Svadba jún 2012. Kto ešte vtedy plánuje?

Zobraz úvodný príspevok
Uvitam prispevok od kazdeho, kto planuje svadbu v tomto termine. Zacali ste uz planovat? My sa snazime, ale odpoved je vacsinou, ze na nas termin nemaju este ani kalendar. So snubencom zijeme v zahranici, tak sme s pripravami chceli zacat skor, aby sme sa zbytocne nestresovali a vsetko v pohode zvladli. Este ze mi so vsetkym pomoze mamina a sestra ;-)
Odpovedať
ahojte!my mame svadbu 16 jun oficialnu na sk a neoficialnu v zahranici,kedze priatel je cudzinec a zijeme v zahranici.za kazdu cenu chce mat svadbu aj v zahr,ale to bude take neoficialne,len velka oslava.a tym padom je aj planovanie a vybavovanie komplikovanejsie.nastastie ma mamina vsetko pod kontrolou:).neviete mi poradit,ci je lacnejsie kupit hotove obrucky alebo dat si vyrobit?a kocky,co ste tiez v zahranici,je pravda,ze ziadost na radnici treba podat osobne?
Odpovedať
@dani_cka dakujem :) Hej v Londyne sme. Akurat idem zavolat panovi fararovi tu v Londyne, lebo drahy sa chce dat pokrstit este pred svadbou a na Slovensku a v Madarsku mu velmi v ustreti nevychadzali :( Hadam sa nam to podari aspon tu.
Odpovedať
@janulik_81 na London Bridgi v slovenskom kostole a asi aj v hociakom inom nebude problem si myslim... tu s tym nerobia take halooo ako vsade inde.. nam tu krsna pokrstili aj s tym, ze rodicia neboli zobrati ba dokonca ani pokrsteni.. nikto sa na nic nepytal a tak to podla mna ma byt.. kde v londone ste?
Odpovedať
@dani_cka V slovenskom kostole ho nechceli pokrstit lebo vyzaduju dvojrocnu pripravu na krst, a to by sme my do svadby nestihali. Taktiez vsetko robia len v slovencine a kedze on po slovensky nerozprava tak to nieje mozne. Byvame v Hendone. Tam skusim aj zavolat. Vy kde byvate?
Odpovedať
@janulik_81 No narobia s tym jednym poliatim na hlavu.. ach jaaaj.. zbytocne komplikacie... my sme byvame v north greenwichi, nedaleko O2 areny
Odpovedať
@dani_cka no ze. Vsak ja som riadne oci vyvalila ked mi povedal ze 2 roky priprava na krst. To co ho tam budu 2 roky pripravovat? Greenwich? Tak to ste na opacnej strane :)
Odpovedať
@janulik_81 priprava skoro ako na prve svate prijimanie.. presne na opacnej strane;o) ja som kedysi v stanmore byvala.. predpokladam, ze s milym ste sa tu spoznali, ci? kolko si uz tu?
Odpovedať
@dani_cka Hej? Aj moja sestra byvala v Stanmore. Ale ta je uz doma. Spoznali sme sa tu. Ja som tu vyse 7 rokov, on okolo 9-10 rokov. Dost. A vy ste tu kolko? Planujete zostat?
Odpovedať
@lienocka105 Cozeeeeeeeeeeee? Aku ziadost na radnici? To nestaci len v kostole?
Odpovedať
@janulik_81 hej jasne staci,len my mame civilny obrad tak preto:)som ta zbytocne vystrasila hi hi
Odpovedať
@janulik_81 ja som tu 5 rokov a mily 9. Takze uz sme tu poriadne zabehnuti... Vratit, co ja viem, to prehodnotime asi po svadbe.. Budeme sa musiet vratit aspon na par mesiacov kvoli bytu a potom sa asi rozhodneme.. Ale raz by sme sa urcite chceli vratit... Co vy? Zostavate?
