Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :) pridavam sa sem k vam, termin mame 7.5.2011. Prave v kufri auta veziem svadobne saticky, zavoj a topanky :-)
Odpovedať
majmik blahozelam ku skuskam!!!!! Hokej budem aj ja urcite pozerat, na svadbe by sa mi to asi nepacilo.... uff som aj rada, ze mi moj povodny datum nevysiel... ;-) Wera, uz si kupila saty? A co tak skoro?
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab: Boli sme v Bibione..to je hned na severe...asi 70 km od BEnátok..po pamiatkach sme moc nechodili...celý den na pláži, niekedy sme išli korčulovať..a večer v meste alebo nejaká grilovačka tam kde sme boli ubytovaní...bolo to super, mali sme vlastnú záhradu s krbom...ale už som rada, že som doma.. majmik: zásnuby boli krásne, romantické na večer na pláži...Nič len my dvaja a more...:D aby som tú romantiku trocha pokazila bolo tam veľa komárov :-( nie nekľakol si ...bolo to také uvolnené, rozprávali sme sa a drahý vytiahol prstienok, povedal mi že ma ľúbi najviac na svete a ešte kúsok, že chce aby som bola jeho až do konca života ja som povedala, že budem a bolo :-) som spokojná...aj ked tie Benátky nevišli bolo to perfektné ;-) vy kedy zásnuby???
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche - hej šatky som už kúpila, mali posledné na slovensku a boli na predaj, veľmi som ich chcela, tak som si povedala, prečo nie :-) Ako to vyzerá s vašimi prípravami májové nevestičky? - čo všetko už máte zajednané? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby radšej sa pridám sem k vám. mám pocit, že patrím do tejto témy. Už v inej som písala, že som asi prespala dobu, kamošky vraveli že je na všetko čas. :-o :-o :-o Mám mať svadbu o rok v máji a ešte nič vybavené. Bože, kde mám začať? Dnes som sa sem zaregistrovala, že sa čo to podozvedám, naplánujem ale to že už skoro všetko máte vybavené som teda nečakala. So sobášmi nemám skúsenosti už roky som na žiadnej ani nebola tak neviem ako to chodí.
Odpovedať
ahojte baby, aj ja sa pridam. tiez chceme mat svadbu v maji, tak snad sa to podari. ;-) luna, vobec nestresuj, ja si myslim, ze na vsetko je este kopec casu. ani my nemame este nic, len take vyhliadky, ze co by sme asi chceli - teda skor ja, lebo tomu mojmu je to celkom jedno. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
luna, jouky vitajte :-) máte pravdu, času je kopec :-) ja už som až moc popredu, ale to bude asi tým, že sme zasnúbení už rok a svadba mala byť povodne pred mesiacom...:-D A už viete aj presný dátum?
Odpovedať
vdaka za privitanie! ;-) datum vieme presny predbezny :-D :-D - 7.5., snad sa nebude menit. fuha, tak to verim, ze ty si vo velkom predsvadobnom osiali, ved ty uz musis mat skoro vsetko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
7.5.to mate krasny datum - taky ako my :-D jejda, noo, mame vacsinu tych dolezitych veci- kamera,foto,miesto,kostol a ja saty :-D akurat som uvazovala, ze sa uz mozem aj tuto sobotu vydavat :-D
Odpovedať
wera, tak to ti tak trochu zavidim, ze si mala svoje vysnivane saty ... ja totiz vobec neviem, ake by som chcela.... A super, ze sa ti ich aj podarilo zohnat. ;-) luna a mne doma hovoria, ze co stresujem, ze je este kopec casu.... aj ked je pravda, ze ked som asi pred mesiacom volala do restauracie, kde chceme mat svadbu, moj datum uz bol obsadeny :-S ... ale teraz sa mi ten majovy viac paci, lebo budeme mat svadbu takmer presne o rok od zasnub :-D A ja teda nemam skoro nic vybavene... len miestnost je zarezervovana, aj to len predbezne - zaloha sa plati az v januari a fotografovi som volala, ale tomu mojmu sa nepaci, tak asi este ineho budeme kontaktovat. :-( A to je vsetko zatial..... Tiez ked pozeram, co vsetko maju ostatne nevesty, tak stresujem.... Ale v sobotu uz urcite idem svadobne topanky pozerat... mala som v plane ist minuly tyzden, ale mi to nevyslo...
