Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
tinulka, to nemyslíš vážne :-( Dúfam že z teba bude májová nevestička! A prečo si mala pochybnosti? Mali ste hádku? Prepáč že vyzvedám,.... ale zostala som taká zaskočená. Pristane vám to spolu :-) Weruska, ako som už písala mám objednané poháre, máme kameramana, kostol, sálu, šaty, hudbu a dnes sme si boli vybrať obrúčky. Už sme zasa o krôčik bližšie :-) A tie poháriky sú čačané :-) A ty ako pokračuješ v svadobných prípravách? Inak aby som nezabudla, ráno som si na vás dve (tinulka, wera) spomenula. Mama kúpila nestea...
Odpovedať
Profilova fotka
tinulka a coze sa stalo ze mas taketo pocity? Inak to moze byt aj zo stresu ved svadba je jedno z najdolezitejsich rozhodnuti v zivote a jasne ze sem tam nas prepadnu pochybnosti :-p . Dufam ze tie tvoje rychlo prejdu. Inak pozerala som pohare a su naozaj krasne urcite ich nevymienaj.
Odpovedať
tinul, coze sa stalo? Asi je to normalne, pochybovat, suhlasim s pakopavukom, ze svadba je jedno z najdolezitejsich rozhodnuti.. To nevadi, ze ste z uplne inych svetov ( ;-)), hlavne ak sa lubite a zhodujete sa v postatnych otazkach, ako su napr. deti!! Drzim palce, aby to skoro preslo!!! Pohare sa mi pacia tie uzsie, tie su krajsie, ale ani jedny nevyzeraju ako na moc!! :-D :-D Tieto ucarovali mne: http://www.allegroartstudio.com/cake7...
Odpovedať
baby, chytili sme sa na urcitej veci, co sa stala ... mame na veci uplne iny pohlad, takze je riziko ze sa budeme hadat casto. navyse ma nuti byvat u nich a ja to nechcem, tam budeme mat vela problemov a hadok ... tie rozdiely sa vynaraju az teraz, ked sa uz riesia take bezne veci ako je byvanie, rodina a podobne. proste mam pocit, ze som v mnohych veciach u neho na vedlajsej kolaji, ze nerespektuje moj nazor a to ako sa citim a ze presadzuje iba svoje, ja sa musim prisposobit, ale ked ja ocakavam prisposobenie od neho, tak uz je problem... kvoli druhym urobi takmer hocici, kvoli mne uz nie, asi som pre neho samozrejmost.... mali sme pekne obdobie, ale teraz sa to pokazilo. ja zase nedokazem pochopit spravanie jeho rodiny, vsetko ma na nich rozculuje, no ako tam mam byvat? budem tam nestastna, ale on furt je tam budeme byvat a hotovo ... a pritom mame aj inu moznost... cim viac sa to blizi, tym to horsie prezivam ... teraz sa tvari ze sa nic nestalo, ale mne to neda, este tu temu otvorim, pretoze to nepovazujem za vyriesene ... on by najradsej vsetko odsunul a tvaril sa ze nic... ale to sa neda, na mna sa to nabalilo a vybuchla som ... on nedokazal pochopit ako to myslim ... takze tak dakujem vam za pochvalu poharov, velmi ste ma potesili a ine uz hladat nebudem ;-) asi si dame spravit tie uzke + si tam asi nalepime kamienky swarovsky. viem kde ich maju za lacny peniaz. livuska: uz ste sa rozhodli pre konkretne obrucky? ake su? co s tyka mojho pokroku v pripravach, tak dnes som volala do cukrarne a objednala kolaciky, zatial len aby mi zarezervovali termin a priblizny pocet kusov ... nastastie mali este volne, niektore terminy vraj u nich treba nahlasovat aj pol roka dopredu. neide predsa o male mnozstvo a ich moznosti nie su nekonecne ... dnes som bola s mamkou a s kolegynou v par salonoch pozriet satky a musim sa pochvalit ze som do viacerych normalne vosla a takmer vsetky boli krasne, nevedela by som si vybrat... upokojilo ma to, ze ked nekupim na Ukrajine, nemusim sa bat, lebo v pozicovniach je ich vela a este som v nich aj pekna ;-)
Odpovedať
beronsche: parada, take pohare som este nevidela ;-) fakt pekne a este ma to aj inspirovalo, ze cim si mozem tie nase vyzdobit ... inak vsetky sa zhodujete na uzsich, tak budu uzsie :-) dakujem vam vsetkym velmi prevelmi :-o
Odpovedať
och tinul a preco on chce tak silou mocou byvat pri rodicoch? Nemate moznost byvat sami? Skus mu pokojne vysvetlit, preco tam ty nechces byvat, ale bez toho, aby si ukazala akekolvek negativne emocie voci jeho rodine a uvidis, co ti povie.... Nemohli by ste skusit spolu byvat este pred svadbou?