Odpovedať
@lienocka105 pri moresoch na slovenskych uradoch urcite online ziadost nemaju... Osobnemu styku sa asi nevyhnes:-) ako dlho pred svadbou sa to musi podat nevies nahodou? Odkial mas mileho?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dani_cka no ja som volala na radnicu v za a mne povedali,ze musime ju podat osobne obidvaja a mame zas povedali,ze nie.maju v tom chaos. max 6mesiacov pred svadbou,ale vraj staci aj dva tyzdne,no vyber si. a riesit to na dialku je komplikovane.drahy je francuz
Odpovedať
@lienocka105 ach ta slovenska birokracia...ked ONI sami nevedia... Nemusis mi o dialke dlho rozpravat, tiez organizujeme zo zahranicia a do nebeskych vysin ma vytacaju tyzdnove cakania na emailovu odpoved..
Odpovedať
@lienocka105 to teda hej :) Lebo som aj myslela ze ci to netreba niekde zahlasit ked niesme rovnakej narodnosti. ale tak teda super. hadam nebudem musiet vybavovat nejake papier dva tyzdne pred svadbou :)
Odpovedať
@dani_cka no my asi zostavame. ja by som sa aj vratila a isla byvat niekde pri hranice (akoze kompromis 8-) ale drahy sa velmi nechce vratit. tak asi zostaneme tu a budeme si uzivat pocasie
Odpovedať
@janulik_81 jaby som tu jedine na vidieku zila keby tu mam zostat na furt... Vyskusame rodnu hrudu a mozno sa velmi rychlo vratime spat:-) no a s tym pocasim, drzim palec ale ved na to sa tiez da zvyknut:-) a vlastne je to uplne jedno kde clovek je, Len nech je ta milovana polovicka pri tebe, nie? That is what matter the most!!!!
Odpovedať
Baby, rozmyslate uz aj nad oznamkami? Ja pozeram ale vsetky sa mi zdaju hrozne nasladle. Hladam nejaky originalny a vtipny text, ale nikde nic, par textov a tie sa stale dookola opakuju :(
Odpovedať
@tinytinkerbell No ahoooj moja.. vitaj spat.. wooow.. ved vy ju mate uz skoro komplet naplanovanu... Super! a kedy mate datum? na bojnickom? kde si si davala vyzdobu? nad tym teraz wonderingujem, komu ju dam spravit.. My mame uz miesto, starejsieho, fotografa, dj, vyzazistku+kadernicku v jednom, a to je asi vsetko for the moment.. teraz sa snazim najst niekoho kto mi spravi peknu vyzdobu a kvety a takisto nejake schopne nie velmi vykraslene oznamenia... nemam rada take too much.. chcela som si sama vyrobit, ale uvidim co budu mat v ponuke ked pojdeme na slovensko (dufam, ze do zimy sa tam dostanem)... momentalne job huntingujem tak je svadobna priprava aj trosku on hold.. ale uz sa tesim ked pojdem na slovensko, nech doriesime zarezervujeme posledne veci a nech mozem kludne spavat.. bo uz sa mi o svadbe a sniva.. a dost casto.. neviem co budem so sebou robit tyzden pred nou.. :-D
Odpovedať
@tinytinkerbell No ved to, ked vidim niektore tie firmy ake to robia precackane.. hroza.. tiez sma mi nepacia prilis vycackane veci, hlavne kadejake tie stoly v strede stola a kadejako doskladane tie servitky roznych farieb.. :-| Budem musiet niekoho zohnat kto mi to ozdobi nie zhovadi.. :-D no presne toho sa bojim aj ja co sa tyka tych oznameni.. ze to skonci tak, ze si ich radsej sama spravim.. mas niekde pri sebe wedding fair? Ozaj a co saty? Ja viem, ze to vsetko stihnem, len by som to uz rada mala z krku... :-D s pracou..fuu.. druhy tyzden som doma, zatial nic nemam, ale tak uvidim kam sa pohnem tento tyzden ked nenajdem nic tak poskladam nejake part timy dohromady, co som velmi nechcela, ale tak nemozem byt dlho doma.. ale nestresujem, viem, ze v tom co robim som dobra a verim tomu, ze skor ci neskor nieco najdem.. No tak ten par musel byt svetovy.. kokooos.. to ja by som mala infarkove stavy..
