Svadba júl 2008

Zobraz úvodný príspevok
kedze sa uz planuju svadby na dalsi rok,tak otvaram temu julovych svadieb roku 2008..takze babenky,ktore to planujete vtedy,tak sem piste..hadam najdem aj take,ktore planuju ten isty datum ako ja..12.7.2008
Odpovedať
tak to je fakt sila, co tu baby pisete. to sme na tom fakt dobre. Ja som prave mala prednasku a moji studenti tisko sedeli a pocuvali. Este aj vedeli odpovedat.......no boli zlati. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
janja...ja som nevedela ze si ucitelka, to kde zijem.. a co ucis, si na zakladnej ci strednej?
Odpovedať
ahojte.. mali sme tu ucitelku z vychodnych krajin..cize byvale rusko..a ta nechapala,ze preco ma ziakov chvalit aj za totalnu sprostost,co zapotia..ze ona je zvyknuta,ze ked jej ucitel povedal dobre,tak to aj tak skutocne bolo..a aby na nieco povedal perfektne,tak to muselo byt na 100% mi to pride,ze napr pri ratani 1+1 a ked ziak odpovie 4,tak ucitel ho za to este aj pochvali..len by ma teda zaujimalo,ze ako to potom vysvetli,ze to te totalna blbost.. ale budme radi,ze sme studovali pekne doma..a aj ked jazyky nemame v laske,tak hlupi nie sme..ved pozname tolko hlavnych miest a vieme o danej krajine,kde sa nachadza..ake mame pamiatky a tak podobne.. mozno je to trocha zbytocne vediet..ale si myslim,ze ked sa pozeraju spravy,tak vieme o com je rec..a nechybaju nam hranolceky a pepsi :-D ma napadlo teraz..ze som pocula,ze ziaci tu nevedia odkial pochadza mlieko,jablka a podobne..by ste sa divili ich odpovediam :-N :-D
Odpovedať
slavi, ja ucim na VS, som doktorandka. :-) lenze niekedy si pripadam ako na strednej.... :-| studenti su lenivy a najradsej by si veci z prednasok len prefotili, aby nemuseli pisat. To my sme sa toho napisali vela a to zasa nebolo tak davno :-N
Odpovedať
ahojte..tak uz vypekate pre polovicky? ja som vcera robila len nepecene cukrovinky a rozmyslam,ze aj dnes jedny spravim a zvysok az v sobotu..len vonku sa akosi zamracilo a mne sa moc nechce ist von :-N janja..a ake predmety ucis?
Odpovedať
ahojte..tak ako ste prezili velkonocne sviatky? :-) ja som prejedena este teraz..a to som nejedla nejako vela..a konecne je vonku pekne..cele dni bolo dost pochmurne.. kati..som trosku zistovala nejake info o materskej a nezda sa mi to nejak extra vyhodne..zatial je dlzka platenej materskej len 39tyzdnov,co je 9mesiacov..a potom este tak 3mesiace neplatenej..a musis sa vratit do prace odrobit nejaky cas,aby si nemusela vracat cast..a materska zacina terminom odchodu na nu..teda,nie ako na svk,ze je pevne stanoveny termin..cize asi viac nevyhod ako vyhod..aspon teda pre mna..aj ked ja neplanujem byt na materskej 3roky..
Odpovedať
pozeram ze sa tu rozbehla tema o skolstve, ucim 3. rok na gympli a je to dost tazke..
Odpovedať
Profilova fotka
lea...materska je tu 9 mesiacov, to je pravda, u nas 3 roky, ale porovnaj si kolko libier dostanes tu...a ake smiesne eura na Slovensku...plus aspon my osobne by sme nemali problem vyzit aj bez materskej iba s Tomasovho platu takze v tom vidim obrovsky rozdiel...lebo na Slovensku s jednym platom a male dieta...neviem, neviem, asi len velmi tazko ;-( Zalezi ako je na tom Tvoj manzel s platom...Ja by som sa do prace urcite nevracala kedze by som chcela byt doma s malym aspon 2 roky.