Odpovedať
do podnajmu nechce ist, lebo ze to zerie peniaze a ze si takym stylom nikdy nepostavime dom... uz sme sa o otm bavili X krat a on stale to svoje ... vzdy si najde nejaku vyhovorku, asi budem musiet byt tvrdsia ... lebo byt mila sa zjavne neoplati :-) mohli by sme este byvat u mojej babky, ma cele poschodie volne, je to dvojgeneracny dom, v dome by sme boli 4 ... u nich by sme boli 8, mali 1 izbu a na tych 8 ludi je 1 Wc a 1 vana a to v 1 miestnosti... proste tlacenica... byvat pred svadbou spolu, to asi nepojde ... a ak ano, tak zase len u nich...
Odpovedať
Profilova fotka
Tinulkab: My budeme mať podobný problém, lebo prerábame jeho chalupu, kde býva ešte starká a jeho krsný oco, ale tiež tam veľmi nechcem ísť bývať a ani nebude dorobená do svadby, tak budeme zatiaľ bývať u mňa doma s mojimi rodičmi. Máme tiež dvojgeneračný dom, tak sa pomestíme, budeme mať vlastnú kúpelňu, kuchyňu, spálňu. Čo som tým chcela povedať je asi toľko, že tvojmu drahému treba jednoducho povedať, že potrebujete mať hneď na začiatku manželstva súkromie, lebo tie prvé roky spolunažívania budú najdôležitejšie.... ak sa máte u neho doma stále hádať, tak o čom to potom je? Skús mu to takto nejako vysvetliť, nech sa nad tým zamyslí aj on, ako to bude vyzerať..žiadne súkromie...staranie kam idete, prečo idete, načo idete a kedy sa vrátite.... ja toto vidím na mojom bratovi a jeho manželke, čo zatiaľ tiež bývajú u nás doma a pristavujú inde....naši sa do nich neustále starajú a viem, že sa budú aj do nás, keď sa vezmeme, ale je to len dočasné riešenie a čo mám výhodu oproti tebe je to, že budeme mať aspoň aké-také súkromie... A k tým pohárom, mne sa páčia obidva druhy, ale tie užšie sú mi bližšie ;-)
Odpovedať
majuska: dakujem za pochvalu poharov ;-) no ved ja uz som mu to vysvetlovala viac krat, hovorila o tom ako ja to vnimam, ale ta vidis ze bez vysledku ... on je flegmatik, je tak zvyknuty, tak mu tam je asi dobre a nepozera na to, ako tam bude mne ... stale to iba zlahcuje a neriesi ... bohvie kedy budeme stavat, uz to slubuje 3 roky a stale este nemame ani pozemnok porieseny ... a sukromie u nich fakt nehrozi ... ale asi budem musiet drzat hubu a krok ... pochybujem ze s nim pohnem ... alebo este tu je moznost, ze kazdy bude byvat docasne o svojich rodicov... sice to je mozno chore, ale ked sa nebude dat inak ... neda sa donekonecna niekomu prisposobovat ...
Odpovedať
tinul, no neviem, podla mna to nie je dobry napad "drzat hubu a krok", jedine, ze by ti nevadilo, to tak robit az do konca zivota... A na moznost byvat docasne kazdy u svojich tiez nepristup. Skus mu dat ultimatum, povedz mu, ako to citis (aj ked uz si mu to povedala x krat ;-)), povedz mu, ze vy dvaja budete rodina, ze potrebujete sukromie, nech ti aj on jasne povie, ako si to predstavuje, ale ziadne vyhybave odpovede. Hlavne ten rozhovor dobre nacasuj, nech vas nic a nikto nevyrusuje a skus byt pokojna, ziadne vycitky, ci zvysovanie hlasu... Viem, ze mne sa lahko radi.... ale presla som niecim podobnym a tak viem ake je to tazke, "prinutit" toho druheho k rozhovoru, ked on ma pocit, ze vsetko je ok... Hlavne to neodkladaj!! Cim skor, tym lepsie!! Vela stastia!!
