Svadba jún 2012. Kto ešte vtedy plánuje?

Zobraz úvodný príspevok
Uvitam prispevok od kazdeho, kto planuje svadbu v tomto termine. Zacali ste uz planovat? My sa snazime, ale odpoved je vacsinou, ze na nas termin nemaju este ani kalendar. So snubencom zijeme v zahranici, tak sme s pripravami chceli zacat skor, aby sme sa zbytocne nestresovali a vsetko v pohode zvladli. Este ze mi so vsetkym pomoze mamina a sestra ;-)
Odpovedať
my mame v juni 2012. a uz mame salu, kostol a kapelu :)
Odpovedať
@tinytinkerbell tak v to dufam, ze sa naozaj da na nich spolahnut.. A tiez by som asi niektore tie vyzdoby mala brat s rezervou.. ked si to da nazdobit niekto kto nema paru o tom co s cim ide.. a pod. Ale tak zase sto ludi sto chuti.. co sa tych oznameni tyka.. no necham sa "prekvapit".. Ja sa najblizsie chystam na konci septembra na national wedding show a potom tiez na nejaku taku malu v nejakom hoteli blizko kde byvam.. no uvidim.. uz som raz na tej velkej bola, ale podla mna pre baby co nemaju svadbu v UK je to trochu useless.. Pretoze sa ti tam ponukaju suppliers, ktorych nie si schopna vyuzit.. ale aspon pozriem saty, vypredavaju ich tam.. No a k tomu incidentu z hotela.. to co bolo za morona.. ja som myslela, ze ludia s takymito nazormi vymreli.. ale anyway.. dufam, ze si z toho hlavu nerobis.. predpokladam, ze pan ma velmi uspesny business ked si takto ziskava zakaznikov.. drzime mu palce v jeho podnikatelskej buducnosti.. Fuuu.. saty.. este som nebola skusat.. moja uz teraz byvala sefka mi hovorila aby som to zase prilis neodkladala.. ze treba ich mat v predstihu.. ze 6mesiacov, lebo ze ked najdes tie ktore sa ti velmi pacia a chces ich tak ich nemusia mat na sklade, ze sa budu musiet si, potom upravovat a pod. takze by som si mala trosku dlhsie popredu nie 2 mesiace ako som si naivne myslela;o))) ale chcela by som aspon do marca pockat lebo minuly rok mala vera wang sample sale na zaciatku marca.. a boli dostupne ceny..
Odpovedať
@tinytinkerbell ahoj... my planujeme svadbu sice v Juli 2012 ale mame podobne problemy co sa tyka zajednania saly, zakuskov a vyzdoby... zaujimave je ze niekde mi povedia uz su booknuty na ten datum co chceme a inde este ani kalendar nemaju... len teraz som sa snazila vypatrat co nam k tomu vsetkemu bude treba (snubenec je francuz) a citam tvoju spravu a som rada ze ma este neslaktrafilo :) no sme sa s drahym pohravali ze sa zoberieme tu v USA a domov prideme odbavit uz iba cirkevny sobas... vraj by malo byt menej papierovaciek.. ale veru, neviem ci to bude uznane... takze to treba ochechovat s amabasadou.... diky... drahy ma 3 tyzdne dovolenky ale ja mam zatial klasicky americky tyzden, takze to len prist na Slovensko, zobrat sa a vratit spat za velku mlaku... dufam ze sa nam nestane to co ty vravis - sobas neplatny!!!
