Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
wera.g To mi je luto ze tvoja mama takto reaguje ale hadam sa to casom zlepsi. Moji rodicia sa zase nevedia zmierit s mojim priatelom, lebo je anglican a este k tomu aj mulat, takze vsetci asi mame nieco ]-( . Inak je aj fajn ze mas volnu ruku, moji rodicia vsetko organizacne naplanovali, az na to ze bez nas 8-(
Odpovedať
pakopavuk: mulat? musi byt nadherny ;-) ono to chce cas, ked uvidia ze vam to klape, snad si uvedomia co je vo vztahu dolezite ... wera.g: skoda ze mama k tomu takto pristupuje... rozpravali ste sa sami dve o tom aky ma dovod na taketo spravanie, co sa v nej odohrava, ake su jej pocity.... a povedala si jej ty o svojich pocitoch z jej spravania? ak vyjadris svoje pocity nemoze ti nic zle na to povedat, lebo je to o tebe ... a ak sa aj dotknes pri rozhovore jej osoby a vyjadris svoj nazor na nu, nehodnot jej osobu (mami, ty si taka a taka....) ale zameraj sa na jej skutky a spravanie + jej povedz co to s tebou robi (mami, velmi ma trapi, ze tvoj postoj k tomu a tomu je taky... ze si sa zachovala tak a tak...zelala by som si to a to...) mrzi ma ze to mas tak tazke a to som sa stazovala na svojich a priatelovych rodicov.... ale kazde trapenie je pre toho daneho cloveka najvacsie a kazdy problem, nech je akykolvek, je dolezity...
Odpovedať
Zdravim vsetky buduce nevesty, tak sa k vam pripajam so svadbou v maji ;-) . Nas datum je 7.5.2011 a je tu niekto aj z Trnavy? :-D
Odpovedať
bajka1 vitaj ;-) a pis info ako si na tom s pripravami :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak ako ste pokrocili s pripravami? My sme boli vcera navstivit starejsieho a hned sme si ho aj zajednali, miesto sme si este nevybrali ale pracujeme na tom aby sme nasli nieco aj cenovo prijatelne aj dobre vyzerajuce 8-) . Dufam ze sa vam s pripravami dari :-D
Odpovedať
ja nejak stojim a nic neriesim.... uz ma to aj stve, ale na vsetko mi pride este dost casu (vyzdoba, saty,...) len aby som si potom nenabila hubu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Ja sa tiež pripájam k téme na svadbu 2011 a tiež mám termín ako bajka1 7.5.2011, len nie v Trnave, ale v Žiline :-) Na svadbu mám zatiaľ podľa mňa 2 zo 4 najdôležitejších vecí a to: sálu a kameramana. Na DJ a fotografovi sa ešte pracuje.... ;-)
Odpovedať
majuska 7111 tak vitaj :-) no este termin v kostole alebo na urade ;-) ale niektori to chcu mat v "diari" rok dopredu, niektori ta vyhodia ze co tak skoro otravujes...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte májovky :-) bajka1, majuška7111 - máme ten istý termín :-) :-) :-) čo už máte všetko vybavené? :-) my budeme mať svadbu v Lozorne pri Malackách. pakopavuk - to ma mrzí, že tvoji rodičia nevedia prijať tvojho priateľa, verím, že časom to bude lepšie a že zistia, že je dôležité niečo iné než zovňajšok.. tinulkab - s ňou sa nedá rozprávať, ona hneď začne kričať, začne mi vyčítať a nikdy nikdy ma nepustí k slovu, a vždy som najhoršia ja.. takže jediné čo mi zostáva je zmieriť sa s tým.. hoci niekedy uvažujem že ak by s jej mužom na svadbu nešli, mala by som omnoho menej starostí =-) hnusná som, ale čo mám robiť.. V piatok sme už boli zaplatiť zálohu kameramanovi, tak sa tešíme, že sme zase o niečo postúpili :-) Už aj pierka som spravila, ani som nevedela, kde sa vo mne vzala tá šikovnosť, aká som na seba pyšná :-D :-D
Odpovedať
Ahojky, tak my mame vybavenu salu v Senci aj s fararom som sa bola rozpravat co treba v TT. Inak viem aky bude DJ a fotografka, zatial si prezeram albumy a nechavam sa inspirovat. Neviem aku farbu vyzdoby mam vybrat :-D. Tento vikend bol dost narocny. Aj vam tak svokry kecaju do svadby? Ako keby rozkazovali :-D, alebo je to len tou ceskou naturou? :-D wera.g pozeram, ze si s pripravami uz riadne pokrocila aj pierka mate. Tak to gratulujem :-D. Ja sa v prvom rade musim rozhodnut nad farbou svadby a nenechat svokru do toho kecat. Vrrrrrrrr =-)