Odpovedať
Profilova fotka
Aj podla mna by si si mala stat za svojim. Nie je dobre ked mladomanzelia nebyvaju sami. Nuz snaz sa byt pokojna ked sa s nim budes rozpravat a nedavaj mu ziadne ultimata ale stoj si pevne za svojim tak aby vedel ze ty si uz rozhodnuta, ale aby nemal pocit ze ho nejakym sposobom vydieras. Mozno mu tuto alternativu donutila aj jeho rodina takze je velmi dolezite aby ti povedal preco sa tak rozhodol.
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, tie poháre súdherné!už banujem že som svoje objednala. keby nie sú objednané, tak určite si dám tie čo ktoré si nám ukázala :-) tinulka, keď mám pravdu povvedať, aj my máme taký problém. ja nechcem bývať u nich, on nechce bývať u nás. ja si tiež neviem predstaviť bývať u nich doma, aj keď ich je doma toľko koľko nás, ale my máme väčší dom, 2kúpeľne, atď... a mám pocit že by som u nich bola len ako slúžka :-( Tiež by som bola najradšej keby bývame sami. Aj keď priateľ kúpil pozemok, aj tak bude trvať min. 2 roky kým postavíme dom a dovtedy čo??? Inak ten nápad že každý bude bývať aj naďalej so svojimi rodičmi, nie je zlý. možno aj my to tak urobíme :-) No a čo! Súhlasím s majuskou, že prvé roky spolunažívania sú najdôležitejšie a najťažšie A k tým obrúčkam: je to kombinácia bieleho a žltého zlata lesklého zlata s piatimi kameňmi. Aj s cenou som veľmi spokojná, cca 360 eur. Som rada že si tu môžeme takto otvorene popísať o našich problémoch :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
livuska, no pohare su krasne, ale su z ameriky, tak ich asi nebudem objednavat ani ja... Bojim sa, ze by sa prilis navysila cena.... Radsej este pohladam ine... ;-) Ja neviem baby, ale pre mna by bolo neprijatelne byvat u svojich rodicov s tym, ze drahy by byval u jeho rodicov... Mam rada zobudzanie vedla neho, vecery, ked si kazdy robi svoje, ale vedla seba a take malickosti, co prinasa spolocny kazdodenny zivot... Nastastie mi taky problem nemame, byvanie po svadbe neriesime, kedze uz teraz spolu byvame - v podnajme, ale na druhej strane, vidina vlastneho byvania je pre nas v nedohladne... :-(
Odpovedať
no tak to vyzera, ze kazda sa musime niecoho vzdat v prospech niecoho ineho... uz len najst najlepsi kompromis... ked som nad tym tak rozmyslala, mozno by stacilo, kebz sa u nich urcili nejake pravidla v suvislosti s nasim fungovanim a mozno by ma to upokojilo ... ale on im nic nepovie, zjavne nechce ist s nimi do konfliktu, akzdy si tam robi co chce, bez ladu a skladu, lezu si do veci, vsetko je vsetkych, nikto nema sukromie ... toto sa vsak podla mna nebude dat zmenit, pretoze takto funguju roky ... no uvidime, musime si naozaj v pokoji sadnut a porozpravat sa. dakujem vam vsetym za rady a ako pisala livuska, aj ja som rada ze sa takto mozme postazovat a ze tu najdeme pochopenie ;-) ani vas nepoznam a pritom vas mam rada :-o a livuska: supec cena za obrucky, uz sa tesim ako si zalozis album :-D inak tie pohariky staci kupit obycajne sklenene a z drotu vytvarovat to srdce co je na nom, omotat okolo nozicky a je to ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievcence.. vyse tyzdna som bola na opacnom konci Slovenska, bez pristupu na net.. fuu a tolko veci tu zrazu. Tinka, mrzi ma, ze takto.. aj livuska. Rozumiem vam, no plne suhlasim s majuskou. V pozitivnom pohlade - zaciatky nejak ozeliete (skuska ohnom), a dalsich min 50 rokov si budete len vychutnavat. Inak, moja sestra funguje tak, ze raz spia u nas, druhy den u svokrovcov (pracuju v zahranici, tak ak tu pridu na 2 tyzdne). Ale uz teraz vidim tie boje rodicov o nich.. kazdy si ich chce privlastnit, resp. chce, aby zostali co najdlhsie. Takze to tiez nie je velmi stastne riesenie. Ale tinka, urcite sa s nim porozpravaj. Priamo co chces chces povedat, co ta trapi (paaanecky, vidim to na svojom buducom, ze aj ked si myslim, ze hovorim priamo, furt nerstaci a nechape- treba polopate jak s malym deckom). Drzim palce..
