzkou vo farbe vyzdoby...Videla som to tu v jednom albume a vyzeralo to pekne, zaujimavo.. ;-) A navleky som strasne chcela, ale ked som si vyratala, kolko ma to bude pri 100 hostoch stat, tak som na chvilu zvazovala, ze nebudu.. Ale potom mi mamka dala chrobaka do hlavy, ze by to bolo ovela krajsie s nimi, tak som sa rozhodla, ze budu.. nech to porazi, vydavam sa len raz....(pekne dufam... ;-) :-D ) Sama by som vyzdobu urcite nezvladla.... a to kvoli nedostatku fantazie a prebytku nerozhodnosti.... :-D :-D Ale urcite nechcem po stoloch kamienky, lupienky a podobne blbotinky... chcem len ozganzu, sviecky a kvetinky. marionaf, drzim palce, aby vam to v maji vyslo!!! Moj drahy je prave v stadiu hladania stalej prace a lahke to teda nie je... =-) Ked ma obcas prepadnu pochybnosti, co s nami bude, tak si stale poviem, ze aj tak je nam dobre a hotovo!! :-) :-) :-)
Odpovedať
marionaf a este som zabudla: Vitaj medzi majovkami!!! ;-)
Odpovedať
Děkuji moc. Máš pravdu i skrze pochybnosti je nám také spolu fajn a hotovo :-) :-) :-) Věřím že to zvládneme myslím i vás beronsche:).
Odpovedať
marionaf vitaj ;-) aj my s priatelom sme vo faze, kedy som mu uz povedala, ze asi nerobime dobre ze sa berieme v takej financnej situacii (mne hrozilo ze ma prepustia, on ma iba sezonnu pracu, celu zimu bude zase doma a v lete, to co zarobi tiez nie je nic moc ...) ale povedal mi ze sa aj tak vezmeme a nejak bude, pomoze nam rodina, hlavne s tym byvanim ... a keby sme sli k mojej babke, tak to bude vzajomna pomoc, oni pomozu nam a my im ... tak verim ze to vsetky naozaj zvladneme... uz som aj uvazovala nad odchodom za hranice, napriek tomu ze som taky domased ... beronsche: to s tymi kvetmi je super, gerbery a karafiaty zaberu vela miesta za malo penazi ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Kocky ono to s peniazmi nie je nikty idealne a hlavne pre takych mladych ako sme mi je to velmi tazke. My teraz rozmyslame kedy si budemem moct dovolit vlastny byt a je to poriadne deprimujuce ked si clovek musi vziat uver na 30 rokov (az mi je zle ked si na to pomyslim). Ale zase sa tym nedajme odratit ved svadba je krasna vec a iba raz do zivota (dufam ;-) ). beronche ten napad s kvetmi sa mi paci
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby :-) paaanabeka, clovek tu nie je 2, 3 dni a vy stihnete tolko vaznych tem rozobrat.. az mi luto, ze som sa aj ja nezapojila :-( necitala som celu diskusiu odkedy som tu bola naposledy, malo casu, ale tinka, tebe gratulujem (a rozumiem to s tym 2. clovekom, len mysli na to, ze inak by to mohol byt niekto iny, resp. ty.. skratka niekto musel..aj ked to nie je prijemne- a je dobre, ze ta to trapi, lebo si mozes byt ista, ze si dobry clovek ;-) ) pakopavuk.. kvetinova vyzdoba je nadherna, hlavne sa mi pacia tie uzasne ikebany na stol, ale popravde, vyjde to teda poriadne draho, a len to na stole zavadzia (ked sa tam este da alko/nealko, vino, kolace, susene, ...). No v pohodke vyzeraju tie male "vazicky", ako spominala beronsche, resp. osvedcene- do uzkej vyssej vazy po jednom, dvoch kvietkoch a hned to vyzera inak :-) navleky na stolicky som najprv nechcela (ako vravite, pri prepocte na ludi riadne velka palka). Ale kamaratka si otvorila "svad.studio" a pozicia mi v lepsej cene,tak som si povedala, ze kaslem a pri cca 80 ludoch sa to dajak musi spravit (usetrim na kvet. ikebanach :-D)- hlavne pri tom, ako ta sala vyzera s tymi kancelarskymi stolickami :-| a s peniazkami a robotkou sme si asi vsetci podobne.. ja este cca 1,75 roka budem studovat no netusim co potom.. navyse moj snubenec chce onedlho odist z prace sam, lebo uz mu to lezie cez hlavu.. (nasim radsej ani nevravim)
