Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
majmik, hlavu hore, ved ako sa vravi: nie je kazdy den nedela..... V kazdom vztahu je raz lepsie, raz horsie!! A podla mna, pokial sa o tom, ze "sa nechapete a je vam to cudne" rozpravate, tak je to v poriadku.. nedostatok komunikacie je zabijak vztahu - a to viem o com hovorim, vlastna skusenost....
Odpovedať
majmik, myslim si ze vzdy sa nejaka pochybnost objavi a je to asi prirodzene ... nekupujeme si predsa kilo chleba... berieme si niekoho na cely zivot ... to ze pochybujeme je dokazom toho, ze to berieme zodpovedne a vazne :-D (upokojujuca interpretacia pre pochybujuce nevesty, kde patrim obcas aj ja :-) ) co sa kamery tyka, na tie stretka asi stale chodi Peto a on kameramanov asi potom prideluje... neviem ... ale je super ze este maju termin ;-) rukopis tam bude asi rovnaky, takze sa niet coho bat beronsche: s tou komunikaciou, to je cista pravda... my sme sa viac hadali, ked sa nieco tutlalo a potom velky vybuch ...
Odpovedať
tinulkab: nie matusa sme chceli najprv, len uz mal zahovoreny termin. Tak sme vybrali Anymedia. a baby, pochybnosti budu vzdy...moja kamoska z pochybnosti zrusila mesiac pred svadbou svadbu. Ale ostali spolu, len isli spolu byvat a zistovat ci spolu zvladnu byt...a rok na to sa zobrali :)) Ja mam hlavne pochybnosti ked sa tak fajne pohadame...ale tak to je raz za pol roka, tak dufam,z e sa to tak skoro zasa nevyskytne :)) Ale tiez je to nedostatkom komunikacie. A vzdy sa to komunikaciou poriesi a ked ani to nepomoze, tak je asi na case to zabalit...ale ako sa vravi Muzi su z marsu a zeny z venuse...takze je jasne ze si nie celkom rozumieme...treba sa rozpravat a robit kompromisy (obojstranne) a vsetko bude fajn ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, tinulkab, kurtica.. co dodat.. mate pravdu.. velmi dakujem :) jednoducho ziaden vztah nie je dokonaly a ked vidite ine pary (a vy by ste prave taky chceli), tak nik nevie, ake problemy mozu prezivat oni.. to len tak :-P ale kurtica.. pri tvojej poslednej vete som vybuchla smiechom (v dobrom), lebo ani nevies, ale citovala si toho mojho :-D v poslednom case stale vravi o kompromisoch, az mi z toho zacina sibat.. inak, uz je ovela lepsie.. vcera sme si dost veci vykecali, dufam, ze sa dostane aj k cinom, nie len zabudne.. :-) ozaj, asi vo stvrtok ideme pokukat snubaky :-) tak som zvedava co potom.. lebo to uz by asi trebalo nasim povedat.. fuu..
Odpovedať
majmik, tak to obdivujem schopnost utajit skutocnosti :-D potom popis reakciu ;-) my sme boli na vyzdobu, aj sme co to zohnali, akurat nie som spokojna s farbou vlizelinu, co pojde na stred stola.... trafila som blbu zelenu :-( vyzera to otrasne... neviem co teraz s tym... inu zelenu ani nemali... takze to ani nemam za co vymenit... ale nie je to ani prve a zjavne ani posledne sklamanie v suvislosti so svadbou ...