Odpovedať
@mirka15235 ahoj!francuza mas a skade?ale zijete v usa,ci?no ja mam tiez francuza a robime klasicku svadbu na sk.tak dufam,ze sa mu bude pacit:)
Odpovedať
@tinytinkerbell dve ano,ale ta vi france len taka obycajna,ani ziaden obrad,len kamaratka nam spravi taky neoficial:)a tu uz vsetko vybavene,uz len pockat na svadbu:))
Odpovedať
@lienocka105 ahojky, moj pochadza z nancy - severo-vychod, ale cela familia uz je prestahovana na juhu francuzska (Sete a Nice), takze i my rozmyslame ze sa tam mozno casom usadime - mozno :) no ja som na tom tak isto... dufam, ze sa im pacit bude..ale mam este rok na pripravy, len ked on netusi ake maju tradicie a co teda musime mat a zabezpecit a co nemusime... tak to vsetko operujem cez jeho maminu :) ale ved sranda nejako musi byt.... my mame mat tiez na SVK ale kvoli papierom a prekladom rozmyslame nad civilnym sobasom tu v USA kde momentalne zijeme... nebude sa mi chciet vsetko riesit a prekladat do SVK... ja som povodne z trnavy a prave zistujem co mi bude treba ak budem chciet mas svadbu u nas v kostoliku... pocuj, ako to robis s menu.... ja sa tohoto trosku obavam - vies ako francuzi... viem napriklad ze im svieckova chuti, ale skor knedla ako omacka :) a navyse my budeme mat zopar vegetarianov a tak vobec neviem ze ci dame 1 chod a svedske stoly alebo klasiku - 4 chody.... co planujete vy?
Odpovedať
@tinytinkerbell :) tyzden, zatial iba tyzden... ale mam na plane vypytat neplatene volno alebo nieco - potrebujem aspon 3 inak si to neviem predstavit.. kamosky i familia sa snazia, nasi boli okukat salu, kamoska mi pomaha s kadernikom a fotografom, segra pripravuje oznamka :) takze take vzajomne :) mam jednu snubencovu kamosku co je kvetinarka a chce nam urobit vyzdobu, takze musim zajednat kvetinarstvo ale nie kazde s tym suhlasi :) takze kopec malych komplikacii ale takych dobrych... ale ty pozeram ze uz mas vsetko pomaly zabezpecene :) tak to gratulujem...!!! ja mam toho este vela pred sebou... :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
my tiez v juni 2012 :)
Odpovedať
@tinytinkerbell jaaaaj moja.. no asi mame rovnaku taste ;-) ja veru zboznujem.. ale nie je to affordable.. ale viem ze minuly rok sa tie saty zacinali na nejakych 890.. ale co ma teraz vera nove je lacnejsia kolekcia.. vola sa white by vera wang. poslem ti link... len hacik je v tom ze sa daju kupit iba v USA.. uz som sa pohravala aj s tou myslienkou, ze by som si spravila vylet do NY.. ale nakoniec by ma to vyslo asi dost :-D poslem ti link na ne.. a aj na wedding show do IP... urcite ta biela so zltou budu krasne!! my mame taku neutralnu tu miestnost ta mam toho asi viac na vyber.. co asi az take dobre nie je lebo sa neviem rozhodnut.. ja zboznujem ruzovu.. ale to mi bolo hned na zaciatku zakazane, ze nema to byt too girly.. no uvidim.. este do akej farby to dam... Patko by chcel bielo zelene.. a moj brat mu na to povedal ze to bude take nemocnicne.. no hroza.. ale aj tak si spravim ako budem ja chciet! :-D :-D :-D :-D tie oznamka su super.. jednoduche a elegantne.. nic gycove.. super..
Odpovedať
@tinytinkerbell dakujem :) a od presova som :)
Odpovedať
@mirka15235 jmy zijeme pri nice:)je tu pekne, ale aj si za to platime, ja by som radsej vypadla niekde dalej od pobrezia, bo je to desne drahe vsetko,ale drahy o tom ani pocut nechce. No, co sa francuzskych tradicii tyka, nemaju ziadne. ja som uz bola na par fr svadbach a to sa s nasimi neda porovnat. jedine,co maju take zauzivane je pièce montée-taky kolac o pol noci, ale mne to nechuti,takze nudu kalsicke zakusky a na sk robime klasicku slovensku svadbu so vsetkym,co k tomu patri (ale bez unosu nevesty, to nechcem).my budeme mat menu ako prvu veceru a pak svedske stoly, je to tak lepsie. ale zatial este neviem,ze co,este som to neriesila.ale tiez budem musiet riesit vynimky vegetarianske a snazit sa vybrat nie bravcove maso, bo mame zopar arabov. takze je to komplikovane. a aj tak nikdy nevies,ze ci to,co vyberies bude kazdemu chutit. co sa sviackovej tyka, mam taku skusenost, ze knedla je pre nich skor ako chlieb,cize ziadna zvlastnost.a ty by si chcela robit tradicnu svadbu?