Odpovedať
Profilova fotka
no pridávam sa a súhlasím že s financiami je na tom asi väčšina mladých ktorí sa berú podobne, my sme sa chceli brať už minulý rok, ale aj tento, ale kvôli peniazom sme to nechali až na 2011...(v dobe svadby prešvihneme "do roka a do dňa od zasnúbenia" či ako to je o 2,5 roka:-)) ...a ani budúci rok to tiež nebude zrovna nebude optimálne, ale nejako by sme to mali zvládnuť :-) majmik, môjmu priateľovi to už preliezlo cez hlavu a už je v novej robote, síce horšie platenej, ale teda je to lepšie, už nie je tak vystresovaný a z roboty sa nevracia podráždený a negatívne naladený, to je hlavné :-) ja som sa našťastie už zamestnala (v júni som skončila školu), síce nemám bohvieaký plat, ale aspoň to vykryje to o čo zarába priateľ teraz menej a čo mi naši posielali "na štúdium" :-) kvetinovú výzdobu sa chystám riešiť tiež malými vážičkami s gerberami, z tých budem mať aj svadobnú kyticu :-)
Odpovedať
baby, my sme dnes boli dokúpiť výzdobu, máme aj nejaké stužky a boli sme zaplatiť zálohu za koláče, čo sme si dali piecť ... :-) majmik: my sme boli na svadbu v sporte a tam boli navleky na stolickach a pochopila som ze im ich dali oni ... ale nechcem somariny splietat, skus si overit ... ;-)
Odpovedať
Máte pravdu holky, s financama je to zlé. Ale nějak se začít přece musí a ta krize musí jednou trocha polevit. přece se nějak nesmíme nechat deptat těmi penězi cestou za štěstím. Já taky budu studovat 1,5 roka od května 2011, takže sranda, ale snad nějakou menší brigádu zvládnu. Jsem ráda, že nejsme sami, kdo má takové podobné problémy. Troška mě to deptá, ale musíme bojovat! :-) :-) Já jsem i věřící a tak spoléhám i na tu Boží pomoc... Alespoň tak. Téda vy už řešíte všelijaké představtební přípravy a já ještě vůbec nic... ups :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babušky :-) veľmi dlho som tu nebola v tejto témičke :-N tinka teším sa že to dopadlo dobre :-) ozaj a to už riešite koláče? ups, to my ešte nie, myslela som že stačí tak v marci, apríly :-N vybranú cukráreň máme, ale vôbec neviem počty výslužiek, počty koláčov na svadbu.. my návleky na stoličkách mať nebudeme, v reštaurácii kde bude svadba maju kráásne stoličky, teda aspoň ušetríme nejakú tú korunku na tom :-) ale neviem, nie je to s tými návlekmi také elegantnejšie? (fotky stoličiek sú v mojom albume) :-N
Odpovedať