Odpovedať
majmik: jaaaj, tak to o kompromisoch ma moj drahy naucil...a vacsinou nam to vychadza tak, ze sa dohodneme na niecom. Jeden ustupi raz, druhy druhykrat...proste to funguje :-D tinulkab: tie sklamania v suvislosti so svadbou mi pripomenuli jeden moj oblubeny serial. Tam caja chcela malicku svadbu, vonku a s gitarou...a nakoniec sa z toho vyklula obrovska svadba, vo vnutri a ziadna gitara....proste asi vacsina veci nebude tak ako si clovek vysnival...ja preto ani velmi netrvam na vsetkom co ma napadlo....proste riesime za pochodu a len dufam, ze nam nic "nevybuchne" primo uz na svadbe, lebo to by mi asi pokazilo naladu... Radsej mat inu farbu ako som mala na plane alebo inu kyticku...hlavne nech sa bavime na tej svadbe, ved je nasa :))
Odpovedať
kurtica: vdaka za davku optimizmu ;-) prilis sa zamyslam nad somarinami .... dajak uz len bude... a mozno to nakoniec aj bude vyzerat dobre ;-) uz len dufat, ze tie zmeny nebudu take velke ako v tom seriali :-D
Odpovedať
kurtica mas na mysli serial "How I met your mother", cast kde si zenich v strese oholil hlavu? Zboznujem ten serial.. :-D :-D Inak tinulkab to zamyslanie sa nad somarinami poznam dokonale!! :-D Musim sa zacat pomaly pripravovat na myslienku, ze to nakoniec vsetko dopadne trochu inak, aby som potom z toho nebola v strese.. :-D :-D A ked to nahodou bude podla planov, tak to bude bonus!! :-D :-D Ja uz chcem zacat riesit oznamenia a drahy mi slubit pripravit dizajn (sami si ich robime), ale teraz mi stale tvrdi, ze je este skoro.. a mna ide roztrhnut, lebo ja uz chcem... :-p No povedzte, nesibe mi?? =-) Ako ste na tom vy??
Odpovedať
Profilova fotka
kurtica, beronsche, pridávam sa k fanynkám himymu :-D inak som pokročila, mám zarezervovanú vizážistku, len teda by sme konečne sa mali rozhodnúť či chceme obrad vonku, alebo ako to chceme riešiť, a potom zarezervovať aj termín na úrade, nie že všetko vybavím a na úrade nám povedia že smola :-)
Odpovedať
beronsche, ja uz chcem robit pierka a dokonca menovky a to este ani nevieme koho pozveme :) takze si na tom lepsie ako ja, nic neboj :D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D babyy.. co saliete :-) ved to vsetko este velmi skoro.. ale rozumiem.. ja uz by som najradsej tiez to ostatne riesila :-) nastastie, stale netusime, aka farba vyzdoby, a preto este ani nic nemozem zhanat alebo vyrabat :-) inak, prstienok sme stale nevybrali, buduci tyzden maju do Lindy aj do tesca doviezt nove kusky, tak uvidime :-) kurtica, u nas kompromisy neviem ci v istych veciach dokazu fungovat.. kazdy z nas ma jednu vec, ktora je prenho prvorada a nechce sa jej vzdat, resp. v tom velmi kompromis sa neda dat.. ale stale je to v stadiu dohovorov a vyjednavania :-D ale uz nas to aspon tak netrapi.. joj tinka.. a neviem ci moje tajnosti su na obdiv.. zacinam sa toho bat.. ocko uz myslim odniekial zistil, ale tvari sa, ze nic.. no mamka neviem ako zareaguje (esteze ocko do nej zo srandy stale podrypuje, ze mozno bude svadba v novembri :-D). Akoze na zasnubenie v pohode, ale na termin svadby.. teraz vydala jednu dceru a o chvilu ma vydat dalsiu.. (+ prepustanie z ich prace, a ona je stara skola- ze musi pomoct s platenim).. uff.. neviem si predstavit co bude..
Odpovedať
Profilova fotka
majmik, buď úplne v kľude, my tiež ešte nemáme vybraté prstienky (ja som dokonca nedostala ani zásnubný :-( ) Minule som si chcela ísť kúpiť stužky na pierka, že si ich začnem pomaličky robiť, a mama na mňa pozerala či mi nešibe že je na to ešte skoro a že pierka sa robia z rozmarínu. Je to tak? Poraďte prosím :-) Díky Už mááte vybavených farárov? Lebo mne drahý povedal, že mám to ísť dohodnúť ja. Ale ja si myslím že tam musíme ísť spolu, veď ja sa sama vydávať nebudem. Musím sa aj ja pochváliť :-) Minulý týždeň sme skoro zrušili svadbu!! Pohádali sme sa ako psi a už som bola skoro na ceste do reštaurácie kde máme dohodnutú hostinu že to všetko idem zrušiť. Tuším bolo volačo vo vzduchu :-) x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
:-D tak to mas pravdu.. asi nieco vyselo.. a v klude livuska som, najneskor bud. tyzden vyberieme, ale cely cas hovorim o zasnubnom :) (moj mily sa najprv nechcel zasnubovat, lebo uz raz bol :(.. ale potom sa to nejak spravilo :)) a s tvojou mammkou suhlasim v tom, ze ani my pierka nerobime este, lebo u nas sa robia sice nie z rozmarinu, ale z buxusu (kruspan).. navyse je u nas tradicia, ze pierka sa robia na pierkovinach, tj. ze v tom tyzdni pred svadbou sa zijdu kamarati, zabava, a tak :) vlastne tu som sa prvykrat stretla s takymi maslickovymi pierkami..