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche - ja som sa do tych siat zamilovala na prvy pohlad asi dva roky dozadu.. velmi som sa bala ze kym bude svadba, tak ich mat nebudu, tak som teraz musela rychlo konat :-) Su to OLEAJE Pronovias, jednoduché, krásne... Tiež sa mi páčilo šiat a šiat, ale tieto boli vždy číslo 1 :-) No ono máj býva dosť obsadzovaný, teda niektoré vychytané miesta treba čím skor riešiť.. Vůbec nemusíš stresovať, máme ešte 10 mesiacov, času habadej :-) A topánočky si nechceš kúpiť až budeš mať šaty? - aby sa ti hodili farbou a celkovo k šatičkám? Aby si potom nekupovala nové za pol roka... ;)
Odpovedať
Hmmm to ma nenapadlo, ze sa mi nemusia farbou hodit k satam.... Myslela som si, ze by bolo lepsie skusat saty uz aj s topankami, aby potom neboli prikratke, ci prilis dlhe ... tak teraz neviem... :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
wera nasla som obrazok tych siat a su prekrasne!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
to ste ma baby ukľudnili, naozaj. Už som sa drahému chystala povedať, že jeho vysnívaný termín 21. máj budeme musieť oddialiť :-S Ale aj tak, s informáciami na sálu a kostol by som už mala začať. wera, ty už máš tie podstatné veci za sebou, blahoželám, že máš vysnívané šaty. Sen o mojich sa rozplynul. Našla som web stránku "millybridal" kde na mieru šijú šaty aké len chceš za super cenu. Boli tam jedny nádherné, romantické hneď som sa zamilovala do nich. Ale už asi mesiac stránka neexistuje :-( , neviem čo sa s tou firmou stalo. Šaty mám síce vytlačené, že by som si ich dala ušiť niekde tu na okolí, ale neviem či mi ich spravia za tak super cenu aká bola tam (349 €)
Odpovedať
Profilova fotka
paaanecky.. ako to tu ozilo :-) peti, krasne zasnubenie :-) ja som sa dnes dozvedela, kedy ten moj planuje.. takze september to isti :-) este budeme chodit hladat, len ma sokol otazkou, ked sa ma spytal, ako si to predstavujem.. ci chcem fakt romantiku, alebo moze byt nieco crazy :-D beronsche: dakujeeem :-) a ozaj, topanky ti zatial netreba.. vacsinou svadobne saty nevyberas podla topanok, ale tie ti staci mat hoc dva tyzdne pred svadbou.. az vtedy ich totiz zvyknu skracovat a upravovat podla vysky a dalsich veci (napr. moja sestricka pred svadbou uz riadne schudla kvoli stresom.. takze tak ci tak museli sa prerabat..) Navyse v salonoch zvyknu mat rozne vysky topanok ;-) wera, luna, jouky.. aj ja sa pridavam k zvitavaniu :-) wera.. ty mas z nas toho asi najviac :-D skvele je, ze budes asi mat vacsi pokoj pocas roka ;-) (inak naadherne saty :-)) inu dievcata toho ze nepostihate sa nebojte.. v sobotu mi jeden kamarat oznamil, ze sa o 3 tyzdne so snubenicou konecne beru, ale dostal ma, ked mi povedal, ze zacali vsetko vybavovat len pred 2 tyzdnami!!! a sa im toho vela podarilo.. ani nestresuju.. v nedelu, pondelok poobchadzali rodinu s pozvankami, dokonca nadherne im vysla obrovska krasna sala (akurat jeden termin mali volny).. no nechapacka.. ked sa chce, tak sa da :-) a luna.. neboj sa.. hlavne ze mas ich obrazok.. skus sa v okoli popytat na sikovnu krajcirku.. to sa bude dat nejako.. este mas cas.. drzim palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche.. teda zvyknu skracovat a upravovat saty, nie topanky :-D
Odpovedať
luna303: skus salonlili, tam ti usiju co chces ;-) su z Hurbanova...ak ja nezozeniem nic na Ukrajine, ani v Polsku, tak to riskem tam (takych veci cez net sa bojim, musim vsetko ohmatat a poskusat :-) ) na vikend planujem asi to, ze mamka ide na operaciu :-( ale dufame ze vsetko dopadne dobre... a dnes som mala promocie, tak uz som oficialne PhDr. :-) cakala som na nich od aprila... to je asi najvacsie spestrenie mojho nudneho zivota... co sa priprav tyka, uz som skor pisala co mam a teraz to vsetko nejak stoji... najviac sa bojim siat, mam problematicku postavu a vobec neviem ake by som chcela....