wera: iba sme si zajednali termin, a orientacny pocet kolacov, ktory sa bude 2 tyzdne pred svadbou upravovat a vtedy aj nahlasime kolko ktorych chceme ... a zaplatili sme zalohu ... to len aby nam niekto nevyfukol termin, predsa nemozu piest nekonecne mnozstvo kolacov.... :-) a vedeli sme koho chceme, tak pre istotu ;-) s navlekmi je to elegantnejsie, ale ide to aj do penazi ... tak neviem, zatial mad tym my neuvazujeme, ale ked bude moznost dakde lacnejsie zohnat, tak sa branit nebudem ... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak to potom jasné, budete to mať isté :-) ja neviem ani ten orientačný počet, absolútne netuším že koľko koláčov bude treba - toto bude pre mňa ťažká úloha :-D a koľko vlastne vychádza taký návlek? ja som sa na to ani neinformovala, tak vôbec netuším, lebo tie stoličky by bola škoda zakrývať :-D
Odpovedať
Weri, podla mna, vy navleky nepotrebujete, lebo tie stolicky su velmi pekne. V nasej sale su len take obycajne, kovove, jedalenske, su nove, takze nie su skarede, ale nejako mi tam nepasuju.. Ja som chcela od mojej aranzerky predbeznu cenu, ale len mi poslala email, ze to vychadza na 3eur na osobu, cela vyzdoba. Takze nerozumiem, co tym myslela... Pred vianocami idem za nou osobne, tak uvidim.. Weri a aj ked nevies kolko kolacikov, urcite si zarezervuj datum, aby ti to niekto nevyfukol, ako tinka vravi.... Ja mam zarezervovane od augusta a uz sme boli 2 svadba na ten termin....
Odpovedať
Profilova fotka
waw s tymi kolacmi ste ma inspirovali ja som si myslela za to staci tak mesiac pred svadbou :-| beronche: s tymi 3 euro na osobu mysleli ze si vynasobis pocet ludi na svadbe krat š euro, cize ak mas 100 ludi vyzdoba bude stat 300 euro. podla mna to nie je zla cena ale zalezi co vsetko v tej cene je.
Odpovedať
no co sa poctu kolacov tyka, nam povedali ze tak pre 60 ludi treba 1600 kuskov .... co mi pride vela, ale mama panikari ze to aj tak bude malo... musime to este preratat ... ze kolko krabiciek bude, kolko kuskov do krabicky, ze v sale kazdy zje cca 3-5 kolacov ... a ze treba este na pierkoviny, na dozierky a do prace ... nas zatial vysla vyzdoba na asi 110 eur, okrem kvetov, ale s tymi to prehanat nebudeme ... robime si ju sami, ako som uz pisala ;-) uz neplanujeme dokupovat nic, iba drveny kamen do skiel ... to kupim v akvaristike ...
Odpovedať
Profilova fotka
bero ďakujem, tiež sme s drahým toho názoru, že len čokoládovo hnedé mašle na ne dáme a bude :-) ale agentúra čo nám to vyzdobí (výzdobu dodáme my, oni to tam už len položia) nemá pekné čokoládovo hnedé mašle, hovoria síce že sú hnedé, ale mne prídu ako tmavo bordové, čo fakt vôbec nechcem.. Rozmýšľam že by som kúpila saténové rolky hnedé a spravila si to sama, ale vôbec neviem koľko cm potrebujem na jednu stoličku.. neviete náhodou, aké dlhé tie mašle bývajú? :-N nooo tá cukrárka je mamina kamoška, ona jej to už sľúbila že nám spraví, či mám to ešte aj oficiálne nejako rezervovať? fíííha ja som netušila, že koláče treba tak skoro - to aby sme hlavne tortu začali riešiť - lebo ak naša tortárka nebude môcť, tak radšej ani inú tortu nechcem :-D noo ako pakopavuk hovorí - 3€ / osoba podľa toho koľko máš osôb ťa to bude stáť.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera podla mna tam ani tie masle nemusite davat cela ta sala je velmi elegantna a stolicky su biele, podla mna by ti tam kludne stacila vyzdoba na stoloch. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
pakopavuk ďakujem za pomoc :-) stoličky sú béžové a my by sme na ne chceli dať hnedé mašle, aby ladili s našou ružovo hnedou výzdobou :-N