Odpovedať
mna babka nuti do "budzbanku", to je myrta ... alebo aj asi to co pise majmik ... kazdy to inak vola :-) ale ja by som radsej len tie masle, aj to nie tradicne, ale nasla som peknu stuzku s podtlacou, ale asi sa na to vybodnem, aby som to este viac nedobabrala... drahemu je vsetko sum a fuk, na vsetko prikivne a povie ze je mu to jedno, fakt bombova pomoc..... :-S farara som vybavovala sama (ako vsetko ostatne), ale je to nasa rodina, tak som to zmakla po telefone :-D majmik: verim ze je narocne robit 2 svadby za sebou, ale aj nasi to beru ako svoju rodicovsku povinnost zaplatit svadbu a postarat sa... mam pocit, ze setria na to uz od kedy som na svete... ;-) obaja pracuju za smiesne peniaze
Odpovedať
Profilova fotka
jj.. s nasimi sme na tom asi podobne... ale tak dufam, ze dobre bude.. a inak ten nazov toho krika co som tam hodila, som musela vyhladat, lebo aj ja to poznam len ako budzbanok :D kvoli ostatnym babam, ktore nie su z vychodu som si radsej nasla prave meno :-D
Odpovedať
ja som zas niekde citala ze davaju myrtu a musela som hladat co to je :) a ono je to budzbanek :)
Odpovedať
Profilova fotka
tinulka, nechodíme náhodou s jedným chalanom? :-) môjmu je všetko jedno, na všetko má čas. Aj mne rodičia chcú platiť svadbu a aj oni bohužiaľ pracujú za smiešne peniaze. Mne je to také blbé, ale pripadá mi to že je to pre nich ako keby pocta, že mi môžu ju zaplatiť. Tak aj ja si urobím pierka z budzbanku ;-) , bude to asi najľahšie a nič na to nepokazím :-)
Odpovedať
livuska95, ani mi nehovor, ze to ten moj, (teda aj tvoj) taha na dve strany... :-D co sa pierok tyka, to este celkom ujasnene nemam... to co som navrhla u mamy nepreslo... ale ako vravia nasi chlapi, casu dost .... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute kocky, takze som velmi happy lebo prave dnes sme si zarezervovali miestnost na hostinu, budeme to mat v Doprastave v BA. Jaj baby mozno sa vam to bude zdat smiesne ale ja by som aj trosku chcela aby sa ta moja polovica nestarala do vsetkeho. On chce totiz vsetko vidiet, prekonzultovat a tak, takze mi az tak vela priestoru na sebarealizaciu nedava a napriklad sme sa minule pohadali na svadobnych satach :-N co je teda aj trosku vtipne. Inak ako ste s ostatnymi pripravami? Uz skusate saty? A co obrucky? Uz mate?
Odpovedať
no pakopavuk, pozeram ze ani ten opacny problem nie je najlepsi, ale najst nieco v strede je asi tazke :-) saty som este nepozerala a aj mam z toho obavy, ze nic debre nenajdem, mam totiz siroke boky a velkost 42 ... vacsinou maju vsak saty 36 - 38 ... a kedze chcem ist na Ukrajinu, tak sa obavam ci tam take velke na mna vobec budu mat.... a Mato sa este k satam nevyjadroval, mozno sa aj my pohadame, ze prave do toho sa bude starat :-) obrucky este tiez nemame .... ani nevieme ake chceme, chceli sme titanove, ale uz zacinam od toho upustat... ale uz ma napadlo, ze dam vygravirovat pohare... a chceme sa ist fotit na oznamko, nemohli sme sa k tomu dokopat a teraz je uz vonku skaredo.... :-|
Odpovedať
tinulkab, to zalezi, do ktoreho salonu ides... urcite najdes bez problemov svoju velkost - napr. v jednom salone v PO mali prave velkosti 42/44 a velky vyber siat (akurat ze vela kremovych) - s tymi velkostami to je moj dohad a usudzujem z toho, ze mi vsetky saty boli trochu velke (nie obrovske) a ja som velkost 38/40. Nikde sa ma nepytali na velkost, proste ma napchali do siat, ze sa to da upravit (zmesit, zvacsit) ... :-D Cipana, ze vraj "take velke vobec budu mat" - joooj Tinka vsak 42 nie su velke, ved to je nornalna standartna velkost!!!! Aj ja som chcela ist na Ukrajinu, ale uz nechcem..... sa mi akosi nezdaju tie ukrajinske saty..... =-) Teraz zvazujem Cinu... :-D cena ma laka..... :-D :-D :-D
