Svadba 9.5.2009. Nájde sa ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj nájde sa ešte niekto s dátumom 9.5.2009 ak áno tak poďme na novú tému... :-)
Odpovedať
ahojte, nevesta nejde z kostola po pravici, aby sa nemusela otacat ci aby sa nemuseli vymienat, ale je to tak, ked je žena slobodna, ide vedla muža po jeho lavici, ak sú však manželia, čo po obrade už sú, tak má byt po jeho pravici... to je všeobecné a jasné pravidlo, ešte moj otec ma to učil, ked som bola malá, vždy mal maminu po svojej pravici.. a po obrade sa mladomanželia otočia len po svojej osi a sú na tých stranách ako to má byť... s tou obrúčkou, áno niekde sa píše, že obrúčka má byt na lavej strane od srdca, ale to sa zaužívalo nejako v posledných rokoch, a je to viac tu na SK, napríklad v Rakúsku sa nosia na pravej.. a našla som dokonca aj článok, že všeobecne v Europe bolo zvykom nosit obrucky na pravej ruke... ale zvyky sa menia a hlavne nerobte si z toho hlavu, pretože to nie je až také dôležité :-) aj mne to matrikárka poplietla a nútila ma, aby som bola po pravici svojho vtedy ešte len nastávajúceho manžela... pritom vždy sa tam chodievalo po mužovej lavici a až po obrade po pravici... a ak tu niekto píše že manželka má byť po lavici, lebo je to od srdca, tak to vôbec nie je pravda, lebo potom "od ktorého srdca", myslím že "obaja" majú srdcia:-)
Odpovedať
Profilova fotka
no pisala som to ja...pretoze som to citala vo viacerych clankoch... ;-) ale je to ako si kto spravi takze asi tak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no andzi to by som asi nechcela take sedenie ako pises, moja rodina nech je len vedla mna |-|
Odpovedať
uk2000. samozrejme, nech si každý urobí, tak ako chce, a to nebol nejaký útok na teba, naozaj, ja to nemám v povahe, aby si sa nenahnevala... od srdca môžu byt napríklad tie obrucky, lebo v tom prípade ich majú obaja na lavej strane od srdca, ale nie postavenie muža a ženy... aj články sa môžu mýlit, píšu ich tiež len ludia... ja som čítala o týchto veciach tiež vela článkov, ale čo článok, to iný názor.. takže sa treba rozhodnút podla seba a ver mi, že si vôbec ani nikto nevšimne, ako ste stáli pred obradom, či ako ste mali obrúcky... my sme si dokonca dali pri obrade obrúcky každý na inu ruku z jednoducheho dôvodu, kedže som stala po mužovej pravici (kvoli popletenej matrikarke), tak sa mi lepsie podávala pravá ruka, no a jemu sa zas lepšie ku mne podávala tá lavá... takže sme asi pol svadby mali každý obrúcku na inej ruke... a vôbec nikto si to ani len nevšimol :-)
Odpovedať
Profilova fotka
sharmana som chcela pozriet albumik, ;-) nie su tam fot :-( a gratulanti pisu aki ste pekni parik :-D , aj ja by som rada pozrela ;-) , inak ten piatok pred tou vasou sobotou , fuuu to bola ina sranda, ale sobotka sa vydarila pocasickom 8-)
Odpovedať
heppy. jaj ano, fotky som stiahla, dohodli sme sa tak s manželom, lebo to tu nie je zabezpečene proti kopirovaniu a naozaj si neprajeme, aby si potom niekto naše fotky kopiroval, tak len preto :-(
Odpovedať
Profilova fotka
jasne to chapem, ja tiez len poslem ak niekto z tych co som si pisala by chcel nahodou vidiet, inak nedam na net ;-)
Odpovedať
a ako idú prípravy? zachvíločku je 9. mája :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ale pomalycky ;-) trosku sme chori ale hadam sa to spravi, a vies, je to uz take co ja viem, stresujuce, :-N mala by som vyrbat prieka pre svedkov a rodicov ale sa mi necheccccce a ani menovky na stol nemam este ani polovicu, ]-(
Odpovedať
ja som ochorela den pred svadbou, chvalabohu len trochu a aj som to dobre zakryla... a tiež sme mali už stres, hlavne dva dni pred svadbou, preberali sme kulturák, všetko umyvali, donášali sa zákusky, dokupovalo maso, zelenina, a v piatok sme do večera zdobili.. bola som zničená, ale nemala som na výber, ja som chcela svadbu podla mojich predstáv a nikto iný to za mna nemohol urobit :-) s tým počkom si mala pravdu, veru celý týžden sme sa báli, ako bude v sobotu a nakoniec som si vydýchla, ked som zbadala slniečko... bol to naozaj krásny den :-) menovky som tiež dorábala dva dni pred svadbou a okrem toho mi dve záhadne zmizli, tak ich manžel tlačil ešte v piatok v noci a dozdobil podla ostatných...