Odpovedať
Profilova fotka
a Velkonocne sviatky boli typicke slovenske aj ked sme v UK. Bola som okupana vo vani aj vysibana rucne upletenym korbacom :-N okrem piatku tu bolo krasne pocasie takze sme boli kuknut kazdy den niekde - boli sme v Chestri, Liverpoole a na Mow Cop :-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.modrykonik.sk/album/album.... ahojte manželky :-) prišla som na skok kuknúť ako sa máte a či sa náhodou neschyľuje k tehotenstvám :-D :-D :-D mi sa máme celkom fajn, malá je zlatá aj ked každý večer patrí jej..ale už sa blížime k 3 mesiacom tak dúfam, že to prejde :-) kuknite albumík aj ked nemám kedy pridávať fotoše predsa tam niečo je.. ja už zarezávam aj v obchodíku...ked je krásne vonku malá mi spinká na dvore pri obchode a ja sa realizujem..celkom sa to dá zvládnuť..stále ju len kojím takže strava je stále s nami :-D vonku sa jej páči aj ked ju musím voziť aby spala ale to vraj aj preto, že som sa cele tehu vyvážala na aute..a bola dosť aktívna..tak mi to teraz dá krpaňa moja vypiť :-D ale aspoň idú kilá dolu 8-( :-D inak na Veľkú noc som bola trochu sopľavá ale to ja večne na tieto sviatky tak ma olievanie celkom obišlo..len tak symbolicky ma 8-) tak sa tu majte..zase niekedy :-N
Odpovedať
kati..no u nas to skor vyzera na paternity a nie maternity leave..ale to este neriesime.. navyse sa musis vratit do prace,ak nechces prist o nejaky prispevok..presne si to nepamatam,kedze ja este nie som tehotna a toto neriesim.. je jasne,ze dostat 150eur nie je ziadna vyhra..ale zas to percentualne ratanie materskej tu tiez nie vyhra..plnu zmdu mas len par tyzdnov a asi po 6..to si presne nepamatam..dostanes asi 50% a po troch mesiacoch,ci po kolkych uz len tu statnu..a tiez zavisi,kde na svk zijes..na vychode ti ta materska celkom staci,kedze niekedy je to viac nez polovica platu..aj ked tie ceny tam to je hrozne.. sa mi zda,ze to tiez zavisi od zamestnavatela..ale nasu pracovnu zmluvu som necitala..no viem,ze na nasom oddeleni mame dve buduce mamicky a vobec nie su nadsene.. caly..no mala je krasnucka :-) a ako rastie..ani sa mi nechce verit,ze to uz bude mat tri mesiace..ale ten cas leti :-.
Odpovedať
Profilova fotka
lea...ja tu mam zrejme uplne inu situaciu ako Ty, lebo aj u mna v robote sa tu kolegovcom deti rodia o sto sest a nikto sa nestazuje... a to niektori maju uz druhe, ci tretie dieta :-N Zalezi od platov...Ako som spominala, my by sme tu boli v pohode aj bez materskej :-N A nemusis kukat kde je kocik lacnejsi, postielka a podobne, aj oblecenie znackove nemas problem pokupit pre babo, aj ked si na tom az tak nezakladam, ved predsa deti z toho oblecenia rychlo vyrastu, tu je ta uroven proste uplne ina...A to tu nebyvame tak ako niektori hlavne tu poliaci, ze su nasackovani v jednom dome neviem kolkati len aby mali co najnizsi najom :-S My si v dome zijeme uz my dvaja, uz si neviem predstavit, ze by sme mali spolu s niekym inym byvat...a to by sme si na SVK (sme z Bratislavy) asi tazko mohli dovolit prenajimat si 2 poschodovy rodinny dom so zahradou a prakovacimi miestami....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
caly...super, ze si poslala lin na malu ;-) zlatunka je x-) nech je zdravucka :-) opatrujte sa
Odpovedať
Profilova fotka
ahojček bambulky :-) ako ste sa mi mali cez sviatky? ani som nemala čas popriať krásnu veľku noc, ospravedlňujem sa :-( caly malinka je nadherna...ako rýchlo rastie, len tak dal..maminka ma asi moc dobré mliečko :-) vy tu už preratávate matersku, no toto..inak počula som ked som bola na východe, že vraj na slovensku existuje neaka poisťovňa, kde si poistiš tehotenstvo..nesmieš byť tehotna 3 mesiace..uzatvoris si teraz, budes platit 1000 skk a potom ti materska vyjde o moc moc viac ,...vraj jedna na vychode, moja znama to nie je dostava 17 bubakov...no nezda sa mi, len ci ste o tom nic nepoculi..musim si to zistit a preverit, ak je to pravda, tak idem rovno na to, este 3 mesiace vydrzim a idem na vec haha...
Odpovedať
Profilova fotka
ta kde ste mi hm...