Odpovedať
Profilova fotka
kessinka, my máme ako som už napísala, je to kombinácia bieleho a žltého zlata a dali sme si tam aj 5 kameňov. Majú celkom dobrý výber a super ceny. Len ak môžem odporučiť, choď tam cez týždeň do 15 hod. (dovtedy je tam taká milá pani, potom je tam taká....) :-) pakopavuk, tie šaty sú náááááááádherné! teraz už banujem že mám za moje už zaplatenú zálohu :-( Majuska, aj nám budú robiť výzdobu tam kde budeme mať hostinu, chvalabohu tam nemusíme ani nič nosiť (teda aspoň sa mi zdá) Tinulka, som rada že si o prácu neprišla. Teraz pred svadbou by to určite nebolo bohvie čo. A už ste sa rozhodli kde budete bývať? Baby, s tými zálohami za koláče ste ma dostali. Budem sa musieť spýtať mami ako sa dohodla s tým pánom, aby sme nemuseli nakoniec piecť koláče my, lebo to by dopadlo :-D čo sa týka návlekov na stoličky, nás bude stáť jeden návlek 2,-- Eurá aj s mašlou. Ale čo viem, v jednom svadobnom salóne ich požičiavajú za 1,2 alebo 1,5 eura. P.S. budem sem musieť chodiť častejšie, lebo už ma bolia pršteky od toľkého písania :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tinulkab: ja som myslela, že nebudeme mať návleky, lebo je pravda, že sú strašne drahé, ale paradoxne, drahý sa do toho zastaral, že on by ich chcel, aj keď dáme nejaké to euro navyše :-| . Tak som našla jednu pani na nete, ktorá tieto návleky aj s mašľou prenajme za 1 euro ;-) a tiež je možné si od nej zapožičať napríklad organzy a rôzne dekoračné predmety a dokonca mi tú výzdobu dovezú zadarmo :-D tak som happy 8-) Aaaa ešte mám jednu novinku: dnes som bola skúšať šaty a už som si jedny aj rezervovala, aj keď asi mi poviete, že som šibnutá, baby, ale tak mi strašne padli do oka, že normálne ešte teraz lietam v oblakoch ;-) A to som si nikdy nemyslela, že takýto štýl šiat mi bude tak krásne sedieť (lebo nemám 50 kíl) :-) mám ako povedala teta predavačka, tie správne krivky - aj keď podľa mňa niesú až tak dobré :-| Podľa mňa mám väčšie bruško, širšie boky, ale to tie šaty práve potrebovali, lebo na vešiaku vyzerali ako handra.. :-( ale jednak mi to pekne ukáže a dokonca ma aj zoštíhľujú.. a super cenu mi dala....pôvodne stáli 330 €, ale zaplatím len 166 €, tak som rovno dala zálohu.
Odpovedať
majuska, to je super ;-) chceme ich vidiet :-) urcite hovorim za vsetky ... livuska, ta vec s byvanim je stale nedoriesena a uz sa zaciname natahovat aj na veciach okolo svadby ... uz to vidim, ze sa budeme brat pohadani (ak sa nakoniec vobec budeme brat...) a s tymi kolacmi som vas nechcela strasit, ale sa iba pochvalit :-N no zasa som vyvolala paniku...musim si davat vacsi pozor na slova, aby som neprivolavala to tohto fora stres :-)
Odpovedať
Profilova fotka
majuska jasne ze saty chceme vidiet tinulkab stres si nevyvolala jen si nam otvorila oci ze uz aj toto treba vybavovat, co je aj dobre aspon nam nikto nevyfukne termin v dobrych cukrarnach. Ja som sa vcera skontaktovala s potencionalnou vizazistkou a kadernickou a ma este volne (jupi) a dnes ideme do jednej cukrarne na kostovku na kolace a uvidime ci nam bude chutit, ak ano tak si ich aj zajedname a budeme mat pokoj.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?