Odpovedať
Profilova fotka
majmik som sa zasmiala nad tym vysvetlovanim ako malemu decku lebo niekedy mam aj ja pocit ze moja polocica nechape zlozitejsie veci :-D :-D :-D Inak aj my byvame v podnajme a musim povedat ze nelutujem, aj ked nas to stoji dost a mozeme si menej dovolit ale ten pocit ze sme len my dvaja a nikomu sa nemusime prisposobovat a nikto sa do nas nestara stoji za to, v podstate si zijeme a riesime len svoje veci co podstatne ulahcuje nas vztah. Dokonca moja mamina mi povedala ze v ziadnom pripade nemame byvat s nikim a hlavne nie s rodicmi 8-) livuska kde si kupovala obrucky? zda sa mi to super cena.
Odpovedať
caute baby...zasa tu oxidujem :) asi preto ze drahy dnes domov pride a rozmyslam co take nam treba cim skor poriesit, lebo najblizsie zasa pride az pred vianocami...a to uz asi zacnem z niektorych veci stresovat :)) tinulka: popozerala som tvoje pohariky...mne sa tie sirsie nepacia vobec...asi preto, ze vyzeraju ako tie co mame doma a pouzivame ich na soletky (tycinky) :D ale tie uzke su prijemne elegantne a jednoduche a ked sa ozdobia budu absolutne super. a tiez ma mrzi, ze sa takto nepohodnete...ale toto treba poriesit skor nez uz nebude uniku.Nejde mi nejak do hlavy ze tvoj drahy chce byvat s rodicmi...teda to by mi aj islo do hlavy...ale ked si spominala v akych podmienkach by to bolo, tak to mi nejde do hlavy teda vobec. My sme tiez mali moznost bud byvat u jeho rodicov, v trojizbaku a mat jednu izbu...alebo u nasich v 5izbaku mat pre seba vlastne polku bytu (teda dve alebo tri izby). No u nich to by nas ani nenapadlo (ani jeho, lebo v jednej izbe, to co je za zivot...potom radsej do podnajmu) a u nas zas je problem, ze byvame s tetou, ktora je tuhy fajciar...no proste mame celorocne smrad v celom byte a vsetko napachnute cigami...plus nasi su strasne vybusny a vecne ziapaju aj po sebe aj po mne... proste hroza, ja uz sa asi 8 rokov tesim na to ako sa konecne odstahujem (odkedy ma raz tak poriadne nasrali), takze to som bola zasa ja proti. No a skoncilo to tak, ze sme sa zadlzili na kopu rokov, lebo sme byt kupili...co tiez nie je najlepsie riesenie... Proste, musis pracovat na tom aby si ho presvedcila, lebo takto sa vam isto nebude dobre byvat. A on to mozno neskor tiez pochopi, ale ked je prilis fixovany na svoju rodinu (neviem ci je...ale keby ze je), tak bude zo vsetkeho vinit teba (presne toto sa stalo kamoske). tak ja idem teda dalej rozmyslat, co by som chcela tento mesiac vybavit...aj tak polku toho nestihneme :) inak baby, to kde graviruju pohare? teda co to je za "obchod", v com mam taku sluzbu hladat?