Odpovedať
mam hotove manovky...aj srdiecka ktore budu za nami zavesene...dam do albumu mozte ceknut ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dve sa stratili ;-) , s takym tiez ratam... veru moze sa stat, hlavne ze cele to dopalo podla vasich predstav, inak aj ja si robim sama, navrh a vsjo ostatne, tak uz aj citim tie fukoty, ;-) ale co uz, ratam s tym ze budu nervicky :-) uz sa tesim ked bude po dani si sikulka, ja som urobila az jedno velke pierko :-D sa mi dnes uzasne nic nechce,
Odpovedať
Článok sa načítava...
joooj...pierka sa nebude ani mne chciet robit...ale ta dajak uz to prezijem.... zasa mi zakaznik zavolal do vane :-D :-D inak sa uz tesim ked si tu budeme vymienat skusenosti ze ako bolo....a nie ze ako bude....lebo obcas to fakt je o nervy...moja mati so mnou o nicom inom nehovori...niekolkokrat denne sa ma pyta kedy kupime oblek....a podobne vytacacie metody na mna pouziva....ja uz chcem byt pani a ma pekne spomienky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D
Odpovedať
prípravy dajú niekedy zabrat, ale snažte si ten den D poriadne užit, všetko si vychutnajte a stále sa usmievajte :-D a malá rada, počas svadby sa častejšie pudrujte... vlastná skúsenost, aby ste sa neleskli na fotečkách zo zábavy ;-)
Odpovedať
oooo....dakujeme za radu pani skusena :-D :-D :-D ale nie...myslim to vazne...na tomto fore je super, ze ked ta priatel poziada o ruku a netusis kde zasat aby sa to pohlo k svadbe, tak tu najdes vsetko....az po rady skusenych, ktore to uz maju za sebou... o tyzden si tu uz tak nebudeme asi vypisovat lebo sa budem znervoznovat ale ja sa naozaj budem snazit mat skvelu naladu aj ked doma to bude vriet.... videla som album jednej kocky, aj som jej pisala ze ake skvele fotky maju lebo vsade sa usmievali...aj v kostole....proste bolo vidno ako si to uzivaju...a ja si chcem tiez... ;-) 8-)
Odpovedať
no...kupila som si popolnocky...dalsie...ako keby som ich mala maaalo....ja pancusky k nim...zasa som minula plno prachov :-( :-( 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
dani daj fotika su cervene predpokladam ... inak ja som si vcera kupila samodrzky dva pary, biele a telove aj drahemu take fajnove ponozky nech teda nie je v nevyhode, teda ine penaze ]-( biele samodrzky som ani nechcela lebo ze naco, ale potom som sa dala ukceat :-N kokso inak tu fuka, vietor :-|
Odpovedať
čaute ako idú prípravy? Dani, aj ja chcem vidieť fotku popolnočiek. Ja sa doma jedujem práve s menovkami, už finišujem, lepím na ne už len mená. Dnes je inak pomerne zima.
Odpovedať
Profilova fotka
andzi dnes som sa zobudila ze dovi dopo, taky stres v bruchu uplne kaput :-( a vonku je vietor jak slak, sak ty si blizko pri nr, tak uricite aj tam, a zima teda viac ako som ratala, inak ja som taku predpoved aj videla, takze tu stranku si budem pozerat lebo mala pravdu o predpovedi ;-) . ja nemam menovky len polku a nemam na nich este nalepene mena, len zaklad, ale dnes to musim dobuchat za kazdu cenu, inak ma napadlo ze ked bude takyto vietor, tak mi zavoj odleti ]-(
Odpovedať
heppy: my sme dnes boli nakupovať veci pre cukrárku a taký vetrisko bol, že pozerám, čo to má znamenať. Ja práve dokončujem tie menovky, presne ako ty, najprv som si urobila základ a teraz tam lepím taký pásik s menom. Problém mi robí písmo vo Worde, lebo to ozdobné písmo, ktoré som si zvolila, mi nechce písať písmená s mäkčeňmi, takže ešte to musím doriešiť. To sú problémy, že? Z ktorej stránky si pozerala tú predpoveď?
Odpovedať
Profilova fotka
adnzi jj poznam take typy pisma,xixi, mam skusenosti este veci co som robila aj robim do skoly :-D ale to som dala drahemu do kompetencie a on to bude aj robit lebo sa mi zda ze nie je zamestanany nejak svadbou posledne dni :-D :-D :-D :-D , no nie nech maka aj on ? ja to budem davat tak na vidlicku to napichnem, mam vykres vystrihnuty obdznik vlnovkovymi nuzkami, okolo som naniesla trbliekty bordobve, jednu lienku tam nalepim ako ozdobu a on tam bachne pocitacom tie mena :-D . sa citim jak v kruzku sikovnych ruk, az na tie ruky ... 8-) inak tu je uz fakt hnus to vetrisko, kuknem andi stranku co take ti este chyba ?
Odpovedať
Mne ešte chýba dorobiť tie menovky, potom musím dokončiť výzdobu do kostola a v podstate mám všetko. Ale práce okolo upratovania doma je ešte veľmi veľa takže sa do svadby určite nudiť nebudem.
Odpovedať
Ahoj andzi, uz si bola na skuske u kozmeticky?
Odpovedať
no su tam... sa zdaju byt na tej fotke take tucnucke ale to som tak roztiahla suknu...trosku som nad nimi vahala lebo na moju vysku su dost dlhe ale ked som si doma k nim obula sandaliky tak to je cele dobre...a k tomu svinsky drahe samodrzky...no ale to ma ta cena riadne sokla ]-( ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
kolko sak prezrad tie samodrzky lebo ja som skoro umrela tez vcera ze cooo ked som kupovala ]-( inak su pekne cervene ;-)
Odpovedať
no tak cca 800 korun stali...mozno to je bezna cena...ja neviem ale ja som obycajne divca a pre mna je tollko za pancuchy co si raz obleciem veelmi vela...biele som kupila inde a stali 300 korun....
Odpovedať
Profilova fotka
coo a to boli zo zlata ci co ]-( moje stali tak 350 obe aj biele aj tie telove
Odpovedať
no z beponu som ich kupila...a tam ja neviem ale vsetko take palky ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja mam z beponu a co drahy uz ma oblek dani? ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?