Odpovedať
wera: vobec nie si hnusna, je to uplne normalna reakcia ... tak uz ked si nenecha veci ani vysvetlit, tak to naozaj nema vyznam... skus si sama pre seba povedat ako by to bolo ak mama na svadbe bude a ako by to bolo ak nebude.... a zvazit ci naozaj jej pritomnost len z povinnosti ze je matka je pre teba dolezita, alebo prevazi to ze bude menej starosti... zalezi aj ako sa asi budes citit... ak ti jej nepritomnost pokazi svadbu tym ze ta to bude mrziet, tak ju zavolaj, ale ak ti jej nepritomnost da ulavu tak kasli na to co povedia ludia a co sa patri ... a inak si nejaka rychla :-D tolko veci uz mas ... ja dokopy este nic ... bajka: ani jedna svokra nie je podla mna bezproblemova a zamiesa sa... ved aj svokry nasich manzelov sa miesaju, ze? :-D aj ta moja sa pyta, uz si volala tam a hentam? uz sa ti ozval ten a ten? co uz mate? ale otazka ako mozem pomoct nepadne... a kedze nepomozu ani financne, tak uz im Mato povedal nech sa ani nemiesaju...no ale vidite .... "uz sa ti ozvali?" (a ked neozvali, tak otazka padne znova o nejaky cas...)... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte majuška bajka! aj ja sa budem vydávať 7.5, hostina bude v Maduniciach. Bajka, s tou svokrou si to musíš nejako vyriešiť :-) :-) Mne chvalabohu svokra do svadby zatiaľ nekecá a dúfam že ani nezačne! Zatiaľ máme vybavenú sálu, kapelu a ja už mám svadobné a popolnočné šaty. A aby som nezabudla, mám objednanú podušku na obrúčky a "šťastíčko"
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
livuska95 aj ja sa vydávam 7.5.2011 :-) a prezradíš mi čo to je to šťastíčko čo si objednala? :-) tinulkab - veď to je práve to, že my si s mojou mamou nevychádzame veľmi dobre, ja som pre ňu dcéra, len keď niečo potrebuje.. a naozaj prevláda viac mínusov keď bude na svadbe než plusov.. teda ja ju mám rada nech je aká je, ale ona a jej primitívny manžel mi pri každej hádke kričia že môžu s**ť na našu svadbu, že nikam nepôjdu.. keď som chcela len mamu pozvať, tak ona že sama nepôjde, že čo tam sama bude.. ale keď pôjde aj s mužom tak je tam riziko, že: 1.sa jej muž ožerie ako sviňa a bude urážať všetkých naokolo (100% istota), 2.sa pohádajú na svadbe, alebo deň pred svadbou a nebudú chcieť nikam ísť, len čo ja budem v strese (90% istota), 3.ak sa budem zabávať so svokrovcami, alebo s babkou a dedkom, alebo hocikým okrem mamy, tak bude na smrť urazená, že ju si nevšímam (100% istota), ale samozrejme ona tancovať nepôjde, len sa nechá celý večer doprosovať.. uff, ale neviem si ani živo predstaviť, že na svadbe nebude - príde mi gratulovať do kostola a nikto nebude chápať prečo nie je pozvaná a ja budem pred všetkými za tú najhoršiu :-( noo, akosi sme si švihli s prípravami, tiež pozerám, že máme toho už dosť vybaveného, ale ja sa z toho len teším :-D a čo máš už ty? bajka - moja skoro svokra moc nezasahuje do príprav.. skôr to je tak, že je potom taká akoby urazená, že nie je po jej.. totiž svadbu aj obrad budeme mať v inej dedine než bývame a jej sa to veľmi nepáči, že prečo nemáme tam a tam, ale neprikazuje, skôr len pripomienkuje :-) ale nemôžem sa sťažovať, pomáhajú nám veľmi drahého rodičia a aj napriek všetkému čo sa stalo medzi nami si myslím vychádzame veľmi dobre :-)
Odpovedať
ono je najhoršie to, že spoločnosť od nás očakáva, že stále budeme brať ohľad na druhých a nám záleží na tom čo ľudia povedia a od toho sa potom odvíja aj naša pohoda... závidím povahám, ktorí kašlú na to čo hovoria druhí a robia tak, aby boli sami spokojní ... ale na Slovensku je to tak, poohovára nás kdekto za kdečo a ani ho do toho nič nie je, ani do toho nevidí a nechápe situáciu .... :-|
Odpovedať