Odpovedať
pakopavuk: ja som tiez rada, ze sa moj drahy velmi nestara. Su veci co mu proste poviem, ze toto bude takto a su veci co ho poslem vybavit a su veci co chcem riesit s nim...tak ma pocit ze sa stara, ale vlastne sa nestara :D Miestnost sme vyberali akoze spolu...teda ja som na tomto fore pozbierala referencie a spravila kratky zoznam tusim 4 podnikov, kde by to mohlo financne byt zaujimave a navyse su dobre ohlasy. On pochodil vsetky, zistil infosky. Potom sme zuzili vyber na 2 na zaklade toho ako k nam pristupovali a ako sa nam pacila miestnost. A nakoniec som ja musela rozhodnut ktore, lebo on stale ze nevieee, nevieee, nevieee...tak som povedala jedno z tych dvoch a to mame rezervovane. Takze takto u nas dopada staranie sa mojho draheho :D Teraz ho musim prinutit ist do toho kostola kde chce mat svadbu, este stale sa mi to nepodarilo...ale je to pre mna dost podstatne aby to spravil teraz, lebo najblizsie pride niekedy v novembri a to uz budem stresovat a budem nanho zla :D Nie zeby nebolo este dost casu na kostol...ale predsa len sme velke mesto, tak aby sme mali dobry cas, aj volny termin, aj pana farara ktoreho chce moj drahy... a hlavne nech viem co vsetko vlastne bude do kostola treba, lebo v tom sa nejak neorientujem.... tinulkab: joooj a ja mam velkost 44, to mi chces povedat, ze na seba nenajdem vobec nic? nestraaaas, ved ma porazi uz teraz :D nic sa neboj, najdeme aj na nas velkosti. Aj ked dufam, ze do svadby sa mi podari zbit to cislo aspon na 42. majmik: no nie kazdy kompromis je kompromis, niekedy je to proste ustupenie. My s tymto zatial nastastie nemame problem...tak drzim prsty aby sa vsetko podarilo nejak vyriesit a vsetkym fanynkam HIMYM: inspirujuci serial ze ??? :-D
Odpovedať
ahojte baby. taka prosbicka. neviete niektora nahodou poradit ako je to v pripade ak chcete svadbu v kostole no zenich nema ani krst? dakujeeeem
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky.. hubica, so svadbou v kostole, ak je jeden nepokrsteny nie je absolutne ziaden problem ;-) tam sa len ta polovicka musi zaviazat, ze deti budu vychovavane v krestanskom duchu + asi bude len svad. obrad bez omse (a samozrejme chodit na nauky).. toto uz neviem, ale problem urcite nie :-) co sa tyka zapojenia mojho mileho do priprav, tak ja som asi pripad tej zlatej strednej cesty :-) sice na saty len povedal, ze by nemali byt obrovske a mali by mat ramienka, ale inak vyber na mne.. potom som na nom nechala uplne hudbu, v tomto mu verim, a ostatne viacmenej vybavujeme spolu alebo konzultujeme, s tym, ze to nechava na mne, ale ak by sa mu nepacilo, ma pravo zrusit :-) ozaj, so satami vasich velkosti by fakt nemal byt problem (ja mam asi 38).. ale co som chodila so sestrou, tak skor je to tak, ze z istych maju mensie, z inych vacsie.. sestre sa napr. niektore velmi pacili, ale boli jej privelke.. takze ratat s tym, ze vase vysnivane nemusia mat v takej pribliznej velkosti, ale ine, este krajsie ;-), budu mat :-) ozaaaj.. chcem sa poradit.. zasnubny pristienok mate z bieleho zlata ci zo striebra? bo stale nemame vybrate..