Odpovedať
@tinytinkerbell jeej dakujem za info.a myslis,ze to splnomocnenie treba aj v pripade,ze by som tu ziadost podala ja a on by so mnou nebol,len by bola nim podpisana?a tie doklady musia byt 3 mesiace stare na podanie ziadosti alebo to musi byt 3 mesiace pred svadbou?boze tieto vybavovacky,to je otras!!!a kedy mate svadbu?a kde?
Odpovedať
@tinytinkerbell 16.6 mame aj my:)stale som snivala o svadbe na bojnickom zamku a ked uz na to prislo,som od toho upustila,kedze zo za je to trosku daleko a trepat sa tam len kvoli obradu sa mi zda zbytocne,aj ked je to tam krasne!ale vraj,co som aj nazory pocula,je to tam vraj ako na beziacom pase,tak dufam,ze budes spokojna.inak,z priprav mas uz toho strasne vela.ja sa chystam na sk koncom oktobra,tak chcem to vsetko dotiahnut,aby mi potom ostali uz len take malickosti.o vacsinu sa mi nastastie stara mamina,bo na dialku je to komplikovane
Odpovedať
@tinytinkerbell dakujem za info. si zlata ze si sa o to podelila. to vyzera papierovaciek a papierovaciek. my sme boli za panom fararom ked sme boli doma na dovolenke a on nic takeho nespominal. len krstne listy. vsak sa mi to aj zdalo ze to by bolo nejako prilis jednoduche. Ked pojdem v decembri domov tak sa tam asi behnem opytat, vsak to bude este stale 5 a pol mesiaca do svadby. Ale pozeram ze ty toho mas uz riadne vela zajednane. Asi by som si aj ja mala teda trosku pohnut :) Lebo draheho maminka sa ma uz tiez pytala take otazky ze: aku vyzdobu chcem do kostola, akej farby saty na prezlecenie, akej farby saty pre druzicky. CO JA VIEM. Vsak je este casu a casu :)))
Odpovedať
@tinytinkerbell tak to by bolo super,keby som to mohla ja podat.im este raz zavolam alebo napisem,ze ci to naozaj tak je.saty budem asi kupovat,bo robime este druhu svadbu uplne obycajnu tu vo france,tak ich este raz vyuzijem,inak by som vsak pozicala,bo kupa je zbytocna.a aj tak ich predam,na co by mi boli,zbytocne by zavadzali.v oktobri pojdem nejake pozriet,ked budem na sk.a ty kupujes ci pozicovna?mame salu,dj,fotografa,agenturu na vyzdobu a mali by byt aj kolace.vyzdoby,kytice,kadernicku a vizaz dotiahnem v oktobri.a pak uz ostanu naozaj len detaily.oznamka tiez az buduci rok.mozno aj obrucky uz pozreme v oktobri.
Odpovedať
Profilova fotka
@tinytinkerbell ahoj ja tiez mam svadbu v juni 2012, presnejsie 30.theho. uz sme to vlastne menili z naplanovaneho augusta, ale z vhladom na to, ze by bol problem pre nastavajuceho rodiny cestovat v tom case na sk kvoli olympijskym hram tak sme to museli zmenit. Ale mrzi ma to z toho dovodu, ze som uz mala vtedy zajednanu velmi dobru kapelu Esprit na ten termin a teraz na jun je uz obsadena na inu svadbu:(...a ine kapely sa mi nepacia...kapiel je vela, ale je tazko si najst super kapelu. Nevies nahodou o niekom? Inak hotel uz mam tiez rezervovany, aj saty mi pridu v oktobri, co som si tiez dala usit. Uz len dufam, ze sa mi nezapacia ine:)) Taktiez sobas chcem mat cirkevny a kedze priatel ma anglikansku vieru, uz v tom farar videl problem a tiez potrebujeme suhlas od biskupa...Uz len to by mi chybalo, aby ma odmietli zosobasit v kostole. Urcite si neprajem byt na urade, to uz rovno pred hotelom si poviem ano, alebo niekde na plaz k moru aby to bolo romantickejsie aspon.:) Ako je to s tebou ak sa smiem spytat, sobas-cirkevny alebo civilny?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?