Ahojte majovky, vitam tie, co pribudli!! ;-) wera, mrzi, ze mas taky problem.. nejako salamunsky to musis vyriesit.. drzim ti palce!! U nas sa moja segra hneva, ze moji rodicia chcu aj jej svokrovcov pozyvat (u nas sa to tak robi pri velkych svadbach), lebo si obaja radi vypiju a potom vyvadzaju... mne je to osobne jedno, ak by vyvadzali, dam ich posadit do auta a odviest domov. Takze bude musiet rozhodnut svagor.... a aj on ma tych svojich podarenych rodicov dost, tak asi viem, co povie.... No a my sme tiez pokrocili, aj ked stale mam pocit, ze nic nie je iste, lebo sme 3x miestnost menili - takze mame: fotografa - aj ked sme este nezaplatili zalohu salu - zalohu mama vyplati v piatok, ale sala nie je idealna, lebo je tam blbe podium, ktore neviem ako zakryjem, ale viem isto, ze musi byt nejak "zamaskovane" ludovu hudbu aranzerku - no, ta este nevie, ze sa miesto zmenilo, dufam, ze par km navyse nebude problem, musim jej zavolat.. kostol - fararovi sa velmi nepacilo, ze chcem obrad v kostole v susednej dedine (krajsi kostol), vraj to nie je o kostole. No to mi je jasne, ale aj tak neustupim. Ved nakoniec, je to ta ista filialka a tam je aj fara, tak co. cukrarku na svad. kolaciky - na ochutnavku nam dala jednu krabicku kolacov - boli vynikajuce a velmi pekne viem ake saty a odkial - len aby ich dostali aj v bielom a aby mi ich nejaka nevyfukla... A nemam ani sajnu, kto ma bude cesat a malovat - z toho mam riadny stres!!! :-S
Odpovedať
ja kadernicku mam, ale je to mlada baba ktora v tom case vobec nemusi byt k dispozicii a co sa kozmeticky tyka.... tak tu mam tmu... vobec netusim ...
Odpovedať
Profilova fotka
cafte baby, fiiiha, beronsche, ty si toho postihala. my nemame zajednane este nic, ani fotkografa, lebo asi zmenime datum, hlavne kvoli tomu, ze svadba bude rychla, t.j. ze bude "tajna" nieco v tom style, ze pozveme vsetkych akoze na zasnuby, kde ma drahy oficialne poziada o ruku, potom sa vytratime prezliect sa a hned v ten den sa pojdeme aj vziat, samozrejme aj s hostami, bude to pre nich trosku sok. a nakolko uz mamca vie ze svadba ma byt 7.5 a bude podozrive ze nic neorganizujeme, tak organizovat budeme, ale na skorsi datum, o ktorom bude vediet moja sestra a mamin brat, nakolko je z BA a cestou privezie aj mojich starkych. takze mame na to asi 2 tyzdne, aby sme sa rozhodli ze ako to urobit a od septembra na tom zaciname pracovat. teoreticky mam ale kadernika, nechtarku, k tym chodim pravidelne a to bude stacit sa objednat aj v decembri. chceme to urbit hlavne preto, aby si nikto nerobil starosti s darmi, kvetmi, kolacmi a podobnymi hlupostami. samozrejme mamcu objedname tiez sa skraslit, s tym, ze je v tedy akoze nejaka akcia v kadernictve. no dufam, ze nam to vsetko vyjde ako ma.
Odpovedať
zuzik25: tak to drzim palce nech sa plany vydaria. riadna odvaha, ja by som to takto tajne zariadit asi nedokazala :-D . a dobre ze spominas nechty, tie som si este niekdy nedavala robit, tak som zvedava koho na to zozeniem ... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinulka, no najhorsie pre mna bude neprezradit to, teda skor nepreriect sa pred ostatnymi. :-D
Odpovedať
zuzik25, tak to ti teda verim, mne sa statocne dari prerieknut sa pri vsetkom moznom :-)
Odpovedať
Baby, prosim pozrite si moj album a poradte mi, ktora sala je lepsia... Mne sa uz nepaci ani jedna, ale ked nechcem vsetkych hosti trepat neviem kolko km, musim si vybrat jednu z nich... :-S
Odpovedať
Caute baby, tak pozeram, co uz vsetko mate pripravene, mala by som si asi svihnut :-D. S tou svokrou to bude asi oriesok. Ona je ceska a svadba bude u nas na SK, tak som predpokladala, ze budeme mat slovenske tradicie. Uvidime ako to dopadne, musim si s nou jemne pohovorit :-D. Inak livuska, co je toto stasticko, ma tiez zaujima :-D. beronsche, mne sa paci asi viac ta druha sala...