Odpovedať
hubica: presne ako vravi majmik, problem to nie je. akurat sa pripravte na to, ze vas farar bude presviedcat aby sa dal pokrstit...otazka je ci by na to zenich pristal. Ak nie, tak treba samozrejme formality vybavit...podpisat papier o tom co pise majmik. co sa tyka obradu, tak kamarati mali aj s omsou, pretoze chceli a tomu nepokrstenemu to nevadilo, na nauky chodili, lebo tie su vseobecne o manzelstve. dokonca niektore ani nie su s fararom, ale s psychologom. majmik: hehe, ja mam zasnubny z kosti a s tyrkysom :D ale to aky si vybrat, to je iba na tebe, ktory sa ti viac paci. Akurat co som citala a pocula a zazila, tak striebro je maksie a zvykne sa deformovat...no ale ak ho budes nosit len do svadby, co uz je za rohom, tak by to nemal byt az taky problem. Priatelovi sa strieborny prsten zdeformoval asi po 4 rokoch a to ho nosil stale, aj v praci... baby, dneska ma moj milacik prudko prekvapil. Este som mu nestihla pripomenut, ze ten kostol treba a on rano, ze zajde cestou domov do kostola a sa popyta...a vazne tam isiel...akurat ze "uradne" hodiny maju len poobede, tak sa tam prejde este raz, len mu to musim pripomenut, lebo on urcite zabudne ;-) Ale tesim sa ze na to nezabudol a nevykaslal sa uplne.
Odpovedať
majmik: ja mam strieborny, je na nerozoznanie od zlateho, len dufam ze nezasedne, alebo nezcerna tak,ako striebro zvykne ... ale je krasny ... ak je pre vas dolezita cena, na striebornom nevidim nic zle (hoci ked sa to dozvedeli nasi, tak som sa napocuvala, ze ako ma Mato malo rad ze mi taky lacny prsten kupil a ze by to mal byt zlaty... ale to vobec nie je o tom... ach ta stara generacia :-D ) kurtica: vobec ta nechcem strasit, len ja mam stale problem so spolocenskymi satami... dobre ze je v mode grecky ci egyptsky styl (saty strihnute pod prsiami a potom vela volnej sirokej latky) ... hore mam sice 40 - 42, ale dole 44 - 46 ... neexistuje aby som na seba kupila kostym a saty co su mi hore dobre, dole su uzke a ak su dole dobre tak vo vrchnej casti plavem ... tak musim mat sirsiu suknu ... ale urcite zozenieme a ked nie, tak si dame usit a hotovo... uz sa aj obzeram po nejakej svadobnej krajcirke, v pripade, zeby Ukrajina zlyhala (aj ked som pocula, ze aj na Ukrajine ti usiju z tych co si vyberies na mieru a potom si po nich prides ...) objednavat saty z Ciny mam strach, uvazovala som nad tym, ale ja musim veci vidiet, chytit a vyskusat ... ;-)
Odpovedať
tinulkab: no tak ty mas dost problematicku postavu asi. Ja nastastie som taka jednoliata...taky valec :D takze ja ked zozeniem 44, tak by mi mali byt. Tak dufam, ze to nebude problem. tak drzim palce, nech aj na seba najdes krasne saticky. Inak v salonoch vraj maju vsetky saticky tak, ze sa daju upravit podla postavy. Podla mna sa nemusis az tak obavat. A na ukrajine teda fakt usiju co len chces, podobne aj v polsku. Ja osobne planujem objednavat z Ciny este niekedy koncom tohto roka. A keby nahodou sa "nepodarili", tak ich proste predam a pojdem normalne do salona a nieco vyberiem alebo skocime este na tu ukrajinu.
Odpovedať
kurtica, no vidis kolko moznosti :-) ja salon beriem ako tu najposlednejsiu moznost, 400 - 500 eur za pozicanie siat mi pride chore ...
Odpovedať
kurtica aj ja asi urobim tak ako ty.... Objednam saty z ciny a ked budu o nicom, skusim predat.... Risk je zisk, no nie?? ;-) tinu, presne tak, je to privela za pozicanie.... aj ked sa zohladnia naklady na upravy a cistenie siat po kazdej neveste, aj tak na tom paradne zarobia. Ja som zistila, ze cena siat co sa mi prevelmi pacia je 1300EUR a to je maloobchodna cena zo salonu, predpokladam, ze salony ich maju lacnejsie, za velkoobchodnu cenu, pozicovne je 450 EUR.... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
dievcenceee.. uz to prislo aj mna =-) neviem obsediet na stolicke, som nervozna, uplne mimo... a to z toho, ze uz by som najradsej vsetko zacala robit na svadbu :-D saty si skusat, oznamka vymyslat, aspon menovky spravit, ... uz sa neviem dockat :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?