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, majmik - moc ďakujem, som veľmi rada, že sa šatičky páčia :-) Luna - podľa mňa ti šatičky ušijú aj niekde tu na slovensku a bude to mať veľké výhody -vyberieš si kvalitu materiálu, sadnú ti perfektne, keďže ti to budú priamo na teba šiť :-) A termín máte super, nič neodďaluj, všetky máme času a času :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab - gratulujem k PhDr :-) A so šatami, neboj, pojdeš do salóna, zopár vyskúšaš a hneď zistíš, čo áno a čo nie :-) Budem držať palce, aby si si našla aj ty tie tvoje vysnené šatičky (hoci ešte nemáš predstavu aké) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevestičky, ja sa budem vydávať 21. mája 2011, už máme rezervovanú sálu, pretože šli sme sa tam len opýtať, či sa platí nejaká záloha atď. a zrovna ten dátum, 21. 5., bol posledný, ktorý mali v tom hoteli voľný. Na moje prekvapenie, už takmer rok dopredu mali všetko rezervované. Fotografa máme tiež objednaného, lebo krásne fotky + cena 250,- Eur ... to sme ani nerozmyslali a hned sme si ho rezervovali :D. Šaty mám vybrané, ale ešte nie objednané... a obrúčky takisto. Začíname si už kupovať výzdobu, pretože nechceme jednofarebnú ako ponúkajú rôzne firmy ale budeme mat cyklamenovo-zelenú... Veľmi sa na to teším a každý mi už hovorí, že sme sa začali pripravovať už priskoro.. Ale myslím, že ten plne obsadený hotel hovorí za všetko. Veľa úspechov aj pri vašich prípravách :)))))
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab, gratulujem k titulu!!! :-) teba baby fakt nás tu pribudlo... :-D grejci vitaj! Normálne ti závidím, že sa tak hrozne tešíš na všetko! Ja od včera mám len kŕče v žalúdku, keď čítam koľko toho už máte. Moja polovička včera len pozerala ako puk keď som mu povedala, že baby už všetko majú skoro rezervované. No ukľudnil ma s tým, že však má kopu známych a cez nich všetko vybaví aj dva týždne pred svadbou.... :-S silné rečičky... Tak som mu len tak povedala, že nech zavolá svojmu kamošovi, robí perfektnú hudbu na svadbách aj na zábavách v lete, samozrejme, že rok 2011 má skoro plný a nič mu nesľubuje. :-| už sme doma. No do všetkého sa budem musieť pustiť sama. hneď dnes píšem zoznam čo, kde a kedy si predstavujem a idem zisťovať, ale až po práci. Musím končiť, mám neznesiteľnú kolegyňu, ktorá mi len pije krv ]-( , ale poobede sa k vám vrátim!!! Čaute :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera.g Pozerala som tie tvoje šatičky...sú prekráááásne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ja sa pridavam tiez k vam, mame termin zatial na 7.5.2011, ale kedze su MS v hokeji a ja mam nastavajuceho byvaleho hokejistu (a aj "svokor" je zazrany do hokeja) tak to asi presunieme na 21.5, no este to musime teda nejako poriesit. ale maj to isti. :-D vybavene nemame este nic, ale ako pisala luna303, tiez ma drahy vsade kopu znamych a vybavi aj nemozne, ale ja sa na to spoliehat nechcem. a tiez kupovat postupne chcem, aby to nebola na raz jedna velka palka. predstavy mam, chcem bielo - ciernu vyzdobu s cyklamenovym alebo fialovym kontrastom. take nieco elegantne, vkusne a nic presladene. a saty? no to bude najvacsia dilema, kedze som plnsia (ale pomalycky chudnem) a na fotkach modeliek vyzera vsetko krasne, ale aka bude realita .... ale mali by byt trosku extravagantnejsie, ale pohodlne, lebo nase male sidlo neobsedi ani sekundu na mieste, tak aby som sa v nich citila pohodlne.