Odpovedať
kati..tak to ste stastni ludia potom.. ahoj slav..ako sa dari? a ty si ako prezila sviatky? co sa tyka tej materskej,tak neviem,ci to nie je prave to socialne poistenie..kde si urcis vysku mzdy,z ktorej budes platit poistenie..a musis ho platit min 270dni sa mi zda..cize to tak nejako vyjde,ze este pred otehotnenim..planujem si to zistit..ale az casom..kedze babo este hned nechceme..
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby :-) lea...to sme ;-) ale radsej rychlo zaklopem na drevo nech to nezakriknem! s tymi 270 dnami mas pravdu, ale to je skor moj a Tvoj pripad, tym, ze zijeme v UK tak len v jednom state si smies hradit zdravotne poistenie a to si ho teraz hradime tu v UK kedze tu pracujeme. Pokial by sme sa teraz vratili na SVK tak narok na matersku nemas iba na nejake davky...narok na matersku by si mala v tom pripade ako pises, ze by si si musela platit socialne poistenie minimalne 270 dni pred tym ako otehotnies... slavka...ale Teba by sa to netykalo teda za predpokladu, ze si na Slovensku zamestnana a riadne platis vsetky odvody...lebo v tych odvodoch mas uz aj zahrnute aj socialne poistenie.
Odpovedať
kati..ale viem,ze to u nas v meste niekto riesil..neviem,ci to bolo ako cez nejaku poistovnu,ze sukromne..ale viem,ze sa zaujimali o to zvysenie materskej..no netusim ako to dopadlo..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojček babulky.. no neviem neviem ci to je socialka..ano ja si platim tu socialku ale keby som isla na matersku tak by som dostala cca 4000 bubakov a to je moc malo..tak mi povedali o neakej poistke, ktorú si platim 3 mesiace aj viac, kym neotehotnem a potom my to vyjde o moc moc viac ako klasicka materska ale netusim co to je..sestrička mi to ma zistit tak uvidim co to je a dam vediet.. joj babulky, dnes mame zle pocasicko v ba a to ide víkend, ak bude cely víkedn hmiet prsat tak ma klepne...
Odpovedať
ahojte.. slav..ked to zistis,tak daj vediet,ze co to je zac.. a pocasie je aj tu o nicom..tak sme aspon upratali,nech zajtra nemusime..a ak by malo byt krajsie,pojdeme do parku..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte manzelky :-) slavi...aha tak potom je to nejake extra pripojistenie, no 4000 sk materska to je strasne ;-( nechapem ako to mozu stanovit na taku nizku hranicu. aj ked prvych 6 mesiacov dostanes nejakych 90% z platu ale potom :-( teda myslim, ze je to 6 mesiacov ak nie tak ma kludne opravte :-N nech nemam mylne info. tak ked to zistis s tou poistkou daj nam vediet nech sme v obraze. prajem vam krasny vikendik :-) x-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojček babulky... dik 90% ja som si myslela že 60% mas dostavať z platu 6 mesiacov, ani to neviem, vsetko si preverim..lebo ktovie mozno o 3 mesiace by som mohla sa postarať aj o babulko ta ne..ale zatial chceme bytik... aj tebe katuska prajem krásny víkendik...
Odpovedať
slav..mas ip ;-)
Odpovedať
ahojte konecne som sa tu dostala. vsade kopec prace. nestiiiiiiiiiiiham. ale mam novinku, cakame dievcatko x-) x-) x-)
Odpovedať
ahojte..konecne sa aj slniecko ukazalo.. janja..blahozelam x-) x-) x-) a tesim sa s tebou..konecne nejake dievcatko x-)
Odpovedať
Profilova fotka
janja...tak super dievcatko x-) parada ;-) uz mate vybrate meno? mne sa z dievcensky paci viacero mien :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojček holubatka moje.. janja super super, dalsia julova babenka...myslim Caly, ty parada..a chceli ste dievčatko alebo chlapceka viac :-) pozdravujem zvysok, nestiham dnes makam o dusu :-)
Odpovedať
ahojte slavi, ano, chceli sme dievcatko, no na mene sa nevieme dohodnut. :-N kati uz sa vam to krati. potom daj nejake foto, nech zavidime :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojček :-) janja, no tak to je superkovo, este raz blahozelam...z menami to je problem, este mas cca 2 mesiace to stihas nieco vymysliet, alebo ti mame poradadit?
Odpovedať
Profilova fotka
janja...tak napis aspon ake mena mate v uvahe, ake sa Tebe pacia a ake Tvojmu manzelikovi :-) no veru krati...uz sa ozaj tesime, fotky budu hlavne na FB
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?