Odpovedať
@tinytinkerbell su za dobre ceny, compare k ostatnym labeled dresses.. ze su aj menej znami disigners za ovela viac penazi. jaj uz sa to aj mne rozplyva ten sen.. donedavna som bola uplne namotana, ale ked som si uvedomila, ze cesta a hotel v NY city nebudu zadarmo.. a dvakrat lacno tam nie je.. tak som si povedala, ze to si za tolko kupim krasne saty aj tu.. nebude to sice vera ale mohol by to byt aj st patrick a budu sa mi saty volat rovnako ako snubenec.. :-D :-D ale ved vsak uvidim co este poriesim, alebo to bude laska na prvy pohlad a zabudnem aj na veru.. Hej bracho ma niekedy velmi vtipne komentare, ale je zlaty.. tesi sa ako maly chlapec :-D :-D Jasne ze sa podelim so zazitkami z wedding show.. jaaaj ved birthday weekend s milovanym je ovela lepsi ako nejaka show.. aj ty mas snubenca pannu.. aj jaaa... aj ty napis co bolo u vas na wedding fair.. fjuuu asi by som mala tej dievcine napisat ziadost ci by som mohla pouzit ruzove kvety do vyzdoby :-D :-D :-D
Odpovedať
@lienocka105 hehe, tak to verim, nice bolo velice kraaaasne, ale i drahe co si pamatam... co sa len i kavy alebo vecere tyka :) je kopec krasnych miest v tom juznom francuzsku, mne by skor vadilo, ze je tam cez leto kopec turistov a to je vzdy na prasky :) ale tak nikdy nevies, mozno ho to casom prejde... ked sme sa my prestahovali do USA, tak sme sa rozhodli ze do takej tichsej stvrte, aby bol klud... ja som totiz zila 2 roky v Dubline a tam bolo viac nez veselo... a pozri teraz by som spat do nejakej zivsej stvrti isli znovu, lebo tu mi to pride ze skapal pes... iba babicky s deduskami behaju okolo... dobre vravis, maju knedlu ako chlieb!!! ja sa budem musiet este dohodnut s manazerkou tej restiky, lebo fakt netusim ako to dame dokopy... nechcem aby sa stalo to ze niekto zrazu nema niekto co jest lebo mu tam nic nechuti... s drahym som uz i tri roky, ale zili sme vacsinu casu tu v USA a on sa viac menej poslovacil pri mojom vareni :) zapojime svokru - to je moj plan :) nechcem nic take specialne, lebo to sa zasa nikto nenaje... najlepsia je taka dedinska svadba :) chceme taku tradicnu svadbu do urcitej miery! neznasam unos nevesty, z toho sa mi az chlpi stavaju, ze co keby sa niekomu nieco stalo... budeme mat urcite odcepcenie, na to si moja mamina potrpi :) a chcem uplne odpalkovat tu cas kedy on pride k nam domov a akoze si ma vypyta od rodicov... po prve nevie tak po slovensky a po druhe my sme sa uz zobrali tu v USA... tu je to taka rychlovka, do troch dni na urade - ani saty ani prsten ani kyticu, ani svedkov nepotrebujes... dalsia vec je, ze ja som bola iba na troch svadbach do kopy, raz ako decko, raz ako 15-rocna a raz ako 20-rocna... jednoduche svadby iba v kruhu blizkej rodiny... takze si musim este nejake tie vecicky co sa tyka zvykov vygooglit...