Odpovedať
uff, baby dlho som tu nezavitala a vidim ze sa tu preberali hlavne dve temy...kto co ma uz vybavene, ci je skoro alebo neskoro...a ako usetrit :) Nuz teda my sme si s vybavovanim povedali, ze veci ako sala, kamera, foto, dj a kostol treba aspon rok dopredu, nech mame pokoj(hlavne preto ze ja som chcela konkretny datum) a zvysok bude potom ako vyjde, aby sme postihali vsetko. Cize pre niekoho este skoro, pre niekoho neskoro...neviem. Daco sme vybavili, daco vybavime v auguste a zvysok sa uvidi...tak nejak postupne... a co sa tyka setrenia, veci ako drahe pohare (planujem vlastnu vyrobu), cokofontany, balony stastia, podbradniky a podobne pre mna vazne zbytocnosti proste nebudu.Proste ked si to platime sami (aspon zatial to tak pocitame, aj ked aj nasi aj svokrovci slubili prispiet), tak sa neda vyhadzovat na somariny... mne sa aj za fotografa zda privela platit nejakych 300-500 eur (nas vychadza na 400), ale drahy si presadil, ze bude tak, lebo mu stale vycitam ze nemame fotky z dovoleniek a tak, tak chce aby sme mali pekne svadobne foto proste spomienky na papieri. Ale urcite nebudeme brat album od fotografa, lebo to hned vyjde na o dost viac ako ked si kupime nejaky pekny sami. Ale napr. kameramana sme rovno zamietli napriklad. Aj darceky pre hosti nebudeme ziadne kupovane veci...kamaratka mi spravi medovnikove srdiecka (teda kupim material a pomozem s vyrobou, ale hlavna pekarka je ona :)) Vyzdobu v kostole robi kostol a peknu...vlastne ten kostol je relativne novy a pekny sam o sebe, vela vyzdoby by tam ani netrebalo. Restiku sme vybrali co najlacnejsiu ale zaroven aby bola dobra (co sa tyka pristupu ludi, saly ako takej...)Vyzdobu saly mame v cene...este ked pojdeme v januari vyplatit zalohu tak mi povedia uplne presne co za vyzdobu daju, tak pripadne este daco dokupime potom...ale ja si nepotrpim na vycackane veci a drahy uz vobec nie. Saty si davam sit a vyjde to dost lacno, len musim pochodit salony ci mi vobec strih ktory sa mi paci aj sadne. Oblek kupime, drahy ma jediny oblek, ale taky hnusny tesylak, ze ho z toho cele telo svrbi, tak konecne si ma preco kupit normalny fajny pohodlny. A popolnocky nemam ani predstavu ake budu, a tiez sa urcite este vyuziju aj po svadbe (ja nie som z tych co jedny saty na jedinu akciu a potom predat alebo trcia v skrini). Svadobne saty hodlam po svadbe predat, ak ich nahodou neznicim... Prstienky sme boli pozerat, tak tie co boli najkrajsie, boli aj najlacnejsie...urcite nemienim dat za par viac ako 200 eur. Najviac nas asi bude stat alkohol, nealko a tie hluposti na jedenie, vratane toriet a kolacov...ale teda ludkovia, hlavne tortu planujem iba jednu...kamaratky mali po dve aj po tri, a este aj ked do vysluzky davali, tak im ostalo...no naco plytvat? Ale este si budem musiet nastudovat, kolko sa pocita alkoholu na cloveka, nealka na cloveka, kolacov na cloveka a tak dalej a tak dalej :) ale este je cas No a uvidime ci mame stedru rodinu a kamaratov...mozno ta svadba ani nebude taka draha. Kamaratky co mali teraz posledne svadby, tak mi vraveli ze z financnych darov sa im vratilo asi tak co zaplatili za salu a jedlo, ale dostali aj kopu vecnych darov, takze sa im vratilo aj viac.