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, sala c. 2 sa mi paci viac
Odpovedať
beronsche, sala cislo 2 je krasna, nespekulovala by som, vyzera to tam velmi pekne a zakryt mozes tak ze kupis tu taku priesvitnu zaclonu vo farbe vyzdoby, das pod nu vianocne svetielka a mas to ;-) a zaclonu potom vyuzijes ... ale naozaj je velmi pekna
Odpovedať
Profilova fotka
takže baby, to "šťastíčko" je svadobný podväzok (ja ho mám modrej farby so striebornými srdiečkami), inak tiež nechápem prečo sa to tak volá :-) beronsche, určite sála č. 2 zuzik, držím palce! ja by som to tajiť nedokázala wera, fuuu, tebe naozaj nezávidím, klobúk dolu, ja by som to určite psychicky nezvládla. Tak teda, 7.5. je náš deň, že? ;-) Inak od včera máme už zajednaného aj fotografa ktorý bude aj kamerovať, kaderníčku a kvetinárku Baby, aj vy sa tak straaaašne moc tešíte?
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, mne sa tiež podstatne viac páči sála č.2, určite sa to dá nejako nazdobiť tak, aby ste nemuseli byť na pódiu :-) keď vás tu čítam začínam byť nervózna že okrem fotografa nemám ešte nič...ani tú sálu, mali sa mi ozvať pred tromi týždňami a neozvali... 8-(
Odpovedať
Ja prichod svadby este velmi nevnimam, stale si myslim, ze mam dost casu - 9 mesiacov! :-D. Este nas caka dlha zima :-(. Podla mna najpodstatnejsie je vybavit salu, pretoze tie u nas idu na odbyt a potom postupne kameraman, fotograf a miesto na obrad :-). Ostatne sa uz da zvladnut, si myslim :-). No nie? Rozhodujem sa, aku vyzdobu si dame. Myslite, ze ruzova moze byt? Ja som asi uchylna na tuto farbu. Velmi sa mi to paci, je to jemna farbicka :-D...alebo zlata...hem no neviem.
Odpovedať
Baby dakujem za nazory!! Rozhodla som sa, ze ti bude sala c.2 ;-) Sice este stresujem, ci nebude privelka (2x som pocitala kolko stoliciek je na obrazku :-p ), ale uz kaslem na to, ine veci su dolezitejsie, no nie? livuska ja sa tiez tesim ako mala, ide ma roztrhnut, ze este treba tak dlho cakat... Este len august a ja sa neviem dockat!! bajka aj ja budem mat ruzovu, ale tmavoruzovu. Ak by som si mala vybrat medzi svetlo ruzovou a zlatou, tak by to bola jednoznacne ruzova. ;-) kessinka necakaj a volaj im ty! Z vlastnej skusenosti viem, ze to nie je sranda najst vhodnu miestnost.. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche - ďakujem, snáď to nakoniec dobre dopadne :-) mne sa viac páči tá sála číslo 2 na pódium môžeš dať vázy s kvetmi od gratulantov a ako tinulkab píše dá sa to pekne zamaskovať nejakou látkou :-) a nemusíte mať ani tam hlavný stôl :-) livuška ja už sa neviem dočkať, každým dňom je svadba bližšie a ani sa nenazdáme a bude tu náš veľký deň :-) my budeme mať výzdobu ružovo hnedú :-) najprv mala byť len ružová, ale priestor máme béžovo hnedý, teda sme tam dali aj tú hnedú nech to tam ladí :-) Len máme problém zohnať béžové obrusy na guľaté stoly, žiadna agentúra ich nemá :-( Totiž v našom priestore majú náááádherné béžové stoličky a je škoda zakryť ich návlekmi.. Predstavovala som si to takto: tie béžové stoličky, na nich hnedé mašle, béžové (krémové) obrusy, na nich hnedé servítky, na servítkoch ružovvý kvietok a vo vázach ružové kvety - čo na toto hovoríte? Mohlo by to takto byť? :-) Alebo varianta 2 - všetko také isté, len biele obrusy, len to sa mi zdá už veeeeľmi zléééé :-( potom jedine už aj návleky :-( naša miestnosť je tu - www.zorno.sk
Odpovedať
Diky beronsche za nazot :-D. Tak uz asi budem hladat vyzdobu v ruzovej ;-)...juch :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?