Odpovedať
@tinytinkerbell diky, dam na to bacha, ale my sme mali celkom stastie.. zatial boli vsetci ustretovi... ale verim, svadba je pre mnohych biznis, hlavne v trnave... snad vsetko dobre dopadne, ja si kazdopadne nerobim velku hlavu z vyzdoby a malickosti, len aby sa kazdy zabavil, najedol, zatancoval a dobre zaspominal :) no budem potrebovat zopar dni pred, min. tyzden, chcem si kupovat saty tu v USA, uvidim ako mi to vyjde a ake sa mi budu pacit, ak nenajdem nic v salonoch tak asi dam nieco cez net, uvidime.. a ak mi to pride take vselijake budem si to musiet dat zuzit nejakej super krajcirke a este planujem i rozlucku so slobodou v dubline... daleko od domova, aby sa domov nedonieslo :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby aj ja mam svadbu v juny presne 23 jun a zatial mame iba salu taktiez nam hovoria ze je to este skoro...my tiez zijeme v uk tak sme s pripravami chceli zacat radsej skor :-)
Odpovedať
baby, riesite uz kolacovu politiku, ze kolko kolacov??? ak hej tak sem s radami, kolko na stol, do vysluzky a pod...
Odpovedať
@mirka15235 Ano, v lete je tu straaaasne vela turistov, stale zapchy. Ale uz sa to zacina pomaly vyprazdnovat. Ja nebyvam vo velkom meste, velkomesto by som asi nezniesla, strasny chaos, ludi (staci,ked idem do Nice:)Pokial bude jeho mama zit, tak stadeto nikdy neodide. Je tu pekne, ale za tu cenu neviem,ci to stoji za to. Co sa zvykov tyka, na nete toho najdes vela. My robime take tie klasicke a aj odobierka bude, hadam sa to vsetko zvladne..najma po jazykovej stranke:))Ale uz prekladam texty hihi.
Odpovedať
@lienocka105 my mame tiez odobierku, a ja som dufala ze sa tomuto vyhnem.... ale co uz moji rodica a to som ani netusila si na tom dost potrpia.. ale sme dohodli taku skupinku na odcepcenie aby nam odspievali i odobierku... my chceme len podakovat... ten moj nevie okrem dakujem, prosim a pocuvam nic po slovesky... na obrad mame mat znamu tlmocnicku a ten zvysok svadby snad dam ja s tou mojou lamanou franinou :) co prekladas, texty v kostoliku? alebo na odobierku? ci?
Odpovedať
@dani_cka Cavelo teraz som sa stretla s uzasnym systemom na kolace, podelim sa :) Moji znami dostali zo svadby ako " vysluzku " krabicku kolacov ako sme vsetci cakali klasika:) budu v nej narvane kolace, ake bolo nase prekvapenie ked miesto kolacov tam boli 2 male torticky biele marcipanove jemnucko ozdobene. Jedna mala cca 12x15 cm. kedze moji znami su velka rodina torticky tam boli dve. Strasne sa mi to pacilo vyzeralo to skvele uhladne ziadne potlacene kolace v krabici..samozrejme usetri sa kopec casu s davanim kolacov do krabic:) Ostatne kolaciky viacdruhove samozrejme urcite nebudu chybat na stoloch na svadobnej hostine...hned sme sa so svokrou zhodli ze ideme do toho aj my:) marcipan krasne drzal tvar torticka vyzerala uzasne:)
Odpovedať
@mirka15235 hej no na obrad aj ja tlmocnicku,to musi byt.texty na program,odobierku,cepcenie,atda tvojho draheho ides aj nejaky text ci nie?ja by som chcela,no nezarucujem,ze to zvladne hihi
Odpovedať
@tinytinkerbell ahoj moja!som napisala na tu hlavnu matriku.tebe ako rychlo odpisali?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?