Odpovedať
baby dakujem za rady a vypocutie, ste zlate ze sa vam to vobec chce citat a reagovat na to :-) . ale vidim ze kazda mate nejake problemy s byvanim, ci uz priestorove, financne, alebo vztahy narusajuce ... asi je naozaj zavisly na rodine, len nechapem preco ... a bojim sa presne aj toho ako pise kurtica, ze za vsetko zle co sa stane, budem vinena ja, on bude ticho a ja si otvorim usta .... uvidime ako to dopadne, uz som mu povedala, ze sa musime o tom porozpravat a poriesit byvanie, zvazit vsetky moznosti a argumenty pre a proti ... ale zas sa aj bojim, ze ked pojdeme ku mojej babke a tam bude zle, tak ma za to obvini a bude mi to donekonecna vycitat ... no uvidime ... ale je pravda ze chlapom treba vsetko polopate povedat a ako detom ... kurtica: no mna mama zaviedla do takeho obchodu v PO, kde robia iba gravirovanie, ponukaju tam aj pohare ... skus hodit do googlu, kde ti to vyhodi v KE, pozeraj aj take co robia pohare na stuzkovu a podobne ...
Odpovedať
Profilova fotka
čaute nevestičky, obrúčky sú z Očkova, v decembri by mali byť hotové (už sa neviem dočkať) kurtica, to je super že bývate sami, v dobrom vám závidím :-D a držím palce vo vybavovačkách (dúfam že stihneš všetko čo máš naplánované :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vy aspoň viete, aké poháre chcete.... ale ja nemám ani tušáka... :-( mne sa páči niečo iné, drahému tiež.. asi si kúpime obyčajné z Kinekusu a dozdobíme ich pekne a bude pokoj ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ako to riesite s vyzdobou saly, davate si ju urobit alebo si budete zdobyt sami? Ja som si dala poslat cenove ponuky a zdaju sa mi prehnane vysoke, lenze ja nemam nejaku fantaziu a ani zrucnost nieco zdobyt takze sa neviem rozhodnut. Inak cez vikend som si objednala saty a kupila aj zavoj :-D , sa z toho strasne tesim 8-)
Odpovedať
my si budeme zdobit sami, pakopavuk nemas nejake sikovne kamosky, co maju pre to cit a fantaziu? tie firmy su ozaj drahe... mne budu pomahat kamosi, ikebany spravi kamos - zahradny architekt ... a ake satky si si objednala? hod sem link ;-) som strasne zvedava co sa poharov tyka, my sme sli do Tesca a kupili :-D podobaju sa na tie drahe, ale su lacne, dame si ich opieskovat, vygravirovat a bude to ... ale aj to gravirovanie stoji nekrestanske peniaze ... :-|
Odpovedať
inak teraz najnovsie riesim to, ci ma neprepustia z prace ... znizuju stavy... zajtra rano sa dozvieme koho prepustaju... drzte palce, toto mi teraz naozaj nechyba... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab tak to mi je luto ale dufam ze to pre teba dobre dopadne a pracu nestratis, drzim palce. Nuz pokusim sa vytvorit si album a saty tam nejako dam :-D
Odpovedať
tak len tvor, rada by som popozerala na nieco pekne ;-) a dakujem, dufam ze budem spat... ale uz je to aj tak jedno, nic s tym nespravim
Odpovedať
Profilova fotka
Ok takze sa mi nepodarilo stiahnut obrazok tak posielam link, su to saty cislo 13 Carey. http://www.sanpatrick.com/vestidos-no...
Odpovedať
naaaaadhera, krasne, wow ... kolko ta budu stat? asi nie su lacne, ale su fakt krasne ...
Odpovedať
Profilova fotka
Praveze neboli az take drahe pozicanie stoji 464 Eur a su z novej kolekcie 2011, lenze zavoj si teba kupit osobitne. Inak je len v nich nie som az taka stihla :-N
Odpovedať
no tak to sa este celkom da :-) a s tou stihlostou ... aj keby si bola ako palicka, aj tak to v realite vyzera inak ako ma modelke ... ja som silnejsia a jedny saty sa mi na obrazku nepacili na chudej babe a ked som ich obleika, bola som ohromena, yzerala som v nich krasne ... a to uz ked sa sama sebe pacim, tak to uz je nieco... :-D takze tym si hlavu nelam, mozes byt v nich krajsia ako ta modelka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz to je pravda tie saty na zivo stale vypadaju uplne inak a kazdemu sa hodi nieco ine zalezi aj od postavy. Tak ja idem pozhanat nejake inspitacie na vyzdobu a pokusim sa nejaku vyzdobu vykuzlit 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?