Odpovedať
joooj, otazka na vas baby, planujete niektora nejaku CRAZY svadbu??? ked sme sli z dovolenky sme pocuvali nejaku relaciu a tam akurat bola baba, co mala svadbu v style Star Wars - Hviezdne vojny. Obrad nemali v kostole, ale obleceny boli ako z toho filmu a mali aj sprievod mestom, takze ich vsetci videli a nechapali... Dobra haluska to musela byt, hlavne pre hosti teda :) My sme rozmyslali ze v indianskom style spravime...ale sme sa zhodli, ze nase rodiny su prilis konzervativne a ze nie sme prilis exibicionisti, tak radsej dame klasicku.
Odpovedať
a ozaj aky program pripravujete ??? hostina je hlavne o zabave tak by nemala byt len najest sa a odist ....tak dajte prosim nejake tipy DIK
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky - tak ako vidim, planujete v plnom prude. Ja chytam trochu nervy, lebo svadbu v maji na Slovensku planujem z Londyna a aj ked jedna obhliadka restauracii/hotelov uz prebehla minuly vikend, budem v Auguste musiet zase prist na Slovensko, lebo to co sme videli sice bolo pekne, ale mame zalusk na dalsie tak uvidime. Zatial sa zaoberam len miestom sobasa, oslavy, hudbou, kameramanom a fotografom... ostatne nechavam na neskor a ani nad tym velmi neuvazujem... okrem toho moj mlady od stredy maroduje s horuckou, tak len dufam, ze ho to dako prejde lebo inak sa budem hrat na sestricku ;-) Ked ste preberali dovolenky, spolu a kazdy sam, my mame takmer kazdy rok par dni/tyzden dovolenku s kamaratmi - teda ja s kamoskami a on s kamosmi a okrem toho este par spolu.. podla mna na tom nie je nic zvlastne - spolu zijeme uz 3 roky a ten tyzden bez neho si uzivam lenosenim a klabosenim s kamoskami a ako z jedinej dovolenky sa tesim aj spat domov... 8-) O crazy svadbe neuvazujeme, prave naopak, chceli by sme svadbu na zamku, romanticku a tradicnu... ale kamoskin brat mal na svadobnej torte Yodu ( zo Star Wars) a jeho zena v manzelskom slube slubila, ze si uz nikdy nebude robit srandu zo Star Wars.. Uzite si vikend a vela zdaru pri nakupoch a vybavovackach!
Odpovedať
Profilova fotka
dracica - nam sa velmi pozdava ta tombola, je to take v celku vtipne a chceli by sme aby sa to realizovalo po odcepceni, ked sa pojdeme prezliect, aby sa hostia zabavali :-) Ale inak nevieme, ze co by sme take mali, teda tipy od neviest, ktore v tom maju jasno, nech sa mozeme inspirovat :-)
Odpovedať
ha ha - :-D - teraz mi je zo seba aj smiesne, ze som si myslela, ze najprv topanky, az tak saty... :-D Len dufam, ze ked kupim saty a potom schudnem - co aj planujem, ale to uz planujem dlho a furt nic 8-) - tak mi ich bude mat kto upravit pred svadbou.... tinulkab blahozelam k PhDr.!!!!! a tvojej mamke drzim palce!!! luna303 - aj ja mam k robote typka, co mi pije krv.... obcas by som mu taku jednu tresla.. este stastie, ze je tu len na 6 mesiacov, tak uz len 4 vydrzat... :-| chechnyan - vela stastia pri planovani z dialky.. ja tiez planujem z UK a crazy svadbu - hmm to nie je nic pre mna, ja radsej klasika... chcela som mat aj vsetky tie nase zvyky pri odcepceni, ale som zistila, ze nemam ziadne vhodne dievcata - hlavna druzicka je francuzska a ostatne slobodne kamosky, co budu na svadbe - hmm no neviem, neviem asi nic pre ne... a nad programom som este ani nerozmyslala, trochu sa toho bojim, aby to nebolo take silene....
Odpovedať
a ked uz je par zosobaseny a ide sa na hostinu tak ako to prebieha ??? niekde v sale sa rozbije tanier uprace a potom dalej...... a to odcepcovanie to je kedy ? ....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?